Rozdział 5 - Pomoc publiczna na usługi doradcze w zakresie innowacji i usługi wsparcia innowacji - Warunki i tryb udzielania pomocy publicznej i pomocy de minimis za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2013.1514 t.j.

Akt utracił moc
Wersja od: 30 czerwca 2014 r.

Rozdział  5

Pomoc publiczna na usługi doradcze w zakresie innowacji i usługi wsparcia innowacji

§  25.
Pomoc publiczna na usługi doradcze w zakresie innowacji i usługi wsparcia innowacji jest udzielana mikro-, małemu lub średniemu przedsiębiorcy.
§  26.
1.
Maksymalna kwota pomocy publicznej na usługi doradcze w zakresie innowacji i usługi wsparcia innowacji nie może przekroczyć równowartości 200.000 euro w okresie trzyletnim.
2.
Jeżeli usługodawca nie posiada krajowego lub europejskiego certyfikatu, intensywność pomocy nie przekracza 75% kosztów kwalifikowalnych.
§  27.
1.
Pomoc publiczna na usługi doradcze w zakresie innowacji i usługi wsparcia innowacji jest przeznaczona na zakup usług po cenach rynkowych.
2.
W przypadku gdy usługodawca jest podmiotem nienastawionym na zysk, zakup usług następuje po cenach odzwierciedlających ich pełny koszt powiększony o marżę przyjętą w danych stosunkach handlowych.
§  28.
1.
W przypadku usług doradczych w zakresie innowacji do kosztów kwalifikowalnych zalicza się koszty:
1)
doradztwa w zakresie zarządzania;
2)
pomocy technicznej;
3)
usług związanych z transferem technologii;
4)
szkoleń;
5)
doradztwa w zakresie nabywania i ochrony praw własności intelektualnej oraz handlu tymi prawami;
6)
doradztwa w zakresie umów licencyjnych;
7)
doradztwa w zakresie postępowań dotyczących uzyskania certyfikatu zgodności upoważniającego do oznaczenia wyrobu znakiem zgodności z normą krajową lub ponadnarodową oraz w zakresie korzystania z tego certyfikatu.
2.
W przypadku usług wsparcia innowacji do kosztów kwalifikowalnych zalicza się koszty:
1)
korzystania z pomieszczeń oraz urządzeń biurowych;
2)
pozyskiwania informacji z banków danych;
3)
korzystania z bibliotek technicznych;
4)
badań rynku;
5)
korzystania z laboratoriów lub wyspecjalizowanej aparatury;
6)
uzyskania certyfikatu zgodności upoważniającego do oznaczenia wyrobu znakiem zgodności z normą krajową lub ponadnarodową;
7)
certyfikacji w rozumieniu ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. o systemie oceny zgodności (Dz. U. z 2010 r. Nr 138, poz. 935, z późn. zm.).