Utworzenie sądów wojewódzkich i sądów rejonowych oraz ustalenie ich siedzib i obszarów właściwości.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1980.15.54

| Akt utracił moc
Wersja od: 1 lipca 1985 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 26 czerwca 1980 r.
w sprawie utworzenia sądów wojewódzkich i sądów rejonowych oraz ustalenia ich siedzib i obszarów właściwości.

Na podstawie art. 5 § 1 i art. 6 § 1 Prawa o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 1964 r. Nr 6, poz. 40, z 1967 r. Nr 13, poz. 55, z 1969 r. Nr 13, poz. 98, z 1974 r. Nr 50, poz. 316 oraz z 1975 r. Nr 16, poz. 91 i Nr 34, poz. 183), art. 16 § 2 Kodeksu postępowania cywilnego (Dz. U. z 1964 r. Nr 43, poz. 296, z 1965 r. Nr 15, poz. 113, z 1974 r. Nr 27, poz. 157 i Nr 39, poz. 231 oraz z 1975 r. Nr 45, poz. 234) i art. 41 ust. 3 ustawy z dnia 28 maja 1975 r. o dwustopniowym podziale administracyjnym Państwa oraz o zmianie ustawy o radach narodowych (Dz. U. Nr 16, poz. 91) zarządza się, co następuje:
Tworzy się następujące sądy wojewódzkie oraz ustala ich siedziby i obszary właściwości:
1)
Sąd Wojewódzki w Warszawie dla województwa stołecznego warszawskiego,
2)
Sąd Wojewódzki w Białymstoku dla województwa białostockiego,
3)
Sąd Wojewódzki w Bielsku Białej dla województwa bielskiego,
4)
Sąd Wojewódzki w Bydgoszczy dla województwa bydgoskiego,
5)
Sąd Wojewódzki w Częstochowie dla województwa częstochowskiego,
6)
Sąd Wojewódzki w Elblągu dla województwa elbląskiego,
7)
Sąd Wojewódzki w Gdańsku dla województwa gdańskiego,
8)
Sąd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim dla województwa gorzowskiego,
9)
Sąd Wojewódzki w Jeleniej Górze dla województwa jeleniogórskiego,
10)
Sąd Wojewódzki w Kaliszu dla województwa kaliskiego,
11)
Sąd Wojewódzki w Katowicach dla województwa katowickiego,
12)
Sąd Wojewódzki w Kielcach dla województwa kieleckiego,
13)
Sąd Wojewódzki w Koninie dla województwa konińskiego,
14)
Sąd Wojewódzki w Koszalinie dla województwa koszalińskiego,
15) 2
Sąd Wojewódzki w Krakowie dla województwa krakowskiego,
16)
Sąd Wojewódzki w Krośnie dla województwa krośnieńskiego,
17)
Sąd Wojewódzki w Legnicy dla województwa legnickiego,
18)
Sąd Wojewódzki w Lublinie dla województwa lubelskiego,
19)
Sąd Wojewódzki w Łomży dla województwa łomżyńskiego,
20) 3
Sąd Wojewódzki w Łodzi dla województwa łódzkiego,
21)
Sąd Wojewódzki w Nowym Sączu dla województwa nowosądeckiego,
22)
Sąd Wojewódzki w Olsztynie dla województwa olsztyńskiego,
23)
Sąd Wojewódzki w Opolu dla województwa opolskiego,
24)
Sąd Wojewódzki w Ostrołęce dla województwa ostrołęckiego,
25)
Sąd Wojewódzki w Piotrkowie Trybunalskim dla województwa piotrkowskiego,
26)
Sąd Wojewódzki w Płocku dla województwa płockiego,
27)
Sąd Wojewódzki w Poznaniu dla województwa poznańskiego,
28)
Sąd Wojewódzki w Przemyślu dla województwa przemyskiego,
29)
Sąd Wojewódzki w Radomiu dla województwa radomskiego,
30)
Sąd Wojewódzki w Rzeszowie dla województwa rzeszowskiego,
31)
Sąd Wojewódzki w Siedlcach z tymczasową siedzibą w Mińsku Mazowieckim dla województwa siedleckiego,
32)
Sąd Wojewódzki w Sieradzu dla województwa sieradzkiego,
33)
Sąd Wojewódzki w Skierniewicach dla województwa skierniewickiego,
34)
Sąd Wojewódzki w Słupsku z tymczasową siedzibą w Sławnie dla województwa słupskiego,
35)
Sąd Wojewódzki w Suwałkach dla województwa suwalskiego,
36)
Sąd Wojewódzki w Szczecinie dla województwa szczecińskiego,
37)
Sąd Wojewódzki w Tarnobrzegu z tymczasową siedzibą w Sandomierzu dla województwa tarnobrzeskiego,
38)
Sąd Wojewódzki w Tarnowie dla województwa tarnowskiego,
39)
Sąd Wojewódzki w Toruniu dla województwa toruńskiego,
40)
Sąd Wojewódzki w Wałbrzychu z tymczasową siedzibą w Świdnicy dla województwa wałbrzyskiego,
41)
Sąd Wojewódzki w Włocławku dla województwa włocławskiego,
42)
Sąd Wojewódzki we Wrocławiu dla województwa wrocławskiego i miasta Wrocławia,
43)
Sąd Wojewódzki w Zamościu dla województwa zamojskiego,
44)
Sąd Wojewódzki w Zielonej Górze dla województwa zielonogórskiego.
 
