Rozdział 1 - POSTANOWIENIA OGÓLNE. - Wykonanie ustawy o Państwowym Funduszu Drogowym.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1931.25.150

Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 1931 r.

Rozdział  I.

POSTANOWIENIA OGÓLNE.

§  1.
Artykuły powołane w niniejszem rozporządzeniu bez bliższego określenia oznaczają artykuły ustawy z dnia 3 lutego 1931 r. o Państwowym Funduszu Drogowym (Dz. U. R. P. Nr. 16, poz. 81).

Paragrafy powołane w niniejszem rozporządzeniu bez bliższego określenia oznaczają paragrafy niniejszego rozporządzenia.

§  2.
Dochody Funduszu z opłat (art. 2 p. l, 2 i 4) i z kar orzeczonych przez władze wymiarowe (art. 21) wpływać będą do Pocztowej Kasy Oszczędności na specjalne konta czekowe władz wymiarowych (art. 14) stanowiące pomocnicze konta właściwych urzędów wojewódzkich.

Dochody Funduszu z grzywien (art. 2 p. 3) orzeczonych przez władze administracyjne wpływać będą do Pocztowej Kasy Oszczędności na specjalne konta czekowe właściwych urzędów wojewódzkich.

Sumy wpływające na rzecz Państwowego Funduszu Drogowego przelewać będzie Pocztowa Kasa Oszczędności do Centralnej Kasy Państwowej w piętnastym dniu każdego miesiąca w ogólnych sumach sald na kontach poszczególnych urzędów wojewódzkich.

Niezależnie od miesięcznych przelewów przelewać będzie Pocztowa Kasa Oszczędności do Centralnej Kasy Państwowej z końcem okresu budżetowego wszystkie wpływy do końca roku budżetowego zarachowane przez Pocztową Kasę Oszczędności po ostatnim przelewie (po 15 marca).

Przelewane przez Pocztową Kasę Oszczędności wpływy Centralna Kasa Państwowa zarachowywać będzie na fundusz specjalny pod nazwą: "Państwowy Fundusz Drogowy".

Dochody z dotacyj (art. 2 p. 5), z pożyczek (art. 3) oraz grzywny orzeczone przez sądy w wypadku skierowania sprawy na drogę sądową wpływać będą wprost do Centralnej Kasy Państwowej na ten sam fundusz specjalny: "Państwowy Fundusz Drogowy".

§  3.
Magistraty miast (zarządy gmin miejskich) i wydziały powiatowe (art. 14) przesyłać będą właściwym urzędom wojewódzkim w ciągu piętnastu dni po upływie kwartału wykazy zawierające dane co do wymierzonych opłat, uiszczeń i zaległości zestawione według rodzaju opłat. Na podstawie tych wykazów i otrzymywanych z Pocztowej Kasy Oszczędności dowodów wpłat (§ 45) prowadzić będą urzędy wojewódzkie ogólną kontrolę dochodów z opłat według odnośnych pozycyj budżetu Funduszu,
§  4.
Sprawozdanie roczne (art. 4 ust. 4) Państwowego Funduszu Drogowego będzie obejmować:
1)
pozostałość (saldo) Funduszu z ubiegłego roku;
2)
wykaz dochodów (wpływów) Funduszu według pozycyj budżetu;
3)
wykaz wydatków Funduszu według pozycyj budżetu;
4)
pozostałość Funduszu na następny okres budżetowy;
5)
porównanie rzeczywistych wyników z kwotami budżetowemi;
6)
początkowe i końcowe zaległości czynne i bierne;
7)
sprawozdanie z gospodarki za odnośny okres budżetowy zawierające w zarysie opis wykonanych robót.