Ustalenie, zmiana i znoszenie urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz obiektu fizjograficznego.
Dz.U.2006.240.1746
Akt obowiązującyROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
z dnia 15 grudnia 2006 r.
w sprawie ustalenia, zmiany i znoszenia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz obiektu fizjograficznego
1) Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji kieruje działem administracji rządowej - administracja publiczna, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 lipca 2006 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji (Dz. U. Nr 131, poz. 919).
ZAŁĄCZNIKI
ZAŁĄCZNIK Nr 1
WYKAZ USTALONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI
WYKAZ USTALONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI
Lp. | Województwo, powiat, gmina | Ustalone nazwy miejscowości | Drugi przypadek deklinacji, forma przymiotnika |
1 | 2 | 3 | 4 |
DOLNOŚLĄSKIE | |||
lubiński | |||
1. | Rudna | Naroczyce-Górki, przysiółek wsi Naroczyce | -czyc-Górek |
2. | Naroczyce-Kolonia, przysiółek wsi Naroczyce | -czyc-Kolonii | |
trzebnicki | |||
3. | Oborniki Śląskie | Brzezno Małe, przysiółek wsi Osolin | -na -łego |
KUJAWSKO-POMORSKIE | |||
świecki | |||
4. | Lniano | Lnianek, wieś | -nka, lnianecki |
5. | Nowe | Przyny, wieś | Przyn, przyński |
6. | Toruń (miasto na prawach powiatu) | Koniuchy, część miasta Toruń | -chów |
7. | Na Skarpie, część miasta Toruń | Na Skarpie | |
8. | Rybaki, część miasta Toruń | -ków | |
9. | Starotoruńskie Przedmieście, część miasta Toruń | -kiego -cia | |
10. | Winnica, część miasta Toruń | -cy | |
tucholski | |||
11. | Tuchola | Huby, część wsi Mały Mędromierz | Hub |
12. | Na Polach, przysiółek wsi Kiełpin | Na Polach | |
13. | Pod Komorzą, przysiółek wsi Stobno | Pod Komorzą | |
14. | Pod Lasem, przysiółek wsi Kiełpin | Pod Lasem | |
15. | Przy Szosie Bydgoskiej, część wsi Mały Mędromierz | Przy Szosie Bydgoskiej | |
16. | Przy Szosie Sępoleńskiej, część wsi Mały Mędromierz | Przy Szosie Sępoleńskiej | |
17. | Trzcionek, przysiółek wsi Kiełpin | -nka | |
18. | Wiśniówka, przysiółek wsi Kiełpin | -ki | |
19. | Wysoka Wieś, część wsi Mały Mędromierz | -kiej Wsi | |
ŁÓDZKIE | |||
poddębicki | |||
20. | Wartkowice | Kłódno-Kolonia, część wsi Kłódno | -na-Kolonii |
21. | Kłódno-Stacja, część wsi Zalesie | -na-Stacji | |
MAŁOPOLSKIE | |||
bocheński | |||
22. | Bochnia | Błonie, przysiółek wsi Łapczyca | -nia |
23. | Błonie, przysiółek wsi Proszówki | -nia | |
24. | Bukowina, przysiółek wsi Dąbrowica | -ny | |
25. | Bychórz, przysiółek wsi Siedlec | -chorza | |
26. | Czernychowiec, przysiółek wsi Siedlec | -wca | |
27. | Dębina, przysiółek wsi Łapczyca | -ny | |
28. | Gęsiarnia, przysiółek wsi Gawłów | -ni | |
29. | Górki, przysiółek wsi Baczków | -rek | |
30. | Górny Gościniec, przysiółek wsi Łapczyca | -nego -ńca | |
31. | Górny Siedlec, przysiółek wsi Siedlec | -nego -dlca | |
32. | Granice, przysiółek wsi Łapczyca | -nic | |
33. | Janów, przysiółek wsi Stradomka | -nowa | |
34. | Kamieniec, przysiółek wsi Stradomka | -ńca | |
35. | Kamionka, przysiółek wsi Buczyna | -ki | |
36. | Kopalina, przysiółek wsi Bogucice | -ny | |
37. | Kopaliny, przysiółek wsi Buczyna | -lin | |
38. | Krupki, przysiółek wsi Gierczyce | -pek | |
39. | Laszczaki, przysiółek wsi Siedlec | -ków | |
40. | Łazy, przysiółek wsi Buczyna | -zów | |
41. | Na Podstromiu, przysiółek wsi Moszczenica | Na Podstromiu | |
42. | Niwa, przysiółek wsi Gierczyce | -wy | |
43. | Nowe Osiedle, przysiółek wsi Proszówki | -wego -la | |
44. | Ostręgowiec, przysiółek wsi Buczyna | -wca | |
45. | Ostręgowiec, przysiółek wsi Stradomka | -wca | |
46. | Pod Lasem, przysiółek wsi Proszówki | Pod Lasem | |
47. | Podlesie Drugie, przysiółek wsi Łapczyca | -sia -giego | |
48. | Podlesie Pierwsze, przysiółek wsi Łapczyca | -sia -szego | |
49. | Popieska, przysiółek wsi Dąbrowica | -ki | |
50. | Równie, przysiółek wsi Stradomka | -nia | |
51. | Święta, przysiółek wsi Gierczyce | -tej | |
52. | Ulica, przysiółek wsi Łapczyca | -cy | |
53. | Winnica, przysiółek wsi Moszczenica | -cy | |
54. | Wise, przysiółek wsi Moszczenica | Wis | |
55. | Zajanie, przysiółek wsi Łapczyca | -nia | |
56. | Zalesie, przysiółek wsi Buczyna | -sia | |
57. | Zaolszynie, przysiółek wsi Bogucice | -nia | |
58. | Zastawie, przysiółek wsi Gawłów | -wia | |
59. | Lipnica Murowana | Bukowiec, część wsi Lipnica Górna | -wca |
60. | Centrum, część wsi Borówna | Centrum | |
61. | Fielków, część wsi Rajbrot | -kowa | |
62. | Granice, część wsi Rajbrot | -nic | |
63. | Kamieniec, część wsi Rajbrot | -ńca | |
64. | Kamionki, część wsi Rajbrot | -nek | |
65. | Mitrzniów, część wsi Rajbrot | -niowa | |
66. | Nowe Miasto, część wsi Lipnica Dolna | -wego -ta | |
67. | Osiedle Łokietka, część wsi Lipnica Dolna | -la Łokietka | |
68. | Osiedle Słoneczne, część wsi Lipnica Murowana | -la -nego | |
69. | Pasionków, część wsi Rajbrot | -kowa | |
70. | Pasternik, część wsi Rajbrot | -ka | |
71. | Pod Kościołem, część wsi Lipnica Murowana | Pod Kościołem | |
72. | Podkościele, część wsi Rajbrot | -la | |
73. | Podlesie, część wsi Rajbrot | -sia | |
74. | Porzecze, część wsi Lipnica Górna | -cza | |
75. | Przedmieście, część wsi Lipnica Murowana | -cia | |
76. | Pszczółki, część wsi Rajbrot | -łek | |
77. | Pustka, część wsi Rajbrot | -ki | |
78. | Rogożówka, część wsi Rajbrot | -ki | |
79. | Skręć, część wsi Borówna | -ci | |
80. | Wyręby, część wsi Rajbrot | -bów | |
81. | Wysoki Dział, część wsi Lipnica Górna | -kiego -łu | |
82. | Zawiśle, część wsi Lipnica Dolna | -la | |
83. | Zawiśle, część wsi Lipnica Murowana | -la | |
84. | Łapanów | Dębina, część wsi Ubrzeż | -ny |
85. | Dworskie, część wsi Kobylec | -kiego | |
86. | Mogilany, część wsi Lubomierz | -lan | |
87. | Osiedle Szkolne, część wsi Łapanów | -la -nego | |
88. | Podskale, część wsi Wieruszyce | -la | |
89. | Podwolica, część wsi Wolica | -cy | |
90. | Pułanki, część wsi Ubrzeż | -nek | |
91. | Rogatka, część wsi Ubrzeż | -ki | |
92. | Rynek, część wsi Łapanów | -nku | |
93. | Środek, część wsi Kobylec | -dka | |
brzeski | |||
94. | Dębno | Dół, część wsi Maszkienice | Dołu |
95. | Dudkówka, część wsi Niedźwiedza | -ki | |
96. | Góra, część wsi Maszkienice | -ry | |
97. | Granice, część wsi Łoniowa | -nic | |
98. | Pańska Góra, część wsi Łysa Góra | -kiej -ry | |
99. | Rynek, część wsi Łoniowa | -nku | |
100. | Sufczyn Dolny, część wsi Sufczyn | -na -nego | |
101. | Średnie Pole, część wsi Łysa Góra | -niego -la | |
102. | Święchowska Góra, część wsi Niedźwiedza | -kiej -ry | |
103. | Tekielówka, część wsi Niedźwiedza | -ki | |
miechowski | |||
104. | Książ Wielki | Głogowiany-Stara Wieś, wieś | -wian-Starej Wsi, głogowiański |
105. | Głogowiany-Wrzosy, wieś | -wian-Wrzosów, głogowiański | |
nowotarski | |||
106. | Ochotnica Dolna | Górki, część wsi Tylmanowa | -rek |
107. | Kamieniec, część wsi Ochotnica Dolna | -ńca | |
108. | Równie, część wsi Ochotnica Dolna | -nia | |
oświęcimski | |||
109. | Przeciszów | Zamłynie, część wsi Przeciszów | -nia |
MAZOWIECKIE | |||
płocki | |||
110. | Mała Wieś | Chylin, wieś | -na, chyliński |
111. | Dzierżanowo-Osada, wieś | -wa-Osady, dzierżanowski | |
przasnyski | |||
112. | Jednorożec | Żelazna Rządowa-Gutocha, osada | -nej -wej-Gutochy |
szydłowiecki | |||
113. | Orońsko | Chronów-Kolonia, wieś | -nowa-Kolonii, chronowski |
PODKARPACKIE | |||
ropczycko-sędziszowski | |||
114. | Sędziszów Małopolski | Dwór, część wsi Borek Wielki | Dworu |
115. | Knieja, przysiółek wsi Boreczek | Kniei | |
rzeszowski | |||
116. | Dynów | Cichówka, część wsi Dylągowa | -ki |
117. | Dymitówki, część wsi Pawłokoma | -wek | |
118. | Dział, część wsi Laskówka | -łu | |
119. | Górna Wieś, część wsi Laskówka | -nej Wsi | |
120. | Mątewki, część wsi Harta | -wek | |
121. | Podtopole, część wsi Dylągowa | -la | |
122. | Radanówki, część wsi Pawłokoma | -wek | |
123. | Śliwy, część wsi Harta | Śliw | |
PODLASKIE | |||
wysokomazowiecki | |||
124. | Kobylin-Borzymy | Kurowo-Kolonia, wieś | -wa-Kolonii, kurowski |
POMORSKIE | |||
chojnicki | |||
125. | Brusy | Bagienka, część wsi Małe Chełmy | -nek |
126. | Brusy-Jaglie, wieś | Brus-Jaglii, bruski | |
127. | Brusy-Wybudowanie, wieś | Brus-Wybudowania, bruski | |
128. | Cegielnia, część wsi Leśno | -ni | |
129. | Czapiewice-Wybudowanie, osada wsi Czapiewice | -wic-Wybudowania | |
130. | Czyczkowy-Wybudowanie, osada wsi Czyczkowy | -ków-Wybudowania | |
131. | Gacnik, wieś | -ka, gacnicki | |
132. | Kosobudy-Wybudowanie, osada wsi Kosobudy | -bud-Wybudowania | |
133. | Krysewo, część wsi Lubnia | -wa | |
134. | Leśnictwo Giełdon, osada leśna wsi Czarniż | -wa Giełdon | |
135. | Leśno-Wybudowanie, osada wsi Leśno | -na-Wybudowania | |
136. | Lubnia-Wybudowanie, osada wsi Lubnia | -ni-Wybudowania | |
137. | Małe Chełmy-Wybudowanie, osada wsi Małe Chełmy | -łych -mów-Wybudowania | |
138. | Milachowo, część wsi Rolbik | -wa | |
139. | Mościska, część wsi Małe Chełmy | -cisk | |
140. | Piekiełko, część wsi Brusy-Wybudowanie | -ka | |
141. | Przygłówki, część wsi Czapiewice | -wek | |
142. | Swatki, część wsi Małe Chełmy | -ek | |
143. | Tchórzewo, część wsi Kruszyn | -wa | |
144. | Wielkie Chełmy-Wybudowanie, osada wsi Wielkie Chełmy | -kich -mów-Wybudowania | |
145. | Zalesie-Wybudowanie, osada wsi Zalesie | -sia-Wybudowania | |
ŚLĄSKIE | |||
bielski | |||
