USA-Polska. Porozumienie wykonawcze do Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki dotyczącej rozmieszczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej systemu obrony przed rakietami balistycznymi w sprawie użytkowania terenów oraz przestrzeni powietrznej wokół Bazy systemu obrony przed rakietami balistycznymi. Warszawa.2015.04.27.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2016.234

Akt obowiązujący
Wersja od: 8 lutego 2016 r.

POROZUMIENIE WYKONAWCZE
podpisane w Warszawie dnia 27 kwietnia 2015 r.
między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki do Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki dotyczącej rozmieszczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej systemu obrony przed rakietami balistycznymi w sprawie użytkowania terenów oraz przestrzeni powietrznej wokół Bazy systemu obrony przed rakietami balistycznymi,

W imieniu Rzeczypospolitej Polskiej

PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

podaje do powszechnej wiadomości:

Dnia 27 kwietnia 2015 r. w Warszawie zostało podpisane Porozumienie wykonawcze między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki do Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki dotyczącej rozmieszczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej systemu obrony przed rakietami balistycznymi w sprawie użytkowania terenów oraz przestrzeni powietrznej wokół Bazy systemu obrony przed rakietami balistycznymi, w następującym brzmieniu:

POROZUMIENIE WYKONAWCZE

MIĘDZY RZĄDEM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ A RZĄDEM STANÓW

ZJEDNOCZONYCH AMERYKI

DO UMOWY MIĘDZY

RZĄDEM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

A RZĄDEM STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI

DOTYCZĄCEJ ROZMIESZCZENIA NA TERYTORIUM

RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ SYSTEMU OBRONY PRZED RAKIETAMI

BALISTYCZNYMI

W SPRAWIE UŻYTKOWANIA TERENÓW ORAZ PRZESTRZENI

POWIETRZNEJ WOKÓŁ BAZY SYSTEMU OBRONY PRZED RAKIETAMI

BALISTYCZNYMI

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej ("Rzeczpospolita Polska") i Rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki ("Stany Zjednoczone") ("Strony"), działając na podstawie i w celu wypełnienia artykułu V Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki dotyczącej rozmieszczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej antybalistycznych obronnych rakiet przechwytujących, podpisanej w Warszawie dnia 20 sierpnia 2008 r. oraz Protokołu zmieniającego Umowę między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki dotyczącą rozmieszczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej antybalistycznych obronnych rakiet przechwytujących, podpisanego w Krakowie dnia 3 lipca 2010 r., który zmienił jej tytuł na Umowę między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki dotyczącą rozmieszczenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej systemu obrony przed rakietami balistycznymi ("Umowa"),

Niniejszym postanowiły, co następuje:

CEL

1.
Niniejsze Porozumienie wykonuje artykuł V ustępy 5 i 7 Umowy poprzez określenie ograniczeń w użytkowaniu terenów oraz przestrzeni powietrznej otaczających Bazę ("Ograniczenia"), w celu zapewnienia wykorzystania tych terenów i przestrzeni powietrznej zgodnie z wymogami funkcjonowania Bazy. Ograniczenia są wyszczególnione w artykułach IV, VI i VII i obejmują "uzgodnione obostrzenia" zdefiniowane w artykule V ustęp 8 litera b.
2.
Stany Zjednoczone potwierdzają, że dostarczyły odnośne informacje, znane w chwili podpisywania niniejszego Porozumienia, w celu umożliwienia Rzeczypospolitej Polskiej zapewnienia, że użytkowanie terenów oraz przestrzeni powietrznej otaczających Bazę jest zgodne z wymogami funkcjonowania Bazy.
3.
Ograniczenia wynikające z niniejszego Porozumienia lub wprowadzone na podstawie niniejszego Porozumieniem służą zapewnieniu bezpieczeństwa Stron.

DEFINICJE

Wyrażenia niezdefiniowane odmiennie w niniejszym Porozumieniu, mają takie samo znaczenie jak w Umowie. Dla celów niniejszego Porozumienia poniższe wyrażenia są definiowane następująco:

