§ 3. - Utworzenie sądów wojewódzkich i sądów rejonowych oraz ustalenie ich siedzib i obszarów właściwości.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1975.18.99

| Akt utracił moc
Wersja od: 5 października 1979 r.
§  3. 4
Tworzy się następujące sądy rejonowe oraz ustala ich siedziby i obszary właściwości:

w województwie stołecznym warszawskim

1)
Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim dla miast: Błonie, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek i Podkowa Leśna oraz gmin: Błonie, Brwinów i Grodzisk Mazowiecki,
2)
Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim dla miast: Legionowo, Nowy Dwór Mazowiecki, Serock i Zakroczym oraz gmin: Czosnów, Kampinos, Leoncin, Nieporęt, Pomiechówek, Serock, Skrzeszew, Tułowice i Zakroczym,
3)
Sąd Rejonowy w Otwocku dla miast: Józefów, Karczew, Otwock i Sulejówek oraz gmin: Celestynów, Halinów, Karczew i Wiązowna,
4)
Sąd Rejonowy w Piasecznie z tymczasową siedzibą w Warszawie dla miast: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna i Piaseczno oraz gmin: Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno, Prażmów i Tarczyn,
5)
Sąd Rejonowy w Pruszkowie dla miast: Ożarów Mazowiecki, Piastów i Pruszków oraz gmin: Leszno, Michałowice, Nadarzyn i Ożarów Mazowiecki,
6)
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Pragi w Warszawie dla dzielnic: Praga-Południe i Praga-Północ, miast Wesoła i Ząbki oraz dla gminy Jabłonna
7)
Sąd Rejonowy dla miasta stołecznego Warszawy w Warszawie dla dzielnic Mokotów, Ochota, Śródmieście, Wola i Żoliborz oraz gmin: Łomianki, Raszyn i Stare Babice
8)
Sąd Rejonowy w Wołominie dla miast: Kobyłka, Marki, Radzymin, Wołomin i Zielonka oraz gmin: Radzymin i Wołomin;

w województwie bialskopodlaskim

1)
Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej dla miast: Biała Podlaska, Łosice i Terespol oraz gmin: Biała Podlaska, Hanna, Huszlew, Jabłoń, Janów Podlaski, Kodeń, Konstantynów, Leśna Podlaska, Łomazy, Łosice, Olszanka, Piszczac, Podedwórze, Platerów, Rokitno, Sarnaki, Sławatycze, Sosnówka, Stara Kornica, Terespol, Tuczna, Wisznice i Zalesie,
2)
Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim dla miast: Międzyrzec Podlaski, Parczew i Radzyń Podlaski oraz gmin: Czemierniki, Dębowa Kłoda, Drelów, Kąkolewnica Wschodnia, Komarówka Podlaska, Międzyrzec Podlaski, Milanów, Parczew, Radzyń Podlaski, Siemień, Ułan-Majorat i Wohyń;

w województwie białostockim

1)
Sąd Rejonowy w Białymstoku dla miast: Białystok, Choroszcz, Czarna Białostocka, Knyszyn, Łapy, Mońki, Supraśl, Suraż, Wasilków i Zabłudów oraz gmin: Choroszcz, Czarna Białostocka, Dobrzyniewo Kościelne, Gródek, Jasionówka, Jaświły, Juchnowiec Dolny, Knyszyn, Krypno, Łapy, Michałowo, Mońki, Poświętne, Supraśl, Suraż, Turośń Kościelna, Tykocin, Wasilków i Zabłudów,
2)
Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim dla miast: Bielsk Podlaski, Brańsk, Drohiczyn, Hajnówka i Siemiatycze oraz gmin: Białowieża, Bielsk Podlaski, Boćki, Brańsk, Chraboły, Czeremcha, Czyże, Drohiczyn, Dubicze Cerkiewne, Dziadkowice, Grodzisk, Hajnówka, Kleszczele, Mielnik, Milejczyce, Narew, Narewka, Nużec-Stacja, Orla, Rudka, Siemiatycze i Wyszki,
3)
Sąd Rejonowy w Sokółce dla miast Dąbrowa Białostocka i Sokółka oraz gmin: Dąbrowa Białostocka, Janów, Korycin, Krynki, Kuźnica, Nowy Dwór, Sidra, Sokółka, Suchowola i Szudziałowo;

w województwie bielskim

1)
Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej dla miast Bielsko-Biała i Szczyrk oraz gmin: Jasienica, Kozy, Szczyrk i Wilkowice,
2)
Sąd Rejonowy w Cieszynie dla miast: Cieszyn, Skoczów, Strumień, Ustroń i Wisła oraz gmin: Brenna, Chybie, Dębowiec, Goleszów, Haźlach, Istebna, Skoczów i Strumień,
3)
Sąd Rejonowy w Oświęcimiu dla miast: Chełmek, Kęty, Oświęcim, Wilamowice i Zator oraz gmin: Chełmek, Kęty, Osiek, Oświęcim, Przeciszów, Wilamowice i Zator,
4)
Sąd Rejonowy w Suchej Beskidzkiej dla miast Maków Podhalański i Sucha Beskidzka oraz gmin: Budzów, Maków Podhalański, Mucharz, Stryszawa, Stryszów, Zawoja i Zembrzyce,
5)
Sąd Rejonowy w Wadowicach dla miast: Andrychów, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice oraz gmin: Andrychów, Brzeźnica, Kalwaria Zebrzydowska, Lanckorona, Spytkowice, Tomice, Wadowice i Wieprz,
6)
Sąd Rejonowy w Żywcu dla miasta Żywiec oraz gmin: Czernichów, Gilowice-Ślemień, Jeleśnia, Koszarawa, Lipowa, Łodygowice, Milówka, Porąbka, Radziechowy-Wieprz, Rajcza, Świnna, Ujsoły i Węgierska Górka;

w województwie bydgoskim

1)
Sąd Rejonowy w Bydgoszczy dla miast: Bydgoszcz, Koronowo, Mrocza, Nakło nad Notecią i Solec Kujawski oraz gmin: Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Mrocza, Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Sadki, Sicienko i Solec Kujawski,
2)
Sąd Rejonowy w Chojnicach dla miast: Chojnice, Czersk, Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie i Więcbork oraz gmin: Brusy, Chojnice, Czersk, Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie i Więcbork,
3)
Sąd Rejonowy w Inowrocławiu dla miast: Gniewkowo, Inowrocław, Janikowo, Kruszwica, Mogilno, Pakość, Strzelno i Trzemeszno oraz gmin: Dąbrowa, Dąbrowa Biskupia, Gniewkowo, Inowrocław, Janikowo, Jeziora Wielkie, Kruszwica, Mogilno, Pakość, Rojewo, Strzelno, Trzemeszno i Złotniki Kujawskie,
4)
Sąd Rejonowy w Szubinie dla miast: Barcin, Janowiec Wielkopolski, Kcynia, Łabiszyn, Szubin i Żnin oraz gmin: Barcin, Gąsawa, Janowiec, Kcynia, Łabiszyn, Rogowo, Szubin i Żnin,
5)
Sąd Rejonowy w Świeciu dla miast Nowe i Świecie oraz gmin: Bukowiec, Dragacz, Drzycim, Jeżewo, Lniano, Nowe, Osie, Pruszcz, Świecie i Warlubie;
6)
Sąd Rejonowy w Tucholi dla miasta Tuchola oraz gmin: Cekcyn, Gostycyn, Kęsowo, Lubiewo, Sośno, Śliwice i Tuchola;

w województwie chełmskim

1)
Sąd Rejonowy w Chełmie dla miasta Chełm oraz gmin: Białopole, Chełm, Dorohusk, Dubienka, Ruda Huta, Sawin, Siedliszcze, Wierzbica i Żmudź,
2)
Sąd Rejonowy w Krasnymstawie dla miast: Krasnystaw i Rejowiec Fabryczny oraz gmin: Krasnystaw, Kraśniczyn, Leśniowice, Łopiennik Górny, Rejowiec, Rejowiec Fabryczny, Siennica Różana i Wojsławice,
3)
Sąd Rejonowy we Włodawie dla miasta Włodawa oraz gmin: Cyców, Hańsk, Sosnowica, Stary Brus, Urszulin, Włodawa, Wola Uhruska i Wyryki;