146. | Kozy | Folwark, część wsi Kozy | -ku |
147. | Osiedle Północ, część wsi Kozy | -la Północ | |
148. | Pasieki, część wsi Kozy | -siek | |
149. | Porąbka | Kolonia, część wsi Porąbka | -nii |
150. | Podkamienne, część wsi Czaniec | -nnego | |
cieszyński | |||
151. | Skoczów | Bajerki, część wsi Pogórze | -rek |
152. | Centrum, część miasta Skoczów | Centrum | |
153. | Kaplicówka, część miasta Skoczów | -ki | |
154. | Ochaby Małe, wieś | -bów -łych, ochabski | |
155. | Ochaby Wielkie, wieś | -bów -kich, ochabski | |
156. | Zabawa, część miasta Skoczów | -wy | |
kłobucki | |||
157. | Kłobuck | Biała, wieś | -łej |
rybnicki | |||
158. | Świerklany | Świerklany, wieś | -lan, świerklański |
ŚWIĘTOKRZYSKIE | |||
buski | |||
159. | Tuczępy | Chałupki, wieś | -pek, chałupecki |
WARMIŃSKO-MAZURSKIE | |||
ostródzki | |||
160. | Małdyty | Linki, osada | -nek |
WIELKOPOLSKIE | |||
kępiński | |||
161. | Bralin | Nowa Wieś Książęca-Parcele, część wsi Nowa Wieś Książęca | -wej Wsi -cej-Parceli |
kolski | |||
162. | Chodów | Koserz-Osada, osada | -rza-Osady |
koniński | |||
163. | Sompolno | Kolonia Wierzbie, wieś | -nii -bia, wierzbieński |
obornicki | |||
164. | Ryczywół | Lipa Nowa, przysiółek wsi Lipa | -py -wej |
pleszewski | |||
165. | Dobrzyca | Jarmużew, część wsi Sośnica | -wa |
166. | Perkanów, część wsi Sośnica | -nowa | |
poznański | |||
167. | Suchy Las | Jelonek, wieś | -nka, jelonecki |
średzki | |||
168. | Krzykosy | Wygranka, przysiółek | -ki |
ZACHODNIOPOMORSKIE | |||
gryfiński | |||
169. | Gryfino | Osuch, osada | -cha |
łobeski | |||
170. | Łobez | Kołdrąb, osada | -bia |
171. | Polakowo, kolonia wsi Niegrzebia | -wa |
ZAŁĄCZNIK Nr 2
WYKAZ ZMIENIONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI
WYKAZ ZMIENIONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI
Lp. | Województwo, powiat, gmina | Zmienione nazwy miejscowości | Drugi przypadek deklinacji, forma przymiotnika | ||||||
nazwa dotychczasowa | nazwa zmieniona | ||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | |||||
DOLNOŚLĄSKIE | |||||||||
dzierżoniowski | |||||||||
1. | Dzierżoniów | Albinów, przysiółek wsi Uciechów | Uciechów, wieś | -chowa, uciechowski | |||||
2. | Borowica, przysiółek wsi Uciechów | Uciechów, wieś | -chowa, uciechowski | ||||||
3. | Rybin, przysiółek wsi Piława Dolna | Piława Dolna, wieś | -wy -nej, piławski | ||||||
głogowski | |||||||||
4. | Jerzmanowa | Modła, przysiółek | Modła, wieś | -ły, modelski | |||||
kłodzki | |||||||||
5. | Kłodzko | Gaina, kolonia | Gaj, kolonia | -ju | |||||
6. | Radków | Bieganówek, wieś | Bieganówek, przysiółek wsi Ścinawka Średnia | -wka | |||||
7. | Rudawa, wieś | Rudawa, przysiółek wsi Tłumaczów | -wy | ||||||
lubiński | |||||||||
8. | Rudna | Chałupki, przysiółek wsi Nieszczyce | Nieszczyce, wieś | -czyc, nieszczycki | |||||
9. | Chobienka, część wsi Chobienia | Chobienia, wieś | -ni, chobieński | ||||||
10. | Rozłogi, przysiółek wsi Wysokie | Rozłogi, część wsi Wysokie | -gów | ||||||
trzebnicki | |||||||||
11. | Oborniki Śląskie | Komorniki, przysiółek wsi Kowale | Kowale, wieś | -li, kowalski | |||||
wałbrzyski | |||||||||
12. | Głuszyca | Sierpnice, wieś | Sierpnica, wieś | -cy, sierpnicki | |||||
KUJAWSKO-POMORSKIE | |||||||||
aleksandrowski | |||||||||
13. | Aleksandrów Kujawski | Ośno-Parcele, wieś | Ośno Drugie, wieś | -na -giego, osieński | |||||
14. | Roźno, wieś | Rożno-Parcele, wieś | -na-Parceli, rożeński | ||||||
chełmiński | |||||||||
15. | Chełmno | Dolny Starogród, wieś | Starogród Dolny, wieś | -rodu -nego, starogrodzki | |||||
sępoleński | |||||||||
16. | Sośno | Ciosek, osada | Ciosek, część wsi Obodowo | -ska | |||||
17. | Ostrówek, osada | Ostrówek, wieś | -wka, ostrówecki | ||||||
18. | Roztoki, osada | Roztoki, wieś | -tok, roztocki | ||||||
19. | Świdwie, leśniczówka | Leśniczówka Świdwie, część wsi Szynwałd | -ki -wia | ||||||
20. | Wąwelno, leśniczówka | Leśniczówka Wąwelno, część wsi Toninek | -ki -na | ||||||
21. | Zielonka, osada | Zielonka, wieś | -ki, zielonecki | ||||||
świecki | |||||||||
22. | Nowe | Bochlin Szlachecki, część wsi Bochlin | Bochlin, wieś | -na, bochliński | |||||
23. | Kwiatowo, część wsi Mały Komorsk | Mały Komorsk, wieś | -łego -ka, komorski | ||||||
24. | Przyny Miejskie, wieś | Przyny Miejskie, część wsi Przyny | Przyn -kich | ||||||
25. | Przyny Szlacheckie, wieś | Przyny Szlacheckie, część wsi Przyny | Przyn -kich | ||||||
26. | Radziejewo, część wsi Bochlin | Bochlin, wieś | -na, bochliński | ||||||
27. | Zabudowania Gajewskie, część wsi Gajewo | Gajewo-Zabudowania, część wsi Gajewo | -wa-Zabudowań | ||||||
28. | Zawada, kolonia wsi Gajewo | Zawada, część wsi Gajewo | -dy | ||||||
29. | Toruń (miasto na prawach powiatu) | Chełmińskie, część miasta Toruń | Chełmińskie Przedmieście, część miasta Toruń | -kiego -cia | |||||
30. | Przedmieście Bydgoskie, część miasta Toruń | Bydgoskie Przedmieście, część miasta Toruń | -kiego -cia | ||||||
31. | Przedmieście Jakubowskie, część miasta Toruń | Jakubskie Przedmieście, część miasta Toruń | -kiego -cia | ||||||
tucholski | |||||||||
32. | Śliwice | Brzeźno Małe, wieś | Brzeźno, wieś | -na, brzezieński | |||||
33. | Tuchola | Nowa Tuchola, część miasta Tuchola | Nowa Tuchola, przysiółek wsi Mały Mędromierz | -wej -li | |||||
34. | Wybudowanie Raciąskie, część wsi Raciąż | Raciąż, wieś | -ża, raciąski | ||||||
włocławski | |||||||||
35. | Chodecz | Prosna, wieś | Prosno, wieś | -na, prosieński | |||||
żniński | - | ||||||||
36. | Gąsawa | Nowa Wieś Pałucka, wieś | Nowawieś Pałucka, wieś | -wejwsi -kiej, nowowiejski | |||||
LUBELSKIE | |||||||||
bialski | |||||||||
37. | Terespol | Kołpin, wieś | Kołpin-Ogrodniki, wieś | -na-Ogrodników, kołpiński | |||||
38. | Kużawka, wieś | Kuzawka, wieś | -ki, kuzawski | ||||||
39. | Ogrodniki, kolonia | Kołpin-Ogrodniki, wieś | -na-Ogrodników, kołpiński | ||||||
chełmski | |||||||||
40. | Sawin | Podchylinie, gajówka | Sawin, wieś | -na, sawiński | |||||
janowski | |||||||||
41. | Batorz | Gwizdów, kolonia | Wólka Batorska-Kolonia, kolonia | -ki -kiej-Kolonii | |||||
kraśnicki | |||||||||
42. | Urzędów | Dziurdówka, kolonia | Dziurdówka, część wsi Skorczyce | -ki | |||||
43. | Sokołówka, kolonia | Sokołówka, część wsi Skorczyce | -ki | ||||||
lubartowski | |||||||||
44. | Lubartów | Nowodwór-Kolonia, kolonia | Nowodwór-Kolonia, część wsi Nowodwór | -dworu-Kolonii | |||||
45. | Piaski, część wsi Nowodwór | Nowodwór-Piaski, wieś | -dworu-Piasków, nowodworski | ||||||
46. | Serniki | Brzostówka-Kolonia, kolonia | Brzostówka-Kolonia, część wsi Brzostówka | -ki-Kolonii | |||||
lubelski | |||||||||
47. | Strzyżewice | Rechtówek, wieś | Rechtówek, część wsi Franciszków | -wka | |||||
rycki | |||||||||
48. | Kłoczew | Gozd, wieś | Gózd, wieś | Gozdu, gozdowski | |||||
włodawski | |||||||||
49. | Wola Uhruska | Pięciowłóki, część wsi Mszanka | Pięciowłóki, część wsi Józefów | -włók | |||||
50. | Zastawie, wieś | Zastawie, kolonia wsi Uhrusk | -wia | ||||||
zamojski | |||||||||
51. | Miączyn | Hektary, część wsi Kotlice | Kotlice, wieś | -lic, kotlicki | |||||
52. | Jadwisin, część wsi Niewirków | Niewirków, wieś | -kowa, niewirkowski | ||||||
53. | Kolonia Grabowiecka, część wsi Żuków | Żuków, wieś | -kowa, żukowski | ||||||
54. | Kolonia Świdnicka, część wsi Żuków | Żuków, wieś | -kowa, żukowski | ||||||
55. | Kopanina, kolonia kolonii Ministrówka | Ministrówka, kolonia | -ki | ||||||
56. | Nastawie, część wsi Kotlice | Kotlice, wieś | -lic, kotlicki | ||||||
57. | Nawygonie, część wsi Kotlice | Kotlice, wieś | -lic, kotlicki | ||||||
58. | Ostrówek, część wsi Kotlice | Kotlice, wieś | -lic, kotlicki | ||||||
59. | Świdniki-Kolonia, część wsi Świdniki | Świdniki, wieś | -ków, świdnicki | ||||||
60. | Zagumienki, część wsi Kotlice | Kotlice, wieś | -lic, kotlicki | ||||||
LUBUSKIE | |||||||||
krośnieński | |||||||||
61. | Bytnica | Przewodowo, kolonia | Budachów-Kolonia, kolonia | -chowa-Kolonii | |||||
międzyrzecki | |||||||||
62. | Przytoczna | Stryszki, wieś | Stryszki, przysiółek wsi Strychy | -ków | |||||
nowosolski | |||||||||
63. | Nowe Miasteczko | Gołaszyn, gajówka | Osada Leśna, część wsi Gołaszyn | -dy -nej | |||||
ŁÓDZKIE | |||||||||
bełchatowski | |||||||||
64. | Kluki | Kaszewice, kolonia | Kaszewice-Kolonia, wieś | -wic-Kolonii, kaszewicki | |||||
65. | Ojszczywilk, osada | Cisza, wieś | -szy, ciski | ||||||
brzeziński | |||||||||
66. | Dmosin | Gózd, wieś | Gózd, część wsi Borki | Gozdu | |||||
67. | Jesionka, kolonia | Jesionka, część wsi Szczecin | -ki | ||||||
68. | Kamień Górny, kolonia | Kamień Górny, część wsi Kamień | -nia -nego | ||||||
69. | Kołacin, kolonia | Kołacin, wieś | -na, kołaciński | ||||||
70. | Kołacin, osada | Kołacin, wieś | -na, kołaciński | ||||||
71. | Koziołki, kolonia | Koziołki, wieś | -ków, koziołkowski | ||||||
72. | Kraszewek, kolonia | Kraszewek, część wsi Kraszew | -wka | ||||||
73. | Lubowidza-Nowiny, kolonia | Lubowidza-Nowiny, część wsi Lubowidza | -dzy-Nowin | ||||||
74. | Nagawki, kolonia | Nagawki, wieś | -wek, nagawski | ||||||
75. | Osiny, osada | Osiny, wieś | -sin, osiński | ||||||
76. | Pieńki Nadolskie, osada | Pieńki Nadolskie, część wsi Nadolna | -ków -kich | ||||||
77. | Zajrzew, wieś | Zajrzew, część wsi Rozdzielna | -wa | ||||||
kutnowski | |||||||||
78. | Kutno | Dębina, część wsi Adamowice | Dębina, część wsi Gnojno | -ny | |||||
