Rozdział 2 - Przetarg ustny nieograniczony - Sposób przeprowadzania przetargów na rozporządzanie nieruchomościami stanowiącymi własność Skarbu Państwa.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2018.1580

Akt utracił moc
Wersja od: 17 sierpnia 2018 r.

Rozdział  2

Przetarg ustny nieograniczony

§  7. 
W ogłoszeniu o przetargu ustnym nieograniczonym, poza informacjami określonymi w art. 265 ust. 10 i 11 ustawy z dnia 20 lipca 2017 r. - Prawo wodne, zamieszcza się informacje o:
1)
obciążeniach nieruchomości;
2)
zobowiązaniach, których przedmiotem jest nieruchomość;
3)
sposobie ustalania opłat z tytułu ustanowienia ograniczonych praw rzeczowych, najmu lub dzierżawy;
4)
terminie wniesienia wadium;
5)
skutkach uchylenia się od zawarcia umowy.
§  8. 
1. 
Przewodniczący komisji przetargowej otwiera przetarg, podając informacje, o których mowa w § 7, oraz imiona i nazwiska albo nazwy lub firmy uczestników przetargu, którzy wnieśli wadium.
2. 
Przewodniczący komisji przetargowej informuje uczestników przetargu, że po trzecim wywołaniu najwyższej zaoferowanej ceny dalsze postąpienia nie zostaną przyjęte.
3. 
O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej wysokości opłat z tytułu ustanowienia ograniczonych praw rzeczowych, najmu lub dzierżawy, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
4. 
Uczestnicy przetargu zgłaszają ustnie kolejne postąpienia ceny, dopóki mimo trzykrotnego wywołania nie ma dalszych postąpień.
5. 
Przetarg jest ważny bez względu na liczbę uczestników przetargu, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferował co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej wysokości opłat z tytułu ustanowienia ograniczonych praw rzeczowych, najmu lub dzierżawy.
6. 
Po ustaniu zgłaszania postąpień przewodniczący komisji przetargowej wywołuje trzykrotnie ostatnią, najwyższą cenę, a następnie ogłasza imię i nazwisko albo nazwę lub firmę uczestnika przetargu, który wygrał przetarg.