w województwie ciechanowskim

1)
Sąd Rejonowy w Ciechanowie dla miasta Ciechanów oraz gmin: Ciechanów, Czernice Borowe, Glinojeck, Grudusk, Krasne, Ojrzeń, Opinogóra Górna, Regimin, Sońsk i Strzegowo-Osada,
2)
Sąd Rejonowy w Mławie dla miast: Działdowo, Lidzbark, Mława i Żuromin oraz gmin: Bieżuń, Działdowo, Dzierzgowo, Iłowo-Osada, Kuczbork-Osada, Lidzbark, Lipowiec Kościelny, Lubowidz, Lutocin, Płośnica, Radzanów, Rybno, Stupsk, Szreńsk, Szydłowo, Wieczfnia Kościelna, Wiśniewo i Żuromin,
3)
Sąd Rejonowy w Płońsku dla miast Płońsk i Raciąż oraz gmin: Baboszewo, Dzierząźnia, Naruszewo, Płońsk, Raciąż, Siemiątkowo Koziebrodzkie, Sochocin i Załuski,
4)
Sąd Rejonowy w Pułtusku dla miast Nasielsk i Pułtusk oraz gmin: Gołymin-Ośrodek, Gzy, Karniewo, Nasielsk, Nowe Miasto, Pokrzywnica, Pułtusk, Świercze Koty i Winnica;

w województwie częstochowskim

1)
Sąd Rejonowy w Częstochowie dla miast: Blachownia, Częstochowa, Kłobuck i Pajęczno oraz gmin: Blachownia, Gidle, Kłobuck, Kłomnice, Konopiska, Kruszyna, Miedźno, Mstów, Mykanów, Nowa Brzeźnica, Olsztyn, Pajęczno, Poczesna, Popów, Rędziny, Strzelce Wielkie i Wręczyca Wielka
2)
Sąd Rejonowy w Lublińcu dla miast: Dobrodzień, Kalety, Lubliniec i Woźniki oraz gmin: Ciasna, Dobrodzień, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków i Woźniki,
3)
Sąd Rejonowy w Myszkowie dla miast: Koniecpol, Koziegłowy, Myszków, Szczekociny i Żarki oraz gmin: Dąbrowa Zielona, Janów, Kamienica Polska, Koniecpol, Koziegłowy, Kroczyce, Lelów, Moskorzew, Niegowa, Poraj, Przyrów, Secemin, Szczekociny, Włodowice, Żarki i Żytno
4)
Sąd Rejonowy w Oleśnie dla miast: Gorzów Śląski, Krzepice, Olesno i Praszka oraz gmin: Gorzów Śląski, Krzepice, Lipie, Olesno, Opatów, Praszka, Przystajń, Radłów i Rudniki;

w województwie elbląskim

1)
Sąd Rejonowy w Braniewie dla miast: Braniewo, Frombork, Orneta i Pieniężno oraz gmin: Braniewo, Frombork, Godkowo, Lelkowo, Młynary, Orneta, Pieniężno, Płoskinia i Wilczęta,
2)
Sąd Rejonowy w Elblągu dla miast: Elbląg, Nowy Dwór Gdański, Pasłęk i Tolkmicko oraz gmin: Elbląg, Gronowo Elbląskie, Markusy, Milejewo, Nowy Dwór Gdański, Ostaszewo, Pasłęk, Rychliki, Stegna, Sztutowo i Tolkmicko,
3)
Sąd Rejonowy w Kwidzyniu dla miast: Kwidzyn, Prabuty i Susz oraz gmin: Gardeja, Kisielice, Kwidzyn, Prabuty, Ryjewo, Sadlinki i Susz,
4)
Sąd Rejonowy w Malborku dla miast: Dzierzgoń, Malbork, Nowy Staw i Sztum oraz gmin: Dzierzgoń, Lichnowy, Malbork, Mikołajki Pomorskie, Miłoradz, Nowy Staw, Stare Pole, Stary Dzierzgoń, Stary Targ i Sztum;

w województwie gdańskim

1)
Sąd Rejonowy w Gdańsku dla miast Gdańsk i Pruszcz Gdański oraz gmin: Cedry Wielkie, Kolbudy Górne, Pruszcz Gdański, Przywidz, Trąbki Wielkie i Żukowo,
2)
Sąd Rejonowy w Gdyni dla miasta Gdynia oraz gminy Kosakowo,
3)
Sąd Rejonowy w Kościerzynie dla miast Kartuzy i Kościerzyna oraz gmin: Chmielno, Dziemiany-Lipusz, Karsin, Kartuzy, Kościerzyna, Nowa Karczma-Liniewo, Sierakowice, Somonino, Stara Kiszewa, Stężyca i Sulęczyno,
4)
Sąd Rejonowy w Sopocie dla miasta Sopot,
5)
Sąd Rejonowy w Starogardzie Gdańskim dla miast: Skarszewy, Skórcz i Starogard Gdański oraz gmin: Kaliska, Lubichowo, Osieczna, Osiek, Skarszewy, Skórcz, Smętowo Graniczne, Starogard Gdański i Zblewo,
6)
Sąd Rejonowy w Tczewie dla miast: Gniew, Pelplin i Tczew oraz gmin: Gniew, Morzeszczyn, Pelplin, Pszczółki, Subkowy i Tczew,
7)
Sąd Rejonowy w Wejherowie dla miast: Hel, Jastarnia, Puck, Reda, Rumia, Wejherowo i Władysławowo oraz gmin: Choczewo, Gniewino, Krokowa, Linia, Luzino, Łęczyce, Przodkowo, Puck, Szemud i Wejherowo;

w województwie gorzowskim

1)
Sąd Rejonowy w Choszcznie dla miast: Choszczno, Dobiegniew, Drawno, Pełczyce i Recz oraz gmin: Bierzwnik, Choszczno, Dobiegniew, Drawno, Krzęcin, Pełczyce i Recz,
2)
Sąd Rejonowy w Gorzowie Wielkopolskim dla miast: Drezdenko, Gorzów Wielkopolski, Strzelce Krajeńskie i Witnica oraz gmin: Bogdaniec, Drezdenko, Deszczno, Kłodawa, Lubiszyn, Santok, Stare Kurowo, Strzelce Krajeńskie, Witnica i Zwierzyn,
3)
Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu dla miast: Międzychód, Międzyrzecz, Skwierzyna, Sulęcin i Trzciel oraz gmin: Bledzew, Lubniewice, Miedzichowo, Międzychód, Międzyrzecz, Przytoczna, Pszczew, Skwierzyna, Sulęcin i Trzciel,
4)
Sąd Rejonowy w Myśliborzu dla miast: Barlinek, Dębno i Myślibórz oraz gmin: Barlinek, Boleszkowice, Dębno, Myślibórz i Nowogródek Pomorski,
5)
Sąd Rejonowy w Słubicach dla miast: Kostrzyn, Ośno, Rzepin i Słubice oraz gmin: Górzyca, Krzeszyce, Ośno, Rzepin, Słońsk i Słubice

w województwie jeleniogórskim

1)
Sąd Rejonowy w Bolesławcu dla miast: Bolesławiec, Lwówek Śląski, Nowogrodziec i Węgliniec oraz gmin: Bolesławiec, Lwówek Śląski, Nowogrodziec, Osiecznica i Węgliniec,
2)
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze dla miast: Jelenia Góra, Karpacz, Kowary, Piechowice, Szklarska Poręba, Świeradów-Zdrój, Wleń i Wojcieszów oraz gmin: Janowice Wielkie, Jeżów Sudecki, Mysłakowice, Podgórzyn, Stara Kamienica, Świerzawa i Wleń,
3)
Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze dla miast: Bolków, Kamienna Góra i Lubawka oraz gmin: Bolków, Kamienna Góra, Lubawka i Marciszów,
4)
Sąd Rejonowy w Lubaniu dla miast: Gryfów Śląski, Leśna, Lubań, Lubomierz i Mirsk oraz gmin: Gryfów Śląski, Leśna, Lubań, Lubomierz, Mirsk, Olszyna, Platerówka i Siekierczyn,
5)
Sąd Rejonowy w Zgorzelcu dla miast: Bogatynia, Pieńsk, Zawidów i Zgorzelec oraz gmin: Bogatynia, Pieńsk, Sulików i Zgorzelec;

w województwie kaliskim

1)
Sąd Rejonowy w Jarocinie dla miast: Jarocin, Koźmin, Pleszew i Żerków oraz gmin: Chocz, Czermin, Dobrzyca, Gizałki, Jaraczewo, Jarocin, Kotlin, Koźmin, Pleszew i Żerków,
2)
Sąd Rejonowy w Kaliszu dla miast: Kalisz, Nowe Skalmierzyce i Stawiszyn oraz gmin: Blizanów, Brzeziny, Ceków-Kolonia, Godziesze Wielkie, Gołuchów, Koźminek, Lisków, Mycielin, Nowe Skalmierzyce, Opatówek, Stawiszyn, Szczytniki i Żelazków,
3)
Sąd Rejonowy w Kępnie dla miast: Kępno, Międzybórz, Ostrzeszów, Syców i Wieruszów oraz gmin: Baranów, Bolesławiec, Bralin, Czastary, Doruchów, Dziadowa Kłoda, Galewice, Kępno, Kobyla Góra, Łęka Opatowska, Łubnice, Międzybórz, Ostrzeszów, Perzów, Rychtal, Sokolniki, Syców, Trzcinica i Wieruszów,
4)
Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim dla miast: Grabów nad Prosną, Krotoszyn, Mikstat, Odolanów, Ostrów Wielkopolski, Raszków, Sulmierzyce i Zduny oraz gmin: Grabów nad Prosną, Krotoszyn, Mikstat, Odolanów, Ostrów Wielkopolski, Przygodzice, Raszków, Rozdrażew, Sieroszewice, Sośnie i Zduny,

w województwie katowickim

1)
Sąd Rejonowy w Będzinie dla miast Będzin i Czeladź oraz gmin Bobrowniki i Psary,
2)
Sąd Rejonowy w Bytomiu dla miasta Bytom,
3)
Sąd Rejonowy w Chorzowie dla miast Chorzów i Świętochłowice,
4)
Sąd Rejonowy w Chrzanowie dla miast: Chrzanów, Libiąż i Trzebinia oraz gmin: Babice, Chrzanów, Libiąż i Trzebinia,
5)
Sąd Rejonowy w Dąbrowie Górniczej dla miasta Dąbrowa Górnicza,
6)
Sąd Rejonowy w Gliwicach dla miast: Gliwice, Pyskowice i Toszek oraz gmin: Pilchowice, Rudziniec, Sośnicowice, Toszek i Wielowieś,
7)
Sąd Rejonowy w Jaworznie dla miasta Jaworzno,
8)
Sąd Rejonowy w Katowicach dla miast Katowice i Siemianowice Śląskie,
9)
Sąd Rejonowy w Mikołowie dla miast: Łaziska Górne, Mikołów, Orzesze i Tychy,
10)
Sąd Rejonowy w Mysłowicach dla miasta Mysłowice,
11)
Sąd Rejonowy w Olkuszu dla miast: Bukowno, Olkusz i Wolbrom oraz gmin: Bukowno, Klucze, Olkusz, Wolbrom i Żarnowiec,
12)
Sąd Rejonowy w Pszczynie dla miast: Brzeszcze, Czechowice-Dziedzice i Pszczyna oraz gmin: Brzeszcze, Czechowice-Dziedzice i Pszczyna,
13)
Sąd Rejonowy w Raciborzu dla miast Kuźnia Raciborska i Racibórz oraz gmin: Krzanowice, Krzyżanowice, Kuźnia Raciborska, Nędza, Pietrowice Wielkie i Rudnik,
14)
Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej dla miasta Ruda Śląska,
15)
Sąd Rejonowy w Rybniku dla miast: Knurów, Leszczyny, Rybnik i Żory oraz gmin: Gaszowice, Gierałtowice, Leszczyny, Lyski, Świerklany i Żory,
16)
Sąd Rejonowy w Sosnowcu dla miasta Sosnowiec,
17)
Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach dla miast Piekary Śląskie i Tarnowskie Góry oraz gmin: Świerklaniec, Tąpkowice, Tworóg i Zbrosławice,
18)
Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim dla miast Jastrzębie-Zdrój i Wodzisław Śląski oraz gmin: Godów, Gorzyce, Lubomia, Mszana, Pawłowice i Zebrzydowice,
19)
Sąd Rejonowy w Zabrzu dla miasta Zabrze,
20)
Sąd Rejonowy w Zawierciu dla miast: Łazy, Ogrodzieniec, Siewierz i Zawiercie oraz gmin: Łazy, Mierzęcice, Ogrodzieniec, Pilica i Siewierz;

w województwie kieleckim

1)
Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju dla miast Busko-Zdrój i Chmielnik oraz gmin: Busko-Zdrój, Chmielnik, Gnojno, Nowy Korczyn, Oleśnica, Pacanów, Pierzchnica, Solec-Zdrój, Stopnica, Szydłów, Tuczępy i Wiślica,
2)
Sąd Rejonowy w Jędrzejowie dla miast Jędrzejów i Włoszczowa oraz gmin: Imielno, Jędrzejów, Krasocin, Małogoszcz, Nagłowice-Oksa, Sędziszów, Słupia (Jędrzejowska), Sobków, Włoszczowa i Wodzisław,
3)
Sąd Rejonowy w Kielcach dla miast Chęciny i Kielce oraz gmin: Bieliny, Chęciny, Daleszyce, Górno, Łopuszno, Masłów, Miedziana Góra, Morawica, Piekoszów, Raków, Sitkówka-Nowiny, Strawczyn i Zagnańsk,
4)
Sąd Rejonowy w Końskich dla miast Końskie i Stąporków oraz gmin: Końskie, Mniów, Radoszyce i Stąporków,
5)
Sąd Rejonowy w Miechowie dla miast Działoszyce i Miechów oraz gmin: Charsznica, Działoszyce, Kozłów, Książ Wielki, Miechów, Racławice-Pałecznica i Słaboszów,
6)
Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim dla miasta Ostrowiec Świętokrzyski oraz gmin: Bałtów, Bodzechów, Kunów, Łagów, Nowa Słupia i Waśniów,
7)
Sąd Rejonowy w Pińczowie dla miast: Kazimierza Wielka, Pińczów i Skalbmierz oraz gmin: Bejsce, Czarnocin, Kazimierza Wielka, Kije, Koszyce, Michałów, Opatowiec, Pińczów, Skalbmierz i Złota,
8)
Sąd Rejonowy w Starachowicach dla miast: Skarżysko-Kamienna, Starachowice i Suchedniów oraz gmin: Bliżyn, Bodzentyn, Brody, Mirzec, Pawłów, Suchedniów i Wąchock;

w województwie konińskim

1)
Sąd Rejonowy w Kole dla miast: Dąbie, Kłodawa, Koło, Przedecz i Sompolno oraz gmin: Babiak, Chodów, Dąbie, Grabów, Grzegorzew, Kłodawa, Koło, Kościelec, Olszówka, Osiek Mały, Przedecz, Sompolno i Wierzbinek,
2)
Sąd Rejonowy w Koninie dla miast: Golina, Kleczew, Konin, Rychwał i Ślesin oraz gmin: Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Stare Miasto, Ślesin i Wilczyn,
3)
Sąd Rejonowy w Słupcy dla miast: Pyzdry, Słupca, Witkowo i Zagórów oraz gmin: Lądek, Orchowo, Ostrowite, Pyzdry, Słupca, Strzałkowo, Witkowo i Zagórów,
4)
Sąd Rejonowy w Turku dla miast: Dobra, Tuliszków, Turek i Uniejów oraz gmin: Brudzew, Dobra, Kawęczyn, Malanów, Przykona, Świnice Warckie, Tuliszów, Turek, Uniejów i Władysławów

w województwie koszalińskim

1)
Sąd Rejonowy w Białogardzie dla miast: Białogard, Karlino, Połczyn-Zdrój i Świdwin oraz gmin: Białogard, Brzeźno, Karlino, Połczyn-Zdrój, Rąbino, Sławoborze, Świdwin i Tychowo,
2)
Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim dla miast: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski i Złocieniec oraz gmin: Czaplinek, Drawsko Pomorskie, Kalisz Pomorski, Ostrowice, Wierzchowo (Złocienieckie) i Złocieniec,
3)
Sąd Rejonowy w Kołobrzegu dla miasta Kołobrzeg oraz gmin: Dygowo, Gościno, Kołobrzeg, Rymań, Siemyśl i Ustronie Morskie,
4)
Sąd Rejonowy w Koszalinie dla miast: Darłowo, Koszalin, Polanów i Sianów oraz gmin: Będzino, Biesiekierz, Darłowo, Malechowo, Manowo, Mielno, Polanów, Sianów i Świeszyno,
5)
Sąd Rejonowy w Szczecinku dla miast: Barwice, Biały Bór, Bobolice i Szczecinek oraz gmin: Barwice, Biały Bór, Bobolice, Grzmiąca, Silnowo i Szczecinek;

w województwie miejskim krakowskim

1)
Sąd Rejonowy dla Krakowa-Śródmieścia w Krakowie dla dzielnicy Śródmieście, miasta Słomniki oraz gmin: Kocmyrzów-Luborzyca, Michałowice i Słomniki,
2)
Sąd Rejonowy dla Krakowa-Krowodrzy w Krakowie dla dzielnicy Krowodrza, miasta Krzeszowice oraz gmin: Alwernia, Czernichów, Gołcza, Iwanowice, Jerzmanowice-Przeginia, Krzeszowice, Liszki, Skała, Sułoszowa, Trzyciąż, Wielka Wieś, Zabierzów i Zielonki,
3)
Sąd Rejonowy dla Krakowa-Nowej Huty w Krakowie dla dzielnicy Nowa Huta, miasta Proszowice oraz gmin: Igołomia-Wawrzeńczyce, Koniusza, Nowe Brzesko, Proszowice i Radziemice,
4)
Sąd Rejonowy dla Krakowa-Podgórza w Krakowie dla dzielnicy Podgórze, miast: Niepołomice, Skawina i Wieliczka oraz gmin: Biskupice, Drwinia, Kłaj, Mogilany, Niepołomice, Skawina, Świątniki Górne i Wieliczka,
5)
Sąd Rejonowy w Myślenicach dla miast: Dobczyce, Myślenice i Sułkowice oraz gmin: Dobczyce, Gdów, Myślenice, Pcim, Raciechowice, Siepraw, Sułkowice, Tokarnia i Wiśniowa;

w województwie krośnieńskim

1)
Sąd Rejonowy w Brzozowie dla miast Brzozów i Rymanów oraz gmin: Brzozów, Domaradz, Dydnia, Haczów, Jasienica Rosielna, Nozdrzec i Rymanów,
2)
Sąd Rejonowy w Jaśle dla miast Biecz i Jasło oraz gmin: Biecz, Dębowiec, Jasło, Kołaczyce, Krempna, Lipinki, Nowy Żmigród, Skołyszyn i Tarnowiec,
3)
Sąd Rejonowy w Krośnie dla miast: Dukla, Iwonicz-Zdrój, Jedlicze i Krosno oraz gmin: Chorkówka, Dukla, Iwonicz-Zdrój, Jedlicze, Korczyna, Miejsce Piastowe i Wojaszówka,
4)
Sąd Rejonowy w Lesku dla miast Lesko i Ustrzyki Dolne oraz gmin: Baligród, Cisna, Czarna, Lesko, Lutowiska, Olszanica, Solina i Ustrzyki Dolne,
5)
Sąd Rejonowy w Sanoku dla miasta Sanok i Zagórz oraz gmin: Bukowsko, Komańcza, Sanok, Tyrawa Wołoska, Zagórz i Zarszyn;

w województwie legnickim

1)
Sąd Rejonowy w Głogowie dla miast Głogów i Przemków oraz gmin: Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jerzmanowa, Kotla, Pęcław, Przemków, Radwanice i Żukowice,
2)
Sąd Rejonowy w Jaworze dla miasta Jawor oraz gmin: Męcinka, Mściwojów, Paszowice, Udanin, Wądroże Wielkie,
3)
Sąd Rejonowy w Legnicy dla miast Legnica i Prochowice oraz gmin: Krotoszyce, Kunice, Legnickie Pole, Miłkowice, Prochowice i Ruja,
4)
Sąd Rejonowy w Lubinie dla miast: Chocianów, Lubin, Polkowice i Ścinawa oraz gmin: Chocianów, Lubin, Polkowice, Rudna i Ścinawa,
5)
Sąd Rejonowy w Złotoryi dla miast Chojnów i Złotoryja oraz gmin: Chojnów, Gromadka, Pielgrzymka, Warta Bolesławiecka, Zagrodno i Złotoryja;

w województwie leszczyńskim

1)
Sąd Rejonowy w Gostyniu dla miast: Borek Wielkopolski, Gostyń, Kobylin, Krobia, Pogorzela i Poniec oraz gmin: Borek Wielkopolski, Gostyń, Kobylin, Krobia, Krzemieniewo, Pępowo, Piaski, Pogorzela i Poniec
2)
Sąd Rejonowy w Lesznie dla miast: Kościan, Krzywiń, Leszno, Osieczna, Rydzyna, Śmigiel i Wschowa oraz gmin: Kościan, Krzywiń, Lipno, Osieczna, Przemęt, Rydzyna, Śmigiel, Święciechowa, Włoszakowice i Wschowa,
3)
Sąd Rejonowy w Rawiczu dla miast: Bojanowo, Góra, Jutrosin, Miejska Górka, Rawicz i Szlichtyngowa oraz gmin: Bojanowo, Góra, Jemielno, Jutrosin, Miejska Górka, Niechlów, Rawicz, Szlichtyngowa i Wąsosz,

w województwie lubelskim

1)
Sąd Rejonowy w Kraśniku dla miast: Kraśnik i Opole Lubelskie oraz gmin: Borzechów, Chodel, Dzierzkowice, Józefów, Kraśnik, Łaziska, Opole Lubelskie, Urzędów, Wilkołaz i Zakrzówek;
2)
Sąd Rejonowy w Lubartowie dla miast: Kock, Lubartów i Ostrów Lubelski oraz gmin: Abramów, Borki, Firlej, Jeziorzany, Kamionka, Kock, Lubartów, Ludwin, Michów, Niedźwiada, Ostrów Lubelski, Ostrówek, Serniki, Spiczyn i Uścimów,
3)
Sąd Rejonowy w Lublinie dla miast: Bełżyce, Bychawa, Lublin, Łęczna i Świdnik oraz gmin: Bełżyce, Bychawa, Fajsławice, Garbów, Głusk, Jabłonna, Jastków, Konopnica, Krzczonów, Łęczna, Mełgiew, Milejów, Niedrzwica Duża, Niemce, Piaski, Puchaczów, Rybczewice, Strzyżewice, Trawniki, Wojciechów i Wólka,
4)
Sąd Rejonowy w Puławach dla miast: Dęblin, Kazimierz Dolny, Nałęczów, Poniatowa, Puławy i Ryki oraz gmin: Baranów, Janowiec, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Końskowola, Kurów, Nałęczów, Nowodwór, Poniatowa, Puławy, Ryki, Stężyca, Ułęż, Wąwolnica, Wilków i Żyrzyn;

w województwie łomżyńskim

1)
Sąd Rejonowy w Grajewie dla miast: Goniądz, Grajewo, Rajgród i Szczuczyn oraz gmin: Goniądz, Grabowo, Grajewo, Radziłów, Rajgród, Szczuczyn, Trzcianne i Wąsosz,
2)
Sąd Rejonowy w Łomży dla miast: Jedwabne, Kolno, Łomża, Nowogród i Stawiski oraz gmin: Jedwabne, Kolno, Łomża, Mały Płock, Miastkowo, Nowogród, Piątnica, Stawiski, Śniadowo, Turośl, Wizna i Zbójna,
3)
Sąd Rejonowy w Zambrowie dla miast: Ciechanowiec, Wysokie Mazowieckie i Zambrów oraz gmin: Andrzejewo, Boguty-Pianki, Ciechanowiec, Czyżew-Osada, Klukowo, Kobylin-Borzymy, Kołaki Kościelne, Kulesze Kościelne, Nowe Piekuty, Nur, Perlejewo, Rutki, Sokoły, Szepietowo-Stacja, Szumowo, Wysokie Mazowieckie, Zambrów, Zaręby Kościelne i Zawady;

w województwie miejskim łódzkim

1)
Sąd Rejonowy w Łodzi dla dzielnic: Bałuty, Górna, Polesie, Śródmieście i Widzew,
2)
Sąd Rejonowy w Pabianicach dla miast Konstantynów Łódzki i Pabianice oraz gmin: Andrespol, Brójce, Pabianice i Rzgów,
3)
Sąd Rejonowy w Zgierzu dla miast: Aleksandrów Łódzki, Głowno, Ozorków, Stryków, Zgierz oraz gmin: Aleksandrów Łódzki, Głowno, Nowosolna, Ozorków, Parzęczew, Stryków i Zgierz;

w województwie nowosądeckim

1)
Sąd Rejonowy w Gorlicach dla miast Gorlice i Grybów oraz gmin: Bobowa, Gorlice, Grybów, Łużna, Sękowa i Uście Gorlickie,
2)
Sąd Rejonowy w Limanowej dla miast Limanowa i Mszana Dolna oraz gmin: Dobra, Jodłownik, Kamienica, Laskowa, Limanowa, Łukowica, Mszana Dolna, Niedźwiedź i Tymbark,
3)
Sąd Rejonowy w Muszynie dla miast: Krynica, Muszyna i Piwniczna oraz gmin: Krynica, Muszyna i Piwniczna,
4)
Sąd Rejonowy w Nowym Sączu dla miast Nowy Sącz i Stary Sącz oraz gmin: Chełmiec, Gródek nad Dunajcem, Kamionka Wielka, Korzenna, Łabowa, Łącko, Łososina Dolna, Nawojowa, Podegrodzie i Stary Sącz,
5)
Sąd Rejonowy w Nowym Targu dla miast: Jordanów, Nowy Targ, Rabka i Szczawnica-Krościenko oraz gmin: Czarny Dunajec, Czorsztyn, Łapsze Niżne, Jabłonka, Jordanów, Lubień, Nowy Targ, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna i Rabka,
6)
Sąd Rejonowy w Zakopanem dla miasta Zakopane oraz gmin: Biały Dunajec, Bukowina Tatrzańska i Tatrzańska;

w województwie olsztyńskim

1)
Sąd Rejonowy w Bartoszycach dla miast: Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Lidzbark Warmiński i Sępopol oraz gmin: Bartoszyce, Górowo Iławeckie, Kiwity, Lidzbark Warmiński i Sępopol,
2)
Sąd Rejonowy w Biskupcu dla miast: Biskupiec, Bisztynek, Jeziorany i Mrągowo oraz gmin: Biskupiec, Bisztynek, Jeziorany, Kolno, Mrągowo, Piecki i Sorkwity,
3)
Sąd Rejonowy w Iławie dla miast Iława i Lubawa oraz gmin: Iława, Lubawa i Zalewo,
4)
Sąd Rejonowy w Kętrzynie dla miast: Kętrzyn, Korsze i Reszel oraz gmin: Barciany, Kętrzyn, Korsze, Reszel i Srokowo,
5)
Sąd Rejonowy w Olsztynie dla miast: Barczewo, Dobre Miasto, Olsztyn i Olsztynek oraz gmin: Barczewo, Dobre Miasto, Dywity, Gietrzwałd, Jonkowo, Lubomino, Olsztynek, Purda, Stawiguda i Świątki,
6)
Sąd Rejonowy w Ostródzie dla miast Morąg i Ostróda oraz gmin: Dąbrówno, Grunwald, Łukta, Małdyty, Miłakowo, Miłomłyn, Morąg i Ostróda,
7)
Sąd Rejonowy w Szczytnie dla miast Nidzica i Szczytno oraz gmin: Dźwierzuty, Janowiec Kościelny, Janowo, Jedwabno, Kozłowo, Nidzica, Pasym, Szczytno, Świętajno i Wielbark;

w województwie opolskim

1)
Sąd Rejonowy w Brzegu dla miast Brzeg i Lewin Brzeski oraz gmin: Brzeg, Lewin Brzeski, Lubsza, Olszanka i Świerczów
2)
Sąd Rejonowy w Kluczborku dla miast: Byczyna, Kluczbork, Namysłów i Wołczyn oraz gmin: Byczyna, Domaszowice, Kluczbork, Lasowice Wielkie, Murów, Namysłów, Pokój, Wilków i Wołczyn,
3)
Sąd Rejonowy w Kędzierzynie-Koźlu dla miast: Baborów, Głubczyce, Kędzierzyn-Koźle i Kietrz oraz gmin: Baborów, Bierawa, Branice, Cisek, Głubczyce, Kietrz, Pawłowiczki, Polska Cerekiew, Reńska Wieś i Walce,
4)
Sąd Rejonowy w Nysie dla miast: Grodków, Nysa, Otmuchów i Paczków oraz gmin: Głuchołazy, Grodków, Kamiennik, Łambinowice, Nysa, Otmuchów, Paczków, Pakosławice i Skoroszyce
5)
Sąd Rejonowy w Opolu dla miast: Niemodlin, Opole i Ozimek oraz gmin: Chrząstowice, Dąbrowa, Dobrzeń Wielki, Komprachcice, Łubniany, Niemodlin, Ozimek, Popielów, Prószków, Tarnów Opolski, Turawa i Zębowice
6)
Sąd Rejonowy w Prudniku dla miast: Biała, Głogówek, Głuchołazy i Prudnik oraz gmin: Biała, Głogówek, Głuchołazy, Korfantów, Lubrza, Prudnik i Strzeleczki,
7)
Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich dla miast: Gogolin, Kolonowskie, Krapkowice, Leśnica, Strzelce Opolskie, Ujazd, Zawadzkie i Zdzieszowice oraz gmin: Gogolin, Izbicko, Jemielnica, Kolonowskie, Krapkowice, Leśnica, Strzelce Opolskie, Ujazd, Zawadzkie i Zdzieszowice;

w województwie ostrołęckim

1)
Sąd Rejonowy w Ostrołęce dla miast Ostrołęka i Różan oraz gmin: Baranowo, Kadzidło, Lelis, Łyse, Myszyniec, Olszewo-Borki, Rozogi, Różan, Rzekuń, Sypniewo i Troszyn,
2)
Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej dla miast Brok i Ostrów Mazowiecka oraz gmin: Brok, Czerwin, Długosiodło, Goworowo, Małkinia Górna, Ostrów Mazowiecka, Stary Lubotyń i Wąsewo,
3)
Sąd Rejonowy w Przasnyszu dla miast: Chorzele, Maków Mazowiecki i Przasnysz oraz gmin: Chorzele, Czerwonka, Jednorożec, Krasnosielc, Krzynowłoga Mała, Płoniawy-Bramura, Przasnysz, Rzewnie i Szelków,
4)
Sąd Rejonowy w Wyszkowie dla miast Tłuszcz i Wyszków oraz gmin: Brańszczyk, Dąbrówka, Klembów, Obryte, Rząśnik, Somianka, Tłuszcz, Wyszków, Zabrodzie i Zatory;

w województwie pilskim

1)
Sąd Rejonowy w Pile dla miast: Chodzież, Piła, Ujście, Wyrzysk i Wysoka oraz gmin: Białośliwie, Chodzież, Kaczory, Ujście, Wyrzysk i Wysoka
2)
Sąd Rejonowy w Trzciance dla miast: Czarnków, Krzyż, Trzcianka, Wieleń i Wronki oraz gmin: Czarnków, Drawsko, Krzyż, Lubasz, Połajewo, Trzcianka, Wieleń i Wronki,
3)
Sąd Rejonowy w Wałczu dla miast: Człopa, Mirosławiec, Tuczno i Wałcz oraz gmin: Człopa, Mirosławiec, Szydłowo, Tuczno i Wałcz
4)
Sąd Rejonowy w Wągrowcu dla miast: Gołańcz, Margonin, Rogoźno, Szamocin i Wągrowiec oraz gmin: Budzyń, Damasławek, Gołańcz, Margonin, Rogoźno, Ryczywół, Szamocin, Wapno i Wągrowiec;
5)
Sąd Rejonowy w Złotowie dla miast: Jastrowie, Krajenka, Łobżenica, Okonek i Złotów oraz gmin: Jastrowie, Krajenka, Lipka, Łobżenica, Okonek, Zakrzewo i Złotów

w województwie piotrkowskim

1)
Sąd Rejonowy w Bełchatowie dla miast Bełchatów i Zelów oraz gmin: Bełchatów, Dłutów, Drużbice, Kleszczów, Kluki, Rząśnia, Sulmierzyce, Szczerców i Zelów,
2)
Sąd Rejonowy w Opocznie dla miast Opoczno i Przedbórz oraz gmin: Aleksandrów, Białaczów, Fałków, Mniszków, Opoczno, Paradyż, Poświętne, Sławno i Żarnów,
3)
Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim dla miast: Piotrków Trybunalski, Sulejów i Tuszyn oraz gmin: Czarnocin, Grabica, Moszczenica, Rozprza, Sulejów, Tuszyn, Wola Krzysztoporska i Wolbórz,
4)
Sąd Rejonowy w Radomsku dla miast Przedbórz i Radomsko oraz gmin: Dobryszyce, Gomunice, Gorzkowice, Kamieńsk, Kluczewsko, Kobiele Wielkie, Kodrąb, Lgota Wielka, Ładzice, Łęki Szlacheckie, Masłowice, Przedbórz, Radomsko, Ręczno i Wielgomłyny,
5)
Sąd Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim dla miast Koluszki i Tomaszów Mazowiecki oraz gmin: Będków, Czerniewice, Inowłódz, Koluszki, Lubochnia, Rokiciny, Rzeczyca, Ujazd, Tomaszów Mazowiecki i Żelechlinek;

w województwie płockim

1)
Sąd Rejonowy w Kutnie dla miast: Gostynin Kutno i Żychlin oraz gmin: Bedlno, Dobrzelin Gostynin, Kiernozia, Krzyżanów, Kutno, Łanięta, Oporów, Pacyna, Rataje, Strzelce i Szczawin Kościelny,
2)
Sąd Rejonowy w Łęczycy dla miast Krośniewice i Łęczyca oraz gmin: Daszyna, Dąbrowice, Góra Świętej Małgorzaty, Krośniewice, Łęczyca, Nowe Ostrowy, Piątek i Witonia,
3)
Sąd Rejonowy w Płocku dla miast: Gąbin, Płock i Wyszogród oraz gmin: Bodzanów, Borowiczki, Brudzeń Duży, Bulkowo, Czerwińsk nad Wisłą, Gąbin, Iłów, Łąck, Mała Wieś, Nowy Duninów, Radzanowo, Sanniki, Słubice, Stara Biała, Staroźreby i Wyszogród
4)
Sąd Rejonowy w Sierpcu dla miasta Sierpc oraz gmin: Bielsk, Drobin, Gozdowo, Mochowo, Rościszewo, Sierpc, Szczutowo i Zawidz

w województwie poznańskim

1)
Sąd Rejonowy w Gnieźnie dla miast: Czerniejewo, Gniezno, Kłecko, Pobiedziska i Skoki oraz gmin: Czerniejewo, Gniezno, Kiszkowo, Kłecko, Łubowo, Mieleszyn, Mieścisko, Niechanowo, Pobiedziska i Skoki,
2)
Sąd Rejonowy w Grodzisku Wielkopolskim dla miast: Buk, Grodzisk Wielkopolski, Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Rakoniewice, Stęszew i Wielichowo oraz gmin: Buk, Granowo, Grodzisk Wielkopolski, Kamieniec, Kuślin, Lwówek, Nowy Tomyśl, Opalenica, Rakoniewice, Stęszew i Wielichowo,
3)
Sąd Rejonowy w Poznaniu dla miast: Luboń, Murowana Goślina, Poznań, Puszczykowo i Swarzędz oraz gmin: Czerwonak, Dopiewo, Komorniki, Murowana Goślina, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz i Tarnowo Podgórne,
4)
Sąd Rejonowy w Szamotułach dla miast: Oborniki, Ostroróg, Pniewy, Sieraków i Szamotuły oraz gmin: Chrzypsko Wielkie, Duszniki, Kaźmierz, Kwilcz, Oborniki, Obrzycko, Ostroróg, Pniewy, Sieraków i Szamotuły,
5)
Sąd Rejonowy w Środzie Wielkopolskiej dla miast: Czempiń, Dolsk, Kostrzyn, Kórnik, Książ Wielkopolski, Miłosław, Mosina, Śrem, Środa Wielkopolska i Września oraz gmin: Brodnica, Czempiń, Dolsk, Dominowo, Kleszczowo, Kołaczkowo, Kostrzyn, Kórnik, Krzykosy, Książ Wielkopolski, Miłosław, Mosina, Nekla, Nowe Miasto nad Wartą, Śrem, Środa Wielkopolska, Września i Zaniemyśl;

w województwie przemyskim

1)
Sąd Rejonowy w Jarosławiu dla miast Jarosław i Radymno oraz gmin: Chłopice, Jarosław, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Radymno, Rokietnica, Rożwienica i Wiązownica;
2)
Sąd Rejonowy w Lubaczowie dla miast Cieszanów i Lubaczów oraz gmin: Cieszanów, Horyniec, Lubaczów, Narol, Oleszyce, Stary Dzików i Wielkie Oczy,
3)
Sąd Rejonowy w Przemyślu dla miast Dynów i Przemyśl oraz gmin: Bircza, Dubiecko, Dynów, Fredropol, Krasiczyn, Krzywcza, Medyka, Orły, Przemyśl, Stubno i Żurawica,
4)
Sąd Rejonowy w Przeworsku dla miast: Kańczuga, Przeworsk i Sieniawa oraz gmin: Adamówka, Gać, Jawornik Polski, Kańczuga, Przeworsk, Sieniawa, Tryńcza i Zarzecze;

w województwie radomskim

1)
Sąd Rejonowy w Grójcu dla miast: Białobrzegi, Grójec, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Warka i Wyśmierzyce oraz gmin: Belsk Duży, Białobrzegi, Błędów, Chynów, Goszczyn, Grójec, Jasieniec, Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Pniewy, Promna, Radzanów, Stara Błotnica, Warka i Wyśmierzyce,
2)
Sąd Rejonowy w Kozienicach dla miast Kozienice i Pionki oraz gmin: Garbatka-Letnisko, Głowaczów, Gniewoszów, Grabów nad Pilicą, Kozienice, Magnuszew, Pionki, Policzna, Sieciechów i Stromiec,
3)
Sąd Rejonowy w Lipsku dla miast: Iłża, Lipsko, Zwoleń oraz gmin: Chotcza, Ciepielów, Iłża, Kazanów, Lipsko, Przyłęk, Rzeczniów, Sienno, Solec nad Wisłą, Tczów i Zwoleń,
4)
Sąd Rejonowy w Przysusze dla miast: Przysucha i Szydłowiec oraz gmin: Borkowice, Chlewiska, Drzewica, Gielniów, Gowarczów, Jastrząb, Klwów, Odrzywół, Potworów, Przysucha, Rusinów, Szydłowiec i Wieniawa
5)
Sąd Rejonowy w Radomiu dla miast: Radom i Skaryszew oraz gmin: Gózd, Jastrzębia, Jedlińsk, Jedlnia-Letnisko, Kowala, Mirów, Orońsko, Przytyk, Skaryszew, Wierzbica, Wolanów i Zakrzew

w województwie rzeszowskim

1)
Sąd Rejonowy w Kolbuszowej dla miast Kolbuszowa i Sokołów Małopolski oraz gmin: Cmolas, Kamień, Kolbuszowa, Niwiska, Raniżów, Sokołów Małopolski i Stary Dzikowiec,
2)
Sąd Rejonowy w Leżajsku dla miast Leżajsk i Nowa Sarzyna oraz gmin: Grodzisko Dolne, Kuryłówka, Leżajsk i Nowa Sarzyna,
3)
Sąd Rejonowy w Łańcucie dla miasta Łańcut oraz gmin: Białobrzegi, Chmielnik Rzeszowski, Czarna, Hyżne, Łańcut, Markowa i Żołynia,
4)
Sąd Rejonowy w Mielcu dla miasta Mielec oraz gmin: Borowa, Czermin, Mielec, Przecław i Tuszów Narodowy,
5)
Sąd Rejonowy w Ropczycach dla miast Ropczyce i Sędziszów Małopolski oraz gmin: Iwierzyce, Ostrów, Ropczyce, Sędziszów Małopolski i Wielopole Skrzyńskie,
6)
Sąd Rejonowy w Rzeszowie dla miast: Rzeszów, Błażowa, Głogów Małopolski i Tyczyn oraz gmin: Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Krasne, Świlcza, Trzebownisko i Tyczyn
7)
Sąd Rejonowy w Strzyżowie dla miasta Strzyżów oraz gmin: Czudec, Frysztak, Lubenia, Niebylec, Strzyżów i Wiśniowa;

w województwie siedleckim

1)
Sąd Rejonowy w Garwolinie dla miast: Garwolin, Łaskarzew, Żelechów oraz gmin: Borowie, Garwolin, Górzno, Kłoczew, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Osieck, Parysów, Pilawa, Sobienie-Jeziory, Sobolew, Trojanów, Wilga i Żelechów,
2)
Sąd Rejonowy w Łukowie dla miast Łuków i Stoczek Łukowski oraz gmin: Adamów, Krzywda, Łuków, Serokomla, Stanin, Stoczek Łukowski, Trzebieszów, Wojcieszków i Wola Mysłowska,
3)
Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim dla miasta Mińsk Mazowiecki oraz gmin: Cegłów, Dębe Wielkie, Dobre, Jakubów, Kołbiel Latowicz, Mińsk Mazowiecki, Poświętne, Siennica, Stanisławów i Strachówka,
4)
Sąd Rejonowy w Siedlcach dla miast: Kałuszyn, Mordy i Siedlce oraz gmin: Bielany, Kałuszyn, Korczew, Kotuń, Mokobody, Mordy, Mrozy, Paprotnia, Przesmyki, Siedlce, Skórzec, Suchożebry, Wiśniew, Wodynie i Zbuczyn Poduchowny,
5)
Sąd Rejonowy w Węgrowie dla miast: Łochów, Sokołów Podlaski i Węgrów oraz gmin: Ceranów, Grębków, Jabłonna Lacka, Jadów, Korytnica, Kosów Lacki, Liw, Łochów, Miedzna, Repki, Sabnie, Sadowne, Sokołów Podlaski, Sterdyń, Stoczek i Wierzbno;

w województwie sieradzkim

1)
Sąd Rejonowy w Łasku dla miast: Łask, Poddębice i Szadek oraz gmin: Buczek, Dalików, Dobroń, Lutomiersk, Łask, Poddębice, Sędziejowice, Szadek, Wartkowice, Widawa, Wodzierady i Zapolice,
2)
Sąd Rejonowy w Sieradzu dla miast: Błaszki, Sieradz, Warta, Zduńska Wola i Złoczew oraz gmin: Błaszki, Brąszewice, Brzeźnio, Burzenin, Goszczanów, Klonowa, Pęczniew, Sieradz, Warta, Wróblew, Zadzim, Zduńska Wola i Złoczew,
3)
Sąd Rejonowy w Wieluniu dla miasta Wieluń oraz gmin: Biała, Czarnożyły, Działoszyn, Kiełczygłów, Konopnica, Lututów, Mokrsko, Osjaków, Ostrówek, Pątnów, Rusiec, Siemkowice, Skomlin, Wieluń i Wierzchlas;

w województwie skierniewickim

1)
Sąd Rejonowy w Brzezinach dla miasta Brzeziny oraz gmin: Brzeziny, Dmosin, Godzianów, Jeżów, Lipce, Łyżkowice, Rogów i Słupia,
2)
Sąd Rejonowy w Łowiczu dla miasta Łowicz oraz gmin: Bielawy, Bolimów, Chąśno, Domaniewice, Kocierzew Południowy, Łowicz, Nieborów i Zduny,
3)
Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej dla miast Biała Rawska i Rawa Mazowiecka oraz gmin: Biała Rawska, Cielądz, Głuchów, Kowiesy, Nowy Kawęczyn, Rawa Mazowiecka i Sadkowice,
4)
Sąd Rejonowy w Skierniewicach dla miast: Mszczonów i Skierniewice oraz gmin: Mszczonów, Puszcza Mariańska i Skierniewice
5)
Sąd Rejonowy w Sochaczewie dla miasta Sochaczew oraz gmin: Młodzieszyn, Nowa Sucha, Rybno, Sochaczew i Teresin,
6)
Sąd Rejonowy w Żyrardowie dla miasta Żyrardowa oraz gmin: Baranów, Jaktorów, Radziejowice, Wiskitki i Żabia Wola

w województwie słupskim

1)
Sąd Rejonowy w Bytowie dla miast Bytów i Miastko oraz gmin: Borzytuchom, Bytów, Kołczygłowy, Lipnica, Miastko, Parchowo, Studzienice, Trzebielino i Tuchomie,
2)
Sąd Rejonowy w Człuchowie dla miast: Czarne, Człuchów i Debrzno oraz gmin: Czarne, Człuchów, Debrzno, Koczała, Konarzyny, Przechlewo i Rzeczenica,
3)
Sąd Rejonowy w Lęborku dla miast Lębork i Łeba oraz gmin: Cewice, Czarna Dąbrówka, Nowa Wieś Lęborska, Potęgowo i Wicko,
4)
Sąd Rejonowy w Słupsku dla miast: Kępice, Sławno, Słupsk i Ustka oraz gmin: Damnica, Dębnica Kaszubska, Główczyce, Kępice, Kobylnica, Postomino, Sławno, Słupsk, Smołdzino i Ustka;

w województwie suwalskim

1)
Sąd Rejonowy w Augustowie dla miasta Augustów oraz gmin: Augustów, Bargłów Kościelny, Giby, Lipsk, Nowinka, Płaska i Sztabin,
2)
Sąd Rejonowy w Ełku dla miast: Ełk, Gołdap i Olecko oraz gmin: Ełk, Gołdap, Kalinowo, Kowale Oleckie, Olecko, Prostki, Stare Juchy i Świętajno,
3)
Sąd Rejonowy w Giżycku dla miast: Giżycko, Mikołajki, Ryn i Węgorzewo oraz gmin: Banie Mazurskie, Budry, Giżycko, Kruklanki, Mikołajki, Miłki, Pozezdrze, Ryn, Węgorzewo i Wydminy,
4)
Sąd Rejonowy w Piszu dla miast: Biała Piska, Mikołajki, Orzysz, Pisz i Ruciane-Nida oraz gmin: Biała Piska, Orzysz, Pisz i Ruciane-Nida,
5)
Sąd Rejonowy w Suwałkach dla miast Sejny i Suwałki oraz gmin: Bakałarzewo, Dubeninki, Filipów, Jeleniewo, Krasnopol, Przerośl, Puńsk, Raczki, Sejny, Suwałki, Szypliszki, Wieliczki i Wiżajny;

w województwie szczecińskim

1)
Sąd Rejonowy w Goleniowie dla miast: Goleniów, Maszewo i Nowogard oraz gmin: Goleniów, Maszewo, Nowogard, Osina, Przybiernów i Stepnica,
2)
Sąd Rejonowy w Gryficach dla miast: Gryfice, Płoty i Trzebiatów oraz gmin: Brojce, Gryfice, Karice, Płoty, Rewal i Trzebiatów,
3)
Sąd Rejonowy w Gryfinie dla miast: Cedynia, Chojna, Gryfino, Lipiany, Mieszkowice, Moryń, Pyrzyce i Trzcińsko-Zdrój oraz gmin: Banie, Bielice, Cedynia, Chojna, Gryfino, Kozielice, Lipiany, Mieszkowice, Moryń, Przelewice, Pyrzyce, Stare Czarnowo, Trzcińsko-Zdrój i Widuchowa,
4)
Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim dla miast Kamień Pomorski i Wolin oraz gmin: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Świerzno i Wolin,
5)
Sąd Rejonowy w Łobzie dla miast: Chociwel, Dobra, Ińsko, Łobez, Resko i Węgorzyno oraz gmin: Chociwel, Dobra, Ińsko, Łobez, Radowo Małe, Resko i Węgorzyno,
6)
Sąd Rejonowy w Stargardzie Szczecińskim dla miast: Dobrzany, Stargard Szczeciński i Suchań oraz gmin: Dobrzany, Dolice, Kobylanka, Marianowo, Stara Dąbrowa, Stargard Szczeciński, Suchań i Warnice,
7)
Sąd Rejonowy w Szczecinie dla miast: Nowe Warpno, Police i Szczecin oraz gmin: Dobra (Szczecińska), Kołbaskowo, Nowe Warpno i Police,
8)
Sąd Rejonowy w Świnoujściu dla miasta Świnoujście;

w województwie tarnobrzeskim

1)
Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim dla miasta Janów Lubelski oraz gmin: Batorz, Dzwola, Godziszów, Gościeradów, Janów Lubelski, Modliborzyce, Potok Wielki, Szastarka i Trzydnik Duży,
2)
Sąd Rejonowy w Sandomierzu dla miast: Ćmielów, Sandomierz i Zawichost oraz gmin: Annopol, Ćmielów, Dwikozy, Gorzyce, Koprzywnica, Lipnik, Obrazów, Ożarów, Samborzec, Tarłów, Wojciechowice i Zawichost,
3)
Sąd Rejonowy w Stalowej Woli dla miast: Nisko, Rudnik, Stalowa Wola i Ulanów oraz gmin: Bojanów, Harasiuki, Jarocin, Jeżowe, Nisko, Pysznica, Radomyśl, Rudnik, Ulanów i Zaklików,
4)
Sąd Rejonowy w Staszowie dla miast Opatów i Staszów oraz gmin: Boćkowice, Bogoria, Iwaniska, Klimontów, Opatów, Osiek, Połaniec, Rytwiany, Sadowie i Staszów,
5)
Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu dla miast: Baranów Sandomierski, Nowa Dęba i Tarnobrzeg oraz gmin: Baranów Sandomierski, Grębów, Nowa Dęba, Padew Narodowa i Zaleszany;

w województwie tarnowskim

1)
Sąd Rejonowy w Bochni dla miasta Bochnia oraz gmin: Bochnia, Łapanów, Nowy Wiśnicz-Lipnica, Rzezawa i Żegocina,
2)
Sąd Rejonowy w Brzesku dla miasta Brzesko oraz gmin: Borzęcin, Brzesko, Czchów, Dębno, Gnojnik, Szczurowa i Zakliczyn,
3)
Sąd Rejonowy w Dąbrowie Tarnowskiej dla miast Dąbrowa Tarnowska i Żabno oraz gmin: Bolesław, Dąbrowa Tarnowska, Gręboszów, Olesno, Radgoszcz, Szczucin, Wietrzychowice i Żabno,
4)
Sąd Rejonowy w Dębicy dla miast: Dębica, Pilzno i Radomyśl Wielki oraz gmin: Brzostek, Czarna, Dębica, Jodłowa, Pilzno, Radomyśl Wielki, Wadowice Górne i Żyraków,
5)
Sąd Rejonowy w Tarnowie dla miast Tarnów i Tuchów oraz gmin: Ciężkowice, Gromnik, Lisia Góra, Pleśna, Radłów, Ryglice, Rzepiennik Strzyżewski, Skrzyszów, Szerzyny, Tarnów, Tuchów, Wierzchosławice i Wojnicz;

w województwie toruńskim

1)
Sąd Rejonowy w Brodnicy dla miast: Brodnica, Górzno i Jabłonowo Pomorskie oraz gmin: Bobrowo, Brodnica, Górzno, Grążawy, Jabłonowo, Osiek, Świedziebnia, Wąpielsk i Zbiczno
2)
Sąd Rejonowy w Chełmnie dla miasta Chełmno oraz gmin: Chełmno, Kijewo Królewskie, Lisewo, Papowe Biskupie, Stolno i Unisław,
3)
Sąd Rejonowy w Grudziądzu dla miast: Grudziądz i Łasin oraz gmin: Grudziądz, Gruta, Łasin, Rogóźno i Świecie nad Osą
4)
Sąd Rejonowy w Nowym Mieście Lubawskim dla miasta Nowe Miasto Lubawskie oraz gmin: Biskupiec, Brzozie, Grodziczno, Kurzętnik i Nowe Miasto Lubawskie,
5)
Sąd Rejonowy w Toruniu dla miast: Chełmża i Toruń oraz gmin: Chełmża, Ciechocin, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka i Zławieś Wielka
6)
Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie dla miast: Golub-Dobrzyń, Kowalewo Pomorskie, Radzyń Chełmiński i Wąbrzeźno oraz gmin: Dębowa Łąka, Golub-Dobrzyń, Książki, Kowalewo, Płuźnica, Radomin, Radzyń Chełmiński i Wąbrzeźno

w województwie wałbrzyskim

1)
Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie dla miast: Bielawa, Dzierżoniów, Niemcza, Pieszyce i Piława Górna oraz gmin Dzierżoniów i Niemcza,
2)
Sąd Rejonowy w Kłodzku dla miast: Bystrzyca Kłodzka, Duszniki-Zdrój, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Nowa Ruda, Polanica-Zdrój, Radków, Stronie Śląskie i Szczytna oraz gmin: Bystrzyca Kłodzka, Kłodzko, Kudowa-Zdrój, Lądek-Zdrój, Międzylesie, Nowa Ruda, Radków, Stronie Śląskie i Szczytna,
3)
Sąd Rejonowy w Świdnicy dla miast: Jaworzyna Śląska, Strzegom, Świdnica, Świebodzice i Żarów oraz gmin: Dobromierz, Jaworzyna Śląska, Marcinowice, Strzegom, Świdnica i Żarów,
4)
Sąd Rejonowy w Wałbrzychu dla miast: Boguszów-Górce, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, Mieroszów, Szczawno-Zdrój i Wałbrzych oraz gmin: Czarny Bór, Głuszyca, Mieroszów, Stare Bogaczowice i Walim,
5)
Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich dla miast: Bardo, Ząbkowice Śląskie, Ziębice i Złoty Stok oraz gmin: Bardo, Ciepłowody, Kamieniec Ząbkowicki, Przeworno, Stoszowice, Ząbkowice Śląskie, Ziębice i Złoty Stok;

w województwie włocławskim

1)
Sąd Rejonowy w Lipnie dla miast Dobrzyń nad Wisłą i Lipno oraz gmin: Czernikowo, Dobrzyń nad Wisłą, Kikół, Lipno, Skępe, Tłuchowo i Wielgie,
2)
Sąd Rejonowy w Radziejowie dla miasta Radziejów oraz gmin: Bądkowo, Dobre, Osięciny, Piotrków Kujawski, Radziejów i Topólka,
3)
Sąd Rejonowy w Rypinie dla miasta Rypin oraz gmin: Brzuze, Rogowo, Rypin, Skrwilno i Zbójno,
4)
Sąd Rejonowy we Włocławku dla miast: Aleksandrów Kujawski, Brześć Kujawski, Chodecz, Ciechocinek, Izbica Kujawska, Kowal, Lubień Kujawski, Lubraniec, Nieszawa i Włocławek oraz gmin: Aleksandrów Kujawski, Brześć Kujawski, Choceń, Chodecz, Izbica Kujawska, Koneck, Kowal, Lubień Kujawski, Lubraniec, Nieszawa, Szpetal Górny i Włocławek;

w województwie wrocławskim

1)
Sąd Rejonowy w Oleśnicy dla miast: Bierutów, Oleśnica i Twardogóra oraz gmin: Bierutów, Długołęka, Dobroszyce, Krośnice, Oleśnica i Twardogóra,
2)
Sąd Rejonowy w Oławie dla miasta Oława oraz gmin: Czernica, Domaniów, Laskowice Oławskie, Oława i Święta Katarzyna,
3)
Sąd Rejonowy w Strzelinie dla miast Strzelin i Wiązów oraz gmin: Borów, Łagiewniki, Strzelin i Wiązów,
4)
Sąd Rejonowy w Środzie Śląskiej dla miast Kąty Wrocławskie i Środa Śląska oraz gmin: Kąty Wrocławskie, Kostomłoty, Malczyce, Miękinia i Środa Śląska,
5)
Sąd Rejonowy w Trzebnicy dla miast: Milicz, Oborniki Śląskie, Trzebnica i Żmigród oraz gmin: Cieszków, Milicz, Oborniki Śląskie, Prusice, Trzebnica, Wisznia Mała i Żmigród,
6)
Sąd Rejonowy w Wołowie dla miast Brzeg Dolny i Wołów oraz gmin: Brzeg Dolny, Wińsko i Wołów;
7)
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia we Wrocławiu dla dzielnic Stare Miasto i Śródmieście,
8)
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabryczna we Wrocławiu dla dzielnic Fabryczna i Psie Pole,
9)
Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyki we Wrocławiu dla dzielnicy Krzyki, miasta Sobótka oraz gmin: Kobierzyce, Sobótka i Żórawina;

w województwie zamojskim

1)
Sąd Rejonowy w Biłgoraju dla miasta Biłgoraj oraz gmin: Biłgoraj, Frampol, Goraj, Józefów, Księżpol, Łukowa, Potok Górny, Tarnogród, Turobin, Wysokie i Zakrzew,
2)
Sąd Rejonowy w Hrubieszowie dla miasta Hrubieszów oraz gmin: Dołhobyczów, Grabowiec, Horodło, Hrubieszów, Miączyn, Mircze, Trzeszczany, Uchanie i Werbkowice,
3)
Sąd Rejonowy w Tomaszowie Lubelskim dla miasta Tomaszów Lubelski oraz gmin: Jarczów, Komarów-Osada, Krynice, Lubycza Królewska, Łaszczów, Rachanie, Susiec, Telatyn, Tomaszów Lubelski, Tyszowce i Ulhówek,
4)
Sąd Rejonowy w Zamościu dla miast Szczebrzeszyn i Zamość oraz gmin: Adamów, Gorzków, Izbica, Krasnobród, Łabunie, Nielisz, Radecznica, Rudnik, Sitno, Skierbieszów, Stary Zamość, Sułów, Szczebrzeszyn, Zamość, Zwierzyniec i Żółkiewka;

w województwie zielonogórskim

1)
Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim dla miast: Cybinka, Gubin i Krosno Odrzańskie oraz gmin: Bobrowice, Bytnica, Cybinka, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo,
2)
Sąd Rejonowy w Nowej Soli dla miast: Bytom Odrzański, Kożuchów, Nowa Sól, Nowe Miasteczko i Sława oraz gmin: Bojadła, Bytom Odrzański, Kolsko, Kożuchów, Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Otyń, Siedlisko i Sława,
3)
Sąd Rejonowy w Wolsztynie dla miast: Babimost, Kargowa, Wolsztyn, Zbąszynek i Zbąszyń oraz gmin: Babimost, Kargowa, Siedlec, Wolsztyn, Zbąszynek i Zbąszyń,
4)
Sąd Rejonowy w Świebodzinie dla miast Sulechów i Świebodzin oraz gmin: Lubrza, Łagów, Skąpe, Sulechów, Szczaniec, Świebodzin, Torzym i Trzebiechów,
5)
Sąd Rejonowy w Zielonej Górze dla miast Czerwieńsk i Zielona Góra oraz gmin: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra,
6)
Sąd Rejonowy w Żaganiu dla miast: Gozdnica, Iłowa, Małomice, Szprotawa i Żagań oraz gmin: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań,
7)
Sąd Rejonowy w Żarach dla miast: Jasień, Lubsko, Łęknica i Żary oraz gmin: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary.
4 § 3:

- zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 15 grudnia 1975 r. (Dz.U.75.46.253) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1976 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 3 rozporządzenia z dnia 29 grudnia 1976 r. (Dz.U.76.42.252) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1977 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 27 grudnia 1977 r. (Dz.U.77.39.182) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 stycznia 1978 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 rozporządzenia z dnia 28 grudnia 1978 r. (Dz.U.79.1.5) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 1 lutego 1979 r.