Rozdział 2 - Wymagania dotyczące formy projektu budowlanego - Szczegółowy zakres i forma projektu budowlanego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1998.140.906

Akt utracił moc
Wersja od: 20 listopada 1998 r.

Rozdział  2

Wymagania dotyczące formy projektu budowlanego

§  3.
1.
W projekcie budowlanym należy na stronie tytułowej zamieścić:
1)
nazwę, adres obiektu budowlanego i numery ewidencyjne działek, na których obiekt jest usytuowany,
2)
imię i nazwisko lub nazwę inwestora oraz jego adres,
3)
nazwę i adres jednostki projektowania,
4)
imiona i nazwiska projektantów opracowujących wszystkie części projektu obiektu budowlanego wraz z określeniem zakresu ich opracowania, specjalności i numeru posiadanych uprawnień budowlanych, oraz datę opracowania i podpisy pod projektem,
5)
spis zawartości projektu budowlanego wraz z wykazem załączonych do projektu wymaganych przepisami szczególnymi uzgodnień, pozwoleń lub opinii, także specjalistycznych, oraz, stosownie do potrzeb, oświadczeń właściwych jednostek organizacyjnych, o których mowa w art. 34 ust. 3.
2.
Jeżeli projekt architektoniczno-budowlany podlega sprawdzeniu, na stronie (stronach) tytułowej należy zamieścić imiona i nazwiska osób sprawdzających projekt, wraz z podaniem przez każdego z nich specjalności i numeru posiadanych uprawnień budowlanych, datę i podpisy.
§  4.
1.
Na rysunkach wchodzących w skład projektu budowlanego należy umieścić metrykę projektu zawierającą:
1)
nazwę i adres obiektu budowlanego,
2)
tytuł (nazwę), skalę i numer rysunku,
3)
imię i nazwisko projektanta (projektantów), specjalność i numer uprawnień budowlanych, datę i podpis.
2.
W projekcie architektoniczno-budowlanym, objętym obowiązkiem sprawdzenia, należy umieścić w metryce, o której mowa w ust. 1, imię i nazwisko osoby sprawdzającej rysunek, specjalność i numer posiadanych uprawnień budowlanych oraz datę i podpis potwierdzający sprawdzenie.
3.
Projekt przeznaczony do wielokrotnego zastosowania, spełniający wymagania rozporządzenia, może być zastosowany jako projekt architektoniczno-budowlany przez projektanta obiektu budowlanego, po przystosowaniu do wymagań decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu oraz do warunków otoczenia.
§  5.
Wszystkie strony i arkusze stanowiące części projektu budowlanego oraz załączniki do projektu powinny być opatrzone numeracją. Części projektu w odrębnych oprawach oraz załączniki powinny mieć numerację zgodną ze spisem zawartości projektu.
§  6.
1.
Projekt budowlany należy sporządzić w czytelnej technice graficznej oraz oprawić w okładkę formatu A-4, w sposób uniemożliwiający dekompletację projektu.
2.
Dopuszcza się oprawę projektu budowlanego w tomy obejmujące:
1)
projekt zagospodarowania działki lub terenu oraz oświadczenia, o których mowa w art. 34 ust. 3 pkt 3,
2)
projekt architektoniczno-budowlany i wyniki badań geologiczno-inżynierskich oraz geotechniczne warunki posadowienia obiektów budowlanych, o których mowa w art. 34 ust. 3 pkt 4.

Do zamierzenia budowlanego zawierającego więcej niż jeden obiekt można stosować oprawę wielotomową.

3.
Projekt budowlany należy opracować w języku polskim, stosując zasady wymiarowania oraz oznaczenia graficzne i literowe określone w Polskich Normach lub inne objaśnione w legendzie.
4.
Projekt budowlany sporządza się w 3 egzemplarzach z przeznaczeniem 1 egzemplarza do archiwum właściwego organu nadzoru budowlanego i 2 egzemplarzy dla inwestora.
§  7.
1.
Wymagania rozporządzenia dotyczące projektu zagospodarowania działki lub terenu i projektu architektoniczno-budowlanego należy spełnić z zachowaniem przepisu art. 34 ust. 2, uwzględniając w szczególności cechy danego obiektu, takie jak przeznaczenie, sposób użytkowania, usytuowanie, rozmiary, sposób i zakres oddziaływania na otoczenie i złożoność rozwiązań technicznych oraz rodzaj i specyfikę obiektu.
2.
Z projektu budowlanego zawierającego obiekty lub części niejawne służące obronności i bezpieczeństwu państwa powinny być wyłączone części projektu zawierające układy funkcjonalne, technologiczne, parametry techniczne, dane o wyposażeniu oraz inne mogące ujawnić charakter, przeznaczenie i nazwę obiektu budowlanego. Zakres wyłączenia określa inwestor zgodnie z odrębnymi przepisami dotyczącymi ochrony tajemnicy państwowej i służbowej oraz umowami i porozumieniami międzynarodowymi.