Stanowiska pracy związane z obronnością kraju w administracji publicznej, na których są wykonywane zadania i czynności, dla których kwalifikacje żołnierzy zwolnionych z terytorialnej służby wojskowej są szczególnie przydatne.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2020.47

Akt utracił moc
Wersja od: 13 stycznia 2020 r.

ROZPORZĄDZENIE
PREZESA RADY MINISTRÓW
z dnia 2 stycznia 2020 r.
w sprawie stanowisk pracy związanych z obronnością kraju w administracji publicznej, na których są wykonywane zadania i czynności, dla których kwalifikacje żołnierzy zwolnionych z terytorialnej służby wojskowej są szczególnie przydatne

Na podstawie art. 132k ust. 3 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2019 r. poz. 1541 i 2020) zarządza się, co następuje:
1. 
Stanowiskami pracy związanymi z obronnością kraju są stanowiska w administracji publicznej, na których zakres zadań i czynności pracownika obejmuje realizację zadań obronnych określonych w aktach wykonawczych wydanych na podstawie art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 21 listopada 1967 r. o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, a także określonych w ustawie z dnia 23 sierpnia 2001 r. o organizowaniu zadań na rzecz obronności państwa realizowanych przez przedsiębiorców (Dz. U. poz. 1320 oraz z 2002 r. poz. 1571).
2. 
Do stanowisk, o których mowa w ust. 1, zalicza się stanowiska od referenta (równorzędnego) do dyrektora departamentu lub innej komórki organizacyjnej (równorzędnego) włącznie, występujące w:
1)
Kancelarii Prezesa Rady Ministrów;
2)
urzędach obsługujących członków Rady Ministrów i centralne organy administracji rządowej;
3)
urzędach wojewódzkich oraz urzędach obsługujących terenowe organy administracji rządowej;
4)
komendach, inspektoratach i innych jednostkach organizacyjnych stanowiących aparat pomocniczy kierowników zespolonych służb, inspekcji i straży wojewódzkich oraz powiatowych;
5)
urzędach gmin, miast na prawach powiatu, starostwach powiatowych i urzędach marszałkowskich;
6)
jednostkach organizacyjnych podległych albo nadzorowanych przez Prezesa Rady Ministrów, ministrów, centralne organy administracji rządowej, wojewodów, organy niezespolonej administracji rządowej, kierowników zespolonych służb, inspekcji i straży wojewódzkich oraz powiatowych, a także organy samorządu terytorialnego;
7)
jednostkach organizacyjnych, dla których organ administracji rządowej lub organ jednostki samorządu terytorialnego jest organem założycielskim.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.