1.
"Punkt Centralny" oznacza punkt odniesienia zlokalizowany w obrębie Bazy w punkcie o współrzędnych 54°28'46,354''N oraz 17°0638,046''E, w układzie odniesienia WGS-84, wysokość 64 metry n.p.m.
2.
"Punkt Odniesienia Radaru" oznacza lokalizację radaru działającego w punkcie o współrzędnych 54°28'48,158''N oraz 17°06'04,719''E, w układzie odniesienia WGS-84, wysokość 65 metrów n.p.m.
3.
"Funkcjonowanie Bazy" oznacza funkcjonowanie radaru, wystrzeliwanie rakiet przechwytujących, łączność, bezpieczeństwo, eksploatację, logistykę oraz wszelkie inne działania niezbędne dla wsparcia funkcjonowania Bazy.
4.
"Konstrukcja" oznacza każdy stały lub tymczasowy obiekt budowlany, w tym budowlę, wieżę lub inny obiekt związany z gruntem. Konstrukcja obejmuje wszystkie zainstalowane na niej urządzenia, takie jak znaki i anteny. Wysokość konstrukcji będzie mierzona od szczytu danej konstrukcji (z uwzględnieniem wszystkich zainstalowanych na niej urządzeń) do poziomu powierzchni gruntu.
5.
"Duża Konstrukcja" oznacza konstrukcję, której objętość powyżej poziomu powierzchni gruntu przekracza 6000 metrów sześciennych.
6.
"Nadajniki elektromagnetyczne" oznaczają urządzenia emitujące sygnały elektromagnetyczne różnej częstotliwości i mocy. Termin nadajniki elektromagnetyczne nie obejmuje powszechnie używanych urządzeń domowych, takich jak kuchenki mikrofalowe, telefony komórkowe i piloty bezprzewodowe.
7.
"Organ wykonawczy" oznacza Departament Obrony Stanów Zjednoczonych oraz Ministra Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej.

GRANICE I DOSTĘP DO BAZY

1.
Baza oraz Obiekt/Instalacja zostały ogólnie przedstawione na mapie będącej załącznikiem do Umowy. Granice Bazy oraz Obiektu/Instalacji są szczegółowo wskazane przez punkty pomiarowe określone w załączniku A.
2.
Dostęp do Bazy jest kontrolowany, a obszar wewnątrz Bazy nie jest powszechnie dostępny.

OGRANICZENIA W ZAKRESIE PRAC BUDOWLANYCH NA TERENACH OTACZAJĄCYCH BAZĘ

1.
Ograniczenia wysokości konstrukcji są mierzone od Punktu Odniesienia Radaru, przyjmując powierzchnię ziemi jako płaszczyznę poziomą.
2.
Poza granicami Bazy, w odległości 1600 metrów od Punktu Odniesienia Radaru, żadna konstrukcja nie może przekraczać wysokości określonej przez powierzchnię boczną stożka ściętego, której początek jest położony w odległości 735 metrów od Punktu Odniesienia Radaru oraz 10 metrów ponad poziom gruntu w tym punkcie i która kieruje się ku górze pod kątem 2,64° do płaszczyzny horyzontu. Graficzną prezentację zawarto w załączniku B, pozycja nr 1.
3.
Poza granicami Bazy, w odległości pomiędzy 1600 metrów i 35 000 metrów od Punktu Odniesienia Radaru, żadna konstrukcja nie może przekraczać wysokości określonej przez powierzchnię boczną stożka, która kieruje się ku górze pod kątem 1,5° do płaszczyzny horyzontu. Wierzchołek stożka leży na wysokości 15,24 metra nad poziomem gruntu w Punkcie Odniesienia Radaru. Graficzną prezentację zawarto w załączniku B, pozycja nr 2.
4.
W odległości 4000 metrów od Punktu Odniesienia Radaru zabronione jest budowanie turbin wiatrowych.
5.
Strony uzgadniają, że konstrukcje i turbiny wiatrowe, istniejące lub planowane do budowy w chwili wejścia w życie niniejszego Porozumienia, mogą pozostać w stanie niezmienionym lub mogą zostać zbudowane zgodnie z planami. Graficzną prezentację oraz listę istniejących lub planowanych do budowy turbin wiatrowych zawarto w załączniku C.

POZWOLENIA NA BUDOWĘ ORAZ ZMIANY W PLANACH ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO

1.
Właściwe organy Rzeczypospolitej Polskiej uwzględnią Ograniczenia wynikające z niniejszego Porozumienia we wszystkich wydawanych przez siebie dokumentach i decyzjach dotyczących kształtowania polityki przestrzennej oraz zasad zagospodarowania terenu i zabudowy, w tym w decyzjach o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz w pozwoleniach na budowę.
2.
Decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowaniu terenu oraz pozwolenia na budowę, wydane po wejściu w życie niniejszego Porozumienia, nieuwzględniające Ograniczeń wynikających z niniejszego Porozumienia, są nieważne.
3.
W zakresie czynności wykonywanych na podstawie niniejszego Porozumienia, Dowódca Polski jest terenowym organem wykonawczym Ministra Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej. Właściwe organy Rzeczypospolitej Polskiej przekazują Dowódcy Polskiemu wszystkie wnioski i projekty dotyczące którychkolwiek konstrukcji wymienionych w literze a lub b poniżej:
a)
Dużych Konstrukcji na terenach otaczających Bazę w promieniu 4000 m od Punktu Odniesienia Radaru;
b)
turbin wiatrowych lub farm wiatrowych na terenach otaczających Bazę w promieniu od 4000 m do 35000 m od Punktu Odniesienia Radaru.
4.
Właściwe organy Rzeczypospolitej Polskiej niezwłocznie zawieszają nowe lub wszczęte postępowania w sprawie wniosków i projektów, o których mowa w ustępie 3 niniejszego artykułu ("wnioski i projekty"), do czasu zakończenia postępowania określonego w ustępach 5-8 niniejszego artykułu. Zakończenie takiego postępowania nastąpi w ciągu 120 dni kalendarzowych liczonych od dnia otrzymania przez Dowódcę Amerykańskiego wniosków i projektów.
5.
Niezwłocznie po otrzymaniu wniosków i projektów Dowódca Polski przekazuje je Dowódcy Amerykańskiemu i właściwym polskim organom wojskowym.
6.
Dowódca Amerykański przekazuje Dowódcy Polskiemu możliwie najszybciej, nie później jednak niż w terminie 60 dni kalendarzowych od dnia otrzymania wniosków i projektów, pisemną opinię wraz z uzasadnieniem dotyczącym zgodności albo niezgodności przedstawionych wniosków i projektów z wymogami funkcjonowania systemu obrony przed rakietami balistycznymi.
7.
W przypadku, gdy przedstawiona przez Dowódcę Amerykańskiego opinia wskazuje na zgodność wniosków i projektów z wymogami funkcjonowania systemu obrony przed rakietami balistycznymi, Dowódca Polski uzgadnia te projekty i wnioski. W przypadku nieprzekazania opinii przez Dowódcę Amerykańskiego w terminie 60 dni kalendarzowych, Dowódca Polski również uzgadnia wnioski i projekty.
8.
W przypadku, gdy przedstawiona przez Dowódcę Amerykańskiego opinia wskazuje na niezgodność wniosków i projektów z wymogami funkcjonowania systemu obrony przed rakietami balistycznymi, zastosowanie ma następująca procedura:
a)
Dążąc do zmniejszenia wpływu Ograniczeń, uwzględniając przy tym prawa i obowiązki podmiotów występujących z wnioskiem lub projektem, organy wykonawcze lub ich wyznaczeni przedstawiciele przystępują do konsultacji, mających na celu znalezienie rozwiązań, które pozwolą na uzgodnienie takich wniosków i projektów poprzez zastosowanie uzasadnionych środków technicznych, technologicznych lub organizacyjnych dotyczących wymogów funkcjonowania systemu obrony przed rakietami balistycznymi ("uzgodnione środki"). W przypadku, gdy jest to uzasadnione, organy wykonawcze lub ich wyznaczeni przedstawiciele zatwierdzają w terminie 30 dni kalendarzowych zastosowanie uzgodnionych środków, informując o tym Dowódcę Polskiego, który następnie uzgadnia wnioski i projekty, zgodnie z uzgodnionymi środkami.
b)
Jeżeli którykolwiek organ wykonawczy lub jego wyznaczeni przedstawiciele uznają za nierealne zastosowanie uzgodnionych środków, wówczas organy wykonawcze lub ich wyznaczeni przedstawiciele przystępują do konsultacji, mających na celu znalezienie rozwiązań, które pozwolą na uzgodnienie wniosków i projektów poprzez nałożenie obostrzeń w zakresie kubatury, powierzchni, wysokości, długości, szerokości, liczby kondygnacji, lokalizacji lub sposobu użytkowania konstrukcji, tak aby stały się one zgodne z wymogami funkcjonowania Systemu obrony przed rakietami balistycznymi ("uzgodnione obostrzenia"). Organy wykonawcze lub ich wyznaczeni przedstawiciele zatwierdzają w terminie 30 dni kalendarzowych uzgodnione obostrzenia oraz informują o nich Dowódcę Polskiego, który następnie uzgadnia wnioski i projekty, zgodnie z uzgodnionymi obostrzeniami.
c)
W celu osiągnięcia kompromisu dotyczącego uzgodnionych środków lub uzgodnionych obostrzeń organy wykonawcze lub ich wyznaczeni przedstawiciele mogą rozważyć zaangażowanie właściwego podkomitetu Wspólnej Komisji.
d)
W przypadku, gdy organy wykonawcze lub ich wyznaczeni przedstawiciele nie są wstanie dojść do kompromisu co do uzgodnionych środków lub uzgodnionych obostrzeń, sprawa zostaje skierowana do dalszego rozpatrzenia do Współprzewodniczących Wspólnej Komisji.
e)
Organy wykonawcze lub ich wyznaczeni przedstawiciele rozstrzygną, czy charakter uzgodnionych środków lub uzgodnionych obostrzeń wymaga zmiany niniejszego Porozumienia.
9.
Korespondencja między właściwymi organami prowadzona jest przez każdą ze Stron we własnym języku. Konsultacje dotyczące uzgodnionych środków lub uzgodnionych obostrzeń, realizowane na podstawie ustępu 8, są prowadzone w językach polskim i angielskim.
10.
Jeżeli wymaga tego interes bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej, właściwe władze Rzeczypospolitej Polskiej, akceptując wnioski i projekty, mogą odstąpić od sporządzenia uzasadnienia decyzji dotyczących wniosków i projektów.

OGRANICZENIA W UŻYTKOWANIU NADAJNIKÓW ELEKTROMAGNETYCZNYCH ORAZ URZĄDZEŃ INICJOWANYCH ELEKTRYCZNIE

1.
Nadajniki elektromagnetyczne, położone na zewnątrz granicy Obiektu/Instalacji, nie mogą generować pola elektromagnetycznego przekraczającego natężenie 3 V/m wartości skutecznej dla wszystkich częstotliwości od 9 kHz do 300 GHz, mierzonych 2 metry nad poziomem gruntu w Punkcie Centralnym.
2.
Urządzenia telekomunikacyjne sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych używane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej spełniają standardy ochrony środowiska i bezpieczeństwa określone prawem Rzeczypospolitej Polskiej. Urządzenia niespełniające tych wymagań podlegają procedurze zgodnie z artykułem 26 Polsko-Amerykańskiej Umowy Uzupełniającej SOFA. Pomiary środowiska, dotyczące zagrożeń dla personelu związanych z promieniowaniem elektromagnetycznym (ang. Hazards of Electromagnetic Radiation to Personnel - HERP), mające na celu określenie zgodności z normami HERP poza granicą Bazy, oparte są na okresie powtarzania paczki impulsów (graficzne przedstawienie zawarto w załączniku D).
3.
Sprzęt zawierający urządzenia inicjowane elektrycznie ("UIE"), włączając w to UIE wywołujące zapłon materiałów wybuchowych, napędowych lub pirotechnicznych, jest zabroniony wewnątrz granic Bazy, z wyjątkiem UIE, które są niezbędne Stanom Zjednoczonym do funkcjonowania Bazy.

OGRANICZENIA W LOTACH STATKÓW POWIETRZNYCH W PRZESTRZENI POWIETRZNEJ NAD BAZĄ

1.
Zgodnie z artykułem V ustęp 5 Umowy strefa o ograniczonym ruchu lotniczym typu R Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego zostanie ustanowiona nad Bazą od dnia 1 października 2017 r. Strefa o ograniczonym ruchu lotniczym zostanie ustanowiona i będzie funkcjonowała zgodnie z prawami i obowiązkami Stron wynikającymi z prawa międzynarodowego. Strefa o ograniczonym ruchu lotniczym obejmować będzie następujące obszary, mierzone od Punktu Centralnego:
a)
od poziomu terenu do poziomu lotu 165 włącznie - cylinder o promieniu 3 000 m od Punktu Centralnego (6 000 m średnicy);
b)
powyżej poziomu lotu 165 do poziomu lotu 410 włącznie - cylinder o promieniu 9 000 m od Punktu Centralnego (18 000 m średnicy);
c)
powyżej poziomu lotu 410 do poziomu lotu 660 włącznie - cylinder o promieniu 17 000 m od Punktu Centralnego (34 000 m średnicy).
2.
Graficzne przedstawienie strefy o ograniczonym ruchu lotniczym zawarto w załączniku E.
3.
Za zgodą Dowódcy Amerykańskiego i Dowódcy Polskiego lub ich wyznaczonych przedstawicieli państwowe statki powietrzne oraz statki powietrzne do ewakuacji medycznej mogą wykonywać loty w strefie o ograniczonym ruchu lotniczym.
4.
Niezależnie od wyżej wymienionych wyjątków dotyczących strefy o ograniczonym ruchu lotniczym, ruch statków powietrznych przewożących UIE jest zabroniony od poziomu terenu do poziomu lotu 165 - cylinder o promieniu 3 000 m od Punktu Centralnego (6 000 m średnicy).

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1.
Wspólna Komisja nadzoruje wykonywanie niniejszego Porozumienia. Spory dotyczące interpretacji lub stosowania mniejszego Porozumienia są rozstrzygane zgodnie z artykułem XV Umowy.
2.
Niniejsze Porozumienie wraz z załącznikami, które stanowią jego integralną część, może zostać zmienione w każdym czasie w drodze pisemnego porozumienia Stron. Zmiany sporządza się w formie pisemnej i wchodzą one w życie na warunkach określonych w niniejszym artykule. W przypadkach wystąpienia z wnioskiem o dokonanie zmiany przez którąkolwiek ze Stron, Strony niezwłocznie przystąpią do konsultacji dotyczących wnioskowanej zmiany.
3.
Niniejsze Porozumienie wchodzi w życie zgodnie z prawem wewnętrznym każdej ze Stron w dniu otrzymania późniejszej z pisemnych not, w których Strony informują się nawzajem o spełnieniu wszystkich wewnętrznych procedur niezbędnych do wejścia w życie niniejszego Porozumienia.
4.
Niniejsze Porozumienie pozostaje w mocy tak długo, jak długo pozostaje w mocy Umowa, lecz może być wypowiedziane w dowolnym czasie na podstawie pisemnego powiadomienia przekazanego przez którąkolwiek ze Stron drugiej Stronie z dwuletnim wyprzedzeniem.

Na dowód czego, niżej podpisani, należycie umocowani przez swoje Rządy, złożyli podpisy pod niniejszym Porozumieniem.

Sporządzono w Warszawie dnia 27 kwietnia 2015 roku w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, każdy w językach polskim i angielskim, przy czym oba teksty są jednakowo autentyczne.

ZAŁĄCZNIKI

ZAŁĄCZNIK  A

GRANICE BAZY i OBIEKTU/INSTALACJI

wzór

A)