1.
Do czasu utworzenia Sądu Wojewódzkiego w Chełmie sprawy z obszaru tego województwa podlegają rozpoznaniu przez Sąd Wojewódzki w Lublinie.
2. 5
Sprawy z obszaru województw leszczyńskiego i pilskiego podlegają rozpoznaniu przez Sąd Wojewódzki w Poznaniu.
3. 6
Sprawy z obszaru województwa bialskopodlaskiego podlegają rozpoznaniu przez Sąd Wojewódzki w Lublinie.
4. 7
Sprawy z obszaru województwa ciechanowskiego podlegają rozpoznaniu przez Sąd Wojewódzki w Warszawie.
Tworzy się następujące sądy rejonowe oraz ustala ich siedziby i obszary właściwości:
1. 8
w województwie stołecznym warszawskim:
1)
Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim dla miast: Błonie, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek i Podkowa Leśna oraz gmin: Błonie, Brwinów i Grodzisk Mazowiecki,
2)
Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim dla miast: Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Serock i Zakroczym oraz gmin: Czosnów, Kampinos, Leoncin, Nieporęt, Pomiechówek, Serock, Skrzeszew, Tułowice i Zakroczym,
3)
Sąd Rejonowy w Otwocku dla miast: Józefów, Karczew, Otwock i Sulejówek oraz gmin: Celestynów, Halinów, Karczew i Wiązowna,
4)
Sąd Rejonowy w Pruszkowie dla miast: Ożarów Mazowiecki, Piastów i Pruszków oraz gmin: Leszno, Michałowice, Nadarzyn i Ożarów Mazowiecki,
5)
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi w Warszawie dla dzielnic Praga-Południe i Praga-Północ, miast: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno, Wesoła i Ząbki oraz gmin: Góra Kalwaria, Jabłonna, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno, Prażmów i Tarczyn,
6)
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie dla dzielnic: Mokotów, Ochota, Śródmieście, Wola i Żoliborz oraz gmin: Łomianki, Raszyn i Stare Babice,
7)
Sąd Rejonowy w Wołominie dla miast: Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin i Zielonka oraz gmin: Radzymin i Wołomin;
2.
w województwie bialskopodlaskim:
1) 9
Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej dla miast: Biała Podlaska, Łosice i Terespol oraz gmin: Biała Podlaska, Hanna, Huszlew, Jabłoń, Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Łosice, Olszanka, Piszczac, Platerów, Podedwórze, Rokitno, Rossosz, Sarnaki, Sławatycze, Sosnówka, Stara Kornica, Terespol, Tuczna, Wisznice i Zalesie,
2)
Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim dla miast: Międzyrzec Podlaski, Parczew i Radzyń Podlaski oraz gmin: Czemierniki, Dębowa Kłoda, Drelów, Kąkolewnica Wschodnia, Komarówka Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Milanów, Parczew, Radzyń Podlaski, Siemień, Ulan-Majorat i Wohyń;
3.
w województwie białostockim:
1)
Sąd Rejonowy w Białymstoku dla miast: Białystok, Choroszcz, Czarna Białostocka, Knyszyn, Łapy, Mońki, Supraśl, Suraż, Wasilków i Zabłudów oraz gmin: Choroszcz, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Kościelne, Gródek, Jasionówka, Jaświły, Juchnowiec Dolny, Knyszyn, Krypno, Łapy, Michałowo, Mońki, Poświętne, Supraśl, Suraż, Turośń Kościelna, Tykocin, Wasilków i Zabłudów,
2)
Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim dla miast: Bielsk Podlaski, Brańsk, Drohiczyn, Hajnówka i Siemiatycze oraz gmin: Białowieża, Bielsk Podlaski, Boćki, Brańsk, Czeremcha, Czyże, Drohiczyn, Dubicze Cerkiewne, Dziadkowice, Grodzisk, Hajnówka, Kleszczele, Mielnik, Milejczyce, Narew, Narewka, Nużec-Stacja, Orla, Siemiatycze i Wyszki,
3)
Sąd Rejonowy w Sokółce dla miast: Dąbrowa Białostocka i Sokółka oraz gmin: Dąbrowa Białostocka, Janów, Korycin, Krynki, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Sokółka, Suchowola i Szudziałowo;
4.
w województwie bielskim:
1)
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej dla miast: Bielsko Biała i Szczyrk oraz gmin: Jasienica, Kozy, Szczyrk i Wilkowice,
2)
Sąd Rejonowy w Cieszynie dla miast: Cieszyn, Skoczów, Strumień, Ustroń i Wisła oraz gmin: Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Haźlach, Istebna, Skoczów i Strumień,
3)
Sąd Rejonowy w Oświęcimiu dla miast: Chełmek, Kęty, Oświęcim, Wilamowice i Zator oraz gmin: Chełmek, Kęty, Osiek, Oświęcim, Przeciszów, Wilamowice i Zator,
4)
Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej dla miast: Maków Podhalański i Sucha Beskidzka oraz gmin: Budzów, Maków Podhalański, Mucharz, Stryszawa, Stryszów, Zawoja i Zembrzyce,
5)
Sąd Rejonowy w Wadowicach dla miast: Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice oraz gmin: Andrychów, Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Spytkowice, Tomice, Wadowice i Wieprz,
6)
Sąd Rejonowy w Żywcu dla miasta Żywiec oraz gmin: Czernichów, Gilowice-Ślemień, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łodygowice, Milówka, Porąbka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Świnna, Ujsoły i Węgierska Górka;
5. 10
w województwie bydgoskim:
1)
Sąd Rejonowy w Bydgoszczy dla miast: Bydgoszcz, Koronowo, Mrocza, Nakło nad Notecią i Solec Kujawski oraz gmin: Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Mrocza, Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Sadki, Sicienko i Solec Kujawski,
2)
Sąd Rejonowy w Chojnicach dla miast: Chojnice, Czersk, Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie i Więcbork oraz gmin: Brusy, Chojnice, Czersk, Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie i Więcbork,
3)
Sąd Rejonowy w Inowrocławiu dla miast: Gniewkowo, Inowrocław, Janikowo, Kruszwica i Pakość oraz gmin: Dąbrowa Biskupia, Gniewkowo, Inowrocław, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Rojewo i Złotniki Kujawskie,
4)
Sąd Rejonowy w Mogilnie dla miast: Mogilno, Strzelno i Trzemeszno oraz gmin: Dąbrowa, Jeziora Wielkie, Mogilno, Strzelno i Trzemeszno,
5)
Sąd Rejonowy w Szubinie dla miast: Barcin, Janowiec Wielkopolski, Kcynia, Łabiszyn, Szubin i Żnin oraz gmin: Barcin, Gąsawa, Janowiec, Kcynia, Łabiszyn, Rogowo, Szubin i Żnin,
6)
Sąd Rejonowy w Świeciu dla miast: Nowe i Świecie oraz gmin: Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Nowe, Osie, Pruszcz, Świecie i Warlubie,
7)
Sąd Rejonowy w Tucholi dla miasta Tuchola oraz gmin: Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo, Sośno, Śliwice i Tuchola;
6.
w województwie chełmskim:
1) 11
Sąd Rejonowy w Chełmie dla miasta Chełm oraz gmin: Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Ruda Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica i Żmudź,
2)
Sąd Rejonowy w Krasnymstawie dla miast: Krasnystaw i Rejowiec Fabryczny oraz gmin: Krasnystaw, Kraśniczyn, Leśniowice, Łopiennik Górny, Rejowiec, Rejowiec Fabryczny, Siennica Różana i Wojsławice,
3)
Sąd Rejonowy we Włodawie dla miasta Włodawa oraz gmin: Cyców, Hańsk, Sosnowica, Stary Brus, Urszulin, Włodawa, Wola Uhruska i Wyryki;
7.
w województwie ciechanowskim:
1)
Sąd Rejonowy w Ciechanowie dla miasta Ciechanów oraz gmin: Ciechanów, Czernice Borowe, Glinojeck, Grudusk, Krasne, Ojrzeń, Opinogóra Górna, Regimin, Sońsk i Strzegowo-Osada,
2)
Sąd Rejonowy w Mławie dla miast: Działdowo, Lidzbark, Mława i Żuromin oraz gmin: Bieżuń, Działdowo, Dzierzgowo, Iłowo-Osada, Kuczbork-Osada, Lidzbark, Lipowiec Kościelny, Lubowidz, Lutocin, Płośnica, Radzanów, Rybno, Stupsk, Szreńsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna, Wiśniewo i Żuromin,
3) 12
Sąd Rejonowy w Płońsku dla miast: Płońsk i Raciąż oraz gmin: Baboszewo, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo, Nowe Miasto, Płońsk, Raciąż, Siemiątkowo Koziebrodzkie, Sochocin i Załuski,
4) 13
Sąd Rejonowy w Pułtusku dla miast: Nasielsk i Pułtusk oraz gmin: Gołymin-Ośrodek, Gzy, Karniewo, Nasielsk, Pokrzywnica, Pułtusk, Świercze-Koty i Winnica;
8.
w województwie częstochowskim:
1)
Sąd Rejonowy w Częstochowie dla miast: Blachownia, Częstochowa, Kłobuck i Pajęczno oraz gmin: Blachownia, Gidle, Kłobuck, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Miedźno, Mstów, Mykanów, Nowa Brzeźnica, Olsztyn, Pajęczno, Poczesna, Popów, Rędziny, Strzelce Wielkie i Wręczyca Wielka,
2)
Sąd Rejonowy w Lublińcu dla miast: Dobrodzień, Kalety, Lubliniec i Woźniki oraz gmin: Ciasna, Dobrodzień, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków i Woźniki,
3) 14
Sąd Rejonowy w Myszkowie dla miast: Koniecpol, Koziegłowy, Myszków, Szczekociny i Żarki oraz gmin: Dąbrowa Zielona, Irządze, Janów, Kamienica Polska, Koniecpol, Koziegłowy, Kroczyce, Lelów, Moskarzew, Niegowa, Poraj, Przyrów, Radków, Secemin, Szczekociny, Włodowice, Żarki i Żytno,
4) 15
Sąd Rejonowy w Oleśnie dla miast: Gorzów Śląski, Krzepice, Olesno i Praszka oraz gmin: Gorzów Śląski, Krzepice, Lipie, Olesno, Opatów, Panki, Praszka, Przystajń, Radłów i Rudniki;
9.
w województwie elbląskim:
1) 16
Sąd Rejonowy w Braniewie dla miast: Braniewo, Frombork, Młynary, Orneta i Pieniężno oraz gmin: Braniewo, Frombork, Godkowo, Lelkowo, Młynary, Orneta, Pieniężno, Płoskinia i Wilczęta,
2)
Sąd Rejonowy w Elblągu dla miast: Elbląg, Nowy Dwór Gdański, Pasłęk i Tolkmicko oraz gmin: Elbląg, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Pasłęk, Rychliki, Stegna, Sztutowo i Tolkmicko,
3)
Sąd Rejonowy w Kwidzynie dla miast: Kwidzyn, Prabuty i Susz oraz gmin: Gardeja, Kisielice, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo, Sadlinki i Susz,
4)
Sąd Rejonowy w Malborku dla miast: Dzierzgoń, Malbork, Nowy Staw i Sztum oraz gmin: Dzierzgoń, Lichnowy, Malbork, Mikołajki Pomorskie, Miłoradz, Nowy Staw, Stare Pole, Stary Dzierzgoń, Stary Targ i Sztum;
10.
w województwie gdańskim:
1)
Sąd Rejonowy w Gdańsku dla miast: Gdańsk i Pruszcz Gdański oraz gmin: Cedry Wielkie, Kolbudy Górne, Pruszcz Gdański, Przywidz, Trąbki Wielkie i Żukowo,
2)
Sąd Rejonowy w Gdyni dla miasta Gdynia oraz gminy Kosakowo,
3) 17
Sąd Rejonowy w Kościerzynie dla miast: Kartuzy i Kościerzyna oraz gmin: Chmielno, Dziemiany, Karsin, Kartuzy, Kościerzyna, Liniewo, Lipusz, Nowa Karczma, Sierakowice, Somonino, Stara Kiszewa, Stężyca i Sulęczyno,
4)
Sąd Rejonowy w Sopocie dla miasta Sopot,
5)
Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim dla miast: Skarszewy, Skórcz i Starogard Gdański oraz gmin: Kaliska, Lubichowo, Osieczna, Osiek, Skarszewy, Skórcz, Smętowo Graniczne, Starogard Gdański i Zblewo,
6)
Sąd Rejonowy w Tczewie dla miast: Gniew, Pelplin i Tczew oraz gmin: Gniew, Morzeszczyn, Pelplin, Pszczółki, Subkowy i Tczew,
7)
Sąd Rejonowy w Wejherowie dla miast: Hel, Jastarnia, Puck, Reda, Rumia, Wejherowo i Władysławowo oraz gmin: Choczewo, Gniewino, Krokowa, Linia, Luzino, Łęczyce, Przodkowo, Puck, Szemud i Wejherowo;
11.
w województwie gorzowskim:
1)
Sąd Rejonowy w Choszcznie dla miast: Choszczno, Dobiegniew, Drawno, Pełczyce i Recz oraz gmin: Bierzwnik, Choszczno, Dobiegniew, Drawno, Krzęcin, Pełczyce i Recz,
2)
Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim dla miast: Drezdenko, Gorzów Wielkopolski, Strzelce Krajeńskie i Witnica oraz gmin: Bogdaniec, Deszczno, Drezdenko, Kłodawa, Lubiszyn, Santok, Stare Kurowo, Strzelce Krajeńskie, Witnica i Zwierzyn,
3)
Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu dla miast: Międzychód, Międzyrzecz, Skwierzyna, Sulęcin i Trzciel oraz gmin: Bledzew, Lubniewice, Miedzichowo, Międzychód, Międzyrzecz, Przytoczna, Pszczew, Skwierzyna, Sulęcin i Trzciel,
4)
Sąd Rejonowy w Myśliborzu dla miast: Barlinek, Dębno i Myślibórz oraz gmin: Barlinek, Boleszkowice, Dębno, Myślibórz i Nowogródek Pomorski,
5)
Sąd Rejonowy w Słubicach dla miast: Kostrzyn, Ośno, Rzepin i Słubice oraz gmin: Górzyca, Krzeszyce, Ośno, Rzepin, Słońsk i Słubice;
12.
w województwie jeleniogórskim:
1)
Sąd Rejonowy w Bolesławcu dla miast: Bolesławiec, Lwówek Śląski, Nowogrodziec i Węgliniec oraz gmin: Bolesławiec, Lwówek Śląski, Nowogrodziec, Osiecznica i Węgliniec,
2) 18
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze dla miast: Jelenia Góra, Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba, Świeradów-Zdrój, Świerzawa, Wleń i Wojcieszów oraz gmin: Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń,
3)
Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze dla miast: Bolków, Kamienna Góra i Lubawka oraz gmin: Bolków, Kamienna Góra, Lubawka i Marciszów,
4)
Sąd Rejonowy w Lubaniu dla miast: Gryfów Śląski, Leśna, Lubań, Lubomierz i Mirsk oraz gmin: Gryfów Śląski, Leśna, Lubań, Lubomierz, Mirsk, Olszyna, Platerówka i Siekierczyn,
5)
Sąd Rejonowy w Zgorzelcu dla miast: Bogatynia, Pieńsk, Zawidów i Zgorzelec oraz gmin: Bogatynia, Pieńsk, Sulików i Zgorzelec;
13. 19
w województwie kaliskim:
1)
Sąd Rejonowy w Jarocinie dla miast: Jarocin, Pleszew i Żerków oraz gmin: Chocz, Czermin, Gizałki, Jaraczewo, Jarocin, Kotlin, Pleszew i Żerków,
2)
Sąd Rejonowy w Kaliszu dla miast: Kalisz, Nowe Skalmierzyce i Stawiszyn oraz gmin: Blizanów, Brzeziny, Ceków-Kolonia, Godziesze Wielkie, Gołuchów, Koźminek, Lisków, Mycielin, Nowe Skalmierzyce, Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki i Żelazków,
3)
Sąd Rejonowy w Kępnie dla miast: Kępno, Międzybórz, Syców i Wieruszów oraz gmin: Baranów, Bolesławiec, Bralin, Czastary, Dziadowa Kłoda, Galewice, Kępno, Kobyla Góra, Łęka Opatowska, Łubnice, Międzybórz, Perzów, Rychtal, Sokolniki, Syców, Trzcinica i Wieruszów,
4)
Sąd Rejonowy w Krotoszynie dla miast: Koźmin, Krotoszyn, Sulmierzyce i Zduny oraz gmin: Dobrzyca, Koźmin, Krotoszyn, Rozdrażew i Zduny,
5) 20
Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim dla miast: Grabów nad Prosną, Mikstat, Odolanów, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów i Raszków oraz gmin: Czajków, Doruchów, Grabów nad Prosną, Kraszewice, Mikstat, Odolanów, Ostrów Wielkopolski, Ostrzeszów, Przygodzice, Raszków, Sieroszewice i Sośnie;
14. 21
w województwie katowickim:
1)
Sąd Rejonowy w Będzinie dla miast: Będzin i Czeladź oraz gmin: Bobrowniki i Psary,
2)
Sąd Rejonowy w Bytomiu dla miasta Bytom,
3)
Sąd Rejonowy w Chorzowie dla miast: Chorzów i Świętochłowice,
4)
Sąd Rejonowy w Chrzanowie dla miast: Chrzanów, Libiąż i Trzebinia oraz gmin: Babice, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia,
5) 22
Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej dla miast: Dąbrowa Górnicza i Sławków,
6)
Sąd Rejonowy w Gliwicach dla miast: Gliwice, Pyskowice i Toszek oraz gmin: Pilchowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek i Wielowieś,
7)
Sąd Rejonowy w Jastrzębiu-Zdroju dla miasta Jastrzębie-Zdrój oraz gmin Pawłowice i Zebrzydowice,
8)
Sąd Rejonowy w Jaworznie dla miasta Jaworzno,
9)
Sąd Rejonowy w Katowicach dla miast: Katowice i Siemianowice Śląskie,
10)
Sąd Rejonowy w Mikołowie dla miast: Łaziska Górne, Mikołów, Orzesze i Tychy,
11)
Sąd Rejonowy w Mysłowicach dla miasta Mysłowice,
12)
Sąd Rejonowy w Olkuszu dla miast: Bukowno, Olkusz i Wolbrom oraz gmin: Bukowno, Klucze, Olkusz, Wolbrom i Żarnowiec,
13) 23
Sąd Rejonowy w Pszczynie dla miast: Brzeszcze, Czechowice-Dziedzice i Pszczyna oraz gmin: Bestwina, Brzeszcze, Czechowice-Dziedzice, Miedźna i Pszczyna,
14)
Sąd Rejonowy w Raciborzu dla miast: Kuźnia Raciborska i Racibórz oraz gmin: Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie i Rudnik,
15)
Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej dla miasta Ruda Śląska,
16) 24
Sąd Rejonowy w Rybniku dla miast: Knurów, Leszczyny, Rybnik i Żory oraz gmin: Gaszowice, Gierałtowice, Leszczyny, Lyski, Suszec i Świerklany,
17)
Sąd Rejonowy w Sosnowcu dla miasta Sosnowiec,
18)
Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach dla miast: Piekary Śląskie i Tarnowskie Góry oraz gmin: Świerklaniec, Tąpkowice, Tworóg i Zbrosławice,
19)
Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim dla miasta Wodzisław Śląski oraz gmin: Godów, Gorzyce, Lubomia i Mszana,
20)
Sąd Rejonowy w Zabrzu dla miasta Zabrze,
21) 25
Sąd Rejonowy w Zawierciu dla miast: Łazy, Ogrodzieniec, Poręba, Siewierz i Zawiercie oraz gmin: Łazy, Mierzęcice, Ogrodzieniec, Pilica i Siewierz;
15.
w województwie kieleckim:
1)
Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju dla miast: Busko-Zdrój i Chmielnik oraz gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Nowy Korczyn, Oleśnica, Pacanów, Pierzchnica, Solec-Zdrój, Stopnica, Szydłów, Tuczępy i Wiślica,
2)
Sąd Rejonowy w Jędrzejowie dla miast: Jędrzejów i Włoszczowa oraz gmin: Imielno, Jędrzejów, Krasocin, Małogoszcz, Nagłowice-Oksa, Sędziszów, Słupia, Sobków, Włoszczowa i Wodzisław,
3)
Sąd Rejonowy w Kielcach dla miast: Chęciny i Kielce oraz gmin: Bieliny, Chęciny, Daleszyce, Górno, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Raków, Sitkówka-Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk,
4)
Sąd Rejonowy w Końskich dla miast: Końskie i Stąporków oraz gmin: Końskie, Mniów, Radoszyce i Stąporków,
5)
Sąd Rejonowy w Miechowie dla miast: Działoszyce i Miechów oraz gmin: Charsznica, Działoszyce, Kozłów, Książ Wielki, Miechów, Racławice-Pałecznica i Słaboszów,
6)
Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim dla miasta Ostrowiec Świętokrzyski oraz gmin: Bałtów, Bodzechów, Kunów, Łagów, Nowa Słupia i Waśniów,
7)
Sąd Rejonowy w Pińczowie dla miast: Kazimierza Wielka, Pińczów i Skalbmierz oraz gmin: Bejsce, Czarnocin, Kazimierza Wielka, Kije, Koszyce, Michałów, Opatowiec, Pińczów, Skalbmierz i Złota,
8)
Sąd Rejonowy w Starachowicach dla miast: Skarżysko-Kamienna, Starachowice i Suchedniów oraz gmin: Bliżyn, Bodzentyn, Brody, Mirzec, Pawłów, Suchedniów i Wąchock;
16.
w województwie konińskim:
1)
Sąd Rejonowy w Kole dla miast: Dąbie, Kłodawa, Koło, Przedecz i Sompolno oraz gmin: Babiak, Chodów, Dąbie, Grabów, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały, Przedecz, Sompolno i Wierzbinek,
2)
Sąd Rejonowy w Koninie dla miast: Golina, Kleczew, Konin, Rychwał i Ślesin oraz gmin: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Stare Miasto, Ślesin i Wilczyn,
3)
Sąd Rejonowy w Słupcy dla miast: Pyzdry, Słupca, Witkowo i Zagórów oraz gmin: Lądek, Orchowo, Ostrowite, Pyzdry, Słupca, Strzałkowo, Witkowo i Zagórów,
4)
Sąd Rejonowy w Turku dla miast: Dobra, Tuliszków, Turek i Uniejów oraz gmin: Brudzew, Dobra, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Świnice Warckie, Tuliszków, Turek, Uniejów i Władysławów;
17.
w województwie koszalińskim:
1)
Sąd Rejonowy w Białogardzie dla miast: Białogard, Karlino, Połczyn-Zdrój i Świdwin oraz gmin: Białogard, Brzeźno, Karlino, Połczyn-Zdrój, Rąbino, Sławoborze, Świdwin i Tychowo,
