§ 2. - Sposób monitorowania jakości paliw ciekłych i biopaliw ciekłych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2004.211.2146

Akt utracił moc
Wersja od: 28 września 2004 r.
§  2.
1.
W celu sporządzenia raportu dla Komisji Europejskiej stacje paliwowe i stacje zakładowe, zwane dalej "stacjami", w których dokonywana będzie kontrola jakości danego gatunku paliwa ciekłego lub biopaliwa ciekłego, wyznacza się losowo z wykazu stacji zlokalizowanych na obszarach, o których mowa w § 7 ust. 1.
2.
Przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą polegającą na handlu hurtowym paliwami ciekłymi lub biopaliwami ciekłymi wyznacza się do kontroli jakości paliw ciekłych i biopaliw ciekłych losowo z wykazu tych przedsiębiorców, prowadzonego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
3.
W przypadkach podejrzeń lub uzyskania informacji o niewłaściwej jakości paliw ciekłych lub biopaliw ciekłych Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyznacza do kontroli jakości paliw ciekłych lub biopaliw ciekłych dodatkowe stacje lub przedsiębiorców wykonujących działalność gospodarczą polegającą na handlu hurtowym paliwami ciekłymi lub biopaliwami ciekłymi, bez zachowania trybu, o którym mowa w ust. 1 i 2.
4.
Raport dla Komisji Europejskiej zawiera informacje o wynikach kontroli, o której mowa w ust. 1.
5.
Raport dla Rady Ministrów zawiera informacje o wynikach kontroli, o której mowa w ust. 1, 2 oraz 3.