 WSPÓŁRZĘDNE GRANIC BAZY

(WGS-84)
Numer punktuSzerokość (φ)Długość(λ)
21-176754°28'17.674"N17°06'01.736"E
21-176654°28'17.435"N17°06'01.662"E
21-176854°28'17.690"N17°06'01.567"E
700854°28'19.645"N17°06'07.619"E
21-251854°28'17.484"N17°06'06.875"E
21-251954 28'16.871"N17°06'06.661"E
21-252054°28'16.625"N17°06'06.575"E
21-76554°28'17.170"N17°06'01.579"E
21-205354°28'17.704"N17°06'01.435"E
21-205654°28'19.462"N17°06'09.373"E
21-75954°28'19.349"N17°06'09.334"E
21-76954°28'17.737"N17°06'01.124"E
21-159154°28'17.843"N17°06'00.471"E
21-158954°28'17.860"N17°06'00.309"E
21-158754°28'17.878"N17°06'00.144"E
21-158554°28'17.895"N17°05'59.980"E
21-158354°28'17.912"N17°05'59.817"E
21-158154°28'17.930"N17°05'59.653"E
21-157954°28'17.947"N17°05'59.489"E
21-157754°28'17.965"N17°05'59.325"E
21-157554°28'17.982"N17°05'59.155"E
21-157354°28'18.000"N17°05'58.991"E
21-157154°28'18.017"N17°05'58.827"E
21-156954°28'18.035"N17°05'58.661"E
21-156754°28'18.052"N17°05'58.503"E
21-156554°28'18.069"N17°05'58.339"E
21-156354°28'18.086"N17°05'58.177"E
21-156154°28'18.105"N17°05'57.999"E
21-77154°28'18.128"N17°05'57.790"E
21-77054°28'17.824"N17°06'00.642"E
21-77754°28'18.418"N17°05'53.936"E
21-77854°28'18.786"N17°05'51.021"E
21-170354°28'19.560"N17°05'44.936"E
21-77954°28'19.617"N17°05'44.494"E
21-203454°28'19.950"N17°05'41.527"E
21-205254°28'18.729"N17°06'28.843"E
21-193554°28'18.941"N17°06'26.735"E
21-193454°28'18.433"N17°06'26.529"E
701654°28'17.842"N17°06'26.362"E
701754°28'18.269"N17°06'22.321"E
701554°28'18.401"N17°06'21.068"E
21-72954°28'18.465"N17°06'21.087"E
21-78854°28'18.521"N17°06'20.572"E
21-73554°28'19.008"N17°06'15.873"E
21-73654°28'18.694"N17°06'15.776"E
21-74454°28'18.901"N17°06'13.915"E
21-74754°28'19.215"N17°06,11.134"E
21-75754°28'19.318"N17°06'10.175"E
21-75854°28'19.254"N17°06'10.156"E
21-74354°28'19.030"N17°06'12.761"E
21-193654°28'18.540"N17°06'30.710"E
21-71854°28'19.036"N17°06'30.507"E
21-71754°28'19.903"N17°06'31.420"E
21-71654°28'19.928"N17°06'31.751"E
21-71554°28'19.761"N17°06'32.723"E
21-71454°28'19.892"N17°06'35.529"E
21-71354°28'19.961"N17°06'37.032"E
21-89954°28'18.760"N17°06'37.866"E
701454°28'15.412"N17°06'38.965"E
701054°28'15.564"N17°06'41.520"E
701154°28'15.565"N17°06'54.269"E
21-60054°28'16.552"N17°06'54.273"E
21-59954°28'22.372"N17°06'54.262"E
21-59854°28'23.149"N17°06'54.253"E
21-60854°28'29.726"N17°06'54.172"E
21-60754°28'30.383"N17°06'57.462"E
21-60554°28'29.671"N17°07'10.337"E
21-61754°28'29.447"N17°07'14.325"E
21-60654°28'29.404"N17°07'15.197"E
21-88154°28'29.346"N17°07'16.300"E
21-86954°28'29.203"N17°07'19.044"E
21-88554°28'29.871"N17°07'29.852"E
21-86854°28'30.019"N17°07'33.773"E
21-86754°28'34.777"N17°07'37.366"E
21-86654°28'41.529"N17°07'44.004"E
21-106754°28'42.910"N17°07'45.232"E
21-106854°28'43.969"N17°07'50.956"E
21-106954°28'43.795"N17°08'01.166"E
21-107054°28'44.276"N17°08'01.145"E
21-107154°28'44.747"N17°08'12.958"E
21-107254°28'45.212"N17°08'21.479"E
21-107354°28'45.475"N17°08'27.049"E
21-86177954°28'52.494"N17°08'30.341"E
21-83854°29'16.559"N17°06'42.799"E
21-101654°29'16.140"N17°06'42.247"E
21-98254°29'10.107"N17°05'47.924"E
21-3700354°29'10.005"N17°05'47.379"E
21-96554°29'02.617"N17°05'25.591"E
21-82554°29'01.317"N17°05'22.553"E
21-82454°29'01.220"N17°05'14.348"E
21-82354°29'01.136"N17°05'07.706"E
21-1354°29'00.131"N17°05'03.320"E
21-82254°28'59.716"N17°05'01.509"E
21-1454°28'59.383"N17°04'58.795"E
101-190054°28'58.814"N17°04'54.143"E
21-1554°28'56.937"N17°04'47.233"E
21-81954°28'53.629"N17°04'43.554"E
21-81854°28'53.408"N17°04'43.532"E
21-81754°28'46.943"N17°04'44.779"E
21-81654°28'42.487"N17°04'45.645"E
21-81554°28'41.779"N17°04'45.782"E
101-200054°28'41.213"N17°04'45.887"E
21-81454°28'41.150"N17°04'45.898"E
21-81354°28'41.040"N17°04'45.918"E
21-81254°28'38.340"N17°04'46.418"E
21-81154°28'37.502"N17°04'46.581"E
21-81054°28'33.715"N17°04'47.322"E
21-80954°28'33.573"N17°04'47.350"E
21-80854°28'30.707"N17°04'47.910"E
21-80754°28'28.701"N17°04'48.263"E
21-80654°28'26.893"N17°04'48.581"E
21-80554°28'22.431"N17°04'49.367"E
21-80454°28'22.292"N17°04'49.391"E
21-80354°28'20.585"N17°04'49.708"E
21-80254°28'20.139"N17°04'49.791"E
21-80154°28'18.771"N17°04'50.045"E
21-80054°28'18.391"N17°04'50.120"E
700754°28'18.298"N17°04'50.137"E
21-179054°28'18.389"N17°04'51.188"E
21-92554°28'18.421"N17°04'51.539"E
21-2054°28'18.614"N17°04'54.370"E
21-2254°28'16.887"N17°04'54.723"E
21-2354°28'16.698"N17°04'54.761"E
700154°28'14.396"N17°04'55.144"E
700254°28'13.653"N17°05'08.905"E
700554°28'12.887"N17°05'15.841"E
700454°28'11.437"N17°05'29.244"E
700654°28'11.004"N17°05'33.303"E
21-78454°28'11.984"N17°05'33.767"E
21-78354°28'13.109"N17°05'34.270"E
21-78254°28'20.414"N17°05'37.384"E
21-78154°28'20.252"N17°05'38.723"E
21-78054°28'20.119"N17°05'40.024"E
21-7654°29'19.096"N17°07'17.154"E
21-83754°29'15.794"N17°06'41.791"E
21-8254°29'15.477"N17°06'33.785"E
21-8354°29'15.317"N17°06'30.034"E
21-8454°29'15.281"N17°06'29.128"E
21-8554°29'14.949"N17°06'20.839"E
21-8654°29'14.587"N17°06'11.789"E
21-9054°29'04.358"N17°05'29.659"E
21-9154°29'04.625"N17°05'30.283"E
21-9254°29'05.376"N17°05'32.319"E
21-9354°29'05.456"N17°05'32.535"E
21-9454°29'08.841"N17°05'41.712"E
21-9554°29'11.205"N17°05'53.748"E
21-9654°29'13.118"N17°05'57.138"E
21-9754°29'15.764"N17°06'01.867"E
21-9854°29'14.238"N17°06'04.027"E
21-9954°29'14.408"N17°06'07.803"E
21-205754°28'18.733"N17°06'28.845"E
21-83954°29'17.993"N17°06'50.228"E
21-84054°29'18.671"N17°06'58.363"E
21-84154°29'18.895"N17°07'08.665"E
21-84254°29'19.124"N17°07'19.780"E
21-84354°29'20.999"N17°07'23.637"E
21-84454°29'18.160"N17°07'29.901"E
21-84554°29'15.774"N17°07'31.111"E
21-84654°29'13.836"N17°07'34.223"E
21-84754°29'12.963"N17°07'37.923"E
21-84854°29'11.650"N17°07'41.966"E
21-300054°29'02.328"N17°08'13.276"E
21-1268154°28'54.509"N17°08'26.447"E
21-1268354°28'59.565"N17°08'25.772"E
21-21754°29'09.375"N17°07'54.795"E
21-85054°29'11.835"N17°07'50.239"E
21-84954°29'13.087"N17°07'46.135"E
21-6154°29'12.415"N17°07'48.341"E
2116754°29'12.475"N17°07'48.144"E
21-1268054°28'52.756"N17°08'26.576"E

B)

 WSPÓŁRZĘDNE GRANIC OBIEKTU/INSTALACJI

(WGS-84)
Numer punktuSzerokość (φ)Długość(λ)
-54°28'54.030"N17 05'33.044"E
-54°28'58.029"N17 07'28.081"E
-54 28'36.481"N17 07'29.496"E
-54°28'32.646"N17°05'39.199"E

ZAŁĄCZNIK  B

Graficzna prezentacja ograniczeń wysokości zabudowy

Przykład ograniczenia wysokości zabudowy

przyjmując powierzchnię Ziemi jako płaszczyznę poziomą

(nie uwzględnia ukształtowania powierzchni terenu)

wzór

ZAŁĄCZNIK  C

Istniejące i planowane turbiny wiatrowe

w promieniu od 4 do 35 km od Punktu Odniesienia Radaru

1)

 Grafika

2)

 Lista

Jednostka samorządu terytorialnegoLokalizacjaNumer uchwały gminy/miasta lub decyzji o warunkach zabudowyIstniejące turbiny wiatrowe
Gmina Czarna DąbrówkaKarwno, Mikorowo, Mikorowo LeśnictwoXXVIII/264/2013nie
Gmina DamnicaBięcino, KarzniczkaXLVIII/331/10nie
Święcichowo, BięcinoVII/37/03nie
Bobrowniki, StrzyżynoXXIX/212/2013, XVI/102/12nie
DąbrówkaXXV/179/2012nie
WisznoXXIX/213/2013nie
Gmina Dębnica

