§ 6. - [Działalności podlegające czasowemu ograniczeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii; szczególne zasady prowadzenia działalności określonego rodzaju] - Ustanowienie określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2020.1758

Akt utracił moc
Wersja od: 7 listopada 2020 r.
§  6.  [Działalności podlegające czasowemu ograniczeniu w czasie obowiązywania stanu epidemii; szczególne zasady prowadzenia działalności określonego rodzaju]
1.  20
 Do odwołania ustanawia się zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców (Dz. U. z 2019 r. poz. 1292 i 1495 oraz z 2020 r. poz. 424 i 1086) oraz przez inne podmioty działalności polegającej na prowadzeniu:
1) 21
 dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych;
2)
basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness, z wyłączeniem basenów, siłowni, klubów i centrów fitness:
a)
działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,
b)
przeznaczonych dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych, o których mowa w ust. 13, studentów i uczniów - w ramach zajęć na uczelni lub w szkole;
3)
działalności usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.04.Z).
2.  22
 Do dnia 29 listopada 2020 r. prowadzenie usług hotelarskich w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 238 oraz z 2020 r. poz. 374 i 568) jest dopuszczalne, z wyłączeniem działalności, o której mowa w ust. 1 pkt 1 i 3, wykonywanej na terenie prowadzenia usług hotelarskich, wyłącznie:
1)
w zakresie działalności hoteli robotniczych lub hoteli dla pracowników sezonowych (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 55.90.Z);
2)
dla gości:
a)
korzystających z tych usług w ramach podróży służbowej, o której mowa w art. 775 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, lub podróży wykonywanej w związku z czynnościami służbowymi lub zawodowymi, lub związanymi z wykonywaniem działalności gospodarczej,
b)
będących zawodnikami korzystającymi z tych usług w czasie zgrupowań i współzawodnictwa sportowego,
c)
będących osobami wykonującymi zawód medyczny w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej,
d)
będących pacjentami i ich opiekunami, jeżeli konieczność zapewnienia im zakwaterowania wynika z warunków określonych dla danego świadczenia opieki zdrowotnej.
2a.  23
 Prowadzenie działalności, o której mowa w ust. 1 pkt 2, na terenie prowadzenia usług hotelarskich, jest dopuszczalne wyłącznie dla gości, o których mowa w ust. 2, których pobyt wynosi co najmniej jedną dobę hotelową.
2aa.  24
 Potwierdzeniem odpowiednio podróży albo zgrupowania i współzawodnictwa sportowego, albo wykonywania zawodu medycznego w rozumieniu art. 2 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej, albo konieczności zapewnienia zakwaterowania wynikającego z warunków określonych dla danego świadczenia opieki zdrowotnej, o których mowa w ust. 2 pkt 2, jest odpowiednio dokument wystawiony przez pracodawcę albo polski związek sportowy, o którym mowa w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1133), albo podmiot wykonujący działalność leczniczą, albo pisemne oświadczenie gościa, o którym mowa w ust. 2 pkt 2.
2ab.  25
 Do prowadzenia usług hotelarskich w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych stosuje się przepisy ust. 11-11c, 13 i 14.
2b.  26
 Prowadzenie działalności, o której mowa w ust. 9, na terenie prowadzenia usług hotelarskich, jest dopuszczalne wyłącznie dla gości, o których mowa w ust. 2, których pobyt wynosi co najmniej jedną dobę hotelową, pod warunkiem zapewnienia, aby:
1)
goście realizowali obowiązek zakrywania ust i nosa, o którym mowa w § 27 ust. 1, do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje;
2)
goście zajmowali co drugi stolik i odległość między stolikami wynosiła co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika;
3)
obsługa realizowała obowiązek zakrywania ust i nosa, o którym mowa w § 27 ust. 1.
3.  27
 Do odwołania prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej z fryzjerstwem i pozostałymi zabiegami kosmetycznymi (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.02.Z) oraz związanej z działalnością salonów tatuażu i piercingu (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 96.09.Z) jest dopuszczalne, pod warunkiem zapewnienia, aby w miejscu, w którym jest prowadzona ta działalność, przebywali wyłącznie obsługa oraz obsługiwani klienci, a w przypadku gdy klient wymaga opieki, także jego opiekun, przy czym:
1)
w miejscu, w którym jest prowadzona ta działalność, może przebywać nie więcej niż 1 osoba na 1 stanowisko obsługi, z wyjątkiem obsługi;
2)
stanowiska obsługi muszą znajdować się w odległości co najmniej 1,5 m od siebie, chyba że między tymi stanowiskami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stanowiska obsługi albo której górna krawędź kończy się co najmniej 2 m od powierzchni podłogi.
4. 
Do odwołania prowadzenie przez przewoźnika lotniczego w rozumieniu art. 2 pkt 16 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. - Prawo lotnicze działalności związanej z przewozem lotniczym pasażerskim jest dopuszczalne, pod warunkiem:
1)
zapewnienia płynów do dezynfekcji rąk na pokładzie statku powietrznego;
2)
dezynfekcji statku powietrznego:
a)
raz na dobę w przypadku wykonywania operacji lotniczych z pasażerami,
b)
po każdej operacji lotniczej z osobą chorą albo z podejrzeniem zakażenia chorobą zakaźną,
c)
przed i po każdej operacji lotniczej z pasażerami trwającej co najmniej 6 godzin;
3)
przekazania pasażerom, za pośrednictwem personelu pokładowego, do wypełnienia formularzy kart lokalizacji podróżnego dla celów zdrowotnych oraz odebrania wypełnionych kart - w przypadku gdy pasażer przekracza granicę państwową w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
5. 
Personel pokładowy przekazuje karty lokalizacji podróżnego dla celów zdrowotnych, o których mowa w ust. 4 pkt 3, osobie wyznaczonej przez zarządzającego lotniskiem.
6. 
Osoba wyznaczona przez zarządzającego lotniskiem przekazuje karty lokalizacji podróżnego dla celów zdrowotnych, o których mowa w ust. 4 pkt 3, właściwemu miejscowo wojewodzie w celu wprowadzenia zawartych w nich danych do systemu teleinformatycznego, o którym mowa w § 2 ust. 3 pkt 1.
7. 
Do odwołania prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) jest dopuszczalne, pod warunkiem zapewnienia, aby:
1) 28
 (uchylony);
2)
działalność rozrywkowa i rekreacyjna odbywała się z ograniczeniem do nie więcej niż 150 uczestników, z wyjątkiem wskazanej w ust. 1.
8.  29
 (uchylony).
9.  30
 Do odwołania prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 56.10.A) oraz związanej z konsumpcją i podawaniem napojów (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 56.30) jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku realizacji usług polegających na przygotowywaniu i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu oraz w przypadku działalności polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków lub napojów przeznaczonych do spożycia przez pasażerów po zajęciu miejsca siedzącego w pociągach objętych obowiązkową rezerwacją miejsc.
9a.  31
 Do odwołania prowadzenie działalności, o której mowa w ust. 9, na terenie szkół i placówek oświatowych jest dopuszczalne pod warunkiem, że klienci będą zajmowali co drugi stolik i odległość między stolikami będzie wynosiła co najmniej 1,5 m, chyba że między stolikami znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika.
10.  32
 (uchylony).
11.  33
 Do dnia 29 listopada 2020 r. prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 90.0) jest dopuszczalne w zakresie organizowanych bez udziału publiczności:
1)
działań niezbędnych do przygotowania wydarzeń artystycznych, takich jak próby i ćwiczenia;
2)
nagrań fonograficznych i audiowizualnych;
3)
wydarzeń transmitowanych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.
11a.  34
 Do dnia 29 listopada 2020 r. ustanawia się ograniczenie prowadzenia działalności przez biblioteki publiczne i naukowe, instytucje kultury oraz inne podmioty działające na podstawie przepisów ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach (Dz. U. z 2020 r. poz. 902) polegające na zakazie:
1)
udostępniania zbiorów publiczności,
2)
organizacji wydarzeń z udziałem publiczności

