Wprowadzenie zniżki taryfowej dla węgla kamiennego w komunikacji polsko-austrjackiej.
Dz.U.1925.111.794
Akt utracił mocROZPORZĄDZENIE
MINISTRA KOLEI
z dnia 30 października 1925 r.
wydane w porozumieniu z Ministrami: Skarbu, Przemysłu i Handlu oraz Rolnictwa i Dóbr Państwowych o wprowadzeniu zniżki taryfowej dla węgla kamiennego w komunikacji polsko-austrjackiej.
groszy austrjackich za 100 kg.
Warunki stosowania do a) i b). Przesyłki powinny być nadawane jako zwyczajne w ilości na raz najmniej 700 tonn netto, dla tworzenia pociągów całych (zwartych). Przewoźne należy uiścić najmniej za ładowność użytego wagonu (za list przewozowy i wagon).
Zniżone sławki przewozowe ważne są tylko dla przesyłek, nadanych na poniżej podanych ładowniach względnie stacjach kopalnianych za bezpośredniemi listami przewozowemi do stacyj włoskich i które będą do Włoch rzeczywiście wywiezione.
Stosowania zniżonej stawki przewozowej do Tarvisio Uebergang musi nadawca żądać w liście przewozowym już przy nadaniu przesyłki.
Pozatem obowiązują odnośne Przepisy przewozowe dla komunikacji łamanej pomiędzy Polską a Włochami oraz odnośne postanowienia taryfowe Kolei, uczestniczących w przewozie.
Przepisanie granicznych punktów przejścia z Państwa do Państwa dla oznaczenia drogi przewozu do Tarvisio Uebergang nie jest wymagane.
Droga przewozu: Przesyłki kieruje się drogą Granica Państwa pod Zebrzydowicami-Brěclav státni hranice Petrovice u Bohumína státni hranice-Staatsgrenze b. Bernhartsthal.
Do a) Zniżoną stawkę przewozową, podaną pod a) - 303 groszy austr. za 100 kg., stosuje się przy nadaniu w drodze kartowania w czasie od dnia 1 listopada 1925 r. aż do odwołania, najdalej do dnia 31 sierpnia 1926 r.
Do b) Zniżona stawka przewozowa, podana pod b) - 273 groszy austr. za 100 kg., ważna jest w drodze zwrotu w czasie od dnia 1 listopada 1925 r. do 31 sierpnia 1926 r. po udowodnieniu nadania co najmniej po 20.000 tonn w ciągu każdego miesiąca kalendarzowego w okresie ważności niniejszej zniżki taryfowej.
Do a) i b). Przyznanie zniżki odnosi się do taryf wewnętrznych:
Polskich Kolei Państwowych,
Czechosłowackich Kolei Państwowych i
Austrjackich Kolei Związkowych.
Spis ładowni i stacyj kopalnianych.
Nazwa stacji wzgl. ładowni kopalnianej: | Stacja ekspedycyjna: | ||||||
Albert | Zagórze Kopalnia | ||||||
Aleksander Kopalnia | Mikołów | ||||||
Alwina I | Sosnowiec Radomski | ||||||
Alwina II | " | " | |||||
Alwina Kopalnia (Śl.) | Mikołów | ||||||
Andaluzja Kopalnia | Szarlej na Brzeziny Śl. | ||||||
Anna Kopalnia | Anna Kopalnia | ||||||
Antoni | Ząbkowice | ||||||
Barbara Kopalnia (koło Mikołowa) | Mikołów | ||||||
Barbara Kopalnia (koło Podlesia Śl.) | Podlesie Śl. | ||||||
Bielszo wice Kopalnia | Bielszowice | ||||||
Blücher Szyby | Niedobczyce | ||||||
Błogosławieństwo Boże Kopalnia (Aschenborn Szyb) | Wirek Nowowiejski | ||||||
Brada Kopalnia | Brada | ||||||
Brzeszcze | Brzeszcze | ||||||
Charlotte Kopalnia (Erbreich Szyb) | Rydułtowy | ||||||
Charlotte Kopalnia (Leo Szyb) | " | ||||||
Charlotte Kopalnia (Schreiber Szyb) | " | ||||||
Czeladź | Sosnowiec Warszawski | ||||||
Dębieńsko Kopalnia | Czerwionka | ||||||
Donnersmarck Kopalnia | Niedobczyce | ||||||
Dziedzice Brykietownia | Dziedzice | ||||||
Emanuel Kopalnia (Boer Szyby) | Kostuchna | ||||||
Emanuel Kopalnia (Marja Szyby) | Murcki dw. tow. | ||||||
Emilja i Kons. Bujaków Kopalnia Brada | Brada | ||||||
Emilja i Kons. Bujaków Kopalnia Orzesze | Orzesze | ||||||
Eminencja Kopalnia | Katowice | ||||||
Emma Kopalnia | Emma Kopalnia | ||||||
Fanny (Hr. Renard) | Będzin | ||||||
Fanny Kopalnia (Chausse Szyb) | Siemianowice Śl. | ||||||
Feliks | Maczki | ||||||
Ferdynand Kopalnia | Katowice | ||||||
Ficinus Szyb | Siemianowice Śl. | ||||||
Flora | Dąbrowa Górnicza | ||||||