2)
Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim dla miast: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski i Złocieniec oraz gmin: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Ostrowice, Wierzchowo i Złocieniec,
3)
Sąd Rejonowy w Kołobrzegu dla miasta Kołobrzeg oraz gmin: Dygowo, Gościno, Kołobrzeg, Rymań, Siemyśl i Ustronie Morskie,
4)
Sąd Rejonowy w Koszalinie dla miast: Darłowo, Koszalin, Polanów i Sianów oraz gmin: Będzino, Biesiekierz, Darłowo, Malechowo, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno,
5)
Sąd Rejonowy w Szczecinku dla miast: Barwice, Biały Bór, Bobolice i Szczecinek oraz gmin: Barwice, Biały Bór, Bobolice, Grzmiąca, Silnowo i Szczecinek;
18. 26
w województwie krakowskim:
1)
Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie dla dzielnicy Krowodrza, miasta Krzeszowice oraz gmin: Alwernia, Czernichów, Gołcza, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Krzeszowice, Liszki, Skała, Sułoszowa, Trzyciąż, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki,
2)
Sąd Rejonowy dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie dla dzielnicy Nowa Huta, miasta Proszowice oraz gmin: Igołomia-Wawrzeńczyce, Koniusza, Nowe Brzesko, Proszowice i Radziemice,
3)
Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza w Krakowie dla dzielnicy Podgórze, miast: Niepołomice, Skawina i Wieliczka oraz gmin: Biskupice, Drwinia, Kłaj, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne i Wieliczka,
4)
Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie dla dzielnicy Śródmieście, miasta Słomniki oraz gmin: Kocmyrzów-Luborzyca, Michałowice i Słomniki,
5)
Sąd Rejonowy w Myślenicach dla miast: Dobczyce, Myślenice i Sułkowice oraz gmin: Dobczyce, Gdów, Myślenice, Pcim, Raciechowice, Siepraw, Sułkowice, Tokarnia i Wiśniowa;
19.
w województwie krośnieńskim:
1)
Sąd Rejonowy w Brzozowie dla miast: Brzozów i Rymanów oraz gmin: Brzozów, Domaradz, Dydnia, Haczów, Jasienica Rosielna, Nozdrzec i Rymanów,
2) 27
Sąd Rejonowy w Jaśle dla miast: Biecz i Jasło oraz gmin: Biecz, Brzyska, Dębowiec, Jasło, Kołaczyce, Krempna, Lipinki, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Skołyszyn i Tarnowiec,
3)
Sąd Rejonowy w Krośnie dla miast: Dukla, Iwonicz-Zdrój, Jedlicze i Krosno oraz gmin: Chorkówka, Dukla, Iwonicz-Zdrój, Jedlicze, Korczyna, Miejsce Piastowe i Wojaszówka,
4)
Sąd Rejonowy w Lesku dla miast: Lesko i Ustrzyki Dolne oraz gmin: Baligród, Cisna, Czarna, Lesko, Lutowiska, Olszanica, Solina i Ustrzyki Dolne,
5)
Sąd Rejonowy w Sanoku dla miast: Sanok i Zagórz oraz gmin: Bukowsko, Komańcza, Sanok, Tyrawa Wołoska, Zagórz i Zarszyn;
20.
w województwie legnickim:
1)
Sąd Rejonowy w Głogowie dla miast: Głogów i Przemków oraz gmin: Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Przemków, Radwanice i Żukowice,
2)
Sąd Rejonowy w Jaworze dla miasta Jawor oraz gmin: Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Udanin i Wądroże Wielkie,
3)
Sąd Rejonowy w Legnicy dla miast: Legnica i Prochowice oraz gmin: Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Miłkowice, Prochowice i Ruja,
4)
Sąd Rejonowy w Lubinie dla miast: Chocianów, Lubin, Polkowice i Ścinawa oraz gmin: Chocianów, Lubin, Polkowice, Rudna i Ścinawa,
5)
Sąd Rejonowy w Złotoryi dla miast: Chojnów i Złotoryja oraz gmin: Chojnów, Gromadka, Pielgrzymka, Warta Bolesławiecka, Zagrodno i Złotoryja;
21. 28
w województwie leszczyńskim:
1)
Sąd Rejonowy w Gostyniu dla miast: Borek Wielkopolski, Gostyń, Kobylin, Krobia, Pogorzela i Poniec oraz gmin: Borek Wielkopolski, Gostyń, Kobylin, Krobia, Krzemieniewo, Pępowo, Piaski, Pogorzela i Poniec,
2)
Sąd Rejonowy w Kościanie dla miast: Kościan, Krzywiń i Śmigiel oraz gmin: Kościan, Krzywiń, Przemęt i Śmigiel,
3)
Sąd Rejonowy w Lesznie dla miast: Leszno, Osieczna, Rydzyna i Wschowa oraz gmin: Lipno, Osieczna, Rydzyna, Święciechowa, Wijewo, Włoszakowice i Wschowa,
4) 29
Sąd Rejonowy w Rawiczu dla miast: Bojanowo, Góra, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz, Szlichtyngowa i Wąsosz oraz gmin: Bojanowo, Góra, Jemielno, Jutrosin, Miejska Górka, Niechlów, Pakosław, Rawicz, Szlichtyngowa i Wąsosz;
22.
w województwie lubelskim:
1)
Sąd Rejonowy w Kraśniku dla miast: Kraśnik i Opole Lubelskie oraz gmin: Borzechów, Chodel, Dzierzkowice, Józefów, Kraśnik, Łaziska, Opole Lubelskie, Urzędów, Wilkołaz i Zakrzówek,
2)
Sąd Rejonowy w Lubartowie dla miast: Kock, Lubartów i Ostrów Lubelski oraz gmin: Abramów, Borki, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Kock, Lubartów, Ludwin, Michów, Niedźwiada, Ostrów Lubelski, Ostrówek, Serniki, Spiczyn i Uścimów,
3)
Sąd Rejonowy w Lublinie dla miast: Bełżyce, Bychawa, Lublin, Łęczna i Świdnik oraz gmin: Bełżyce, Bychawa, Fajsławice, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Łęczna, Mełgiew, Milejów, Niedrzwica Duża, Niemce, Piaski, Puchaczów, Rybczewice, Strzyżewice, Trawniki, Wojciechów i Wólka,
4) 30
Sąd Rejonowy w Puławach dla miast: Dęblin, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Poniatowa, Puławy i Ryki oraz gmin: Baranów, Janowiec, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Markuszów, Nałęczów, Nowodwór, Poniatowa, Puławy, Ryki, Stężyca, Ułęż, Wąwolnica, Wilków i Żyrzyn;
23.
w województwie łomżyńskim:
1)
Sąd Rejonowy w Grajewie dla miast: Goniądz, Grajewo, Rajgród i Szczuczyn oraz gmin: Goniądz, Grabowo, Grajewo, Radziłów, Rajgród, Szczuczyn, Trzcianne i Wąsosz,
2) 31
Sąd Rejonowy w Łomży dla miast: Jedwabne, Kolno, Łomża, Nowogród i Stawiski oraz gmin: Jedwabne, Kolno, Łomża, Mały Płock, Miastkowo, Nowogród, Piątnica, Przytuły, Stawiski, Śniadowo, Turośl, Wizna i Zbójna,
3) 32
Sąd Rejonowy w Zambrowie dla miast: Ciechanowiec, Wysokie Mazowieckie i Zambrów oraz gmin: Andrzejewo, Boguty-Pianki, Ciechanowiec, Czyżew-Osada, Klukowo, Kobylin-Borzymy, Kołaki Kościelne, Kulesze Kościelne, Nowe Piekuty, Nur, Perlejewo, Rutki, Sokoły, Szepietowo, Szumowo, Wysokie Mazowieckie, Zambrów, Zaręby Kościelne i Zawady;
24. 33
w województwie łódzkim:
1)
Sąd Rejonowy w Łodzi dla dzielnic: Bałuty, Górna, Polesie, Śródmieście i Widzew,
2)
Sąd Rejonowy w Pabianicach dla miast: Konstantynów Łódzki i Pabianice oraz gmin: Andrespol, Brójce, Pabianice i Rzgów,
3)
Sąd Rejonowy w Zgierzu dla miast: Aleksandrów Łódzki, Głowno, Ozorków, Stryków i Zgierz oraz gmin: Aleksandrów Łódzki, Głowno, Nowosolna, Ozorków, Parzęczew, Stryków i Zgierz;
25.
w województwie nowosądeckim:
1) 34
Sąd Rejonowy w Gorlicach dla miast: Gorlice i Grybów oraz gmin: Bobowa, Gorlice, Grybów, Łużna, Moszczenica, Sękowa i Uście Gorlickie,
2)
Sąd Rejonowy w Limanowej dla miast: Limanowa i Mszana Dolna oraz gmin: Dobra, Jodłownik, Kamienica, Laskowa, Limanowa, Łukowica, Mszana Dolna, Niedźwiedź i Tymbark,
3)
Sąd Rejonowy w Muszynie dla miast: Krynica, Muszyna i Piwniczna oraz gmin: Krynica, Muszyna i Piwniczna,
4)
Sąd Rejonowy w Nowym Sączu dla miast: Nowy Sącz i Stary Sącz oraz gmin: Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Kamionka Wielka, Korzenna, Łabowa, Łącko, Łososina Dolna, Nawojowa, Podegrodzie i Stary Sącz,
5) 35
Sąd Rejonowy w Nowym Targu dla miast: Jordanów, Nowy Targ, Rabka i Szczawnica oraz gmin: Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Jordanów, Krościenko nad Dunajcem, Lubień, Łapsze Niżne, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna i Rabka,
6)
Sąd Rejonowy w Zakopanem dla miasta Zakopane oraz gmin: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska i Tatrzańska;
26.
w województwie olsztyńskim:
1)
Sąd Rejonowy w Bartoszycach dla miast: Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński i Sępopol oraz gmin: Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Kiwity, Lidzbark Warmiński i Sępopol,
2)
Sąd Rejonowy w Biskupcu dla miast: Biskupiec, Bisztynek, Jeziorany i Mrągowo oraz gmin: Biskupiec, Bisztynek, Jeziorany, Kolno, Mrągowo, Piecki i Sorkwity,
3)
Sąd Rejonowy w Iławie dla miast: Iława i Lubawa oraz gmin: Iława, Lubawa i Zalewo,
4)
Sąd Rejonowy w Kętrzynie dla miast: Kętrzyn, Korsze i Reszel oraz gmin: Barciany, Kętrzyn, Korsze, Raszel i Srokowo,
5)
Sąd Rejonowy w Olsztynie dla miast: Barczewo, Dobre Miasto, Olsztyn i Olsztynek oraz gmin: Barczewo, Dobre Miasto, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Lubomino, Olsztynek, Purda, Stawiguda i Świątki,
6)
Sąd Rejonowy w Ostródzie dla miast: Morąg i Ostróda oraz gmin: Dąbrówno, Grunwald, Łukta, Małdyty, Miłakowo, Miłomłyn, Morąg i Ostróda,
7)
Sąd Rejonowy w Szczytnie dla miast: Nidzica i Szczytno oraz gmin: Dźwierzuty, Janowiec Kościelny, Janowo, Jedwabno, Kozłowo, Nidzica, Pasym, Szczytno, Świętajno i Wielbark;
27. 36
w województwie opolskim:
1)
Sąd Rejonowy w Brzegu dla miast: Brzeg i Lewin Brzeski oraz gmin: Brzeg, Lewin Brzeski, Lubsza, Olszanka i Popielów,
2)
Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu dla miast: Baborów, Głubczyce, Kędzierzyn-Koźle, Kietrz i Zdzieszowice oraz gmin: Baborów, Bierawa, Branice, Cisek, Głubczyce, Kietrz, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś i Zdzieszowice.
3)
Sąd Rejonowy w Kluczborku dla miast: Byczyna, Kluczbork, Namysłów i Wołczyn oraz gmin: Byczyna, Domaszowice, Kluczbork, Lasowice Wielkie, Murów, Namysłów, Pokój, Świerczów, Wilków i Wołczyn,
4)
Sąd Rejonowy w Nysie dla miast: Grodków, Nysa, Otmuchów i Paczków oraz gmin: Grodków, Kamiennik, Łambinowice, Nysa, Otmuchów, Paczków, Pakosławice i Skoroszyce,
5)
Sąd Rejonowy w Opolu dla miast: Niemodlin, Opole i Ozimek oraz gmin: Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Niemodlin, Ozimek, Prószków, Tarnów Opolski, Turawa i Zębowice,
6)
Sąd Rejonowy w Prudniku dla miast: Biała, Głogówek, Głuchołazy i Prudnik oraz gmin: Biała, Głogówek, Głuchołazy, Korfantów, Lubrza i Prudnik;
7)
Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich dla miast: Gogolin, Kolonowskie, Krapkowice, Leśnica, Strzelce Opolskie, Ujazd i Zawadzkie oraz gmin: Gogolin, Izbicko, Jemielnica, Kolonowskie, Krapkowice, Leśnica, Strzelce Opolskie, Strzeleczki, Ujazd, Walce i Zawadzkie;
28.
w województwie ostrołęckim:
1) 37
Sąd Rejonowy w Ostrołęce dla miast: Ostrołęka i Różan oraz gmin: Baranowo, Czarnia, Kadzidło, Lelis, Łysa, Myszyniec, Olszewo-Borki, Rozogi, Różan, Rzekuń, Sypniewo i Troszyn,
2)
Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej dla miast: Brok i Ostrów Mazowiecka oraz gmin: Brok, Czerwin, Długosiodło, Goworowo, Małkinia Górna, Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń i Wąsewo,
3)
Sąd Rejonowy w Przasnyszu dla miast: Chorzele, Maków Mazowiecki i Przasnysz oraz gmin: Chorzele, Czerwonka, Jednorożec, Krasnosielc, Krzynowłoga Mała, Płoniawy-Bramura, Przasnysz, Rzewnie i Szelków,
4)
Sąd Rejonowy w Wyszkowie dla miast: Tłuszcz i Wyszków oraz gmin: Brańszczyk, Dąbrówka, Klembów, Obryte, Rząśnik, Somianka, Tłuszcz, Wyszków, Zabrodzie i Zatory;
29. 38
w województwie pilskim:
1)
Sąd Rejonowy w Chodzieży dla miast: Chodzież, Szamocin, Ujście, Wyrzysk i Wysoka oraz gmin: Białośliwie, Chodzież, Kaczory, Szamocin, Ujście, Wyrzysk i Wysoka,
2)
Sąd Rejonowy w Pile dla miasta Piła,
3)
Sąd Rejonowy w Trzciance dla miast: Czarnków, Krzyż, Trzcianka, Wieleń i Wronki oraz gmin: Czarnków, Drawsko, Krzyż, Lubasz, Połajewo, Trzcianka, Wieleń i Wronki,
4)
Sąd Rejonowy w Wałczu dla miast: Człopa, Mirosławiec, Tuczno i Wałcz oraz gmin: Człopa, Mirosławiec, Szydłowo, Tuczno i Wałcz,
5)
Sąd Rejonowy w Wągrowcu dla miast: Gołańcz, Margonin, Rogoźno i Wągrowiec oraz gmin: Budzyń, Damasławek, Gołańcz, Margonin, Rogoźno, Ryczywół, Wapno i Wągrowiec,
6)
Sąd Rejonowy w Złotowie dla miast: Jastrowie, Krajenka, Łobżenica, Okonek i Złotów oraz gmin: Jastrowie, Krajenka, Lipka, Łobżenica, Okonek, Tarnówka, Zakrzewo i Złotów;
30.
w województwie piotrkowskim:
1)
Sąd Rejonowy w Bełchatowie dla miast: Bełchatów i Zelów oraz gmin: Bełchatów, Dłutów, Drużbice, Kleszczów, Kluki, Rząśnia, Sulmierzyce, Szczerców i Zelów,
2)
Sąd Rejonowy w Opocznie dla miasta Opoczno oraz gmin: Aleksandrów, Białaczów, Fałków, Mniszków, Opoczno, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów,
3)
Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim dla miast: Piotrków Trybunalski, Sulejów i Tuszyn oraz gmin: Czarnocin, Grabica, Moszczenica, Rozprza, Sulejów, Tuszyn, Wola Krzysztoporska i Wolbórz,
4)
Sąd Rejonowy w Radomsku dla miast: Przedbórz i Radomsko oraz gmin: Dobryszyce, Gomunice, Gorzkowice, Kamieńsk, Kluczewsko, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Łęki Szlecheckie, Masłowice, Przedbórz, Radomsko, Ręczno i Wielgomłyny,
5)
Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim dla miast: Koluszki i Tomaszów Mazowiecki oraz gmin: Będków, Czerniewice, Inowłódz, Koluszki, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Tomaszów Mazowiecki, Ujazd i Żelechlinek;
31.
w województwie płockim:
1)
Sąd Rejonowy w Kutnie dla miast: Gostynin, Kutno i Żychlin oraz gmin: Bedlno, Dobrzelin, Gostynin, Kiernozia, Krzyżanów, Kutno, Łanięta, Oporów, Pacyna, Rataje, Strzelce i Szczawin Kościelny,
2)
Sąd Rejonowy w Łęczycy dla miast: Krośniewice i Łęczyca oraz gmin: Daszyna, Dąbrowice, Góra Świętej Małgorzaty, Krośniewice, Łęczyca, Nowe Ostrowy, Piątek i Witonia,
3)
Sąd Rejonowy w Płocku dla miast: Gąbin, Płock i Wyszogród oraz gmin: Bodzanów, Borowiczki, Brudzeń Duży, Bulkowo, Czerwińsk nad Wisłą, Gąbin, Iłów, Łąck, Mała Wieś, Nowy Duninów, Radzanowo, Sanniki, Słubice, Stara Biała, Staroźreby i Wyszogród,
4)
Sąd Rejonowy w Sierpcu dla miasta Sierpc oraz gmin: Bielsk, Drobin, Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc, Szczutowo i Zawidz;
32.
w województwie poznańskim:
1)
Sąd Rejonowy w Gnieźnie dla miast: Czerniejewo, Gniezno, Kłecko, Pobiedziska i Skoki oraz gmin: Czerniejewo, Gniezno, Kiszkowo, Kłecko, Łubowo, Mieleszyn, Mieścisko, Niechanowo, Pobiedziska i Skoki,
2)
Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim dla miast: Buk, Grodzisk Wielkopolski, Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Rakoniewice, Stęszew i Wielichowo oraz gmin: Buk, Granowo, Grodzisk Wielkopolski, Kamieniec, Kuślin, Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Rakoniewice, Stęszew i Wielichowo,
3)
Sąd Rejonowy w Poznaniu dla miast: Luboń, Murowana Goślina, Poznań, Puszczykowo i Swarzędz oraz gmin: Czerwonak, Dopiewo, Komorniki, Murowana Goślina, Rokietnica, Suchylas, Swarzędz i Tarnowo Podgórne,
4)
Sąd Rejonowy w Szamotułach dla miast: Oborniki, Ostroróg, Pniewy, Sieraków i Szamotuły oraz gmin: Chrzypsko Wielkie, Duszniki, Kaźmierz, Kwilcz, Oborniki, Obrzycko, Ostroróg, Pniewy, Sieraków i Szamotuły,
5) 39
Sąd Rejonowy w Śremie dla miast: Czempińsk, Dolsk, Książ Wielkopolski, Mosina i Śrem oraz gmin: Brodnica, Czempiń, Dolsk, Książ Wielkopolski, Mosina i Śrem,
6) 40
Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej dla miast: Kostrzyn, Kórnik, Miłosław, Środa Wielkopolska i Września oraz gmin: Dominowo, Kleszczewo, Kołaczkowo, Kostrzyn, Kórnik, Krzykosy, Miłosław, Nekla, Nowe Miasto nad Wartą, Środa Wielkopolska, Września i Zaniemyśl;
33.
w województwie przemyskim:
1)
Sąd Rejonowy w Jarosławiu dla miast: Jarosław i Radymno oraz gmin: Chłopice, Jarosław, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Radymno, Rokietnica, Roźwienica i Wiązownica,
2)
Sąd Rejonowy w Lubaczowie dla miast: Cieszanów i Lubaczów oraz gmin: Cieszanów, Horyniec, Lubaczów, Narol, Oleszyce, Stary Dzików i Wielkie Oczy,
3)
Sąd Rejonowy w Przemyślu dla miast: Dynów i Przemyśl oraz gmin: Bircza, Dubiecko, Dynów, Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno i Żurawica,
4)
Sąd Rejonowy w Przeworsku dla miast: Kańczuga, Przeworsk i Sieniawa oraz gmin: Adamówka, Gać, Jawornik Polski, Kańczuga, Przeworsk, Sieniawa, Tryńcza i Zarzecze;
34.
w województwie radomskim:
1)
Sąd Rejonowy w Grójcu dla miast: Białobrzegi, Grójec, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Warka i Wyśmierzyce oraz gmin: Belsk Duży, Białobrzegi, Błędów, Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Pniewy, Promna, Radzanów, Stara Błotnica, Warka i Wyśmierzyce,
2)
Sąd Rejonowy w Kozienicach dla miast: Kozienice i Pionki oraz gmin: Garbatka-Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Kozienice, Magnuszew, Pionki, Policzna, Sieciechów i Stromiec,
3)
Sąd Rejonowy w Lipsku dla miast: Iłża, Lipsko i Zwoleń oraz gmin: Chotcza, Ciepielów, Iłża, Kazanów, Lipsko, Przyłęk, Rzeczniów, Sienno, Solec nad Wisłą, Tczów i Zwoleń,
4)
Sąd Rejonowy w Przysusze dla miast: Przysucha i Szydłowiec oraz gmin: Borkowice, Chlewiska, Drzewica, Gielniów, Gowarczów, Jastrząb, Klwów, Odrzywół, Potworów, Przysucha, Rusinów, Szydłowiec i Wieniawa,
5)
Sąd Rejonowy w Radomiu dla miast: Radom i Skaryszew oraz gmin: Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Mirów, Orońsko, Przytyk, Skaryszew, Wierzbica, Wolanów i Zakrzew;
35.
w województwie rzeszowskim:
1)
Sąd Rejonowy w Kolbuszowej dla miast: Kolbuszowa i Sokołów Małopolski oraz gmin: Cmolas, Kamień, Kolbuszowa, Niwiska, Raniżów, Sokołów Małopolski i Stary Dzikowiec,
2)
Sąd Rejonowy w Leżajsku dla miast: Leżajsk i Nowa Sarzyna oraz gmin: Grodzisko Dolne, Kuryłówka, Leżajsk i Nowa Sarzyna,
3) 41
Sąd Rejonowy w Łańcucie dla miasta Łańcut oraz gmin: Białobrzegi, Czarna, Łańcut, Markowa, Rakszawa i Żołynia,
4)
Sąd Rejonowy w Mielcu dla miasta Mielec oraz gmin: Borowa, Czermin, Mielec, Przecław i Tuszów Narodowy,
5)
Sąd Rejonowy w Ropczycach dla miast: Ropczyce i Sędziszów Małopolski oraz gmin: Iwierzyce, Ostrów, Ropczyce, Sędziszów Małopolski i Wielopole Skrzyńskie,
6) 42
Sąd Rejonowy w Rzeszowie dla miast: Błażowa, Głogów Małopolski, Rzeszów i Tyczyn oraz gmin: Błażowa, Boguchwała, Chmielnik Rzeszowski, Głogów Małopolski, Hyżne, Krasne, Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn,
7)
Sąd Rejonowy w Strzyżowie dla miasta Strzyżów oraz gmin: Czudec, Frysztak, Lubenia, Niebylec, Strzyżów i Wiśniowa;
36.
w województwie siedleckim:
1) 43
Sąd Rejonowy w Garwolinie dla miast: Garwolin, Łaskarzew, Pilawa i Żelechów oraz gmin: Borowie, Garwolin, Górzno, Kłoczew, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Osieck, Parysów, Pilawa, Sobienie-Jezory, Sobolew, Trojanów, Wilga i Żelechów,
2)
Sąd Rejonowy w Łukowie dla miast: Łuków i Stoczek Łukowski oraz gmin: Adamów, Krzywda, Łuków, Serokomla, Stanin, Stoczek Łukowski, Trzebieszów, Wojcieszków i Wola Mysłowska,