79. | Komadzyn-Parcel, część wsi Komadzyn | Komadzyn, wieś | -na, komadzyński | ||||||
80. | Leszno, osada | Leszno, wieś | -na, leszczyński | ||||||
81. | Obidów, część wsi Obidówek | Obidówek, wieś | -wka, obidówecki | ||||||
82. | Rybaki, część wsi Krzesin | Krzesin, wieś | -na, krzesiński | ||||||
83. | Sieraków, osada | Sieraków, wieś | -kowa, sierakowski | ||||||
84. | Strzegocin Poduchowny, część wsi Strzegocin | Strzegocin, wieś | -na, strzegociński | ||||||
85. | Wierzbie Duże, część wsi Wierzbie | Wierzbie, wieś | -bia, wierzbieński | ||||||
86. | Wierzbie-Towarzystwo, część wsi Wierzbie | Wierzbie, wieś | -bia, wierzbieński | ||||||
87. | Żychlin | Jankówek, wieś | Sokołówek, wieś | -wka, sokołówecki | |||||
88. | Zabochel, wieś | Sokołówek, wieś | -wka, sokołówecki | ||||||
łaski | |||||||||
89. | Wodzierady | Adolfów, część wsi Babiniec | Adolfów, część wsi Chorzeszów | -fowa | |||||
90. | Babiniec, wieś | Babiniec, część wsi Chorzeszów | -ńca | ||||||
91. | Brzeźniak, część wsi Dobruchów | Dobruchów, wieś | -chowa, dobruchowski | ||||||
92. | Dobruchów-Kolonia, część wsi Dobruchów | Dobruchów, wieś | -chowa, dobruchowski | ||||||
93. | Kazimierz, wieś | Kazimierz, część wsi Włodzimierz | -rza | ||||||
94. | Królewiec, część wsi Dobruchów | Dobruchów, wieś | -chowa, dobruchowski | ||||||
95. | Kwiatkowice-Kolonia, część wsi Kwiatkowice | Kwiatkowice-Kolonia, wieś | -wic-Kolonii, kwiatkowicki | ||||||
96. | Kwiatkowice-Las, część wsi Kwiatkowice | Kwiatkowice-Las, wieś | -wic-Lasu, kwiatkowicki | ||||||
97. | Kwiatkowice Poduchowne, część wsi Kwiatkowice | Kwiatkowice Poduchowne, osada wsi Kwiatkowice-Kolonia | -wic -nych | ||||||
98. | Magnusy-Kolonia, część wsi Magnusy | Magnusy, wieś | -nus, magnuski | ||||||
99. | Mikołajewice, przysiółek wsi Józefów | Mikołajewice, część wsi Magdalenów | -wic | ||||||
100. | Piorunów-Parcela, część wsi Piorunów | Piorunów, wieś | -nowa, piorunowski | ||||||
101. | Wacków, część wsi Stanisławów | Stanisławów, wieś | -wowa, stanisławowski | ||||||
102. | Wodzierady Dolne, część wsi Wodzierady | Wodzierady, wieś | -rad, wodzieradzki | ||||||
103. | Wodzierady Górne, część wsi Wodzierady | Wodzierady, wieś | -rad, wodzieradzki | ||||||
104. | Wrząsówka, część wsi Wrząsawa | Wrząsawa, wieś | -wy, wrząsawski | ||||||
łęczycki | |||||||||
105. | Góra Świętej Małgorzaty | Bryski-Kolonia, część wsi Bryski-Parcele | Bryski-Kolonia, wieś | -ków-Kolonii, bryskowski | |||||
106. | Bryski-Parcele, wieś | Bryski-Kolonia, wieś | -ków-Kolonii, bryskowski | ||||||
107. | Janów, część kolonii Nowy Gaj | Janów, wieś | -nowa, janowski | ||||||
108. | Konstancin, kolonia | Konstancin, wieś | -na, konstanciński | ||||||
109. | Maciejów, część kolonii Nowy Gaj | Maciejów, część wsi Nowy Gaj | -jowa | ||||||
110. | Majdany, część wsi Bryski-Parcele | Bryski-Kolonia, wieś | -ków-Kolonii, bryskowski | ||||||
111. | Mierczyn, część wsi Mętlew | Mierczyn, osada | -na | ||||||
112. | Nowy Gaj, kolonia | Nowy Gaj, wieś | -wego -ju, nowogajski | ||||||
113. | Stary Gaj, część kolonii Nowy Gaj | Stary Gaj, wieś | -rego -ju, starogajski | ||||||
114. | Witaszewiczki, wieś | Witaszewiczki, część wsi Witaszewice | -czek | ||||||
115. | Żale, część kolonii Konstancin | Żale, część wsi Konstancin | -lów | ||||||
116. | Piątek | Goślub, osada | Goślub-Osada, wieś | -bia-Osady, goślubski | |||||
117. | Witonia | Stara Wargawa, wieś | Wargawa, wieś | -wy, wargawski | |||||
118. | Wargawka, wieś | Wargawka Stara, wieś | -ki -rej, wargawecki | ||||||
łódzki wschodni | |||||||||
119. | Koluszki | Długie-Kolonia, wieś | Długie-Kolonia, część wsi Długie | -giego-Kolonii | |||||
120. | Świny-Pieńki, wieś | Świny-Pieńki, część wsi Świny | Świn-Pieńków | ||||||
121. | Wierzchy-Kolonia, wieś | Wierzchy-Kolonia, część wsi Wierzchy | -chów-Kolonii | ||||||
opoczyński | |||||||||
122. | Żarnów | Mierżona, przysiółek wsi Żarnów | Żarnów, wieś | -nowa, żarnowski | |||||
123. | Niemojowice-Nowiny, wieś | Niemojowice, wieś | -wic, niemojowicki | ||||||
124. | Paszkowice, kolonia | Paszkowice, wieś | -wic, paszkowicki | ||||||
125. | Szymanów, kolonia | Soczówki, wieś | -wek, soczówecki | ||||||
126. | Władysławów, wieś | Marcinków, wieś | -kowa, marcinkowski | ||||||
pajęczański | |||||||||
127. | Strzelce Wielkie | Błota Kruplińskie, kolonia wsi Zamoście | Błota Kruplińskie, kolonia wsi Zamoście-Kolonia | Błot -kich | |||||
128. | Madera, część kolonii Zamoście-Kolonia | Madera, część wsi Zamoście-Kolonia | -ry | ||||||
129. | Pod Górkami, część kolonii Błota Kruplińskie | Pod Górkami, część wsi Zamoście-Kolonia | Pod Górkami | ||||||
130. | Zamoście-Kolonia, kolonia | Zamoście-Kolonia, wieś | -cia-Kolonii, zamojski | ||||||
piotrkowski | |||||||||
131. | Moszczenica | Nowa Gazomia, wieś | Gazomia Nowa, wieś | -mi -wej, gazomski | |||||
132. | Stara Gazomia, wieś | Gazomia Stara, wieś | -mi -rej, gazomski | ||||||
133. | Rozprza | Niechcice, osada | Niechcice, wieś | -cic, niechcicki | |||||
134. | Nowa Wola Niechcicka, wieś | Niechcice, wieś | -cic, niechcicki | ||||||
135. | Stara Wola Niechcicka, wieś | Wola Niechcicka Stara, wieś | -li -kiej -rej, wolski | ||||||
136. | Stefanówka-Kolonia, kolonia | Stefanówka, wieś | -ki, stefanówecki | ||||||
poddębicki | |||||||||
137. | Wartkowice | Nowy Ner, część wsi Ner | Ner-Kolonia, część wsi Ner | -ru-Kolonii | |||||
138. | Spędoszyn, kolonia | Spędoszyn-Kolonia, wieś | -na-Kolonii, spędoszyński | ||||||
139. | Stary Ner, część wsi Ner | Ner-Parcel, część wsi Ner | -ru-Parceli | ||||||
140. | Wycinki, część kolonii Spędoszyn | Wycinki, część wsi Spędoszyn-Kolonia | -ków | ||||||
rawski | |||||||||
141. | Rawa Mazowiecka | Boguszyce Małe, część wsi Boguszyce | Boguszyce Małe, wieś | -szyc -łych, boguszycki | |||||
142. | Kurzeszynek, część wsi Kurzeszyn | Kurzeszynek, wieś | -nka, kurzeszynecki | ||||||
143. | Nowy Kurzeszyn, część wsi Kurzeszyn | Nowy Kurzeszyn, wieś | -wego -na, nowokurzeszyński | ||||||
sieradzki | |||||||||
144. | Burzenin | Niechmirów, kolonia | Kolonia Niechmirów, kolonia | -nii -rowa | |||||
145. | Klonowa | Górka Klonowska Druga, część wsi Klonowa | Górka Klonowska-Kolonia, wieś | -ki -kiej-Kolonii, klonowski | |||||
146. | Górka Klonowska Pierwsza, część wsi Klonowa | Górka Klonowska, wieś | -ki -kiej, klonowski | ||||||
147. | Kuźnica Zagrzebska, kolonia | Kuźnica Zagrzebska-Kolonia, wieś | -cy -kiej-Kolonii, kuźnicki | ||||||
tomaszowski | |||||||||
148. | Będków | Brzóstów, wieś | Brzustów, wieś | -towa, brzustowski | |||||
149. | Jakubów, osada | Prążki, wieś | -żek, prażecki | ||||||
150. | Rzeczków-Kolonia, wieś | Rzeczków, wieś | -kowa, rzeczkowski | ||||||
151. | Stare Ceniawy, wieś | Ceniawy, wieś | -niaw, ceniawski | ||||||
152. | Władysławów, wieś | Teodorów, wieś | -rowa, teodorowski | ||||||
153. | Budziszewice | Stary Józefów, wieś | Józefów Stary, wieś | -fowa -rego, józefowski | |||||
154. | Tomaszów Mazowiecki | Jeleń, część wsi Wąwał | Wąwał, wieś | -łu, wąwalski | |||||
155. | Łazisko-Kolonia, część wsi Łazisko | Łazisko, wieś | -ka, łaziski | ||||||
156. | Tresta Szlachecka, część wsi Karolinów | Karolinów, wieś | -nowa, karolinowski | ||||||
157. | Twarda-Kolonia, część wsi Twarda | Twarda, wieś | -dej, twardziański | ||||||
158. | Twarda-Leśnictwo, część wsi Twarda | Twarda, wieś | -dej, twardziański | ||||||
159. | Wąwał-Kolonia, część wsi Wąwał | Wąwał, wieś | -łu, wąwalski | ||||||
wieruszowski | |||||||||
160. | Lututów | Jeżopole, wieś | Jeżopole, część wsi Lututów | -la | |||||
161. | Zygmuntów, część wsi Jeżopole | Zygmuntów, część wsi Lututów | -towa | ||||||
zduńskowolski | |||||||||
162. | Zapolice | Anielów, część wsi Rembieszów | Rembieszów, wieś | -szowa, rembieszowski | |||||
163. | Beleńskie Huby, wieś | Beleńskie Huby, część wsi Beleń | -kich Hub | ||||||
164. | Bór, część wsi Swędzieniejewice-Kolonia | Swędzieniejewice, wieś | -wic, swędzieniejewicki | ||||||
165. | Dąbrowa, część wsi Wygiełzów | Wygiełzów, wieś | -zowa, wygiełzowski | ||||||
166. | Grobla, część wsi Wygiełzów | Wygiełzów, wieś | -zowa, wygiełzowski | ||||||
167. | Holendry Paprockie, wieś | Holendry, wieś | -rów, holenderski | ||||||
168. | Jelno-Kolonia, część wsi Jelno | Jelno, wieś | -na, jelneński | ||||||
169. | Jeziorko-Kolonia, część wsi Jeziorko | Jeziorko, wieś | -ka, jeziorkowski | ||||||
170. | Kopalina, część wsi Młodawin Górny | Młodawin Górny, wieś | -na -nego, młodawiński | ||||||
171. | Młodawin-Kolonia, część wsi Młodawin Górny | Młodawin Górny, wieś | -na -nego, młodawiński | ||||||
172. | Olszynki, część wsi Wygiełzów | Wygiełzów, wieś | -zowa, wygiełzowski | ||||||
173. | Ostrywilk, część wsi Strońsko | Strońsko, wieś | -ka, stroński | ||||||
174. | Paprotnia-Parcela, część wsi Paprotnia | Paprotnia, wieś | -ni, paprotniański | ||||||
175. | Pstrokonie-Parcela, część wsi Pstrokonie | Pstrokonie, wieś | -ni, pstrokoński | ||||||
176. | Strońsko-Kolonia, część wsi Strońsko | Strońsko, wieś | -ka, stroński | ||||||
177. | Swędzieniejewice-Kolonia, wieś | Swędzieniejewice, wieś | -wic, swędzieniejewicki | ||||||
178. | Zagórzyce, część wsi Beleń | Beleń-Kolonia, wieś | -nia-Kolonii, beleński | ||||||
179. | Zapolice-Parcela, część wsi Zapolice | Zapolice, wieś | -lic, zapolicki | ||||||
180. | Zygmuntów, wieś | Zygmuntów, część wsi Marcelów | -towa | ||||||
MAŁOPOLSKIE | |||||||||
bocheński | |||||||||
