Rozdział 8 - Przepisy przejściowe i końcowe - Udzielanie przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej niezwiązanej z programami operacyjnymi.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2004.181.1877

Akt utracił moc
Wersja od: 5 sierpnia 2005 r.

Rozdział  8

Przepisy przejściowe i końcowe

§  34.
1.
W terminie dwóch miesięcy od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia Agencja może udzielić osobie prawnej, która:
1)
nie działa w celu osiągnięcia zysku lub przeznacza zysk na cele związane z zadaniami realizowanymi przez Agencję,
2)
posiada potencjał ekonomiczny i techniczny niezbędny do świadczenia bezpłatnych usług informacyjnych dla małych i średnich przedsiębiorców,
3)
posiada doświadczenie w świadczeniu usług informacyjnych z udziałem finansowania pochodzącego ze środków publicznych

- wsparcia dotyczącego przedsięwzięcia polegającego na świadczeniu usług informacyjnych, zwanego dalej "wsparciem na usługi informacyjne".

2.
Wsparcie na usługi informacyjne jest przeznaczone na pokrycie wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, określonych w ust. 3.
3.
Wydatkami kwalifikującymi się do objęcia wsparciem na usługi informacyjne są wydatki:
1)
na wynagrodzenia osób bezpośrednio świadczących usługi, o których mowa w ust. 1 pkt 2, wraz ze składkami na obowiązkowe ubezpieczenia społeczne lub
2)
poniesione z tytułu umów zlecenia bądź umów o dzieło zawartych z osobami fizycznymi bezpośrednio świadczącymi usługi, o których mowa w ust. 1 pkt 2.
4.
Wielkość wsparcia na usługi informacyjne może wynosić do 100 % wydatków, o których mowa w ust. 3, poniesionych przez osobę prawną po dniu złożenia wniosku o udzielenie wsparcia.
5.
Kwota wsparcia na usługi informacyjne nie może przekroczyć 5.000 zł za każdy pełny miesiąc świadczenia usług, o których mowa w ust. 1 pkt 2, w jednym punkcie informacyjnym.
6.
Świadczenie usług, o których mowa w ust. 1 pkt 2, małym i średnim przedsiębiorcom stanowi pomoc publiczną dla tych przedsiębiorców. Pomoc ta może być udzielana wyłącznie jako pomoc de minimis, o której mowa w rozporządzeniu określonym w § 6 ust. 2, i może być udzielona konkretnemu przedsiębiorcy pod warunkiem, że łącznie z inną pomocą de minimis, otrzymaną w ciągu kolejnych trzech lat z różnych źródeł i w różnych formach, nie przekroczy kwoty 100.000 euro, z uwzględnieniem art. 63 ustawy, o której mowa w § 3.
7.
Osoba prawna składa wniosek o udzielenie wsparcia na usługi informacyjne w terminie 14 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia.
8.
Agencja, w terminie 30 dni od dnia wejścia w życie rozporządzenia, dokonuje wyboru osób prawnych, którym udzieli wsparcia na usługi informacyjne, biorąc pod uwagę:
1)
lokalizacje punktów informacyjnych;
2)
kwalifikacje osób bezpośrednio świadczących usługi informacyjne;
3)
zadeklarowaną przez osobę prawną wysokość wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem, w przeliczeniu na godzinę świadczenia usług, o których mowa w ust. 1 pkt 2, przez jedną osobę.
§  35.
W przypadku umów zawartych przed dniem publikacji w Dzienniku Urzędowym Komisji Europejskiej stopy referencyjnej, o której mowa w § 20 ust. 10, przyjmuje się, że warunek określony w tym przepisie jest spełniony, jeżeli stopa oprocentowania pożyczki jest nie niższa niż stopa referencyjna oprocentowania rynkowego (stopa CIRR), ogłaszana przez Sekretariat Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).
§  36.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia.