Rozdział 1 - Obowiązek podatkowy w podatku dochodowym. - Wykonanie dekretów o podatku obrotowym i o podatku dochodowym.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1968.1.1

Akt utracił moc
Wersja od: 18 lipca 1970 r.

Rozdział  1.

Obowiązek podatkowy w podatku dochodowym.

§  30.
1.
Zwolnienie od podatku dochodowego przewidziane w art. 2 ust. 2 dekretu z dnia 26 października 1950 r. o podatku dochodowym (Dz. U. z 1957 r. Nr 7, poz. 26 z późniejszymi zmianami), zwanego dalej "dekretem o podatku dochodowym", następuje pod warunkiem udowodnienia okoliczności uzasadniających zwolnienie. Jeżeli podatnik jest obowiązany do prowadzenia ksiąg, udowodnienie może nastąpić jedynie przy pomocy tych ksiąg prawidłowo prowadzonych.
2.
Za dochody przeznaczone na cele kultu religijnego uważa się dochody, które zostały przeznaczone na nabycie lub utrzymanie przedmiotów używanych wyłącznie przy spełnianiu obrzędów religijnych. Nie stanowią dochodów obracanych na cele kultu religijnego dochody choćby częściowo przeznaczone na utrzymanie osób duchownych, zakonnych, służby itp.
§  31.
1.
Obowiązkowi podatkowemu na zasadzie art. 4 dekretu o podatku dochodowym podlegają osoby fizyczne, które przybyły do Polski na pobyt czasowy, jeżeli pobyt ten z góry jest przewidziany na okres dłuższy niż sześć miesięcy.
2.
Przerwy w pobycie, spowodowane przemijającą nieobecnością, pozostają bez wpływu na obowiązek podatkowy.
§  32.
Rozmiar obowiązku podatkowego spadków nie objętych określa się według rozmiaru obowiązku podatkowego spadkodawcy.