Warunki, tryb i sposób wydawania zezwoleń na wprowadzenie dotychczas niestosowanej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej technologii chowu zwierząt.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2003.5.55

Akt utracił moc
Wersja od: 17 stycznia 2003 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI
z dnia 17 grudnia 2002 r.
w sprawie warunków, trybu i sposobu wydawania zezwoleń na wprowadzenie dotychczas niestosowanej na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej technologii chowu zwierząt

Na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. Nr 111, poz. 724, z 1998 r. Nr 106, poz. 668 i Nr 113, poz. 715, z 2000 r. Nr 12, poz. 136, z 2001 r. Nr 3, poz. 21 i Nr 111, poz. 1194 oraz z 2002 r. Nr 135, poz. 1141) zarządza się, co następuje:
1.
Wniosek o wydanie zezwolenia na wprowadzenie dotychczas niestosowanej technologii chowu zwierząt, zwanej dalej "technologią chowu", składa podmiot, który zamierza ją wprowadzić, zwany dalej "wnioskodawcą".
2.
Zezwolenie, o którym mowa w ust. 1, zwane dalej "zezwoleniem", wydaje w drodze decyzji wojewoda właściwy ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy.
Wniosek o wydanie zezwolenia zawiera:
1)
imię i nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę, siedzibę i adres wnioskodawcy;
2)
imię i nazwisko, miejsce zamieszkania i adres albo nazwę, siedzibę i adres podmiotu, który opracował technologię chowu;
3)
określenie miejsca, w którym będzie wprowadzona technologia chowu.
1.
Do wniosku wnioskodawca dołącza:
1)
opis technologii chowu uwzględniający zasady i warunki prowadzenia chowu zwierząt, a w szczególności:
a)
cele, jakie ma spełniać ta technologia,
b)
gatunek zwierząt objęty tą technologią,
c)
warunki techniczne pomieszczeń, w których będą utrzymywane zwierzęta, oraz warunki mikroklimatyczne tych pomieszczeń,
d)
sposób żywienia i pojenia zwierząt,
e)
wskazanie różnic pomiędzy tą technologią chowu a innymi technologiami chowu dotyczącymi danego gatunku zwierząt stosowanymi dotychczas;
2)
opinię powiatowego lekarza weterynarii właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę wnioskodawcy o zgodności technologii chowu z wymaganiami określonymi w ustawie o ochronie zwierząt.
2.
Przed wydaniem zezwolenia wojewoda może zwrócić się do organizacji społecznej, której statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, o wydanie opinii o zgodności technologii chowu z wymogami ustawy o ochronie zwierząt.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.