Struktura organizacyjna Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz tymczasowe uregulowanie właściwości tego sądu.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1980.19.70

Akt utracił moc
Wersja od: 1 września 1980 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI
z dnia 20 sierpnia 1980 r.
w sprawie struktury organizacyjnej Naczelnego Sądu Administracyjnego oraz tymczasowego uregulowania właściwości tego sądu.

Na podstawie art. 1 ust. 3 z dnia 31 stycznia 1980 r. o Naczelnym Sądzie Administracyjnym oraz o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. Nr 4, poz. 8) oraz art. 138 Prawa o ustroju sądów powszechnych (Dz. U. z 1964 r. Nr 6, poz. 40, z 1967 r. Nr 13, poz. 55, z 1969 r. Nr 13, poz. 98, z 1974 r. Nr 50, poz. 316 oraz z 1975 r. Nr 16, poz. 91 i Nr 34, poz. 183) w związku z art. 10 ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o Naczelnym Sądzie Administracyjnym oraz o zmianie ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego zarządza się, co następuje:
W celu zebrania doświadczeń co do ilości i charakteru skarg na decyzje administracyjne w poszczególnych województwach w okresie do dnia 28 lutego 1981 r. w sprawach skarg na decyzje administracyjne orzeka wyłącznie Naczelny Sąd Administracyjny działający w Warszawie.
1.
Działalnością Naczelnego Sądu Administracyjnego kieruje Prezes tego sądu. Zastępcami Prezesa są wiceprezesi Naczelnego Sądu Administracyjnego.
2.
Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego sprawuje kierownictwo sądu, pełni czynności administracji sądowej oraz czynności przewidziane w przepisach postępowania sądowego i w przepisach regulaminowych.
3.
Prezes Naczelnego Sądu Administracyjnego może zlecać poszczególne czynności w zakresie administracji sądowej i nadzoru wiceprezesom tego sądu oraz sędziom.
1.
Biuro Orzecznictwa Naczelnego Sądu Administracyjnego dzieli się na działy według przedmiotu skarg.
2.
Pracą działu Biura Orzecznictwa kieruje sędzia powołany przez Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego na wniosek dyrektora biura.
1.
Naczelny Sąd Administracyjny dzieli się na wydziały według przedmiotu skarg.
2.
Pracą wydziału kieruje przewodniczący, powołany przez Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego spośród sędziów tego sądu.
3.
Zastępcą przewodniczącego wydziału jest sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, wyznaczony przez Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego.
4.
W Naczelnym Sądzie Administracyjnym działa również Biuro Prezydialne, którego pracą kieruje dyrektor Biura, powoływany przez Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego.
W Naczelnym Sądzie Administracyjnym działają sekretariaty, oddziały administracyjno-gospodarcze i finansowe, składnice akt oraz prowadzone są biblioteki.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 1980 r.