Stopień magistra dla absolwentów Sekcji Społeczno-Oświatowej Wydziału Pedagogicznego byłej Wolnej Wszechnicy Polskiej w Warszawie.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1951.66.461

Akt utracił moc
Wersja od: 29 grudnia 1951 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SZKÓŁ WYŻSZYCH I NAUKI
z dnia 27 grudnia 1951 r.
w sprawie stopnia magistra dla absolwentów Sekcji Społeczno-Oświatowej Wydziału Pedagogicznego byłej Wolnej Wszechnicy Polskiej w Warszawie.

Na podstawie art. 22 ust. 2 i art. 110 ust. 1 dekretu z dnia 28 października 1947 r. o organizacji nauki i szkolnictwa wyższego (Dz. U. R. P. Nr 66, poz. 415) zarządza się, co następuje:
Osoby, które po dniu 15 marca 1933 r. ukończyły studia na Wydziale Pedagogicznym Sekcji Społeczno-Oświatowej byłej Wolnej Wszechnicy Polskiej w Warszawie, a nie uzyskały stopnia magistra filozofii w zakresie pedagogiki na podstawie rozporządzenia Ministra Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego z dnia 25 września 1937 r. o udzieleniu Wolnej Wszechnicy Polskiej w Warszawie prawa nadawania niektórych niższych stopni naukowych (Dz. U. R. P. Nr 73, poz. 535), mogą w terminie do dnia 31 października 1952 r. ubiegać się o stopień magistra filozofii w zakresie pedagogiki społecznej.
1.
Osoby wymieniane w § 1 powinny przedstawić dowody ukończenia studiów na Wydziale Pedagogicznym Sekcji Społeczno-Oświatowej byłej Wolnej Wszechnicy Polskiej w Warszawie oraz złożyć dodatkowy egzamin z podstaw marksizmu-leninizmu.
2.
Egzamin dodatkowy z podstaw marksizmu-leninizmu, obejmujący zakres dwuletniego programu obowiązującego na wydziałach filozoficzno-społecznych uniwersytetów, składa się na Wydziale Filozoficzno-Społecznym Uniwersytetu Łódzkiego.
Dyplom magistra filozofii w zakresie pedagogiki społecznej uzyskany w trybie niniejszego rozporządzenia wydaje Uniwersytet Łódzki.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.