181. | Bochnia | Besów, wieś | Bessów, wieś | -ssowa, bessowski | |||||
182. | Chałupki, część wsi Stanisławice | Stanisławice, wieś | -wic, stanisławicki | ||||||
183. | Czyrzyczka, część wsi Gierczyce | Czyżyczka, część wsi Gierczyce | -ki | ||||||
184. | Dworek, część wsi Łapczyca | Łapczyca, wieś | -cy, łapczycki | ||||||
185. | Machowiec, część wsi Moszczenica | Moszczenica, wieś | -cy, moszczenicki | ||||||
186. | Małe Krzyżanowice, część wsi Proszówki | Proszówki, wieś | -wek, proszówecki | ||||||
187. | Muszyna, część wsi Łapczyca | Łapczyca, wieś | -cy, łapczycki | ||||||
188. | Nawsie, część wsi Łapczyca | Łapczyca, wieś | -cy, łapczycki | ||||||
189. | Pod Browarem, część wsi Stradomka | Podbrowar, przysiółek wsi Stradomka | -ru | ||||||
190. | Podgórze, część wsi Brzeźnica | Brzeźnica, wieś | -cy, brzeźnicki | ||||||
191. | Przedewsie, część wsi Brzeźnica | Brzeźnica, wieś | -cy, brzeźnicki | ||||||
192. | Rybaczów, część wsi Stanisławice | Rębaczów, część wsi Stanisławice | -czowa | ||||||
193. | Lipnica Murowana | Dział, część wsi Rajbrot | Rajbrot, wieś | -tu, rajbrocki | |||||
194. | Działy, część wsi Lipnica Górna | Dział Południowy, część wsi Lipnica Górna | -łu -wego | ||||||
195. | Granice, przysiółek wsi Lipnica Górna | Granice, część wsi Lipnica Górna | -nic | ||||||
196. | Kurze Miasto, część wsi Rajbrot | Rajbrot, wieś | -tu, rajbrocki | ||||||
197. | Paryja, część wsi Rajbrot | Rajbrot, wieś | -tu, rajbrocki | ||||||
198. | Tamta Strona, część wsi Lipnica Murowana | Lipnica Murowana, wieś | -cy -nej, lipnicki | ||||||
199. | Topki, część wsi Rajbrot | Rajbrot, wieś | -tu, rajbrocki | ||||||
200. | W Potoku, część wsi Rajbrot | Rajbrot, wieś | -tu, rajbrocki | ||||||
201. | Łapanów | Wierzchowina, część wsi Wieruszyce | Wieruszyce, wieś | -szyc, wieruszycki | |||||
202. | Nowy Wiśnicz | Gorzko, część miasta Nowy Wiśnicz | Górzko, część miasta Nowy Wiśnicz | -ka | |||||
203. | Górsko, część wsi Leksandrowa | Górzko, część wsi Leksandrowa | -ka | ||||||
204. | Przecznica, część wsi Królówka | Przyśnica, część wsi Królówka | -cy | ||||||
205. | Smądówka, część wsi Leksandrowa | Smendówka, część wsi Leksandrowa | -ki | ||||||
206. | Żegocina | Bałażkówka, część wsi Rozdziele | Błaskówka, część wsi Rozdziele | -ki | |||||
207. | Siemidajówka, część wsi Bełdno | Siandajówka, część wsi Bełdno | -ki | ||||||
208. | Wązówka, część wsi Łąkta Górna | Wąsówka, część wsi Łąkta Górna | -ki | ||||||
brzeski | |||||||||
209. | Dębno | Ukraina, część wsi Łysa Góra | Zamieście, część wsi Łysa Góra | -cia | |||||
210. | Szczurowa | Wygoda, wieś | Wygoda, przysiółek wsi Niedzieliska | -dy | |||||
dąbrowski | |||||||||
211. | Olesno | Breń, część wsi Podborze | Breń, wieś | Brnia, breński | |||||
miechowski | |||||||||
212. | Słaboszów | Rędziny-Borek, przysiółek | Rędziny-Borek, wieś | -dzin-Borku, rędziński | |||||
nowosądecki | |||||||||
213. | Chełmiec | Kunów, przysiółek | Kunów, wieś | -nowa, kunowski | |||||
nowotarski | |||||||||
214. | Ochotnica Dolna | Brzeźnie, przysiółek wsi Tylmanowa | Brzezie, przysiółek wsi Tylmanowa | -zia | |||||
215. | Chologówka, część wsi Ochotnica Dolna | Hologówka, część wsi Ochotnica Dolna | -ki | ||||||
216. | Chwaleńce, część wsi Ochotnica Dolna | Kwaleńce, część wsi Ochotnica Dolna | -ńców | ||||||
217. | Forędówka, przysiółek wsi Ochotnica Górna | Forendówki, przysiółek wsi Ochotnica Górna | -wek | ||||||
218. | Jańczurowski, część wsi Ochotnica Dolna | Potok Janczurowski, część wsi Ochotnica Dolna | -ku -kiego | ||||||
219. | Jańczury, część wsi Ochotnica Dolna | Janczury, część wsi Ochotnica Dolna | -czurów | ||||||
220. | Leszkówka, część wsi Ochotnica Dolna | Leskówka, część wsi Ochotnica Dolna | -ki | ||||||
221. | Puchary, część wsi Ochotnica Górna | Puchry, część wsi Ochotnica Górna | -rów | ||||||
222. | Saskówka, część wsi Ochotnica Dolna | Soskówka, część wsi Ochotnica Dolna | -ki | ||||||
223. | Stasichówka, część wsi Ochotnica Górna | Stasichy, część wsi Ochotnica Górna | -chów | ||||||
224. | Studzianki, część wsi Ochotnica Górna | Studzionki, część wsi Ochotnica Górna | -nek | ||||||
225. | Tarchany, część wsi Ochotnica Dolna | Tarchały, część wsi Ochotnica Dolna | -łów | ||||||
226. | Zaziębły, część wsi Tylmanowa | Zaziąbły, część wsi Tylmanowa | -łów | ||||||
olkuski | |||||||||
227. | Bolesław | Nowa Wieś, osada | Krzykawa Nowa, przysiółek wsi Krzykawa | -wy -wej | |||||
228. | Olkusz | Wiśliczka, przysiółek wsi Olewin | Wiśliczka, wieś | -ki, wiślicki | |||||
229. | Trzyciąż | Pod Tarnową, część wsi Milonki | Pod Tarnawą, część wsi Milonki | Pod Tarnawą | |||||
230. | Ściborzanka, wieś | Ściborzyce, wieś | -rzyc, ściborzycki | ||||||
oświęcimski | |||||||||
231. | Przeciszów | Hajduga, przysiółek wsi Piotrowice | Hajduga, część wsi Piotrowice | -gi | |||||
232. | Kleparz, osada | Kleparz, część wsi Piotrowice | -rza | ||||||
233. | Las, osada | Las, część wsi Piotrowice | -su | ||||||
234. | Podlesie, przysiółek wsi Przeciszów | Podlesie, część wsi Przeciszów | -sia | ||||||
235. | Tarliska, przysiółek wsi Przeciszów | Tarliska, część wsi Przeciszów | -lisk | ||||||
236. | Zator | Marysin, część miasta Zator | Morysina, część miasta Zator | -ny | |||||
237. | Przyrąb, przysiółek wsi Podolsze | Przeręb, przysiółek wsi Podolsze | -bu | ||||||
tarnowski | |||||||||
238. | Zakliczyn | Melsztyn, część wsi Charzewice | Melsztyn, wieś | -na, melsztyński | |||||
239. | Na Zamku, część wsi Charzewice | Na Zamku, część wsi Melsztyn | Na Zamku | ||||||
MAZOWIECKIE | |||||||||
białobrzeski | |||||||||
240. | Stromiec | Budy Boskowolskie, wieś | Budy Boskowolskie, część wsi Krzemień | Bud -kich | |||||
241. | Chmal, wieś | Chmal, przysiółek wsi Kolonia Sielce | -lu | ||||||
242. | Muszary, wieś | Muszary, część wsi Kolonia Sielce | -szar | ||||||
243. | Nijaków, wieś | Nijaków, przysiółek wsi Olszowa Dąbrowa | -kowa | ||||||
244. | Nowa Wieś, wieś | Nowa Wieś, część wsi Małe Boże | -wej Wsi | ||||||
245. | Zator, wieś | Zator, część wsi Biała Góra | -ru | ||||||
grójecki | |||||||||
246. | Belsk Duży | Daszewice, część wsi Rożce | Daszewice, wieś | -wic, daszewicki | |||||
247. | Warka | Nowe Grzegorzewice, wieś | Grzegorzewice, wieś | -wic, grzegorzewicki | |||||
legionowski | |||||||||
248. | Legionowo | Bukowiec Pierwszy, część miasta Legionowo | Bukowiec, część miasta Legionowo | -wca | |||||
249. | Bukowiec Drugi, część miasta Legionowo | Bukowiec, część miasta Legionowo | -wca | ||||||
250. | Łajski-Grudzie, część miasta Legionowo | Grudzie, część miasta Legionowo | -dzi | ||||||
251. | Serock | Nowa Kania, wieś | Kania Nowa, wieś | -ni -wej, kański | |||||
252. | Stasilas, wieś | Stasi Las, wieś | -siego -su, stasileski | ||||||
253. | Święcienica, leśniczówka | Wola Smolana, osada leśna | -li -nej | ||||||
254. | Zegrze, leśniczówka | Wola Kiełpińska, osada leśna | -li -kiej | ||||||
lipski | |||||||||
255. | Lipsko | Krępa Dolna, wieś | Krępa Dolna, część wsi Krępa Górna | -py -nej | |||||
256. | Wróblów, wieś | Wróblów, część wsi Borowo | -lowa | ||||||
mławski | |||||||||
257. | Stupsk | Stefankowo, osada | Stefankowo, część wsi Pieńpole | -wa | |||||
nowodworski | |||||||||
258. | Nasielsk | Adamowo, wieś | Adamowo, część wsi Chrcynno | -wa | |||||
259. | Kukarzewo, wieś | Kukarzewo, część wsi Lorcin | -wa | ||||||
260. | Lubominek, wieś | Lubominek, część wsi Lubomin | -nka | ||||||
261. | Mazewko, wieś | Mazewko, część wsi Mazewo Włościańskie | -ka | ||||||
ostrołęcki | |||||||||
262. | Rzekuń | Nowe Przytuły, wieś | Przytuły Nowe, wieś | -tuł -wych, przytulski | |||||
263. | Nowy Susk, wieś | Susk Nowy, wieś | -ka -wego, suski | ||||||
264. | Stare Przytuły, wieś | Przytuły Stare, wieś | -tuł -rych, przytulski | ||||||
265. | Stary Susk, wieś | Susk Stary, wieś | -ka -rego, suski | ||||||
płocki | |||||||||
266. | Mała Wieś | Budy, część wsi Niździn | Niździn, wieś | -na, niździński | |||||
267. | Działkowicze, część wsi Wilkanowo | Wilkanowo, wieś | -wa, wilkanowski | ||||||
268. | Kosinek, część wsi Brody Duże | Brody Duże, wieś | -dów -żych, brodzki | ||||||
269. | Marysinek, część wsi Brody Duże | Brody Duże, wieś | -dów -żych, brodzki | ||||||
270. | Niździn-Parcele, przysiółek | Niździn, wieś | -na, niździński | ||||||
271. | Nowe Gałki-Gajówka, gajówka | Nowe Gałki, wieś | -wych -łek, nowogałecki | ||||||
272. | Nowy Chylin, wieś | Nowy Chylin, część wsi Chylin | -wego -na | ||||||
273. | Parcele, część wsi Kiełtyki | Kiełtyki, wieś | -ków, kiełtycki | ||||||
274. | Parcele, część wsi Orszymowo | Orszymowo, wieś | -wa, orszymowski | ||||||
275. | Podgórze-Gajówka, gajówka | Podgórze, wieś | -rza, podgórski | ||||||
276. | Podgórze-Kolonia, kolonia | Podgórze, wieś | -rza, podgórski | ||||||
277. | Przykory, przysiółek | Przykory, osada | -rów | ||||||
278. | Rychliki, część wsi Podgórze-Parcele | Podgórze-Parcele, wieś | -rza-Parceli, podgórski | ||||||
279. | Stary Chylin, wieś | Stary Chylin, część wsi Chylin | -rego -na | ||||||
280. | Węgrzynowo-Kolonia, część wsi Węgrzynowo | Węgrzynowo, wieś | -wa, węgrzynowski | ||||||
281. | Wólka Podgórska, część wsi Podgórze | Podgórze, wieś | -rza, podgórski | ||||||
282. | Za Szosą, część wsi Perki | Perki, wieś | -ków, perkowski | ||||||
283. | Żabowo, część wsi Stare Gałki | Stare Gałki, wieś | -rych -łek, starogałecki | ||||||
