Rozciągnięcie mocy obowiązującej rozporządzenia z dnia 10 czerwca 1921 r. w przedmiocie utrzymania porządku w domach, na dziedzińcach, chodnikach i jezdniach w gminach miejskich na niektóre miejscowości.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1932.45.433

| Akt utracił moc
Wersja od: 27 maja 1932 r.

ROZPORZĄDZENIE
NACZELNEGO NADZWYCZAJNEGO KOMISARZA DO SPRAW, WALKI Z EPIDEMJAMI
z dnia 19 maja 1932 r.
o rozciągnięciu mocy obowiązującej rozporządzenia z dnia 10 czerwca 1921 r. w przedmiocie utrzymania porządku w domach, na dziedzińcach, chodnikach i jezdniach w gminach miejskich na niektóre miejscowości.

Na podstawie art. 2 i 3 pkt. c) ustawy z dnia 14 lipca 1920 r. o utworzeniu urzędu Naczelnego Nadzwyczajnego Komisarza do spraw walki z epidemiami, grożącemi Państwu klęską powszechną (Dz. U. R. P. Nr , 61, poz. 388) oraz w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 kwietnia 1932 r. w sprawie powołania urzędu Naczelnego Nadzwyczajnego Komisarza do spraw walki z epidemjami (Dz. U. R. P. Nr. 41, poz. 407) zarządzam co następuje:
Moc obowiązującą rozporządzenia Naczelnego Nadzwyczajnego Komisarza do spraw walki z epidemjami z dnia 10 czerwca 1921 r. w przedmiocie utrzymania porządku w domach, na dziedzińcach, chodnikach i jezdniach w gminach miejskich (Dz. U. R. P. Nr. 55, poz. 346) rozciąga się na m. st. Warszawę oraz na miejscowości, wymienione w załączniku do niniejszego rozporządzenia, należące do gmin wiejskich lub stanowiące samodzielne gminy wiejskie, a mające przez sposób zabudowania się oraz skupienia ludności wyraźny charakter gmin miejskich.
Uchyla się moc obowiązującą rozporządzenia Naczelnego Nadzwyczajnego Komisarza do spraw walki z epidemjami z dnia 19 czerwca 1931 r. o rozciągnięciu mocy obowiązującej rozporządzenia z dnia 10 czerwca 1921 r. w przedmiocie utrzymania porządku w domach, na dziedzińcach, chodnikach i jezdniach w gminach miejskich na niektóre osady (Dz. U. R. P. Nr. 66, poz. 550).
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.