3)
Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim dla miasta Mińsk Mazowiecki oraz gmin: Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Kołbiel, Latowicz, Mińsk Mazowiecki, Poświętne, Siennica, Stanisławów i Strachówka,
4)
Sąd Rejonowy w Siedlcach dla miast: Kałuszyn, Mordy i Siedlce oraz gmin: Bielany, Kałuszyn, Korczew, Kotuń, Mokobody, Mordy, Mrozy, Paprotnia, Przesmyki, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie i Zbuczyn Poduchowny,
5)
Sąd Rejonowy w Węgrowie dla miast: Łochów, Sokołów Podlaski i Węgrów oraz gmin: Ceranów, Grębków, Jabłonna Lacka, Jadów, Korytnica, Kosów Lacki, Liw, Łochów, Miedzna, Repki, Sabnie, Sadowne, Sokołów Podlaski, Sterdyń, Stoczek i Wierzbno;
37. 44
w województwie sieradzkim:
1)
Sąd Rejonowy w Łasku dla miast: Łask, Poddębice oraz gmin: Buczek, Dalików, Dobroń, Lutomiersk, Łask, Poddębice, Sędziejowice, Wartkowice, Widawa i Wodzierady,
2)
Sąd Rejonowy w Sieradzu dla miast: Błaszki, Sieradz, Warta i Złoczew oraz gmin: Błaszki, Brąszewice, Brzeźnio, Burzenin, Goszczanów, Klonowa, Pęczniew, Sieradz, Warta, Wróblew, Zadzim i Złoczew,
3)
Sąd Rejonowy w Wieluniu dla miasta Wieluń oraz gmin: Biała, Czarnożyły, Działoszyn, Kiełczygłów, Konopnica, Lututów, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Rusiec, Siemkowice, Skomlin, Wieluń i Wierzchlas,
4)
Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli dla miast: Szadek i Zduńska Wola oraz gmin: Szadek, Zapolice i Zduńska Wola;
38.
w województwie skierniewickim:
1) 45
Sąd Rejonowy w Brzezinach dla miasta Brzeziny oraz gmin: Brzeziny, Dmosin, Jeżów, Lipce Reymontowskie, Rogów i Słupia,
2)
Sąd Rejonowy w Łowiczu dla miasta Łowicz oraz gmin: Bielawy, Chąśno, Domaniewice, Kocierzew Południowy, Łowicz, Łyszkowice, Nieborów i Zduny,
3)
Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej dla miast: Biała Rawska i Rawa Mazowiecka oraz gmin: Biała Rawska, Cielądz, Głuchów, Kowiesy, Rawa Mazowiecka i Sadkowice,
4) 46
Sąd Rejonowy w Skierniewicach dla miasta Skierniewice oraz gmin: Bolimów, Godzianów, Maków, Nowy Kawęczyn, Puszcza Mariańska i Skierniewice,
5)
Sąd Rejonowy w Sochaczewie dla miasta Sochaczew oraz gmin: Młodzieszyn, Nowa Sucha, Rybno, Sochaczew i Teresin,
6)
Sąd Rejonowy w Żyrardowie dla miast: Mszczonów i Żyrardów oraz gmin: Baranów, Jaktorów, Mszczonów, Radziejowice, Wiskitki i Żabia Wola;
39.
w województwie słupskim:
1)
Sąd Rejonowy w Bytowie dla miast: Bytów i Miastko oraz gmin: Borzytuchom, Bytów, Kołczygłowy, Lipnica, Miastko, Parchowo, Studzienice, Trzebielino i Tuchomie,
2)
Sąd Rejonowy w Człuchowie dla miast: Czarne, Człuchów i Debrzno oraz gmin: Czarne, Człuchów, Debrzno, Koczała, Konarzyny, Przechlewo i Rzeczenica,
3)
Sąd Rejonowy w Lęborku dla miast: Lębork i Łeba oraz gmin: Cewice, Czarna Dąbrówka, Nowa Wieś Lęborska, Potęgowo i Wicko,
4)
Sąd Rejonowy w Słupsku dla miast: Kępice, Sławno, Słupsk i Ustka oraz gmin: Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kępice, Kobylnica, Postomino, Sławno, Słupsk, Smołdzino i Ustka;
40.
w województwie suwalskim:
1) 47
Sąd Rejonowy w Augustowie dla miast: Augustów i Lipsk oraz gmin: Augustów, Bargłów Kościelny, Giby, Lipsk, Nowinka, Płaska i Sztabin,
2)
Sąd Rejonowy w Ełku dla miast: Ełk, Gołdap i Olecko oraz gmin: Ełk, Gołdap, Kalinowo, Kowale Oleckie, Olecko, Prostki, Stare Juchy i Świętajno,
3)
Sąd Rejonowy w Giżycku dla miast: Giżycko, Mikołajki, Ryn i Węgorzewo oraz gmin: Banie Mazurskie, Budry, Giżycko, Kruklanki, Mikołajki, Miłki, Pozezdrze, Ryn, Węgorzewo i Wydminy,
4)
Sąd Rejonowy w Piszu dla miast: Biała Piska, Orzysz, Pisz i Ruciane-Nida oraz gmin: Biała Piska, Orzysz, Pisz i Ruciane-Nida,
5) 48
Sąd Rejonowy w Suwałkach dla miast: Sejny i Suwałki oraz gmin: Bakałarzewo, Dubeninki, Filipów, Jeleniewo, Krasnopol, Przerośl, Puńsk, Raczki, Rutka-Tartak, Sejny, Suwałki, Szypliszki, Wieliczki i Wiżajny;
41.
w województwie szczecińskim:
1)
Sąd Rejonowy w Goleniowie dla miast: Goleniów, Maszewo i Nowogard oraz gmin: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Osina, Przybiernów i Stepnica,
2)
Sąd Rejonowy w Gryficach dla miast: Gryfice, Płoty i Trzebiatów oraz gmin: Brojce, Gryfice, Karnice, Płoty, Rewal i Trzebiatów,
3)
Sąd Rejonowy w Gryfinie dla miast: Cedynia, Chojna, Gryfino, Lipiany, Mieszkowice, Moryń, Pyrzyce i Trzcińsko-Zdrój oraz gmin: Banie, Bielice, Cedynia, Chojna, Gryfino, Kozielice, Lipiany, Mieszkowice, Moryń, Przelewice, Pyrzyce, Stare Czarnowo, Trzcińsko-Zdrój i Widuchowa,
4)
Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim dla miast: Kamień Pomorski i Wolin oraz gmin: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Świerzno i Wolin,
5)
Sąd Rejonowy w Łobzie dla miast: Chociwel, Dobra, Ińsko, Łobez, Resko i Węgorzyno oraz gmin: Chociwel, Dobra, Ińsko, Łobez, Radowo Małe, Resko i Węgorzyno,
6)
Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim dla miast: Dobrzany, Stargard Szczeciński i Suchań oraz gmin: Dobrzany, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard Szczeciński, Suchań i Warnice,
7)
Sąd Rejonowy w Szczecinie dla miast: Nowe Warpno, Police i Szczecin oraz gmin: Dobra (Szczecińska), Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police,
8) 49
Sąd Rejonowy w Świnoujściu dla miast: Międzyzdroje i Świnoujście oraz gminy Międzyzdroje;
42. 50
w województwie tarnobrzeskim:
1)
Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim dla miasta Janów Lubelski oraz gmin: Batorz, Chrzanów, Dzwola, Godziszów, Gościeradów, Janów Lubelski, Modliborzyce, Potok Wielki, Szastarka i Trzydnik Duży,
2)
Sąd Rejonowy w Sandomierzu dla miast: Ćmielów, Sandomierz i Zawichost oraz gmin: Annopol, Ćmielów, Dwikozy, Gorzyce, Koprzywnica, Lipnik, Łoniów, Obrazów, Ożarów, Samborzec, Tarłów, Wilczyce, Wojciechowice i Zawichost,
3)
Sąd Rejonowy w Stalowej Woli dla miast: Nisko, Rudnik, Stalowa Wola i Ulanów oraz gmin: Bojanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Krzeszów, Nisko, Pysznica, Radomyśl, Rudnik, Ulanów i Zaklików,
4)
Sąd Rejonowy w Staszowie dla miast: Opatów, Połaniec i Staszów oraz gmin: Baćkowice, Bogoria, Iwaniska, Klimontów, Łubnice, Opatów, Osiek, Połaniec, Rytwiany, Sadowie i Staszów,
5)
Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu dla miast: Baranów Sandomierski, Nowa Dęba i Tarnobrzeg oraz gmin: Baranów Sandomierski, Grębów, Majdan Królewski, Nowa Dęba, Padew Narodowa i Zaleszany;
43.
w województwie tarnowskim:
1) 51
Sąd Rejonowy w Bochni dla miasta Bochnia oraz gmin: Bochnia, Lipnica Murowana, Łapanów, Nowy Wiśnicz, Rzezawa i Żegocina,
2) 52
Sąd Rejonowy w Brzesku dla miasta Brzesko oraz gmin: Borzęcin, Brzesko, Czchów, Dębno, Gnojnik, Iwkowa, Szczurowa i Zakliczyn,
3) 53
Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej dla miast: Dąbrowa Tarnowska i Żabno oraz gmin: Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Gręboszów, Mędrzechów, Olesno, Radgoszcz, Szczucin, Wietrzychowice i Żabno,
4)
Sąd Rejonowy w Dębicy dla miast: Dębica, Pilzno i Radomyśl Wielki oraz gmin: Brzostek, Czarna, Dębica, Jodłowa, Pilzno, Radomyśl Wielki, Wadowice Górne i Żyraków,
5)
Sąd Rejonowy w Tarnowie dla miast: Tarnów i Tuchów oraz gmin: Ciężkowice, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Radłów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Skrzyszów, Szerzyny, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice i Wojnicz;
44.
w województwie toruńskim:
1)
Sąd Rejonowy w Brodnicy dla miast: Brodnica, Górzno i Jabłonowo Pomorskie oraz gmin: Bobrowo, Brodnica, Górzno, Grążawy, Jabłonowo, Osiek, Świedziebnia, Wąpielsk i Zbiczno,
2)
Sąd Rejonowy w Chełmnie dla miasta Chełmno oraz gmin: Chełmno, Kijewo Królewskie, Lisewo, Papowo Biskupie, Stolno i Unisław,
3)
Sąd Rejonowy w Grudziądzu dla miast: Grudziądz i Łasin oraz gmin: Grudziądz, Gruta, Łasin, Rogóźno i Świecie nad Osą,
4)
Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim dla miasta Nowe Miasto Lubawskie oraz gmin: Biskupiec, Brzozie, Grodziczno, Kurzętnik i Nowe Miasto Lubawskie,
5)
Sąd Rejonowy w Toruniu dla miast: Chełmża i Toruń oraz gmin: Chełmża, Ciechocin, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka i Zławieś Wielka,
6)
Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie dla miast: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Radzyń Chełmiński i Wąbrzeźno oraz gmin: Dębowa Łąka, Golub-Dobrzyń, Kowalewo, Książki, Płużnica, Radomin, Radzyń Chełmiński i Wąbrzeźno;
45.
w województwie wałbrzyskim:
1)
Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie dla miast: Bielawa, Dzierżoniów, Niemcza, Pieszyce i Piława Górna oraz gmin: Dzierżoniów i Niemcza,
2)
Sąd Rejonowy w Kłodzku dla miast: Bystrzyca Kłodzka, Duszniki-Zdrój, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Nowa Ruda, Polanica-Zdrój, Radków, Stronie Śląskie i Szczytna oraz gmin: Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Nowa Ruda, Radków, Stronie Śląskie i Szczytna,
3)
Sąd Rejonowy w Świdnicy dla miast: Jaworzyna Śląska, Strzegom, Świdnica, Świebodzice i Żarów oraz gmin: Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Marcinowice, Strzegom, Świdnica i Żarów,
4)
Sąd Rejonowy w Wałbrzychu dla miast: Boguszów-Gorce, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Mieroszów, Szczawno-Zdrój i Wałbrzych oraz gmin: Czarny Bór, Głuszyca, Mieroszów, Stare Bogaczowice i Walim,
5)
Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich dla miast: Bardo, Ząbkowice Śląskie, Ziębice i Złoty Stok oraz gmin: Bardo, Ciepłowody, Kamieniec Ząbkowicki, Przeworno, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie, Ziębice i Złoty Stok;
46. 54
w województwie włocławskim:
1)
Sąd Rejonowy w Lipnie dla miast: Dobrzyń nad Wisłą i Lipno oraz gmin: Bobrowniki, Czernikowo, Dobrzyń nad Wisłą, Kikół, Lipno, Skępe, Tłuchowo i Wielgie,
2)
Sąd Rejonowy w Radziejowie dla miast: Izbica Kujawska i Radziejów oraz gmin: Bytoń, Dobre, Izbica Kujawska, Osięciny, Piotrków Kujawski, Radziejów, Topólka i Zakrzewo,
3)
Sąd Rejonowy w Rypinie dla miasta Rypin oraz gmin: Brzuze, Chrostkowo, Rogowo, Rypin, Skrwilno i Zbójno,
4) 55
Sąd Rejonowy we Włocławku dla miast: Aleksandrów Kujawski, Brześć Kujawski, Chodecz, Ciechocinek, Kowal, Lubień Kujawski, Lubraniec, Nieszawa i Włocławek oraz gmin: Aleksandrów Kujawski, Baruchowo, Bądkowo, Boniewo, Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Fabianki, Koneck, Kowal, Lubanie, Lubień Kujawski, Lubraniec, Nieszawa, Raciążek i Włocławek;
47.
w województwie wrocławskim:
1)
Sąd Rejonowy w Oleśnicy dla miast: Bierutów, Oleśnica i Twardogóra oraz gmin: Bierutów, Długołęka, Dobroszyce, Krośnice, Oleśnica i Twardogóra,
2)
Sąd Rejonowy w Oławie dla miasta Oława oraz gmin: Czernica, Domaniów, Laskowice Oławskie, Oława i Święta Katarzyna,
3) 56
Sąd Rejonowy w Strzelinie dla miast: Strzelin i Wiązów oraz gmin: Borów, Jordanów Śląski, Kondratowice, Łagiewniki, Strzelin i Wiązów,
4) 57
Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej dla miast: Kąty Wrocławskie i Środa Śląska oraz gmin: Kąty Wrocławskie, Kostomłoty, Malczyce, Mietków, Miękinia i Środa Śląska,
5) 58
Sąd Rejonowy w Trzebnicy dla miast: Milicz, Oborniki Śląskie, Trzebnica i Żmigród oraz gmin: Cieszków, Milicz, Oborniki Śląskie, Prusice, Trzebnica, Wisznia Mała, Zawonia i Żmigród,
6)
Sąd Rejonowy w Wołowie dla miast: Brzeg Dolny i Wołów oraz gmin: Brzeg Dolny, Wińsko i Wołów,
7)
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu dla dzielnic: Fabryczna i Psie Pole,
8)
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu dla dzielnicy Krzyki, miasta Sobótka oraz gmin: Kobierzyce, Sobótka i Żórawina,
9)
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu dla dzielnic: Stare Miasto i Śródmieście;
48.
w województwie zamojskim:
1) 59
Sąd Rejonowy w Biłgoraju dla miasta Biłgoraj oraz gmin: Biłgoraj, Biszcza, Frampol, Goraj, Józefów, Księżpol, Łukowa, Obsza, Potok Górny, Tarnogród, Tereszpol, Turobin, Wysokie i Zakrzew,
2)
Sąd Rejonowy w Hrubieszowie dla miasta Hrubieszów oraz gmin: Dołhobyczów, Grabowiec, Horodło, Hrubieszów, Miączyn, Mircze, Trzeszczany, Uchanie i Werbkowice,
3) 60
Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim dla miasta Tomaszów Lubelski oraz gmin: Jarczów, Komarów-Osada, Krynice, Lubycza Królewska, Łaszczów, Rachanie, Susiec, Tarnawatka, Telatyn, Tomaszów Lubelski, Tyszowce i Ulhówek,
4)
Sąd Rejonowy w Zamościu dla miast: Szczebrzeszyn i Zamość oraz gmin: Adamów, Gorzków, Izbica, Krasnobród, Łabunie, Nielisz, Radecznica, Rudnik, Sitno, Skierbieszów, Stary Zamość, Sułów, Szczebrzeszyn, Zamość, Zwierzyniec i Żółkiewka;
49.
w województwie zielonogórskim:
1)
Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim dla miast: Cybinka, Gubin i Krosno Odrzańskie oraz gmin: Bobrowice, Bytnica, Cybinka, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo,
2)
Sąd Rejonowy w Nowej Soli dla miast: Bytom Odrzański, Kożuchów, Nowa Sól, Nowe Miasteczko i Sława oraz gmin: Bojadła, Bytom Odrzański, Kolsko, Kożuchów, Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Otyń, Siedlisko i Sława,
3)
Sąd Rejonowy w Świebodzinie dla miast: Sulechów i Świebodzin oraz gmin: Lubrza, Łagów, Skąpe, Sulechów, Szczaniec, Świebodzin, Torzym i Trzebiechów,
4)
Sąd Rejonowy w Wolsztynie dla miast: Babimost, Kargowa, Wolsztyn, Zbąszynek i Zbąszyń oraz gmin: Babimost, Kargowa, Siedlec, Wolsztyn, Zbąszynek i Zbąszyń,
5)
Sąd Rejonowy w Zielonej Górze dla miast: Czerwieńsk i Zielona Góra oraz gmin: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra,
6)
Sąd Rejonowy w Żaganiu dla miast: Gozdnica, Iłowa, Małomice, Szprotawa i Żagań oraz gmin: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań,
7)
Sąd Rejonowy w Żarach dla miast: Jasień, Lubsko, Łęknica i Żary oraz gmin: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary.
Tworzy się wydziały rodzinne i nieletnich (sądy rodzinne) oraz ustala obszary ich właściwości miejscowej:
1. 62
w województwie stołecznym warszawskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Grodzisku Mazowieckim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Nowym Dworze Mazowieckim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Otwocku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Pruszkowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Pragi w Warszawie, obejmujący obszar dzielnicy Praga-Południe, miast: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Piaseczno i Wesoła oraz gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno, Prażmów i Tarczyn,
6)
w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Pragi w Warszawie, obejmujący obszar dzielnicy Praga-Północ, miasta Ząbki oraz gminy Jabłonna,
7)
w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, obejmujący obszar dzielnicy Mokotów,
8)
w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, obejmujący obszar dzielnicy Ochota oraz gminy Raszyn,
9)
w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, obejmujący obszar dzielnicy Śródmieście,
10)
w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, obejmujący obszar dzielnicy Wola oraz gminy Stare Babice,
11)
w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy w Warszawie, obejmujący obszar dzielnicy Żoliborz oraz gminy Łomianki,
12)
w Sądzie Rejonowym w Wołominie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
2.
w województwie bialskopodlaskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Radzyniu Podlaskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
3.
w województwie białostockim:
1) 63
w Sądzie Rejonowym w Białymstoku dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Bielsku Podlaskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Sokółce, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
4.
w województwie bielskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Cieszynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Oświęcimiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Suchej Beskidzkiej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Wadowicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6)
w Sądzie Rejonowym w Żywcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
5.
w województwie bydgoskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Bydgoszczy - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Chojnicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Inowrocławiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Mogilnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Szubinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6)
w Sądzie Rejonowym w Świeciu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7)
w Sądzie Rejonowym w Tucholi, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
6.
w województwie chełmskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Chełmie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Krasnymstawie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym we Włodawie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
7.
w województwie ciechanowskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Ciechanowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Mławie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Płońsku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sadzie Rejonowym w Pułtusku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
8.
w województwie częstochowskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Częstochowie - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Lublińcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Myszkowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Oleśnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
9.
w województwie elbląskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Braniewie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Elblągu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Kwidzynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Malborku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
10.
w województwie gdańskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Gdańsku - trzy wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Gdyni, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Kościerzynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Sopocie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Starogardzie Gdańskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6)