284. | Żurawieniec, część wsi Brody Duże | Brody Duże, wieś | -dów -żych, brodzki | ||||||
pruszkowski | |||||||||
285. | Brwinów | Grudów, osada | Grudów, wieś | -dowa, grudowski | |||||
286. | Moszna-Parcela, część wsi Moszna-Wieś | Moszna-Parcela, wieś | -ny-Parceli, moszeński | ||||||
287. | Popówek, osada | Popówek, część wsi Kanie | -wka | ||||||
przasnyski | |||||||||
288. | Jednorożec | Budziska, gajówka | Budziska, osada | -dzisk | |||||
289. | Budziska, leśniczówka | Budziska, osada | -dzisk | ||||||
290. | Kobylaki-Konopki, przysiółek | Kobylaki-Konopki, wieś | -ków-Konopek, kobylacki | ||||||
291. | Lipa, gajówka | Lipa, wieś | -py, lipski | ||||||
292. | Nakieł, przysiółek | Nakieł, wieś | -kła, nakielski | ||||||
293. | Obórki, przysiółek | Obórki, wieś | -rek, obórecki | ||||||
294. | Parciaki, osada | Parciaki-Stacja, osada | -ciak-Stacji | ||||||
sochaczewski | |||||||||
295. | Teresin | Domagałówka, część wsi Nowe Gnatowice | Nowe Gnatowice, wieś | -wych -wic, nowognatowicki | |||||
296. | Paprotnia Bankowa, część wsi Paprotnia | Paprotnia, wieś | -ni, paprotniański | ||||||
297. | Paski-Folwark, część wsi Nowe Paski | Nowe Paski, wieś | -wych Pask, nowopasecki | ||||||
298. | Pawłowice Dolne Poduchowne, część wsi Pawłowice | Pawłowice, wieś | -wic, pawłowicki | ||||||
299. | Podmaurycew, część wsi Maurycew | Maurycew, wieś | -wa, maurycewski | ||||||
300. | Podpawłówek, część wsi Pawłówek | Pawłówek, wieś | -ka, pawłówecki | ||||||
301. | Seroki-Lipnik, część wsi Seroki-Wieś | Seroki-Wieś, wieś | -rok-Wsi, serocki | ||||||
302. | Seroki-Majątek, część wsi Seroki-Parcela | Seroki-Parcela, wieś | -rok-Parceli, serocki | ||||||
303. | Smolanów, część wsi Nowe Gnatowice | Nowe Gnatowice, wieś | -wych -wic, nowognatowicki | ||||||
304. | Szymanów Poświętny, część wsi Szymanów | Szymanów, wieś | -nowa, szymanowski | ||||||
305. | Zieleniak, część wsi Nowe Gnatowice | Nowe Gnatowice, wieś | -wych -wic, nowognatowicki | ||||||
sokołowski | |||||||||
306. | Sterdyń | Sterdyń-Osada, wieś | Sterdyń, wieś | -nia, sterdyński | |||||
szydłowiecki | |||||||||
307. | Orońsko | Chronów-Kolonia Dolna, wieś | Kolonia Dolna, część wsi Chronów-Kolonia | -nii -nej | |||||
308. | Chronów-Kolonia Górna, wieś | Kolonia Górna, część wsi Chronów-Kolonia | -nii -nej | ||||||
309. | Stara Wieś, część wsi Dobrut | Dobrut, wieś | -tu, dobrucki | ||||||
wołomiński | |||||||||
310. | Jadów | Dębe, wieś | Dębe Duże, wieś | -bego -żego, dębski | |||||
311. | Dębe Małe, przysiółek | Dębe Małe, wieś | -bego -łego, dębski | ||||||
zwoleński | |||||||||
312. | Policzna | Grudek, wieś | Gródek, wieś | -dka, gródecki | |||||
313. | Nowy Grudek, część wsi Grudek | Gródek Nowy, część wsi Gródek | -dka -wego | ||||||
314. | Stary Grudek, część wsi Grudek | Gródek Stary, część wsi Gródek | -dka -rego | ||||||
żyrardowski | |||||||||
315. | Radziejowice | Brzózki, część wsi Tartak Brzózki | Tartak Brzózki, wieś | -ku -zek, brzózecki | |||||
316. | Gajówka Borki, gajówka | Radziejowice-Parcel, wieś | -wic-Parceli, radziejowicki | ||||||
317. | Hamernia, część wsi Słabomierz | Słabomierz, wieś | -rza, słabomierski | ||||||
318. | Karolinów, część wsi Adamów-Parcel | Adamów-Parcel, wieś | -mowa-Parceli, adamowski | ||||||
319. | Krze Małe, część wsi Krze Duże | Krze Duże, wieś | -rzów -żych, krzeski | ||||||
320. | Radziejowice-Cegielnia, część wsi Radziejowice | Radziejowice, wieś | -wic, radziejowicki | ||||||
321. | Radziejowice-Gajówka, gajówka | Radziejowice, wieś | -wic, radziejowicki | ||||||
322. | Radziejowice Poduchowne, część wsi Radziejowice | Radziejowice, wieś | -wic, radziejowicki | ||||||
323. | Wólka Brzozokalska, część wsi Adamów-Wieś | Adamów-Wieś, wieś | -mowa-Wsi, adamowski | ||||||
OPOLSKIE | |||||||||
głubczycki | |||||||||
324. | Branice | Branice-Zamek, przysiółek wsi Branice | Branice, wieś | -nic, branicki | |||||
325. | Dzbańce-Górki, osada | Dzbańce-Osiedle, osada | -niec-Osiedla | ||||||
326. | Józefówek, osada | Włodzienin-Kolonia, osada | -nina-Kolonii | ||||||
327. | Kałduny, przysiółek wsi Niekazanice | Niekazanice-Kałduny, przysiółek wsi Niekazanice | -nic-Kałdun | ||||||
328. | Nowy Dwór, przysiółek wsi Branice | Branice, wieś | -nic, branicki | ||||||
kluczborski | |||||||||
329. | Byczyna | Cegielnia, przysiółek | Cegielnia, część wsi Miechowa | -ni | |||||
330. | Ciecierski Młyn, przysiółek | Ciecierski Młyn, część wsi Ciecierzyn | -kiego -na | ||||||
331. | Ciecierzyn-Piekło, osada | Ciecierzyn-Piekło, część wsi Ciecierzyn | -na-Piekła | ||||||
332. | Daniszów, kolonia wsi Gałkowice | Daniszów, część wsi Gałkowice | -szowa | ||||||
333. | Dąbrówka, przysiółek | Dąbrówka, część wsi Borek | -ki | ||||||
334. | Godzików, przysiółek | Godzików, część wsi Nasale | -kowa | ||||||
335. | Kania, przysiółek | Kania, część wsi Borek | -ni | ||||||
336. | Mrówka, przysiółek | Mrówka, część wsi Borek | -ki | ||||||
337. | Nasale Dolne, przysiółek | Nasale Dolne, część wsi Nasale | -la -nego | ||||||
338. | Nowy Gródek, przysiółek | Nowy Gródek, część wsi Nasale | -wego -dka | ||||||
339. | Olek, osada | Olek, część wsi Miechowa | Olka | ||||||
340. | Polowice, przysiółek | Polowice, część wsi Nasale | -wic | ||||||
341. | Wołczyn | Brzęczek, część wsi Wąsice | Wąsice, wieś | -sic, wąsicki | |||||
342. | Międzybrodzie, część wsi Wierzbica Górna | Wierzbica Górna, wieś | -cy -nej, wierzbicki | ||||||
343. | Skałąska Kolonia, przysiółek wsi Skałągi | Skałągi, wieś | -łąg, skałąski | ||||||
344. | Stary Folwark, przysiółek wsi Komorzno | Komorzno, wieś | -na, komorzeński | ||||||
345. | Zapłotnik, przysiółek wsi Komorzno | Zapłotnik, część wsi Komorzno | -ka | ||||||
namysłowski | |||||||||
346. | Świerczów | Wężowite, wieś | Wężowice, wieś | -wic, wężowicki | |||||
oleski | |||||||||
347. | Dobrodzień | Nowa Bzinica, wieś | Bzinica Nowa, wieś | -cy -nej, bzinicki | |||||
348. | Stara Bzinica, wieś | Bzinica Stara, wieś | -cy -rej, bzinicki | ||||||
prudnicki | |||||||||
349. | Głogówek | Małkowice, przysiółek wsi Twardawa | Małkowice, przysiółek wsi Twardawa | -wic | |||||
strzelecki | |||||||||
350. | Ujazd | Buczek, przysiółek wsi Zimna Wódka | Buczki, przysiółek wsi Zimna Wódka | -ków | |||||
351. | Gaj, część miasta Ujazd | Osiedle Goj, część miasta Ujazd | -la Goj | ||||||
352. | Kopanina, osada wsi Stary Ujazd | Kopanina, przysiółek wsi Stary Ujazd | -ny | ||||||
353. | Wierzbiniec, osada wsi Stary Ujazd | Ferdynand, przysiółek wsi Stary Ujazd | -da | ||||||
PODKARPACKIE | |||||||||
brzozowski | |||||||||
354. | Jasienica Rosielna | Drążalówka, część wsi Blizne | Drożdżalówka, część wsi Blizne | -ki | |||||
leski | |||||||||
355. | Lesko | Monasterzec, wieś | Manasterzec, wieś | -rca, manasterski | |||||
lubaczowski | |||||||||
356. | Oleszyce | Zalesie, przysiółek | Zalesie, wieś | -sia, zaleski | |||||
niżański | |||||||||
357. | Krzeszów | Kamionka, wieś | Kamionka-Kolonia, wieś | -ki-Kolonii, kamionecki | |||||
ropczycko-sędziszowski | |||||||||
358. | Sędziszów Małopolski | Lipie, część wsi Będziemyśl | Będziemyśl, wieś | -la, będziemyski | |||||
sanocki | |||||||||
359. | Tyrawa Wołoska | Wola Krecowa, wieś | Wola Krecowska, wieś | -li -kiej, wolański | |||||
PODLASKIE | |||||||||
białostocki | |||||||||
360. | Gródek | Waliły, osada | Waliły-Dwór, osada | -lił-Dworu | |||||
361. | Juchnowiec Kościelny | Kolonia Księżno, wieś | Księżyno-Kolonia, wieś | -na-Kolonii, księżyński | |||||
362. | Poświętne | Dzierżki-Ząbki, przysiółek | Dzierżki-Ząbki, wieś | -żek-Ząbków, dzierżecko-ząbecki | |||||
363. | Pietkowo-Majątek, część wsi Pietkowo | Pietkowo Drugie, wieś | -wa -giego, pietkowski | ||||||
364. | Turośń Kościelna | Drozdy, kolonia | Drozdy, część wsi Czaczki Małe | -dów | |||||
365. | Drugie Piećki, kolonia | Piećki, wieś | -ków, piećkowski | ||||||
366. | Ogrodniczki, kolonia | Ogrodniczki, część wsi Stoczki | -czek | ||||||
367. | Pierwsze Piećki, kolonia | Piećki, wieś | -ków, piećkowski | ||||||
368. | Reki, przysiółek | Reki, część wsi Czaczki Małe | -ków | ||||||
369. | Reńszczyzna, wieś | Reńszczyzna, kolonia wsi Dołki | -ny | ||||||
bielski | |||||||||
370. | Boćki | Przy Ostaszach, kolonia | Kolonia Boćki, kolonia | -nii -ków | |||||
hajnowski | |||||||||
371. | Narew | Radzki, wieś | Radźki, wieś | -ków, radźkowski | |||||
372. | Narewka | Smolnia, przysiółek | Smolnica, przysiółek wsi Tarnopol | -cy | |||||
373. | Swinoroje, przysiółek | Świnoroje, wieś | -jów, świnorojski | ||||||
moniecki | |||||||||
374. | Goniądz | Budne-Żarnowo, przysiółek wsi Budne | Budne, wieś | -nego, budneński | |||||
375. | Budziski, część wsi Wólka Piaseczna | Wólka Piaseczna, wieś | -ki -nej, wólecki | ||||||
376. | Noży, część wsi Wólka Piaseczna | Wólka Piaseczna, wieś | -ki -nej, wólecki | ||||||
377. | Przedmieście, część wsi Białosuknia | Białosuknia, wieś | -ni, białosuknieński | ||||||
sejneński | |||||||||
378. | Krasnopol | Nowa Żubrówka, wieś | Żubrówka Nowa, wieś | -ki -wej, żubrówecki | |||||
379. | Nowe Boksze, wieś | Boksze Nowe, wieś | -szy -wych, bokszecki | ||||||
380. | Remiękiń, wieś | Remieńkiń, wieś | -nia, remieńkiński | ||||||
381. | Stara Żubrówka, wieś | Żubrówka Stara, wieś | -ki -rej, żubrówecki | ||||||
382. | Puńsk | Boksze, wieś | Boksze-Osada, wieś | -szy-Osady, bokszecki | |||||
383. | Giełujsze, wieś | Giłujsze, wieś | -łujsz, giłujszecki | ||||||
