§ 11. - Szczegółowy sposób postępowania w zakresie nabywania lub obejmowania przez Skarb Państwa akcji ze środków Funduszu Reprywatyzacji w roku 2021.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2021.449

Akt utracił moc
Wersja od: 12 marca 2021 r.
§  11. 
1. 
Prezes Rady Ministrów występuje do dysponenta Funduszu o opinię o uzgodnionym projekcie umowy nabycia lub o uzgodnionym projekcie umowy inwestycyjnej dotyczącej objęcia akcji, którą zamierza zawrzeć, w zakresie trybu wypłaty środków na nabycie lub objęcie akcji, a także o opinię dotyczącą stanu środków i zobowiązań Funduszu oraz możliwości płatniczych Funduszu w kontekście otrzymanego wniosku. Dysponent Funduszu wydaje opinię w terminie 14 dni od otrzymania wystąpienia.
2. 
Opinia dysponenta Funduszu zawiera w szczególności informację o:
1)
konieczności przekazania Funduszowi skarbowych papierów wartościowych na podstawie art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021 (Dz. U. poz. 2400), jeżeli konieczność taka występuje, oraz terminie, w którym Fundusz może otrzymać wyemitowane w tym celu skarbowe papiery wartościowe;
2)
terminach czynności dysponenta związanych ze skarbowymi papierami wartościowymi, o których mowa w pkt 1;
3)
wysokości pozostałego do wykorzystania limitu określonego w art. 76 ust. 2 ustawy z dnia 19 listopada 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021;
4)
szacunkowej rentowności skarbowych papierów wartościowych oszacowanej na podstawie warunków rynkowych panujących w okresie bezpośrednio poprzedzającym wydanie opinii.
3. 
Prezes Rady Ministrów o sposobie rozpatrzenia wniosku informuje podmiot wnioskujący o nabycie akcji lub podmiot wnioskujący o objęcie akcji.
4. 
W przypadku gdy opinia dysponenta Funduszu dotycząca otrzymanego wniosku wskazuje na brak możliwości płatniczych Funduszu w odniesieniu do realizacji wniosku, Prezes Rady Ministrów informuje podmiot wnioskujący o nabycie akcji lub podmiot wnioskujący o objęcie akcji o braku możliwości rozpatrzenia jego wniosku.