- z wyłączeniem działań prowadzonych za pomocą środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.

11b.  35
 Zakaz, o którym mowa w ust. 11a, nie dotyczy:
1)
udostępniania zbiorów, które znajdują się na wolnym powietrzu, z wyjątkiem wnętrz obiektów kubaturowych, które mają być zamknięte dla zwiedzających;
2)
zwiedzania lasów, parków i ogrodów zabytkowych należących do instytucji kultury oraz innych podmiotów, o których mowa w ust. 11a.
11c.  36
 Do dnia 29 listopada 2020 r. ustanawia się zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach oraz działalności klubów filmowych (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 59.14.Z), z wyjątkiem działalności, która może być realizowana przy wykorzystaniu środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.
12.  37
 (uchylony).
13.  38
 Do odwołania prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0) polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne, pod warunkiem zapewnienia, aby:
1)
na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna oraz na stadionach oraz przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej klasie rozgrywkowej oraz przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie żużlowym,
2)
w zajęciach lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób, uczestniczyło nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia,
3)
basenach

- wydarzenia odbywały się bez udziału publiczności.

13a.  39
 Do dnia 29 listopada 2020 r. ustanawia się zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na biegach lub jeździe na rowerze, z wyjątkiem organizowanych przez polski związek sportowy lub pozostających w bezpośrednim związku z prawami wyłącznymi polskiego związku sportowego, o których mowa w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie.
14.  40
 W przypadkach i na obiektach, o których mowa w ust. 13:
1)
podmiot uprawniony do udostępnienia obiektu, organizator wydarzenia sportowego lub zajęć sportowych (w przypadku zajęć poza obiektem sportowym oraz niezwiązanych z wydarzeniem sportowym):
a)
weryfikuje liczbę osób uczestniczących w zajęciach sportowych, wydarzeniu sportowym, korzystających z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego,
b)
dezynfekuje szatnie i węzły sanitarne,
c)
zapewnia osobom uczestniczącym w zajęciach sportowych, wydarzeniu sportowym lub korzystającym z obiektu sportowego lub ze sprzętu sportowego środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego,
d)
dezynfekuje urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu i każdej grupie korzystających,
e)
zapewnia 15-minutowe odstępy między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami zajęć sportowych, wydarzeń sportowych lub korzystających z obiektu sportowego lub sprzętu sportowego lub w inny sposób ogranicza kontakt pomiędzy tymi osobami;
2)
osoby uczestniczące w zajęciach sportowych lub wydarzeniu sportowym oraz korzystające z obiektu sportowego lub ze sprzętu sportowego są obowiązane do dezynfekcji rąk, wchodząc i opuszczając obiekt, wydarzenie sportowe lub zajęcia sportowe.
15.  41
 Do odwołania prowadzenie przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności związanej z organizacją, promocją lub

zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje, spotkania, włączając działalności polegające na zarządzaniu i dostarczaniu pracowników do obsługi terenów i obiektów, w których te imprezy mają miejsce (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 82.30.Z), jest dopuszczalne, pod warunkiem realizowania tego rodzaju działalności za pośrednictwem środków bezpośredniego porozumiewania się na odległość.

16.  42
 Do odwołania ustanawia się zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. - Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty działalności polegającej na prowadzeniu wesołych miasteczek i parków rozrywki (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 93.21.Z) oraz działalności parków rekreacyjnych (bez zakwaterowania) (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie

93.29.Z).

20 § 6 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia z dnia 16 października 2020 r. (Dz.U.2020.1829) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 17 października 2020 r.
21 § 6 ust. 1 pkt 1 zmieniony przez § 1 pkt 8 lit. a rozporządzenia z dnia 23 października 2020 r. (Dz.U.2020.1871) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 października 2020 r.
22 § 6 ust. 2:

- zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia z dnia 16 października 2020 r. (Dz.U.2020.1829) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 17 października 2020 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 8 lit. b rozporządzenia z dnia 23 października 2020 r. (Dz.U.2020.1871) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 października 2020 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia z dnia 6 listopada 2020 r. (Dz.U.2020.1972) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 listopada 2020 r.

23 § 6 ust. 2a:

- dodany przez § 1 pkt 1 lit. b rozporządzenia z dnia 16 października 2020 r. (Dz.U.2020.1829) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 17 października 2020 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. a rozporządzenia z dnia 6 listopada 2020 r. (Dz.U.2020.1972) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 listopada 2020 r.