384. | Nowinniki, wieś | Nowiniki, wieś | -nik, nowinicki | ||||||
385. | Stare Boksze, wieś | Boksze Stare, wieś | -szy -rych, bokszecki | ||||||
sokólski | |||||||||
386. | Nowy Dwór | Grzebienie-Kolonia, kolonia | Grzebienie-Kolonia, wieś | -ni-Kolonii, grzebieński | |||||
suwalski | |||||||||
387. | Filipów | Filipów Pierwszy, wieś | Filipów, wieś | -powa, filipowski | |||||
388. | Garbas, wieś | Garbas Pierwszy, wieś | -su -szego, garbaski | ||||||
389. | Garbas, osada | Garbas Drugi, osada | -su -giego | ||||||
390. | Suwałki | Okunowiec, wieś | Okuniowiec, wieś | -wca, okuniowiecki | |||||
wysokomazowiecki | |||||||||
391. | Kobylin-Borzymy | Kurowo-Kolonia, wieś | Kurowo, wieś | -wa, kurowski | |||||
POMORSKIE | |||||||||
bytowski | |||||||||
392. | Czarna Dąbrówka | Brzezinka, przysiółek wsi Osowskie | Brzezinka, osada | -ki | |||||
393. | Dąbrowa Leśna, przysiółek | Dąbrowa Leśna, część osady Brzezinka | -wy -nej | ||||||
chojnicki | |||||||||
394. | Brusy | Asmus, kolonia wsi Wielkie Chełmy | Asmus, wieś | -sa, asmuski | |||||
395. | Chojna, część wsi Zalesie | Zalesie, wieś | -sia, zaleski | ||||||
396. | Czernica, kolonia wsi Męcikał | Czernica, wieś | -cy, czernicki | ||||||
397. | Dąbrówka, część wsi Małe Gliśno | Dąbrówka, wieś | -ki, dąbrówecki | ||||||
398. | Dębowa Góra, leśniczówka | Dębowa Góra, osada leśna wsi Męcikał | -wej -ry | ||||||
399. | Frydrychowo, część wsi Kosobudy | Kosobudy, wieś | -bud, kosobudzki | ||||||
400. | Giełdon, leśniczówka | Giełdon, wieś | -na, giełdoński | ||||||
401. | Kosobudno, osada wsi Męcikał | Męcikał, wieś | -ła, męcikalski | ||||||
402. | Kramarska, osada wsi Kruszyn | Kruszyn, wieś | -na, kruszyński | ||||||
403. | Krównia, kolonia | Krównia, wieś | -ni, krówieński | ||||||
404. | Lamk, osada wsi Lubnia | Lamk, wieś | -ku, lamkowski | ||||||
405. | Laska, leśniczówka | Leśnictwo Laska, osada leśna wsi Laska | -wa -ki | ||||||
406. | Lubnia, leśniczówka | Blewiec, osada leśna wsi Lubnia | -wca | ||||||
407. | Maśka, leśniczówka | Maśka, część wsi Antoniewo | -ki | ||||||
408. | Młynek, leśniczówka | Młynek, osada leśna | -ka | ||||||
409. | Na Skamskim, część wsi Małe Gliśno | Małe Gliśno, wieś | -łego -na, gliśnieński | ||||||
410. | Pod Brusy, część wsi Lubnia | Lubnia, wieś | -ni, lubnieński | ||||||
411. | Siedlice, część wsi Kosobudy | Kosobudy, wieś | -bud, kosobudzki | ||||||
412. | Spierwa, część wsi Męcikał | Spierwia, osada leśna wsi Męcikał | -wi | ||||||
413. | Struga, część wsi Męcikał | Męcikał-Struga, część wsi Męcikał | -ła-Strugi | ||||||
414. | Szczawiny, osada wsi Czarniż | Czarniż, wieś | -ża, czarniski | ||||||
415. | Waranków, część wsi Zalesie | Zalesie, wieś | -sia, zaleski | ||||||
416. | Warszyn, leśniczówka | Warszyn, osada leśna wsi Kaszuba | -na | ||||||
gdański | |||||||||
417. | Pruszcz Gdański | Głębokie, osada | Borkowo, wieś | -wa, borkowski | |||||
kwidzyński | |||||||||
418. | Kwidzyn | Szalwinek, osada | Szałwinek, osada | -nka | |||||
słupski | |||||||||
419. | Dębnica Kaszubska | Borzęcino, osada | Borzęcino, wieś | -na, borzęciński | |||||
420. | Dargacz, gajówka | Dargacz, osada | -cza | ||||||
421. | Dobrzykowo, leśniczówka | Dobrzykowo, osada | -wa | ||||||
422. | Krzywań, osada | Krzywań, wieś | -ni, krzywański | ||||||
423. | Niemczewo, osada | Niemczewo, wieś | -wa, niemczewski | ||||||
424. | Skarszów Dolny, leśniczówka | Skarszów Dolny, osada | -szowa -nego | ||||||
425. | Skarszów Górny, osada | Skarszów Górny, wieś | -szowa -nego, skarszowski | ||||||
426. | Spole, leśniczówka | Spole, osada | -la | ||||||
ŚLĄSKIE | |||||||||
będziński | |||||||||
427. | Sławków | Chwalibowskie, część miasta Sławków | Chwaliboskie, część miasta Sławków | -kiego | |||||
428. | Miodawa, część miasta Sławków | Miedawa, część miasta Sławków | -wy | ||||||
429. | Niwka, część miasta Sławków | Niwa, część miasta Sławków | -wy | ||||||
bielski | |||||||||
430. | Kozy | Działy, część wsi Kozy | Pod Kamieniołomem, część wsi Kozy | Pod Kamieniołomem | |||||
431. | Flaki, część wsi Kozy | Kozy, wieś | Kóz, koski | ||||||
432. | Kępa, część wsi Kozy | Mała Kępa, część wsi Kozy | -łej -py | ||||||
433. | Piece, część wsi Kozy | Stary Dwór, część wsi Kozy | -rego Dworu | ||||||
434. | Wielkie Kozy, część wsi Kozy | Centrum, część wsi Kozy | Centrum | ||||||
435. | Porąbka | Budziany, przysiółek wsi Czaniec | Budziany, część wsi Czaniec | -dzian | |||||
436. | Bukowiec, przysiółek wsi Czaniec | Bukowiec, część wsi Czaniec | -wca | ||||||
437. | Fabiewo, przysiółek wsi Porąbka | Fabiowo, przysiółek wsi Porąbka | -wa | ||||||
438. | Flaki, część wsi Bujaków | Bujaków-Zachód, część wsi Bujaków | -kowa-Zachodu | ||||||
439. | Granica, osada wsi Czaniec | Granica, część wsi Czaniec | -cy | ||||||
440. | Groniki, osada wsi Porąbka | Groniki, przysiółek wsi Porąbka | -ków | ||||||
441. | Groń, osada wsi Porąbka | Groń, przysiółek wsi Porąbka | -nia | ||||||
442. | Kamieniec, część wsi Kobiernice | Międzymoście, część wsi Kobiernice | -cia | ||||||
443. | Koczębowski Groń, przysiółek wsi Porąbka | Kocembowski Groń, przysiółek wsi Porąbka | -kiego -nia | ||||||
444. | Kompczysko, przysiółek wsi Porąbka | Kopczysko, przysiółek wsi Porąbka | -ka | ||||||
445. | Łęg, przysiółek wsi Czaniec | Łęg, część wsi Czaniec | -gu | ||||||
446. | Marcinki, część wsi Bujaków | Morcinki, część wsi Bujaków | -ków | ||||||
447. | Mieszczańsko, część wsi Kobiernice | Mieszczyńsko, część wsi Kobiernice | -ka | ||||||
448. | Milczyska, przysiółek wsi Porąbka | Milerzyska, przysiółek wsi Porąbka | -rzysk | ||||||
449. | Porąbszczak, przysiółek wsi Czaniec | Porąbszczak, część wsi Czaniec | -ka | ||||||
450. | Sośnina, część wsi Kobiernice | Podgrodzie, przysiółek wsi Kobiernice | -dzia | ||||||
451. | Za Wodą, część wsi Porąbka | Zawodzie, część wsi Porąbka | -dzia | ||||||
452. | Wilkowice | Bystra Krakowska, wieś | Bystra, wieś | -rej, bystrzański | |||||
453. | Bystra Śląska, wieś | Bystra, wieś | -rej, bystrzański | ||||||
bieruńsko-lędziński | |||||||||
454. | Bieruń | Nowy Bieruń, część miasta Bieruń | Bieruń Nowy, część miasta Bieruń | -nia -wego | |||||
455. | Bytom (miasto na prawach powiatu) | Chruszczów, część miasta Bytom | Szombierki, część miasta Bytom | -rek | |||||
cieszyński | |||||||||
456. | Skoczów | Bagna, część wsi Ochaby | Bagna, część wsi Ochaby Małe | -gien | |||||
457. | Bajerka, część miasta Skoczów | Bajerki, część miasta Skoczów | -rek | ||||||
458. | Baranowice, część wsi Ochaby | Baranowice, część wsi Ochaby Wielkie | -wic | ||||||
459. | Buczyna, część wsi Ochaby | Buczyna, część wsi Ochaby Małe | -ny | ||||||
460. | Kamieniec, część wsi Ochaby | Kamieniec, część wsi Ochaby Małe | -ńca | ||||||
461. | Kępa, część wsi Ochaby | Kępa, część wsi Ochaby Małe | -py | ||||||
462. | Kolonia, część wsi Ochaby | Kolonia, część wsi Ochaby Małe | -nii | ||||||
463. | Kościelniki, część wsi Ochaby | Kościelnik, część wsi Ochaby Wielkie | -ka | ||||||
464. | Podbór, część wsi Ochaby | Podbór, część wsi Ochaby Wielkie | -boru | ||||||
465. | Spalenisko, część wsi Ochaby | Spalenisko, część wsi Ochaby Wielkie | -ka | ||||||
466. | Uchylany, przysiółek | Uchylany, przysiółek wsi Pierściec | -lan | ||||||
467. | Zawodzie, część wsi Ochaby | Zawodzie, część wsi Ochaby Małe | -dzia | ||||||
częstochowski | |||||||||
468. | Dąbrowa Zielona | Zaleszczyny, kolonia | Zaleszczyny, wieś | -czyn, zaleszczyński | |||||
gliwicki | |||||||||
469. | Rudziniec | Cegielnia, część wsi Taciszów | Taciszów, wieś | -szowa, taciszowski | |||||
470. | Dąbrówka, osada wsi Bojszów | Bojszów, wieś | -szowa, bojszowski | ||||||
471. | Kleszczów-Osiedle, kolonia wsi Kleszczów | Kleszczów, wieś | -czowa, kleszczowski | ||||||
472. | Ligota Łabędzka, osada wsi Ligota Łabędzka | Ligota Łabędzka, wieś | -ty -kiej, ligocki | ||||||
473. | Łaskarzówka, część wsi Rudno | Rudno, wieś | -na, rudzieński | ||||||
474. | Nikisz, część wsi Bojszów | Bojszów, wieś | -szowa, bojszowski | ||||||
475. | Stodółka, kolonia wsi Rudziniec | Rudziniec, wieś | -ńca, rudziniecki | ||||||
476. | Wydzierów, część wsi Rudziniec | Rudziniec, wieś | -ńca, rudziniecki | ||||||
kłobucki | |||||||||
477. | Kłobuck | Biała Dolna, wieś | Biała Dolna, część wsi Biała | -łej -nej | |||||
478. | Biała Górna, wieś | Biała Górna, część wsi Biała | -łej -nej | ||||||
479. | Krzepice | Piaski, kolonia | Dankowice-Piaski, wieś | -wic-Piasków, dankowicki | |||||
480. | Popów | Antonie, część wsi Płaczki | Antonie, wieś | -nia, antoński | |||||
481. | Smolarze, część wsi Dąbrowa | Smolarze, wieś | -rzy, smolarski | ||||||
482. | Wrzosy, część wsi Dąbrowa | Wrzosy, wieś | -sów, wrzosowski | ||||||
lubliniecki | |||||||||
483. | Kochanowice | Biały Ług, osada kolonii Szklarnia | Biały Ług, osada wsi Kochcice | -łego -gu | |||||
484. | Parcelacyjne, część wsi Harbułtowice | Harbułtowice, wieś | -wic, harbułtowicki | ||||||
485. | Szklarnia, kolonia | Szklarnia, wieś | -ni, szklarniański | ||||||
raciborski | |||||||||
486. | Kuźnia Raciborska | Ruda, przysiółek wsi Ruda | Ruda-Brzeg, przysiółek wsi Ruda | -dy-Brzegu | |||||
487. | Rudnik | Cisza, przysiółek wsi Rudnik | Rudnik, wieś | -ka, rudnicki | |||||
488. | Dolędzin, przysiółek | Dolędzin, osada | -na | ||||||
rybnicki | |||||||||
489. | Gaszowice | Łuków, wieś | Łuków Śląski, wieś | -kowa -kiego, łukowski | |||||