w Sądzie Rejonowym w Tczewie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7)
w Sądzie Rejonowym w Wejherowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
11.
w województwie gorzowskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Choszcznie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Myśliborzu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Słubicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
12.
w województwie jeleniogórskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Bolesławcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Jeleniej Górze, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Jeleniej Górze i Kamiennej Górze,
3) 64
w Sądzie Rejonowym w Lubaniu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) 65
w Sądzie Rejonowym w Zgorzelcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
13.
w województwie kaliskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Jarocinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Kaliszu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Kępnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
14. 66
w województwie katowickim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Będzinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Bytomiu - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Chorzowie - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Chrzanowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Górniczej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6)
w Sądzie Rejonowym w Gliwicach - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
7)
w Sądzie Rejonowym w Jastrzębiu-Zdroju, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
8)
w Sądzie Rejonowym w Jaworznie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
9)
w Sądzie Rejonowym w Katowicach - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
10)
w Sądzie Rejonowym w Mikołowie - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
11)
w Sądzie Rejonowym w Mysłowicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
12)
w Sądzie Rejonowym w Olkuszu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
13)
w Sądzie Rejonowym w Pszczynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
14)
w Sądzie Rejonowym w Raciborzu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
15)
w Sądzie Rejonowym w Rudzie Śląskiej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
16)
w Sądzie Rejonowym w Rybniku - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
17)
w Sądzie Rejonowym w Sosnowcu - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
18)
w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
19)
w Sądzie Rejonowym w Wodzisławiu Śląskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
20)
w Sądzie Rejonowym w Zabrzu - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
21)
w Sądzie Rejonowym w Zawierciu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
15.
w województwie kieleckim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Busku-Zdroju, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Jędrzejowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Kielcach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Końskich, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Miechowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6)
w Sądzie Rejonowym w Ostrowcu Świętokrzyskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7)
w Sądzie Rejonowym w Pińczowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
8)
w Sądzie Rejonowym w Starachowicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
16.
w województwie konińskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Kole, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Koninie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Słupcy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Turku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
17.
w województwie koszalińskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Białogardzie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Drawsku Pomorskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Koszalinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Szczecinku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
18. 67
w województwie krakowskim:
1)
w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Podgórza w Krakowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Myślenicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
19.
w województwie krośnieńskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Brzozowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Jaśle, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Krośnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Lesku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Sanoku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
20.
w województwie legnickim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Głogowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Jaworze, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Jaworze i Złotoryi,
3)
w Sądzie Rejonowym w Legnicy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Lubinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
21.
w województwie leszczyńskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Gostyniu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Kościanie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Lesznie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Rawiczu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
22.
w województwie lubelskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Kraśniku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Lubartowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Lublinie - dwa wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Puławach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
23.
w województwie łomżyńskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Grajewie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Łomży, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Zambrowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
24. 68
w województwie łódzkim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Łodzi, obejmujący obszar dzielnicy Bałuty,
2)
w Sądzie Rejonowym w Łodzi, obejmujący obszar dzielnicy Górna,
3)
w Sądzie Rejonowym w Łodzi, obejmujący obszar dzielnicy Polesie,
4)
w Sądzie Rejonowym w Łodzi, obejmujący obszar dzielnicy Śródmieście,
5)
w Sądzie Rejonowym w Łodzi, obejmujący obszar dzielnicy Widzew,
6)
w Sądzie Rejonowym w Pabianicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7)
w Sądzie Rejonowym w Zgierzu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
25.
w województwie nowosądeckim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Gorlicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Limanowej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Muszynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Nowym Sączu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Nowym Targu, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Nowym Targu i Zakopanem;
26.
w województwie olsztyńskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Bartoszycach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Biskupcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Iławie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Kętrzynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Olsztynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6)
w Sądzie Rejonowym w Ostródzie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7)
w Sądzie Rejonowym w Szczytnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
27.
w województwie opolskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Brzegu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Kędzierzynie-Koźlu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Kluczborku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Nysie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Opolu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6)
w Sądzie Rejonowym w Prudniku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7)
w Sądzie Rejonowym w Strzelcach Opolskich, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
28.
w województwie ostrołęckim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Ostrołęce, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Ostrowi Mazowieckiej, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowie,
3)
w Sądzie Rejonowym w Przasnyszu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
29.
w województwie pilskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Chodzieży, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Pile, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Trzciance, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Wałczu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Wągrowcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6)
w Sądzie Rejonowym w Złotowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
30.
w województwie piotrkowskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Opocznie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Piotrkowie Trybunalskim, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim,
3)
w Sądzie Rejonowym w Radomsku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Tomaszowie Mazowieckim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
31.
w województwie płockim:
1) 69
w Sądzie Rejonowym w Kutnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2) 70
w Sądzie Rejonowym w Łęczycy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) 71
w Sądzie Rejonowym w Płocku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4) 72
w Sądzie Rejonowym w Sierpcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
32.
w województwie poznańskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Gnieźnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Poznaniu - trzy wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Szamotułach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5) 73
w Sądzie Rejonowym w Śremie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6) 74
w Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
33.
w województwie przemyskim:
1) 75
w Sądzie Rejonowym w Jarosławiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Lubaczowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Przemyślu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
4) 76
w Sądzie Rejonowym w Przeworsku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
34.
w województwie radomskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Grójcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Kozienicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Lipsku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Przysusze, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Radomiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
35.
w województwie rzeszowskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Kolbuszowej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Leżajsku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Łańcucie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Mielcu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Ropczycach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6)
w Sądzie Rejonowym w Rzeszowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7)
w Sądzie Rejonowym w Strzyżowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
36.
w województwie siedleckim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Garwolinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Łukowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Siedlcach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Węgrowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
37. 77
w województwie sieradzkim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Łasku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Sieradzu, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Sieradzu i Wieluniu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Zduńskiej Woli, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
38.
w województwie skierniewickim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Brzezinach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Łowiczu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Rawie Mazowieckiej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Skierniewicach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Sochaczewie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6)
w Sądzie Rejonowym w Żyrardowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
39.
w województwie słupskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Człuchowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Lęborku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Słupsku, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Bytowie i Słupsku;
40.
w województwie suwalskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Augustowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Ełku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Giżycku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Piszu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Suwałkach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
41.
w województwie szczecińskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Goleniowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Gryficach, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Gryficach i Łobzie,
3)
w Sądzie Rejonowym w Gryfinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Stargardzie Szczecińskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Szczecinie - trzy wydziały, obejmujące obszar właściwości tego Sądu,
6)
w Sądzie Rejonowym w Świnoujściu, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Kamieniu Pomorskim i Świnoujściu;
42.
w województwie tarnobrzeskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Janowie Lubelskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Sandomierzu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Stalowej Woli, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Staszowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Tarnobrzegu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
43.
w województwie tarnowskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Bochni, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Bochni i Brzesku,
2)
w Sądzie Rejonowym w Dąbrowie Tarnowskiej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Dębicy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Tarnowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
44.
w województwie toruńskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Brodnicy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Chełmnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Grudziądzu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Nowym Mieście Lubawskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Toruniu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6)
w Sądzie Rejonowym w Wąbrzeźnie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
45.
w województwie wałbrzyskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Dzierżoniowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Kłodzku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Świdnicy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Ząbkowicach Śląskich, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
46.
w województwie włocławskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Radziejowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Rypinie, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Lipnie i Rypinie,
3)
w Sądzie Rejonowym we Włocławku, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
47. 78
w województwie wrocławskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Oleśnicy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Oławie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Strzelinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Środzie Śląskiej, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Trzebnicy, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6)
w Sądzie Rejonowym w Wołowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7)
w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
8)
w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
9)
w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
48.
w województwie zamojskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Biłgoraju, obejmujący obszar właściwości Sądów Rejonowych w Biłgoraju i Tomaszowie Lubelskim,
2) 79
w Sądzie Rejonowym w Hrubieszowie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3) 80
w Sądzie Rejonowym w Zamościu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu;
49. 81
w województwie zielonogórskim:
1)
w Sądzie Rejonowym w Krośnie Odrzańskim, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
2)
w Sądzie Rejonowym w Nowej Soli, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
3)
w Sądzie Rejonowym w Świebodzinie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
4)
w Sądzie Rejonowym w Wolsztynie, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
5)
w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
6)
w Sądzie Rejonowym w Żaganiu, obejmujący obszar właściwości tego Sądu,
7)
w Sądzie Rejonowym w Żarach, obejmujący obszar właściwości tego Sądu.
(skreślony).
1.
Rejestry handlowe i inne, przekazane sądom, prowadzą dla obszaru województw sądy rejonowe mające siedziby w miastach będących siedzibą wojewódzkich organów władzy i administracji państwowej.
2.
Prowadzenie rejestrów, o których mowa w ust. 1, dla obszaru województwa stołecznego warszawskiego powierza się Sądowi Rejonowemu dla Warszawy-Pragi w Warszawie, dla obszaru województwa miejskiego krakowskiego - Sądowi Rejonowemu dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, dla obszaru województwa wrocławskiego - Sądowi Rejonowemu dla Wrocławia-Fabrycznej we Wrocławiu.
 