Florentyna Kopalnia (Reden Szyb) | Florentyna Kopalnia (Reden Szyb) | ||||||
Florentyna Kopalnia (Schwerin Szyb) | Chebzie | ||||||
Franciszki Szyb | Brzezinka | ||||||
Fryderyk Kopalnia | Turze Śl. | ||||||
Giesche Kopalnia (Wilhelm Szyb) | Bogucice | ||||||
Giesche Kopalnia (Richthofen Szyb) | Bogucice | ||||||
Gotthard Szyb | Chebzie | ||||||
Grodziec I | Ząbkowice | ||||||
Grodziec II | " | ||||||
Halina | Sosnowiec Radomski | ||||||
Helena | Zagórze Kopalnia | ||||||
Henryk Kopalnia (koło Kosztowych) | Kosztowy | ||||||
Hillebrand Szyb | Czarny Las | ||||||
Hojm Kopalnia | Rydułtowy | ||||||
Hrabia Franciszek Kopalnia | Wolfgang | ||||||
" | Hans Karol | Wirek Nowowiejski | |||||
Hrabina Laura Kopalnia (Szyb Hugona) | Chorzów | ||||||
Hrabina Laura Kopalnia (Szyb Kolejowy) | " | ||||||
Huta Laury Kopalnia (Knoff Szyb) | Siemianowice Sl. | ||||||
Ignacy | Zagórze Kopalnia | ||||||
Jaworzno | Jaworzno | ||||||
Jerzy | Zagórze Kopalnia | ||||||
Jerzy I Kopalnia | Dąbrówka Mała Śl. | ||||||
Jowisz | Ząbkowice | ||||||
Józef | Sławków | ||||||
Józef II | Zagórze Kopalnia | ||||||
Juljusz | Kazimierz | ||||||
Karmer Szyb | Szopienice Północne | ||||||
Karol | Zagórze Kopalnia | ||||||
Karol Kopalnia (Marta Szyb) | Brzezinka | ||||||
Karolina Kopalnia (Hohenlohe Szyb) | Karolina | ||||||
Kazimierz Kopalnia | Kazimierz | ||||||
Kleofas Kopalnia (Frankenberg, Walter i Recke Szyb) | Kleofas | ||||||
Klimontów II | Zagórze Kopalnia | ||||||
Knurów Kopalnia | Knurów | ||||||
Kołłątaj | Zagórze Kopalnia | ||||||
Król. Pole Południowe Kopalnia | Hajduki | ||||||
" | " | Północne | " | Chorzów | |||
" | " | Wschodnie | " | Chorzów | |||
" | " | Zachodnie | " | Królewska Huta | |||
Krzeszowice | Krzeszowice | ||||||
Książątko Kopalnia | Łaziska | ||||||
Książe Kopalnia | Kosztowy | ||||||
Leopoldyna Kopalnia | Brzezinka | ||||||
Libiąż | Libiąż | ||||||
Ludmiła | Sosnowiec Radomski | ||||||
Lithandra Kopalnia (Köhler Szyb) | Wirek Nowowiejski | ||||||
Maczki | Maczki | ||||||
Maks Kopalnia | Siemianowice Śl. | ||||||
Maksymiljan | Dąbrowa Górnicza | ||||||
Mars | Ząbkowice | ||||||
Matylda Pole Wschodnie i Zachodnie Kopalnie | Chebzie | ||||||
Menzel Szyb | Kochłowice | ||||||
Michał | Zagórze Kopalnia | ||||||
Milowice Wiktor | Sosnowiec Warszawski | ||||||
Modrzejów | Zagórze Kopalnia | ||||||
Mysłowice Kopalnia | Mysłowice | ||||||
Niemcy Kopalnia | Hajduki | ||||||
Nowa Przemsza Kopalnia | Brzezinka | ||||||
Orion | Sosnowiec Radomski | ||||||
Paryż | Dąbrowa Górnicza | ||||||
Paweł Kopalnia | Chebzie | ||||||
Piast Szyby | Kosztowy | ||||||
Pokój Kopalnia | Bytom Nowy dw. tw. | ||||||
Porąbka | Zagórze Kopalnia | ||||||
Radzionków Kopalnia | Szarlej | ||||||
Reden | Dąbrowa Górnicza | ||||||
Renard | Sosnowiec Radomski | ||||||
Richter Szyby | Siemianowice Sl. | ||||||
Römer Kopalnia | Niedobczyce | ||||||
Saturn | Sosnowiec Warszawski | ||||||
Siersza Wodna | Siersza Wodna | ||||||
Silesia Kopalnia | Dziedzice | ||||||
Spytkowice | Spytkowice | ||||||
Stanisław | Zagórze Kopalnia | ||||||
Staszyc | Zagórze Kopalnia | ||||||
Szczakowa | Szczakowa | ||||||
Szczęść Boże Kopalnia | Łaziska | ||||||
Szczęście Antoniego Kopalnia | Jaśkowice Śl. | ||||||
Szczęście Henryka Kopalnia | Łaziska | ||||||
Szyb Sobieski | Jaworzno | ||||||
Śląsk Kopalnia | Chebzie | ||||||
Waleska Kopalnia (Margareta Szyb) | Łaziska | ||||||
Wanczyków | Będzin | ||||||
Wawel Kopalnia | Ruda Śl. | ||||||
Weteran Kopalnia | Brzezinka | ||||||
Władysław | Zagórze Kopalnia | ||||||
Wojciech | Zagórze Kopalnia | ||||||
Woldemar Kopalnia | Brzezinka | ||||||
Wolfgang Kopalnia (Szyb Klary i Walentego) | Wolfgang | ||||||
Wujek Kopalnia | Ligota Pszczyńska |
Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »