Oddział 5 - Wywóz zapalniczek ze złota i srebra. - Wykonanie ustawy o monopolu zapałczanym.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1931.10.51

Akt utracił moc
Wersja od: 26 stycznia 1934 r.

Wywóz zapalniczek ze złota i srebra.

§  39.
Zapalniczki bez opłaty podatku może wywozić poza obszar Rzeczypospolitej jedynie wytwórca i to przez publiczy zakład przewozowy.
§  40.
Każdą zamierzoną wysyłkę zapalniczek należy zgłosić pisemnie w 2-ch egzemplarzach według załączonego wzoru Nr. 9 urzędnikowi kontroli skarbowej, pełniącemu nadzór nad przedsiębiorstwem, który po sprawdzeniu, treści zgłoszenia z przesyłką nałoży zamknięcie urzędowe i przekaże ją właściwemu urzędowi celnemu wraz z jednym egzemplarzem zgłoszenia.

Urząd celny zbada całość zamknięcia urzędowego ewentualnie zawartość przesyłki i odnotuje wynik sprawdzenia na zgłoszeniu, następnie zaś odprawi przesyłkę zagranicę, a zgłoszenie zwróci organowi kontroli skarbowej, który je wysłał.

Kontrola skarbowa zwróci potwierdzone przez urząd celny zgłoszenie wywozu zapalniczek zagranicę wytwórcy zapalniczek celem dołączenia do księgi wy obu (§ 32).

O ileby w ciągu 3-ch tygodni od chwili wysłania przesyłki zgłoszenie nie zostało zwrócone z urzędu. celnego, natenczas kontrola skarbowa doniesie o tam przełożonemu urzędowi skarbowemu akcyz i monopolów państwowych celem przeprowadzenia odpowiednich dochodzeń.

§  41.
Przesyłki zapalniczek, przeznaczonych na wywóz zagranicę, nie mogą być w czasie transportu nikomu na obszarze Rzeczypospolitej wydane, wyjąwszy zwrot ich do wytwórni.
§  42.
Wywóz zapalniczek bez opłaty podatku na obszar W. M. Gdańska odbywa się w drodze postępowania przekazowego.