1.
Sprawy o przestępstwa określone w art. 45-49 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. - Prawo prasowe (Dz. U. Nr 5, poz. 24) oraz o przestępstwa popełnione w prasie na obszarze danego województwa rozpoznają sądy rejonowe mające siedziby w miastach będących siedzibą wojewódzkich organów władzy i administracji państwowej.
2.
Rozpoznawanie spraw, o których mowa w ust. 1, dla obszaru województwa stołecznego warszawskiego powierza się Sądowi Rejonowemu dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie, dla obszaru województwa krakowskiego - Sądowi Rejonowemu dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie, dla obszaru województwa wrocławskiego - Sądowi Rejonowemu dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu.
Traci moc rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 31 maja 1975 r. w sprawie utworzenia sądów wojewódzkich i sądów rejonowych oraz ustalenia ich siedzib i obszarów właściwości (Dz. U. z 1975 r. Nr 18, poz. 99 i Nr 46, poz. 253, z 1976 r. Nr 42, poz. 252, z 1977 r. Nr 39, poz. 182 oraz z 1979 r. Nr 1, poz. 5 i Nr 23, poz. 141).
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.
1 § 1:

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 28 grudnia 1981 r. (Dz.U.81.32.188) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1982 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 28 czerwca 1982 r. (Dz.U.82.18.143) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1982 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 7 maja 1983 r. (Dz.U.83.26.128) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 13 maja 1983 r.

