Rozdział 3 - Pomoc publiczna na przedsięwzięcia w zakresie szkoleń - Udzielanie pomocy publicznej i pomocy de minimis w ramach inwestycji A2.4.1 Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności - Inwestycje w rozbudowę potencjału badawczego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2023.1021

Akt obowiązujący
Wersja od: 20 grudnia 2023 r.

Rozdział  3

Pomoc publiczna na przedsięwzięcia w zakresie szkoleń

§  23. 
Pomoc publiczna na przedsięwzięcia w zakresie szkoleń jest udzielana jako pomoc szkoleniowa, zgodnie z art. 31 rozporządzenia nr 651/2014.
§  24. 
Pomoc publiczna na przedsięwzięcia w zakresie szkoleń jest udzielana przedsiębiorcy realizującemu przedsięwzięcie w zakresie infrastruktury badawczej.
§  25. 
Pomocy publicznej na przedsięwzięcia w zakresie szkoleń nie udziela się na szkolenia prowadzone w celu przestrzegania obowiązkowych norm krajowych w zakresie szkoleń.
§  26. 
W przypadku pomocy publicznej na przedsięwzięcia w zakresie szkoleń kosztami kwalifikowalnymi są koszty:
1)
wynagrodzenia wykładowców poniesione za godziny przeprowadzonych szkoleń;
2)
operacyjne, bezpośrednio związane z przeprowadzeniem szkoleń i uczestniczeniem w nich, takie jak koszty:
a)
podróży wykładowców i uczestników szkoleń,
b)
materiałów szkoleniowych i pomocy dydaktycznych w zakresie, w jakim są wykorzystywane wyłącznie na potrzeby szkoleń,
c)
zakwaterowania uczestników szkoleń będących pracownikami niepełnosprawnymi;
3)
usług doradczych, związanych ze szkoleniem:
a)
świadczonych przez konsultantów zewnętrznych,
b)
niemających charakteru ciągłego ani okresowego,
c)
niezwiązanych ze zwykłymi kosztami operacyjnymi przedsiębiorcy, takimi jak stałe usługi doradztwa podatkowego, regularne usługi prawnicze lub reklama.
§  27. 
1. 
Pomoc publiczna na przedsięwzięcia w zakresie szkoleń może zostać udzielona pod warunkiem, że jej intensywność nie przekroczy 50% kosztów kwalifikowalnych, o których mowa w § 26.
2. 
Intensywność pomocy publicznej na przedsięwzięcia w zakresie szkoleń można zwiększyć maksymalnie o 10 punktów procentowych, jednak nie więcej niż do 60% kosztów kwalifikowalnych, o których mowa w § 26, w przypadku przedsięwzięcia w zakresie szkoleń dla pracowników niepełnosprawnych lub znajdujących się w szczególnie niekorzystnej sytuacji.