490. | Świerklany | Jankowice Rybnickie, wieś | Jankowice, wieś | -wic, jankowicki | |||||
491. | Świerklany Dolne, wieś | Świerklany Dolne, część wsi Świerklany | -lan -nych | ||||||
492. | Świerklany Górne, wieś | Świerklany Górne, część wsi Świerklany | -lan -nych | ||||||
493. | Żory (miasto na prawach powiatu) | Dębie, część miasta Żory | Dąbie, część miasta Żory | -bia | |||||
494. | Zastawa, część miasta Żory | Zostawa, część miasta Żory | -wy | ||||||
ŚWIĘTOKRZYSKIE | |||||||||
buski | |||||||||
495. | Busko-Zdrój | Chotelek Zielony, wieś | Chotelek, wieś | -lka, chotelecki | |||||
496. | Folwark, wieś | Nowy Folwark, wieś | -wego -ku, folwarcki | ||||||
497. | Tuczępy | Chałupki Grzymalskie, wieś | Chałupki Grzymalskie, część wsi Chałupki | -pek -kich | |||||
498. | Chałupki Sieczkowskie, wieś | Chałupki Sieczkowskie, część wsi Chałupki | -pek -kich | ||||||
499. | Jarosławice-Nowa Wieś, wieś | Jarosławice-Nowa Wieś, część wsi Jarosławice | -wic-Nowej Wsi | ||||||
500. | Piaski, część wsi Jarosławice-Nowa Wieś | Piaski, część wsi Jarosławice | -ków | ||||||
501. | Żalówka, kolonia wsi Chałupki Grzymalskie | Żalówka, kolonia wsi Chałupki | -ki | ||||||
jędrzejowski | |||||||||
502. | Sędziszów | Lipie, wieś | Lipie, część wsi Klimontów | -pia | |||||
503. | Wydanka, wieś | Tarnawa-Wydanka, wieś | -wy-Wydanki, tarnawski | ||||||
kielecki | |||||||||
504. | Górno | Zawada, część wsi Górno | Górno-Zawada, wieś | -na-Zawady, górnowski | |||||
505. | Miedziana Góra | Ćmińsk, część wsi Ćmińsk Rządowy | Ćmińsk, wieś | -ka, ćmiński | |||||
506. | Ćmińsk Kościelny, wieś | Ćmińsk, wieś | -ka, ćmiński | ||||||
507. | Ćmińsk Rządowy, wieś | Ćmińsk, wieś | -ka, ćmiński | ||||||
508. | Piekoszów | Wierna Rzeka, część wsi Wesoła | Wierna Rzeka, wieś | -nej -ki, wiernorzecki | |||||
509. | Zagnańsk | Podlesie, przysiółek wsi Samsonów | Samsonów-Podlesie, przysiółek wsi Samsonów | -owa-Podlesia | |||||
WARMIŃSKO-MAZURSKIE | |||||||||
braniewski | |||||||||
510. | Frombork | Ronina, wieś | Ronin, wieś | -na, roniński | |||||
działdowski | |||||||||
511. | Rybno | Gralewo, osada | Gralewo-Stacja, osada | -wa-Stacji | |||||
kętrzyński | |||||||||
512. | Korsze | Olszynka, osada | Olszynka, wieś | -ki, olszynecki | |||||
nowomiejski | |||||||||
513. | Biskupiec | Wielka Wólka, osada | Wielka Wólka, wieś | -kiej -ki, wólecki | |||||
WIELKOPOLSKIE | |||||||||
gnieźnieński | |||||||||
514. | Trzemeszno | Brzozowiec, osada | Brzozówiec, osada | -wca | |||||
515. | Kurze Grzędy, leśniczówka | Kurzegrzędy, osada | -rzychgrzęd | ||||||
gostyński | |||||||||
516. | Poniec | Zawada, osada | Zawada, wieś | -dy, zawadzki | |||||
grodziski | |||||||||
517. | Kamieniec | Cykowiec, wieś | Cykówiec, wieś | -wca, cykówiecki | |||||
518. | Kotusz, gajówka | Kotusz, wieś | -sza, kotuski | ||||||
519. | Łęki Małe, gajówka | Łęki Małe, wieś | Łęk -łych, łęcki | ||||||
520. | Puszczykowiec, wieś | Puszczykowiec, wieś | -wca, puszczykówiecki | ||||||
521. | Sepno-Osiedle, część wsi Sepno | Sepno, wieś | -na, sepnowski | ||||||
kępiński | |||||||||
522. | Baranów | Joanka, przysiółek | Joanka, wieś | -ki, joanecki | |||||
523. | Marianka Mroczeńska, przysiółek | Marianka Mroczeńska, wieś | -ki -kiej, marianecki | ||||||
524. | Bralin | Chałupki, część wsi Tabor Wielki | Tabor Wielki-Chałupki, część wsi Tabor Wielki | -ru -kiego-Chałupek | |||||
525. | Działosze, przysiółek | Działosze, wieś | -szy, działoski | ||||||
526. | Lipnik, leśniczówka | Tabor Mały-Lipnik, część wsi Tabor Mały | -ru -łego-Lipnika | ||||||
527. | Szum, część wsi Chojęcin | Chojęcin-Szum, wieś | -na-Szumu, chojęciński | ||||||
528. | Utrata, część wsi Tabor Mały | Tabor Mały-Utrata, część wsi Tabor Mały | -ru -łego-Utraty | ||||||
529. | Perzów | Brzezie, osada | Brzezie, wieś | -zia, brzeski | |||||
kolski | |||||||||
530. | Babiak | Mostki, wieś | Mostki-Kolonia, wieś | -ków-Kolonii, mostecki | |||||
531. | Chodów | Do Maników, osada | Domaników, osada | -kowa | |||||
532. | Ignacowo, część wsi Wojciechowo | Ignacewo, część wsi Wojciechowo | -wa | ||||||
533. | Kaleń Mała-Parcela, część wsi Kaleń Mała | Kaleń-Parcel, część wsi Kaleń Mała | -ni-Parceli | ||||||
534. | Nowe Niwki, wieś | Niwki Nowe, wieś | -wek -wych, niwecki | ||||||
535. | Nowy Koserz, wieś | Koserz Nowy, wieś | -rza -wego, koserski | ||||||
536. | Nowy Rdutów, wieś | Rdutów Nowy, wieś | -towa -wego, rdutowski | ||||||
537. | Kościelec | Dąbrowice, wieś | Dąbrowice Stare, wieś | -wic -rych, dąbrowicki | |||||
koniński | |||||||||
538. | Grodziec | Grodziec-Tartak, część wsi Grodziec | Tartak, wieś | -ku, tartacki | |||||
539. | Grodziec-Wiatraki, część wsi Grodziec | Grodziec, wieś | -dźca, grodziecki | ||||||
540. | Łagiewniki Drugie, część wsi Łagiewniki | Łagiewniki, wieś | -nik, łagiewnicki | ||||||
541. | Łagiewniki Pierwsze, część wsi Łagiewniki | Łagiewniki, wieś | -nik, łagiewnicki | ||||||
542. | Nowa Huta, część wsi Lipice | Nowa Huta, wieś | -wej -ty, nowohucki | ||||||
543. | Kazimierz Biskupi | Bieniszew, osada | Bieniszew-Klasztor, osada | -wa-Klasztoru | |||||
544. | Budy, część wsi Tokarki | Tokarki Pierwsze, część wsi Tokarki | -rek -szych | ||||||
545. | Cząstków-Folwark, część wsi Cząstków | Cząstków, wieś | -kowa, cząstkowski | ||||||
546. | Gorzelnia, część wsi Nieświastów | Nieświastów, osada | -towa | ||||||
547. | Skiby, osada | Nieświastów, osada | -towa | ||||||
548. | Rzgów | Dąbrowica, kolonia | Dąbrowica, wieś | -cy, dąbrowicki | |||||
549. | Lisiniec, wieś | Lisiniec, część wsi Dąbrowica | -ńca | ||||||
550. | Piaski, wieś | Piaski, część wsi Grabienice | -ków | ||||||
551. | Rzgów Pierwszy, wieś | Rzgów, wieś | -gowa, rzgowski | ||||||
552. | Sompolno | Lipiny-Kolonia, wieś | Kolonia Lipiny, wieś | -nii -pin, lipiński | |||||
553. | Mostki Kujawskie, wieś | Mostki, wieś | -ków, mostecki | ||||||
554. | Wymysłów, część wsi Sompolinek | Wymysłowo, część wsi Sompolinek | -wa | ||||||
kościański | |||||||||
555. | Krzywiń | Biedaszkowo, część wsi Jerka | Jerka, wieś | -ki, jerecki | |||||
556. | Kopaszewko, osada | Kopaszewo, wieś | -wa, kopaszewski | ||||||
557. | Rudki, przysiółek wsi Jerka | Jerka, wieś | -ki, jerecki | ||||||
nowotomyski | |||||||||
558. | Kuślin | Nowa Dąbrowa, wieś | Dąbrowa Nowa, wieś | -wy -wej, dąbrowski | |||||
559. | Nowy Tomyśl | Nowa Boruja, wieś | Boruja Nowa, wieś | -rui -wej, borujski | |||||
obornicki | |||||||||
560. | Oborniki | Cherchowo, część wsi Sławienko | Sławienko, wieś | -ka, sławienecki | |||||
561. | Dołęga, część wsi Przeciwnica | Dołęga, osada | -gi | ||||||
562. | Gołaszyn, leśniczówka | Gołaszyn, wieś | -na, gołaszyński | ||||||
563. | Huby, część wsi Bogdanowo | Bogdanowo, wieś | -wa, bogdanowski | ||||||
564. | Kowanówko-Sanatorium, część wsi Kowanówko | Kowanówko, wieś | -ka, kowanówecki | ||||||
565. | Lulin, leśniczówka | Lulin, wieś | -na, luliński | ||||||
566. | Maniewo-Huby, część wsi Maniewo | Maniewo, wieś | -wa, maniewski | ||||||
567. | Miłowody, część wsi Kowanówko | Kowanówko, wieś | -ka, kowanówecki | ||||||
568. | Niemieczkowo, leśniczówka | Niemieczkowo, wieś | -wa, niemieczkowski | ||||||
569. | Nowe Osowo, wieś | Osowo Nowe, wieś | -wa -wego, osowski | ||||||
570. | Oborniki, część wsi Dąbrówka Leśna | Dąbrówka Leśna, wieś | -ki -nej, dąbrówecki | ||||||
571. | Ocieszyn-Huby, część wsi Ocieszyn | Ocieszyn, wieś | -na, ocieszyński | ||||||
572. | Ocieszynek, część wsi Ocieszyn | Ocieszyn, wieś | -na, ocieszyński | ||||||
573. | Ruks, część wsi Przeciwnica | Ruks, osada | -sa | ||||||
574. | Stara Leśniczówka, część wsi Sycyn | Sycyn, wieś | -na, sycyński | ||||||
575. | Stare Osowo, wieś | Osowo Stare, wieś | -wa -rego, osowski | ||||||
576. | Uścikowiec, wieś | Uścikówiec, wieś | -wca, uścikówiecki | ||||||
577. | Wargowo-Dworzec, część wsi Wargowo | Wargowo, wieś | -wa, wargowski | ||||||
578. | Wargowo-Huby, część wsi Wargowo | Wargowo, wieś | -wa, wargowski | ||||||
579. | Zaganka, część wsi Rożnowo | Rożnowo, wieś | -wa, rożnowski | ||||||
580. | Ryczywół | Łaszczowiec, część wsi Ludomy | Łaszczewiec, część wsi Ludomy | -wca | |||||
ostrowski | |||||||||
581. | Raszków | Niemojewiec, osada | Niemojewiec, wieś | -wca, niemojewiecki | |||||
pleszewski | |||||||||
582. | Dobrzyca | Nowy Świat, przysiółek wsi Dobrzyca | Nowy Świat, część wsi Dobrzyca | -wego -tu | |||||
583. | Ruda, część wsi Lutynia | Ruda, wieś | -dy, rudzki | ||||||
poznański | |||||||||
584. | Buk | Cieśle, osada | Cieśle, wieś | -li, ciesielski | |||||
585. | Józefowo, wieś | Józefowo, część wsi Otusz | -wa | ||||||
586. | Czerwonak | Annowo, osada | Annowo, wieś | -wa, annowski | |||||
587. | Czerwonczyn, część wsi Czerwonak | Czerwonak, wieś | -ka, czerwonacki | ||||||
588. | Ludwikowo, leśniczówka | Ludwikowo, osada leśna | -wa | ||||||
589. | Miękówko, część wsi Czerwonak | Czerwonak, wieś | -ka, czerwonacki | ||||||
590. | Potasze, część wsi Bolechówko | Potasze, wieś | -sza, potaski | ||||||
591. | Szlachęcin, osada | Szlachęcin, wieś | -na, szlachęciński | ||||||
592. | Trzaskowo, osada | Trzaskowo, wieś | -wa, trzaskowski | ||||||
593. | Kostrzyn | Buszkówiec, osada | Buszkówiec, wieś | -wca, buszkówiecki | |||||
594. | Drzązgowo, osada | Drzązgowo, wieś | -wa, drzązgowski | ||||||
595. | Glinka, część wsi Strumiany | Glinka Duchowna, wieś | -ki -nej, glinecki | ||||||
