§ 13. - Szczegółowe warunki udzielania horyzontalnej pomocy publicznej na cele z zakresu ochrony środowiska.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2022.804 t.j.

Akt utracił moc
Wersja od: 12 kwietnia 2022 r.
§  13. 
1. 
Pomoc, o której mowa w § 6 pkt 5, nie może zostać udzielona na inwestycję prowadzącą do dostosowania do standardów ochrony środowiska UE, nawet jeżeli standardy te nie weszły jeszcze w życie.
2. 
Intensywność pomocy, o której mowa w § 6 pkt 5, nie może przekraczać:
1)
50% - dla mikroprzedsiębiorcy i małego przedsiębiorcy;
2)
40% - dla średniego przedsiębiorcy;
3)
30% - dla dużego przedsiębiorcy.
3. 
W okresie obowiązywania mapy pomocy regionalnej na lata 2022-2027 intensywność pomocy, o której mowa w § 6 pkt 5, ulega zwiększeniu o:
1)
15 punktów procentowych - gdy inwestycja będzie realizowana na obszarach należących do województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, łódzkiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, podlaskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego oraz do regionu mazowieckiego regionalnego;
2)
5 punktów procentowych - gdy inwestycja będzie realizowana na obszarach należących do województw dolnośląskiego i wielkopolskiego oraz następujących gmin należących do regionu warszawskiego stołecznego: Baranów, Błonie, Dąbrówka, Dobre, Góra Kalwaria, Grodzisk Mazowiecki, Jadów, Jaktorów, Kałuszyn, Kampinos, Kołbiel, Latowicz, Leoncin, Leszno, Mrozy, Nasielsk, Osieck, Prażmów, Serock, Siennica, Sobienie-Jeziory, Strachówka, Tarczyn, Tłuszcz, Zakroczym i Żabia Wola.
4. 
Koszty kwalifikujące się do objęcia pomocą, o której mowa w § 6 pkt 5, ustala się zgodnie z art. 38 ust. 3 i 3a rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014.
5. 
Pomoc, o której mowa w§ 6 pkt 5, może również dotyczyć ułatwienia zawierania umów o poprawę efektywności energetycznej, jeżeli są spełnione warunki określone w art. 38 ust. 7 rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014.