Kaszubska

DobieszewoXXXIV/247/2013nie
BudowoIX/60/2011nie
DobraXXXIII-194-2005nie
KotowoPP.6730.30.2013nie
Gmina GłówczyceDrzeżewo I155/R/2012nie
Drzeżewo II186/R/2013nie
Drzeżewo-Lipno, Zoruchowo, Zgojewo, Żelkowo, Przebędowo58/91/03nie
Wykosowo59/92/03nie
Gmina KobylnicaKuleszewo, Lulemino, Luleminko-Maszkowo, Kwakowo, PłaszewoXVIII/228/2008tak
Sierakowo, Kończewo, Zajączkowo, Łosino, Widzino, KobylnicaIV/53/2003tak
Reblino, Runowo Sławieńskie, SłonowiceIX/114/2003nie
WidzinoVI/84/2003tak
Gmina PostominoGórskoXV/178/03tak
Marszewo ZachódXV/179/03tak
Marszewo PołudnieXV/180/03tak
ZłakowoXV/181/03tak
Marszewo PółnocXV/182/03tak
Marszewo WschódXV/183/03tak
PostominoXV/184/03tak
PieńkowoIX/103/2003tak
Pałowo, NosalinIX/104/2003tak
PieszczIX/105/2003tak
Postomino, Pieńkowo, ChudaczewoXXIII/235/08nie
Kanin, Masłowice, ChudaczewkoXXIII/238/08tak
Korlino, Łącko, NaćmierzXXIX/287/09tak
Gmina PotęgowoŻychlin, Darżyno, Grąbkowo, WarciminoXXIV-173-2012, XXV-181-2012nie
WarciminoXVI-107/2011nie
Warcimino IIXXV/190/2012nie
ChlewnicaXXVII/204/2012nie
GłuszynoXXX-229-2013nie
DarżynoXXXV/262/2002, XXXVII/261/2009, X/67-2011tak
Głuszynko, GrapiceXXXIV/242/09/09nie
WieliszewoXIX-130-2008nie
GrąbkowoXLVI/330/2010nie
GrąbkowoXLVI/331/2010nie
DarżynoPP.6730.26.2011nie
Gmina SławnoTychowoXV/75/2004tak
SmardzewoXLIV/400/2014nie
Rzyszczewo, Bobrowniczki, Bobrownice, BoleszewoXLV/421/2014nie
Miasto SławnoSławnoGP 7331/60/2008/09nie
SławnoGP.6730.49.2011nie
SławnoGP.6730.5.2012nie
Gmina SłupskWarblewoV/34/2007nie
WarblewoGB.73311-286-2010-2011tak
WiklinoXXIV/254/2013nie
KarzcinoXXVIII-241-2009nie
KarzcinoGB.6730.291.7.2011tak
Wrzeście-Kępno, Lubuczewo, BukówkaXXVIII/242/2009nie
Kukowo, WiklinoXII/117/2004nie
Grąsino - RogawicaVIII/73/2007nie
Gać, RedęcinXII/118/2011nie
Bukówka, RogawicaXL/357/2010nie
Bierkowo, StrzelinoXXXVI-389-2014, GB.73311-158-2009, GB.73311-150-2011tak
WłynkówkoX-94-2011tak
WłynkówkoXXXII-331-2013, GB.73311- 160-2009tak
Miasto SłupskSłupskAB.XIII.7353-77/09tak
Gmina TrzebielinoCetyń, Poborowo, Starkowo76/XIII/2012nie
Gmina UstkaDuninowo, PęplinoXXXVIII/384/2006nie
Możdżanowo-StarkowoXXXVIII/385/2006nie
ZaleskieXXXIX/392/2006nie

ZAŁĄCZNIK  D

Paczka impulsów

wzór
Współczynnik wypełnienia paczki impulsów
Paczka impulsów - sekwencja transmisji radiolokacyjnych impulsów elektromagnetycznych używana do pomiaru odległości między radarem a celem
Współczynnik wypełnienia paczki impulsów - procentowo określona część czasu, w której radiolokacyjne impulsy elektromagnetyczne są emitowane w formie paczki impulsów
Okres powtarzania paczki impulsów - T2 - okres czasu od rozpoczęcia jednej paczki impulsów do rozpoczęcia następnej paczki impulsów
t - czas trwania emisji radiowej impulsu elektromagnetycznego
n - liczba impulsów w paczce

ZAŁĄCZNIK  E

Graficzne przedstawienie strefy zakazu lotów

wzór

Po zaznajomieniu się z powyższym porozumieniem, w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej oświadczam, że:

- zostało ono uznane za słuszne zarówno w całości, jak i każde z postanowień w nim zawartych,

- jest przyjęte, ratyfikowane i potwierdzone,

- będzie niezmiennie zachowywane.

Na dowód czego wydany został akt niniejszy, opatrzony pieczęcią Rzeczypospolitej Polskiej.

Dano w Warszawie dnia 28 grudnia 2015 r.