§ 7. - Wykonanie rozporządzenia z dnia 14 listopada 1921 r. w przedmiocie ujednostajnienia opodatkowania wina musującego na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1921.98.711

Akt utracił moc
Wersja od: 1 listopada 1922 r.
§  7.
Gotowe wino musujące w wytwórni.
1.
Za gotowe należy uważać wyprodukowane, według postępowania fermentacji flaszkowej wino musujące, które bez drożdży wprowadza się do handlu, skoro flaszka po usunięciu drożdży została zakorkowaną Wino musujące. wyrobione według tego samego postępowania, lecz z drożdżami do handlu wprowadzane, tudzież wyprodukowane sposobem nasycania lub przez fermentację w innych naczyniach, a nie we flaszkach, należy uważać za gotowe, skoro napój spuszczono do flaszki, a ostatnią zakorkowano.
2.
Gotowe nieopodatkowane wino musujące wolno przechowywać, przysposabiać i pakować tylko w składzie podatkowym; jeżeli w wytwórni wina musującego wyrabia się wino musujące z winogron i owoców, to muszą istnieć według § 7 ustawy z 26 lipca 1918 r. i § 4 niniejszego rozporządzenia, oddzielne składy podatkowe. Opodatkowane wino musujące wolno pozostawić w składzie podatkowym tylko tak długo, jak tego warunki fabrykacji koniecznie wymagają.
3.
W składzie podatkowym należy przechowywać wino musujące oddzielnie według poszczególnych wielkości flaszek.
4.
W fabrykach wina musującego, które obecnie są już w ruchu, należy zapasy gotowego wina musującego przenieść najpóźniej dnia 30 listopada 1921 do składu podatkowego; ilość ta stanowi pierwszą pozycję rejestru przychodu.