§ 30. - Wykonanie ustawy z dnia 15 lipca 1925 r. o państwowym podatku przemysłowym, której tekst jednolity ogłoszony został w załączniku do obwieszczenia Ministra Skarbu z dnia 27 stycznia 1932 r.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1932.40.406

Akt utracił moc
Wersja od: 13 lipca 1933 r.
§  30.
W młynach gospodarczych, t. j. młynach dokonywujących wyłącznie przemiału przywiezionego cudzego zboża, za wynagrodzeniem w ten sposób, iż właściciel otrzymuje przetwory z własnego zboża, płacąc wynagrodzenie za przemiał, czy to w pieniądzach, czy też w naturze, podlegający opodatkowaniu obrót stanowi wynagrodzenie za przemiał. Nie stoi na przeszkodzie do ustalenia obrotu młynów gospodarczych w myśl art. 5-ustęp pierwszy p. 8 ustawy fakt wydania odrazu z posiadanych zapasów produktu gotowego, o ile zapasy te pochodzą z wynagrodzenia za przemiał dokonany poprzednio dla innych osób.

W młynach handlowych, które obok tranzakcyj sprzedaży produktów mącznych, uzyskanych z zakupionego na własny rachunek zboża, sprzedają również produkty mączne w drodze wymiany za zboże, kalkulując przytem, o ile chodzi o ceny zboża i produktów mącznych - według cen, istniejących na rynku zbożowym, całkowity obrót ustala się w myśl art. 5 ustęp pierwszy p. 7 ustawy.

W młynach handlowo-gospodarczych (o charakterze mieszanym) należy obrót, uzyskany ze sprzedaży (wymiany) produktów przemiałowych z zakupionego na własny rachunek zboża, ustalać w myśl art. 5 ustęp pierwszy p. 7 ustawy. Obrót zaś uzyskany z tranzakcyj, dokonanych na zasadach, o których mowa w ustępie 1-ym niniejszego paragrafu, t. j. o ile za zboże, przywiezione celem przemielenia młyn wydaje gotowe produkty mączne a zapasów posiadanych, jednak tylko uzyskanych ze zboża przywiezionego do przemiału, nie zaś ze zboża w tym celu zakupionego, ustala się w myśl art. 5 ustęp pierwszy p. 8 ustawy.

Do art. 5 ustęp pierwszy p. 10.