Rozdział 6 - Mapa do celów projektowych - Standardy techniczne wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania wyników tych pomiarów do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2022.1670 t.j.

Akt obowiązujący
Wersja od: 9 sierpnia 2022 r.

Rozdział  6

Mapa do celów projektowych

§  30. 
1. 
Mapę do celów projektowych wykonuje się dla obszaru wskazanego w zgłoszeniu prac geodezyjnych obejmującego obszar niezbędny do sporządzenia dokumentacji projektowej.
2. 
Do sporządzenia mapy do celów projektowych wykonawca wykorzystuje:
1)
materiały udostępnione z zasobu;
2)
wyniki wykonanych pomiarów;
3)
opracowania planistyczne;
4)
inne dokumenty lub informacje dotyczące obszaru projektowanego zamierzenia budowlanego lub terenów sąsiednich, jeżeli mają znaczenie dla zamierzenia budowlanego.
3. 
Mapę do celów projektowych kierownik prac geodezyjnych opatruje podpisem własnoręcznym, a w przypadku sporządzenia mapy do celów projektowych w postaci elektronicznej - kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem osobistym albo podpisem zaufanym, jeżeli możliwości techniczne podpisu zaufanego na to pozwalają.
§  31. 
1. 
W przypadku gdy w zamierzeniu budowlanym przewiduje się usytuowanie:
1)
budynków w odległości mniejszej lub równej 4 m lub
2)
innych obiektów budowlanych w odległości mniejszej lub równej 3 m

- od granicy nieruchomości, a w zasobie brak jest danych określających położenie punktów granicznych tej granicy z dokładnością właściwą dla szczegółów terenowych I grupy, wykonawca określa położenie tych punktów w drodze pomiaru.

2. 
W przypadku gdy punkty graniczne nie są oznaczone na gruncie znakami granicznymi lub nie stanowią jednoznacznie identyfikowalnych elementów szczegółów terenowych, pomiar, o którym mowa w ust. 1, wykonawca poprzedza czynnościami mającymi na celu ustalenie przebiegu granic działek ewidencyjnych w trybie przepisów wydanych na podstawie art. 26 ust. 2 ustawy.
§  32. 
1. 
Treścią mapy do celów projektowych są szczegóły terenowe stanowiące treść mapy zasadniczej, usytuowanie zieleni wysokiej ze wskazaniem pomników przyrody, a także określone przez projektanta lub inwestora inne szczegóły terenowe i informacje, w tym miary liniowe.
2. 
Treść i skalę mapy do celów projektowych dostosowuje się do rodzaju i wielkości zamierzenia budowlanego.
3. 
Przy redakcji mapy do celów projektowych stosuje się oznaczenia i symbole graficzne obiektów właściwe dla treści mapy zasadniczej, a jeżeli na mapie występują również inne obiekty, należy na niej umieścić stosowną legendę.
§  33. 
Integralną częścią mapy do celów projektowych jest jej opis, który stanowią w szczególności:
1)
tytuł mapy "Mapa do celów projektowych";
2)
skala;
3)
położenie obszaru opracowania;
4)
nazwa gminy;
5)
identyfikator i nazwa obrębu ewidencyjnego;
6)
nazwa wykonawcy prac geodezyjnych;
7)
identyfikator zgłoszenia prac geodezyjnych;
8)
imię i nazwisko oraz numer uprawnień zawodowych kierownika prac geodezyjnych;
9)
oznaczenie układu współrzędnych prostokątnych płaskich oraz układu wysokości;
10)
określenie obszaru, który był przedmiotem aktualizacji;
11)
data oraz imię i nazwisko osoby, która opracowała mapę.