596. | Gułtowy, leśniczówka | Gułtowy, wieś | -tów, gułtowski | ||||||
597. | Gułtowy, osada | Gułtowy, wieś | -tów, gułtowski | ||||||
598. | Gwiazdowo, osada | Gwiazdowo, wieś | -wa, gwiazdowski | ||||||
599. | Iwno, osada | Iwno, wieś | -na, iwieński | ||||||
600. | Leśna Grobla, część wsi Siedleczek | Leśna Grobla, osada | -nej -li | ||||||
601. | Libartowo, osada | Libartowo, wieś | -wa, libartowski | ||||||
602. | Ługowiny, osada | Ługowiny, wieś | -win, ługowiński | ||||||
603. | Sanniki, osada | Sanniki, wieś | -nik, sannicki | ||||||
604. | Wiktorowo, osada | Wiktorowo, wieś | -wa, wiktorowski | ||||||
605. | Mosina | Kubalin, przysiółek | Kubalin, osada | -na | |||||
606. | Nowe Dymaczewo, wieś | Dymaczewo Nowe, wieś | -wa -wego, dymaczewski | ||||||
607. | Stare Dymaczewo, wieś | Dymaczewo Stare, wieś | -wa -rego, dymaczewski | ||||||
608. | Rokietnica | Cerekwica, część wsi Mrowino | Cerekwica, wieś | -cy, cerekwicki | |||||
609. | Dalekie, przysiółek wsi Napachanie | Dalekie, wieś | -kiego, dalecki | ||||||
610. | Gajówka Sobota, gajówka | Gajówka Sobota, część wsi Sobota | -ki -ty | ||||||
611. | Suchy Las | Pawłowice, osada | Złotniki, wieś | -nik, złotnicki | |||||
słupecki | |||||||||
612. | Strzałkowo | Kotowo, część wsi Ostrowo Kościelne | Ostrowo Kościelne, wieś | -wa -nego, ostrowski | |||||
szamotulski | |||||||||
613. | Szamotuły | Mątowo, wieś | Mutowo, wieś | -wa, mutowski | |||||
średzki | |||||||||
614. | Krzykosy | Ciołki, część wsi Przymiarki Sulęcińskie | Ciołki, część wsi Sulęcin | -ków | |||||
615. | Przymiarki Soleckie, przysiółek | Przymiarki, przysiółek | -rek | ||||||
616. | Przymiarki Sulęcińskie, wieś | Przymiarki Sulęcińskie, część wsi Sulęcin | -rek -kich | ||||||
617. | Wiosna, przysiółek | Wiosna, wieś | -ny, wiośniański | ||||||
turecki | |||||||||
618. | Władysławów | Olesin, kolonia | Olesin, wieś | -na, olesiński | |||||
wrzesiński | |||||||||
619. | Września | Czachrowo, wieś | Obłaczkowo, wieś | -wa, obłaczkowski | |||||
620. | Gozdowo, osada | Gozdowo-Młyn, osada | -wa-Młynu | ||||||
621. | Słomówko, osada | Słomówko, wieś | -ka, słomówecki | ||||||
622. | Sokołówko, część wsi Sokołowo | Sokołowo, wieś | -wa, sokołowski | ||||||
złotowski | |||||||||
623. | Okonek | Babi Dwór, część wsi Lotyń | Babi Dwór, osada | -biego Dworu | |||||
624. | Bolkowo, część wsi Ciosaniec | Ciosaniec, wieś | -ńca, ciosaniecki | ||||||
625. | Kruszka, część wsi Lotyń | Kruszka, wieś | -ki, kruszecki | ||||||
626. | Lubnicki Młyn, część wsi Lubnica | Lubnica, wieś | -cy, lubnicki | ||||||
627. | Skoki, część wsi Glinki Suche | Skoki, wieś | -ków, skocki | ||||||
ZACHODNIOPOMORSKIE | |||||||||
białogardzki | |||||||||
628. | Tychowo | Bąbnica, osada | Tychowo, wieś | -wa, tychowski | |||||
goleniowski | |||||||||
629. | Nowogard | Kościuszki, przysiółek wsi Olchowo | Olchowo, wieś | -wa, olchowski | |||||
gryficki | |||||||||
630. | Trzebiatów | Bieczynko, osada | Bieczynko, przysiółek wsi Bieczyno | -ka | |||||
631. | Jawory, gajówka | Gosław, wieś | -wia, gosławski | ||||||
632. | Nowielice, osada | Nowielice, wieś | -lic, nowielicki | ||||||
633. | Osieki, gajówka | Paliczyno, gajówka | -na | ||||||
634. | Sadlenko, wieś | Sadlenko, przysiółek wsi Sadlno | -ka | ||||||
635. | Stodorków, przysiółek | Chomętowo, wieś | -wa, chomętowski | ||||||
636. | Wlewo, osada | Wlewo, wieś | -wa, wlewski | ||||||
kamieński | |||||||||
637. | Wolin | Czaplice, leśniczówka | Czaplice, część wsi Dargobądz | -lic | |||||
638. | Dramino, osada | Dramino, wieś | -na, dramiński | ||||||
639. | Kołczewko, przysiółek | Kołczewko, część wsi Kołczewo | -ka | ||||||
640. | Lewno, przysiółek | Lewno, część wsi Zastań | -na | ||||||
641. | Łojszyno, przysiółek | Łojszyno, wieś | -na, łojszyński | ||||||
642. | Łubczewo, leśniczówka | Łubczewo, część wsi Dargobądz | -wa | ||||||
643. | Mokrzyca Mała, osada | Mokrzyca Mała, wieś | -cy -łej, mokrzycki | ||||||
644. | Piaski Wielkie, osada | Piaski Wielkie, wieś | -ków -kich, piasecki | ||||||
645. | Recz, osada | Recz, część wsi Mierzęcin | -cza | ||||||
646. | Rzeczyn, osada | Rzeczyn, wieś | -na, rzeczyński | ||||||
647. | Świętoujść, osada | Świętouść, osada | -ścia | ||||||
648. | Unin, osada | Unin, wieś | -na, uniński | ||||||
649. | Uninek, przysiółek | Uninek, część wsi Kodrąb | -nka | ||||||
650. | Wartowo, przysiółek | Wartowo, część wsi Kołczewo | -wa | ||||||
651. | Wiejkowo, osada | Wiejkowo, wieś | -wa, wiejkowski | ||||||
652. | Wisełka, osada | Wisełka, wieś | -ki, wisłecki | ||||||
653. | Koszalin (miasto na prawach powiatu) | Chełmoniewo, wieś | Chełmoniewo, część miasta Koszalin | -wa | |||||
654. | Dzierżęcino, wieś | Dzierżęcino, część miasta Koszalin | -na | ||||||
655. | Lubiatowo, wieś | Lubiatowo, część miasta Koszalin | -wa | ||||||
656. | Raduszka, wieś | Raduszka, część miasta Koszalin | -ki | ||||||
657. | Sarzyno, wieś | Sarzyno, część miasta Koszalin | -na | ||||||
658. | Wilkowo, osada | Wilkowo, część miasta Koszalin | -wa | ||||||
659. | Żabowo, osada | Żabowo, część miasta Koszalin | -wa | ||||||
łobeski | |||||||||
660. | Dobra | Grzęzienko, osada | Grzęzienko, wieś | -ka, grzęzienecki | |||||
661. | Wrześno, osada | Wrześno, wieś | -na, wrzesieński | ||||||
662. | Zapłocie, kolonia | Zapłocie, wieś | -cia, zapłocki | ||||||
663. | Resko | Nacmierz, osada | Naćmierz, osada | -rza | |||||
myśliborski | |||||||||
664. | Dębno | Bielawa, osada wsi Cychry | Cychry, wieś | Cycher, cycherski | |||||
665. | Płetnie, przysiółek wsi Barnówko | Barnówko, wieś | -ka, barnówecki | ||||||
666. | Porąbka, przysiółek wsi Cychry | Cychry, wieś | Cycher, cycherski | ||||||
667. | Ptakowo, przysiółek wsi Cychry | Cychry, wieś | Cycher, cycherski | ||||||
668. | Śniegoszewo, osada wsi Dolsk | Dolsk, wieś | -ka, dolski |
ZAŁĄCZNIK Nr 3
WYKAZ ZNIESIONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI
WYKAZ ZNIESIONYCH URZĘDOWYCH NAZW MIEJSCOWOŚCI
Lp. | Województwo, powiat, gmina | Znoszone nazwy miejscowości | Drugi przypadek deklinacji, forma przymiotnika |
1 | 2 | 3 | 4 |
DOLNOŚLĄSKIE | |||
głogowski | |||
1. | Kotla | Bogomice, wieś | -mic, bogomicki |
strzeliński | |||
2. | Borów | Brzoza, leśniczówka | -y |
KUJAWSKO-POMORSKIE | |||
3. | Toruń (miasto na prawach powiatu) | Hutowo, część miasta Toruń | -wa |
LUBELSKIE | |||
włodawski | |||
4. | Wola Uhruska | Łukówek Piękny, przysiółek | -wka -nego |
ŁÓDZKIE | |||
pabianicki | |||
5. | Pabianice | Berg, część miasta Pabianice | -gu |
6. | Dąbrowa, część miasta Pabianice | -wy | |
7. | Kapuśniaki, część miasta Pabianice | -ków | |
8. | Nowa Wola, część miasta Pabianice | -wej -li | |
9. | Ostatnie Pole, część miasta Pabianice | -niego -la | |
10. | Piaski-Kolonia, część miasta Pabianice | -ków-Kolonii | |
11. | Sereczyn, część miasta Pabianice | -na | |
12. | Ścięgny Strumieńskie, część miasta Pabianice | -gien -kich | |
13. | Za Ługiem, część miasta Pabianice | Za Ługiem | |
radomszczański | |||
14. | Gidle | Lasek, kolonia | -sku |
wieruszowski | |||
15. | Lututów | Janusz, część wsi Jeżopole | -sza |
16. | Kornelin, część wsi Jeżopole | -na | |
17. | Walknówek, część wsi Jeżopole | -wka | |
MAŁOPOLSKIE | |||
miechowski | |||
18. | Książ Wielki | Głogowiany, wieś | -wian, głogowiański |
oświęcimski | |||
19. | Zator | Zaskawie, wieś | -wia, zaskawski |
MAZOWIECKIE | |||
białobrzeski | |||
20. | Stromiec | Branków, osada | -kowa |
płoński | |||
21. | Raciąż | Zawada, część miasta Raciąż | -dy |
PODKARPACKIE | |||
ropczycko-sędziszowski | |||
22. | Sędziszów Małopolski | Podlipie, część miasta Sędziszów Małopolski | -pia |
PODLASKIE | |||
bielski | |||
23. | Bielsk Podlaski | Kolonia Biała, część miasta Bielsk Podlaski | -nii -łej |
24. | Kolonia Hołowiesk, część miasta Bielsk Podlaski | -nii -ka | |
moniecki | |||
25. | Goniądz | Gajówka, gajówka | -ki |
26. | Popławy, przysiółek | -ław | |
27. | Puste, przysiółek | -tego | |
POMORSKIE | |||
bytowski | |||
28. | Studzienice | Jabłończ Mały, osada | -cza -łego |
lęborski | |||
29. | Wicko | Bargędzinko, przysiółek | -ka |
ŚLĄSKIE | |||
cieszyński | |||
30. | Skoczów | Ochaby, wieś | -bów, ochabski |
gliwicki | |||
31. | Knurów | Jagielnia, część miasta Knurów | -ni |
tarnogórski | |||
32. | Radzionków | Kolonia Mariacka, część miasta Radzionków | -nii -kiej |
ŚWIĘTOKRZYSKIE | |||
starachowicki | |||
33. | Mirzec | Gajówka Małyszyniec, gajówka | -ki -ńca |
34. | Gajówka Mirzec, gajówka | -ki -rca | |
35. | Leśniczówka Małyszyn, leśniczówka | -ki -na | |
WIELKOPOLSKIE | |||
obornicki | |||
36. | Oborniki | Rudki, część miasta Oborniki | -dek |
37. | Wybudowanie, część miasta Oborniki | -nia | |
złotowski | |||
38. | Okonek | Lotyń, osada | -nia |
39. | Lubnica, osada | -cy | |
40. | Łomczewo, osada | -wa | |
ZACHODNIOPOMORSKIE | |||
drawski | |||
41. | Kalisz Pomorski | Myszyna, część miasta Kalisz Pomorski | -ny |
42. | Pniewy, część miasta Kalisz Pomorski | Pniew | |
43. | Siekiercze, część miasta Kalisz Pomorski | -cza | |
44. | Smugi, część miasta Kalisz Pomorski | Smug | |
45. | Koszalin (miasto na prawach powiatu) | Przedmieście Bolesława Chrobrego, część miasta Koszalin | -cia Bolesława Chrobrego |
46. | Przedmieście Księżnej Anny, część miasta Koszalin | -cia Księżnej Anny | |
łobeski | |||
47. | Dobra | Dobrzanka, część miasta Dobra | -ki |
Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »