Rozdział 7 - Postanowienia końcowe - Siódmy protokół dodatkowy do Konstytucji Światowego Związku Pocztowego, Regulamin Generalny Światowego Związku Pocztowego wraz z załącznikiem - Regulaminem wewnętrznym Kongresów, Światowa Konwencja Pocztowa oraz Porozumienie dotyczące pocztowych usług płatniczych. Bukareszt.2004.10.05.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2007.206.1494

Akt utracił moc
Wersja od: 1 stycznia 2010 r.

Rozdział  VII

Postanowienia końcowe

Postanowienia końcowe

1.
W razie potrzeby, na zasadzie analogii, we wszystkich sprawach nie unormowanych wyraźnie niniejszym Porozumieniem stosuje się postanowienia Konwencji.
2.
Do niniejszego Porozumienia nie mają zastosowania postanowienia artykułu 4 Konstytucji.
3.
Warunki zatwierdzania propozycji dotyczących niniejszego Porozumienia i Regulaminu.
3.1
By nabrać mocy wykonawczej, propozycje przedłożone Kongresowi, dotyczące niniejszego Porozumienia powinny być zatwierdzone przez większość krajów członkowskich obecnych i głosujących, będących stronami Porozumienia i mających prawo do głosowania. Co najmniej połowa krajów członkowskich reprezentowanych na Kongresie i mających prawo do głosowania musi być obecna w czasie głosowania.
3.2
By nabrać mocy wykonawczej, propozycje dotyczące Regulaminu powinny być zatwierdzone przez większość członków Rady Eksploatacji Pocztowej będących stronami Porozumienia i mających prawo do głosowania.
3.3
By nabrać mocy wykonawczej, propozycje wprowadzone między dwoma Kongresami i dotyczące niniejszego Porozumienia powinny otrzymać:
3.3.1
dwie trzecie głosów, przy czym co najmniej połowa krajów członkowskich, które są stronami Porozumienia i mają prawo do głosowania, wzięła udział w głosowaniu, jeśli propozycje dotyczą wprowadzenia dodatkowych postanowień;
3.3.2
większość głosów, przy czym co najmniej połowa krajów członkowskich, które są stronami Porozumienia i mają prawo do głosowania, wzięła udział w głosowaniu, jeśli propozycje dotyczą zmian postanowień niniejszego Porozumienia;
3.3.3
większość głosów, jeśli propozycje dotyczą interpretacji postanowień niniejszego Porozumienia.
3.4
Pomimo postanowień przewidzianych w ustępie 3.3.1, każdy kraj członkowski, którego ustawodawstwo krajowe jest jeszcze niezgodne z proponowanym uzupełnieniem, ma prawo w terminie dziewięćdziesięciu dni, licząc od daty notyfikacji tego uzupełnienia, zawiadomić na piśmie Dyrektora Generalnego Biura Międzynarodowego o niemożności przyjęcia tego uzupełnienia.
4.
Niniejsze Porozumienie wejdzie w życie 1 stycznia 2006 r. i pozostanie w mocy aż do wejścia w życie Aktów nowego Kongresu.

Na dowód czego, Pełnomocnicy Rządów umawiających się krajów podpisali niniejsze Porozumienie w jednym egzemplarzu, który został zdeponowany u Dyrektora Generalnego Biura Międzynarodowego. Kopia Porozumienia będzie przekazana każdej ze Stron przez Biuro Międzynarodowe Światowego Związku Pocztowego.

Sporządzono w Bukareszcie, dnia 5 października 2004 roku.

Na oryginale podpisy Pełnomocników ze 130 krajów.

Ze strony polskiej podpisy złożyli:

1. Pan Wojciech Hałka - Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury

2. Tadeusz Bartkowiak - Dyrektor Generalny Poczty Polskiej

Po zaznajomieniu się z powyższymi: protokołem, regulaminem, konwencją oraz porozumieniem, w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej oświadczam, że:

- zostały one uznane za słuszne zarówno w całości, jak i każde z postanowień w nich zawartych,

- postanowienia protokołu, regulaminu, konwencji oraz porozumienia są przyjęte, ratyfikowane i potwierdzone,

- będą niezmiennie zachowywane.

Na dowód czego wydany został akt niniejszy, opatrzony pieczęcią Rzeczypospolitej Polskiej.

Dano w Warszawie dnia 28 marca 2007 r.