Wprowadzenie w obieg druku w sprawach żywnościowych ze znaczkiem opłaty pocztowej wartości 5 gr nowej edycji.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1932.80.707

Akt utracił moc
Wersja od: 28 września 1932 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA POCZT I TELEGRAFÓW
z dnia 19 września 1932 r.
o wprowadzeniu w obieg druku w sprawach żywnościowych ze znaczkiem opłaty pocztowej wartości 5 gr nowej edycji.

Na podstawie art. 21 ustawy z dnia 3 czerwca 1924 r. o poczcie, telegrafie i telefonie (Dz. U. R. P. Nr. 58, poz. 584), której tekst jednolity ogłoszony został w załączniku do obwieszczenia Ministra Poczt i Telegrafów z dnia 21 stycznia 1931 r. (Dz. U. R. P. Nr. 12, poz. 57), zarządzam co następuje:
Wprowadza się w obieg druk w sprawach żywnościowych ze znaczkiem opłaty pocztowej wartości 5 gr nowej edycji. Cena druku łącznie ze znaczkiem wynosi 5 gr.

Powyższy druk o wymiarze 104 X 148 mm z marginesem, tłoczony jest dwustronnie w kolorze niebieskim, na papierze kartonowym koloru seledynowego. Na przedniej stronie druku z lewej strony, przed linją pionową znajduje się napis: "Miejsce przeznaczone wyłącznie na adres zamawiającego". W nagłówku, mniejwięcej w połowie druku, znajduje się napis: "Druk w sprawach żywnościowych", a przed nim napis: "Skrót pocztowy". Pod ostatnim napisem znajdują się cztery linje punktowane przeznaczone na adres odbiorcy, z których jedna (trzecia. od góry) jest podkreślona. W lewym dolnym rogu strony przedniej umieszczony jest skrót nazwy Ministerstwa Poczt i Telegrafów, data i ilość nakładu.

W prawym górnym rogu przedniej strony druku znajduje się znaczek opłaty pocztowej wartości 5. groszy. Znaczek ten w środkowej części posiada postać siedzącej wieśniaczki; po obu jej bokach umieszczone są produkty wiejskie. W górnej części znaczka znajduje się napis: "Poczta Polska" na ciem-nem tle. Poniżej w rogach znajdują się cyfry "5 gr". Całość znaczka ujęta jest w ramkę ż prostych linij. Druk wykonany jest w kolorze niebieskim. Rysunek znaczka ma wymiar 39 X 21,5 mm.

Odwrotna strona druku jest zatłoczona tekstem zamówienia, w układzie tabelarycznym; tekst zamówienia w miejscach oznaczonych liniami punktowanemi odpowiedniemi rubrykami będzie wypełniany przez zamawiającego.

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 15 października 1932 r.