Ustalenie granic miasta Kostopola w powiecie kostopolskim, województwie wołyńskiem.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1934.35.321

Akt utracił moc
Wersja od: 25 kwietnia 1934 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH
z dnia 19 kwietnia 1934 r.
o ustaleniu granic miasta Kostopola w powiecie kostopolskim, województwie wołyńskiem.

Na podstawie art. 1 ustawy z dnia 20 lutego 1920 r. w przedmiocie zaliczania osad wiejskich w poczet miast oraz zmiany granic miast na obszarze b. zaboru rosyjskiego (Dz. U. R. P. Nr. 19, poz. 92), w brzmieniu ustalonem rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 3 grudnia 1932 r. w sprawie zmiany właściwości niektórych władz w zakresie podziału administracyjnego Państwa (Dz. U. R. P. Nr. 109, poz. 895), zarządzam co następuje:
Granice miasta Kostopola w powiecie kostopolskim, województwie wołyńskiem, utworzonego rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 12 września 1922 r. (Dz. U. R. P. Nr. 82, poz. 733) ustalam w sposób następujący:

Od strony południowo-zachodniej, począwszy od przejazdu przez tor kolejowy na drodze gminnej Kostopol - Maszcza, punktem początkowym granicy miasta Kostopola jest słup graniczny Lasów Państwowych Nr. 99. Od tego punktu granica biegnie w kierunku północno-wschodnim, stroną wschodnią pasa wywłaszczonego Polskich Kolei Państwowych i naprzeciw słupa telegraficznego Nr. 7/30, znajdującego się na przeciwległej stronie, przecina tor kolejowy i pas wywłaszczenia Polskich Kolei Państwowych i w linji oznaczonej słupami pomiarowemi Polskich Kolei Państwowych i Lasów Państwowych przechodzi krawędzią lasu, przecina drogę Kostopol - Berestowiec i prowadząc dalej przez słup pomiarowy L. 0 - 3 biegnie w kierunku północno - zachodnim linją łamaną oznaczoną rowem, oddzielającym od miasta Lasy Państwowe, do słupa. Nr. 94. Od tego miejsca granica odchyla się ku zachodowi i biegnie dalej rowem oznaczonym słupami Lasów Państwowych do słupa Nr. 89, załamuje się tu na północ, biegnie wzdłuż polnej granicy oznaczonej kopcami i palami, oddzielającej grunta kolonji Chmyzopol, do zetknięcia się z rowem granicznym, który również oddziela grunty kolonji Chmyzopol, gdzie zmienia kierunek na północno-wschodni, biegnąc dalej tym rowem, poczem załamuje się w kierunku północno-zachodnim i biegnie linją graniczną znaczoną palami, do kopca znajdującego się w narożniku granic gruntów kolonji Chmyzopol i wsi Peremenka.

Dalej w kierunku północno-wschodnim pasem granicznym, oddzielającym grunta wsi Peremenki, do wylotu ulicy Drzewnej. Od tej ulicy granica biegnie drogą dojazdową w tym samym kierunku, przecinając tor kolejowy do Janowej Doliny, następnie w odległości 63 m od toru kolejowego załamuje się (koło kopca granicznego) w kierunku północno zachodnim, poczem w odległości 60 m od wyżej wymienionego kopca zmienia kierunek na północny wschód, biegnie dalej wyżej wymienioną drogą dojazdową obok cmentarza wsi Peremenka do drogi powiatowej Nr. 8 i znajdującego się tam słupa granicznego Nr. 26. Dalej zachodnim brzegiem tej drogi w kierunku południowo - wschodnim do słupa granicznego Nr. 23. Od tego miejsca załamuje się w kierunku północno - wschodnim i w linji prostej, oddzielającej grunta wsi Peremenka od gruntów Lasów Państwowych, dochodzi do wschodniego brzegu rzeki Zamczysko. Dalej granica załamuje się w górę rzeki i biegnie wschodnim brzegiem rzeki w kierunku południowo-wschodnim do mostu kolejowego na szlaku Równe - Sarny, przechodzi linją przyczółka mostowego od strony Sarn i począwszy od wschodniego naroża przyczółka biegnie przez pas wywłaszczeniowy Polskich Kolei Państwowych do leśnej linji działowej, wytkniętej pomiędzy oddziałami 37 a 50 Lasów Państwowych, w kierunku wschodnim dochodząc do słupa pomiarowego Nr. 1. Dalej w tym samym kierunku, przechodząc przez słup "U", granica biegnie przez las państwowy linją oddziałową do słupa oddziałowego Nr. 49/36, znajdującego się przy drodze powiatowej Kostopol - Bereźne. Od tego miejsca załamuje się na południowy zachód i biegnie krawędzią lasu wzdłuż zachodniego brzegu pasa drogowego na przestrzeni 402 m do punktu, gdzie rów, rozgraniczający grunta miasta Kostopola od terenu lasów państwowych, przecina wyżej wymienioną drogę. Od tego miejsca granica biegnie linją łamaną w kierunku wschodnim północnym brzegiem rowu oddzielającego Lasy Państwowe od gruntów wsi Kostopol do słupa granicznego Nr. 91, od którego załamuje się w kierunku południowym, biegnie dalej tym samym rowem do strumyka bez nazwy i znajdującego się tam w narożu gruntów wsi Borszczówki i Lasów Państwowych słupa granicznego Nr. 90, tu załamuje się na południowy zachód, biegnie dalej środkiem strumyka do przecięcia się z osią rowu, stanowiącego granice, gruntów wsi Borszczówka, skąd linją tego rowu kieruje się na południe, przecina drogę wojewódzką Kostopol - Ludwipol i biegnie dalej w tym samym kierunku do naroża gruntów wsi Borszczówka i Mała Lubasza i znajdującego się tam kopca granicznego.

Od tego miejsca granica załamuje się w kierunku południowo-zachodnim i linją rowu oznaczonego palami, odgraniczającego grunta wsi Mała Lubasza, biegnie do przecięcia się z pasem drogowym drogi wojewódzkiej Kostopol - Małe Siedliszcze, wychodząc w odległości 13 m od znajdującego się przy tej drodze słupa telegraficznego Nr. 55/26. Następnie skręca na północny zachód i nie przecinając drogi biegnie brzegiem pasa drogowego do słupa telegraficznego Nr. 79/26. W tem miejscu zmienia kierunek na południowy zachód i biegnie dalej na przestrzeni 482 m rowem granicznym, oddzielającym grunta majątku Mała Lubasza do narożnego pala granicznego. Od tego miejsca skręca na północny zachód, biegnąc dalszą linją rowu na przestrzeni 320 m do kopca, znajdującego się w narożniku działek Iwana Maksimczuka, Klima Zwizdeckiego i majątku Mała Lubasza. Od tego miejsca skręca na południowy zachód i po prostej linji biegnie do zachodniego brzegu rzeki Zamczysko, zachodnim brzegiem rzeki w kierunku północno-zachodnim do stawu, poczem brzegiem stawu, przy wylocie rowu odpływowego na południowy zachód linją tego rowu po granicy gruntów majątku Chotenka i dalej linją łamaną do przecięcia drogi wojewódzkiej Kostopol - Równe, przecina wyżej wymienioną drogę przez most nad rowem i biegnie dalej do słupa granicznego Nr. 102, znajdującego się w narożu gruntów majątku Chotenka i Lasów Państwowych.

Od tego miejsca granica załamuje się w kierunku północno-zachodnim, biegnie linją rowu po granicy lasów państwowych do punktu wyjścia, t. j. do słupa granicznego Lasów Państwowych Nr. 99.

Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.