24 § 6 ust. 2aa dodany przez § 1 pkt 1 lit. c rozporządzenia z dnia 6 listopada 2020 r. (Dz.U.2020.1972) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 listopada 2020 r.
25 § 6 ust. 2ab dodany przez § 1 pkt 1 lit. c rozporządzenia z dnia 6 listopada 2020 r. (Dz.U.2020.1972) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 listopada 2020 r.
26 § 6 ust. 2b:

- dodany przez § 1 pkt 8 lit. c rozporządzenia z dnia 23 października 2020 r. (Dz.U.2020.1871) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 października 2020 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. b rozporządzenia z dnia 6 listopada 2020 r. (Dz.U.2020.1972) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 listopada 2020 r.

27 § 6 ust. 3 zmieniony przez § 1 pkt 8 lit. d rozporządzenia z dnia 23 października 2020 r. (Dz.U.2020.1871) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 października 2020 r.
28 § 6 ust. 7 pkt 1 uchylony przez § 1 pkt 1 lit. c rozporządzenia z dnia 16 października 2020 r. (Dz.U.2020.1829) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 17 października 2020 r.
29 § 6 ust. 8 uchylony przez § 1 pkt 1 lit. d rozporządzenia z dnia 16 października 2020 r. (Dz.U.2020.1829) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 17 października 2020 r.
30 § 6 ust. 9:

- dodany przez § 1 pkt 1 lit. e rozporządzenia z dnia 16 października 2020 r. (Dz.U.2020.1829) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 17 października 2020 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 8 lit. e rozporządzenia z dnia 23 października 2020 r. (Dz.U.2020.1871) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 października 2020 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 5 rozporządzenia z dnia 2 listopada 2020 r. (Dz.U.2020.1931) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 3 listopada 2020 r.

31 § 6 ust. 9a dodany przez § 1 pkt 8 lit. f rozporządzenia z dnia 23 października 2020 r. (Dz.U.2020.1871) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 października 2020 r.
32 § 6 ust. 10 uchylony przez § 1 pkt 8 lit. g rozporządzenia z dnia 23 października 2020 r. (Dz.U.2020.1871) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 października 2020 r.
33 § 6 ust. 11:

- dodany przez § 1 pkt 1 lit. e rozporządzenia z dnia 16 października 2020 r. (Dz.U.2020.1829) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 17 października 2020 r.

- zmieniony przez § 1 pkt 1 lit. d rozporządzenia z dnia 6 listopada 2020 r. (Dz.U.2020.1972) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 listopada 2020 r.

34 § 6 ust. 11a dodany przez § 1 pkt 1 lit. e rozporządzenia z dnia 6 listopada 2020 r. (Dz.U.2020.1972) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 listopada 2020 r.
35 § 6 ust. 11b dodany przez § 1 pkt 1 lit. e rozporządzenia z dnia 6 listopada 2020 r. (Dz.U.2020.1972) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 listopada 2020 r.
36 § 6 ust. 11c dodany przez § 1 pkt 1 lit. e rozporządzenia z dnia 6 listopada 2020 r. (Dz.U.2020.1972) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 listopada 2020 r.
37 § 6 ust. 12 uchylony przez § 1 pkt 1 lit. f rozporządzenia z dnia 6 listopada 2020 r. (Dz.U.2020.1972) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 listopada 2020 r.
38 § 6 ust. 13 dodany przez § 1 pkt 1 lit. e rozporządzenia z dnia 16 października 2020 r. (Dz.U.2020.1829) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 17 października 2020 r.
39 § 6 ust. 13a dodany przez § 1 pkt 1 lit. g rozporządzenia z dnia 6 listopada 2020 r. (Dz.U.2020.1972) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 7 listopada 2020 r.
40 § 6 ust. 14 dodany przez § 1 pkt 1 lit. e rozporządzenia z dnia 16 października 2020 r. (Dz.U.2020.1829) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 17 października 2020 r.
41 § 6 ust. 15 dodany przez § 1 pkt 8 lit. h rozporządzenia z dnia 23 października 2020 r. (Dz.U.2020.1871) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 października 2020 r.
42 § 6 ust. 16 dodany przez § 1 pkt 8 lit. h rozporządzenia z dnia 23 października 2020 r. (Dz.U.2020.1871) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 24 października 2020 r.