Rozdział 7 - Pomoc publiczna na pokrycie kosztów tymczasowego zatrudnienia wysoko wykwalifikowanego personelu - Warunki i tryb udzielania pomocy publicznej i pomocy de minimis za pośrednictwem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2013.1514 t.j.

Akt utracił moc
Wersja od: 30 czerwca 2014 r.

Rozdział  7

Pomoc publiczna na pokrycie kosztów tymczasowego zatrudnienia wysoko wykwalifikowanego personelu

§  31.
1.
Pomoc publiczna na pokrycie kosztów zatrudnienia wysoko wykwalifikowanego personelu jest udzielana mikro-, małym i średnim przedsiębiorcom.
2.
Wysoko wykwalifikowany personel, o którym mowa w ust. 1, tworzą:
1)
pracownicy naukowo-badawczy,
2)
osoby posiadające tytuł zawodowy inżyniera,
3)
osoby wykonujące projekty w ramach działalności innowacyjnej przedsiębiorcy,
4)
osoby odpowiedzialne za marketing

- posiadające wyższe wykształcenie i co najmniej pięcioletnie doświadczenie zawodowe; do okresu doświadczenia zawodowego wlicza się okres studiów doktoranckich.

3.
Pomoc publiczna na pokrycie kosztów zatrudnienia wysoko wykwalifikowanego personelu może zostać udzielona przedsiębiorcy w przypadku, gdy personel ten:
1)
nie zastępuje innych pracowników, lecz jest zatrudniony na nowo utworzonych stanowiskach u przedsiębiorcy;
2)
został zatrudniony u przedsiębiorcy na czas określony, w wyniku porozumienia między przedsiębiorcą a jednostką naukową lub zagranicznym publicznym ośrodkiem badawczym albo dużym przedsiębiorcą, w których posiada co najmniej dwuletni staż pracy; w okresie zatrudnienia u przedsiębiorcy personel ten pozostaje na urlopie bezpłatnym w jednostce naukowej lub w zagranicznym publicznym ośrodku badawczym albo u dużego przedsiębiorcy;
3)
wykonuje u tego przedsiębiorcy zadania związane z realizacją badań naukowych lub prac rozwojowych lub z działalnością innowacyjną.
§  32.
1.
Maksymalna intensywność pomocy publicznej brutto na zatrudnienie wysoko wykwalifikowanego personelu nie może przekraczać 50% kosztów kwalifikowalnych zatrudnienia tego personelu ponoszonych w okresie trzech lat.
2.
Maksymalną intensywność pomocy publicznej brutto, o której mowa w ust. 1, oblicza się dla jednego mikro-, małego lub średniego przedsiębiorcy i jednej osoby zatrudnionej zgodnie z § 31 ust. 3.
3.
Kosztami kwalifikowalnymi w ramach pomocy publicznej na zatrudnienie wysoko wykwalifikowanego personelu są koszty zatrudnienia tego personelu, w tym koszty korzystania z usług agencji doradztwa personalnego, oraz koszty świadczeń związanych z zatrudnieniem.