2 § 1 pkt 15 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a) rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.
3 § 1 pkt 20 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. b) rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.
4 § 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 28 grudnia 1981 r. (Dz.U.81.32.188) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1982 r.
5 § 2 ust. 2 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 28 czerwca 1982 r. (Dz.U.82.18.143) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1982 r.
6 § 2 ust. 3 dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
7 § 2 ust. 4 dodany przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 7 maja 1983 r. (Dz.U.83.26.128) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 13 maja 1983 r.
8 § 3 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a) rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.
9 § 3 ust. 2 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
10 § 3 ust. 5 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia z dnia 28 grudnia 1981 r. (Dz.U.81.32.188) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1982 r.
11 § 3 ust. 6 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. b) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
12 § 3 ust. 7 pkt 3:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 7 maja 1983 r. (Dz.U.83.26.128) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 13 maja 1983 r.

13 § 3 ust. 7 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 7 maja 1983 r. (Dz.U.83.26.128) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 13 maja 1983 r.
14 § 3 ust. 8 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. b) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
15 § 3 ust. 8 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. b) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
16 § 3 ust. 9 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. c) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
17 § 3 ust. 10 pkt 3:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. c) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. d) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.

18 § 3 ust. 12 pkt 10 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. e) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
19 § 3 ust. 13:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. b) rozporządzenia z dnia 28 grudnia 1981 r. (Dz.U.81.32.188) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1982 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. d) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

20 § 3 ust. 13 pkt 5 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. f) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
21 § 3 ust. 14 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. b) rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.
22 § 3 ust. 14 pkt 5 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a) rozporządzenia z dnia 25 czerwca 1984 r. (Dz.U.84.40.215) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1984 r.
23 § 3 ust. 14 pkt 12 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. e) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
24 § 3 ust. 14 pkt 15 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. e) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
25 § 3 ust. 14 pkt 20 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. e) tiret trzecie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
26 § 3 ust. 18 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.
27 § 3 ust. 19 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. f) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
28 § 3 ust. 21:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. c) rozporządzenia z dnia 28 grudnia 1981 r. (Dz.U.81.32.188) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1982 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. g) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

29 § 3 ust. 21 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. g) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
30 § 3 ust. 22 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. h) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
31 § 3 ust. 23 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. i) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
32 § 3 ust. 23 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. i) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
33 § 3 ust. 24 zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.
34 § 3 ust. 25 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. h) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
35 § 3 ust. 25 pkt 5:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. h) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. j) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.

36 § 3 ust. 27 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. k) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
37 § 3 ust. 28 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. i) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
38 § 3 ust. 29:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 28 czerwca 1982 r. (Dz.U.82.18.143) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1982 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. j) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

39 § 3 ust. 32 pkt 5 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. l) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
40 § 3 ust. 32 pkt 6 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. l) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
41 § 3 ust. 35 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. k) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
42 § 3 ust. 35 pkt 6 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. k) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
43 § 3 ust. 36 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. ł) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
44 § 3 ust. 37 zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 2 listopada 1984 r. (Dz.U.84.52.271) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 listopada 2004 r.
45 § 3 ust. 38 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. m) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
46 § 3 ust. 38 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. l) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
47 § 3 ust. 40 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. n) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
48 § 3 ust. 40 pkt 5 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. n) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
49 § 3 ust. 41 pkt 8 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. b) rozporządzenia z dnia 25 czerwca 1984 r. (Dz.U.84.40.215) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1984 r.
50 § 3 ust. 42 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. ł) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
51 § 3 ust. 43 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. m) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
52 § 3 ust. 43 pkt 2 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. m) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
53 § 3 ust. 43 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. m) tiret trzecie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
54 § 3 ust. 46 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. n) rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
55 § 3 ust. 46 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. o) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
56 § 3 ust. 47 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. o) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
57 § 3 ust. 47 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. o) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
58 § 3 ust. 47 pkt 5 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. o) tiret trzecie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
59 § 3 ust. 48 pkt 1:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. p) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. p) rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.

60 § 3 ust. 48 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. p) tiret drugie rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1982 r. (Dz.U.82.45.299) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1983 r.
61 § 4 zmieniony przez § 1 pkt 4 rozporządzenia z dnia 7 maja 1983 r. (Dz.U.83.26.128) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 13 maja 1983 r.
62 § 4 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.
63 § 4 ust. 3 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. a) rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.
64 § 4 ust. 12 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
65 § 4 ust. 12 pkt 4 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
66 § 4 ust. 14 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.
67 § 4 ust. 18 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. b) rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.
68 § 4 ust. 24 zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. b) rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.
69 § 4 ust. 31 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. c) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.
70 § 4 ust. 31 pkt 2 dodany przez § 1 pkt 2 lit. c) tiret drugie rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.
71 § 4 ust. 31 pkt 3:

- zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. a) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 25 czerwca 1984 r. (Dz.U.84.40.215) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1984 r.

- według numeracji ustalonej przez § 1 pkt 2 lit. c) tiret trzecie rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.

72 § 4 ust. 31 pkt 4:

- dodany przez § 1 pkt 2 lit. a) tiret drugie rozporządzenia z dnia 25 czerwca 1984 r. (Dz.U.84.40.215) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1984 r.

- według numeracji ustalonej przez § 1 pkt 2 lit. c) tiret trzecie rozporządzenia z dnia 26 czerwca 1985 r. (Dz.U.85.28.126) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1985 r.

73 § 4 ust. 32 pkt 5 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
74 § 4 ust. 32 pkt 6 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
75 § 4 ust. 33 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. c) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
76 § 4 ust. 33 pkt 4 dodany przez § 1 pkt 2 lit. c) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
77 § 4 ust. 37:

- zmieniony przez § 1 pkt 2 rozporządzenia z dnia 2 listopada 1984 r. (Dz.U.84.52.271) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 listopada 2004 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 3 lit. c) rozporządzenia z dnia 31 maja 1985 r. (Dz.U.85.27.118) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 14 czerwca 1985 r.

78 § 4 ust. 47 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. b) rozporządzenia z dnia 25 czerwca 1984 r. (Dz.U.84.40.215) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1984 r.
79 § 4 ust. 48 pkt 2 dodany przez § 1 pkt 2 lit. d) tiret pierwsze rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
80 § 4 ust. 48 pkt 3 zmieniony i według numeracji ustalonej przez § 1 pkt 2 lit. d) tiret drugie rozporządzenia z dnia 27 lutego 1984 r. (Dz.U.84.13.55) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 12 marca 1984 r.
81 § 4 ust. 49 zmieniony przez § 1 pkt 2 lit. c) rozporządzenia z dnia 25 czerwca 1984 r. (Dz.U.84.40.215) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1984 r.
82 § 5 skreślony przez § 1 pkt 5 rozporządzenia z dnia 7 maja 1983 r. (Dz.U.83.26.128) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 13 maja 1983 r.
83 § 6a dodany przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 25 czerwca 1984 r. (Dz.U.84.40.215) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lipca 1984 r.