ZAŁĄCZNIK 

WYKAZ

miejscowości, na które rozciąga się moc obowiązującą rozporządzenia Naczelnego Nadzwyczajnego Komisarza do spraw walki z epidemjami z dnia 10 czerwca 1921 r. w przedmiocie utrzymania porządku w domach, na dziedzińcach, chodnikach i jezdniach w gminach miejskich (Dz. U. R. P. Nr. 55, poz. 346).
I. Województwo warszawskie.
1.pow.błoński- Wiskitki, Brwinów, Milanówek, Nadarzyn, Leszno, Komorów, Podkowa Leśna.
2."gostyniński- Sanniki, Osmolin, Soczewka,
3."grójecki- Tarczyn.
4."kutnowski- Dąbrowice, Łanięta, Strzelce, Dobrzelin,
5."lipnowski- Kikół, Lubicz, Skempe.
6."łowicki- Bielawy, Łyszkowice, Sobota, Kiernozia, Bolimów.
7."makowski- Krasnosielc.
8."miński- Stanisławów, Latowicz, Mrozy, Kołbiel, Cegłów, Dobre, Siennica.
9."mławski- Szreńsk.
10."nieszawski- Osięciny, Piotrków Kujawski, Dobre, Służewo.
11."płocki- Bodzanów, Drobin, Bielsk, Staroźreby.
12."płoński- Baboszewo, Czerwińsk, Nowe-Miasto, Sochocin,
13."przasnyski- Janowo, Dzierzgowo, Baranowo.
14."radzymiński- Kobyłka, Jadów, Kamieńczyk, Urle, Tłuszcz.
15."rawski- Kaczka, Inowłódź.
16."rypiński- Ostrowite, Skrwilno.
17."sierpecki- Bieżuń.
18."sochaczewski- os. fabr. Chodaków.
19."pow. warszawski- Chylice, Henryków, Jabłonna, Jeziorna, Falenica, Karczew, Konstancin, Łomianki, Miłosna, Okuniew, Pomiechówek, Rembertów, Skolimów, Świder, Piastów, Legionowo, Włochy, Wawer, Anin, Międzylesie, Radość, Pyry, Michalin, Józefów, Choszczówka, Buchnik, Nieporęt, Ołtarzew, Ząbki, Zielonka, Wesoła, Wola - Grzybowska, Sulejówek, Cechówka, Miłosna Stara, Skruda, Celestynów, Płudy, Marki.
II. Województwo łódzkie.
1."pow. brzeziński- Główno, Jeżów, Ujazd, Będków, Koluszki, Cichorajka, Warchałów, Borówka, Osiny, Gałkówek, Andrespol, Żakowice Stare, Żakowice Nowe, Różyca, Będzelin, Rogów st. kol., Kiełbasa.
2."kaliski- Opatówek, Koźminek, Lisków, Godziesze, Borysławice, Chocz, Ceków, Iwanowice, Rożdżały, Krzyżówka, Ogrody, Rypinek, Stare Miasto, Zawodzie, Tyniec, Pólko, Majków, Chrustów, Chmielnik, Winiary, Szczypiorno, Nosków, Zagorzynek, Piwonice, Piwonice kolonja, Wolica, Zbiersk.
3."kolski- Sompolno, Izbica, Babiak, Brdów, Grzegorzew, Brudzew.
4."koniński- Gosławice, Ciążeń, Lądek, Grodziec, Skulsk, Wilczyn, Kazimierz Biskupi.
5."łaski- Dłutów, Widawa, Szczerców, Lutomiersk, Górka Pabjanicka, Zelów.
6."łęczycki- Leśmierz, Piątek, Poddębice, Grabów, Parzęczew.
7."łódzki- Rzgów, Langówek, Helenówek, Radogoszcz, Kały, Kały A. B., Chojny, Cyganka, Nowe - Złotno, Retkinia, Rokicie Stare, Place - Stoki, Andrzejów.
8."piotrkowski- Sulejów, Bełchatów, Kamieńsk, Rozprza, Srocko, Wolbórz, Gorzkowice, Grocholice, Kleszczów.
9."radomszczański- Brzeźnica, Koniecpol, Pajęczno, Sulmierzyce, Pławno, Gidle.
10."sieradzki- Burzenin.
11."turecki- moc obowiązująca rozporządzenia rozciąga się na cały powiat.
12."wieluński- Działoszyn, Lututów, Osiaków, Bugaj, Bolesławiec.
III. Województwo kieleckie.
1."pow. będziński- Strzemieszyce Wielkie, Ząbkowice, Gołonóg, Porąbka, Niemce, Grodziec, Zagórze, Niwka, Kazimierz.
2."częstochowski- Mstów, Przyrów, Janów, Olsztyn.
3."iłżecki- Wąchock, Lipsko, Sienno, Solec, Kazanów, Ciepielów.
4."jędrzejowski- Wodzisław, Sobków, Małogoszcz, Oksa.
5."kielecki- Bodzentyn, Suchedniów, Słupia Nowa.
6."konecki- Gowarczów, Radoszyce.
7."kozienicki- Głowaczów, Gniewoszów, Granica, Zagożdżon, Magnuszew.
8."miechowski- Książ Wielki, Brzesko Nowe, Charsznica, Luborzyca.
9."olkuski- Pilica, Skała, Sławków, Żarnowiec, Bolesław, Ogrodzieniec.
10."opatowski- Ożarów, Łagów, Iwaniska, Kunów, Ćmielów.
11."opoczyński- Drzewica, Gielniów, Białaczów, Klwów, Odrzywół, Przysucha, Żarnów.
12."pińczowski- Wiślica, Koszyce.
13."radomski- Białobrzegi, Przytyk, Jedlińsk.
14."sandomierski- Klimontów, Koprzywnica, Połaniec, Osiek, Bogorja.
15."stopnicki- Stopnica, Pacanów, Nowy Korczyn, Oleśnica, Kurozwęki, Szydłów, Perzchnica, Piotrowice.
16."włoszczowski- Secemin, Kurzelów, Lelów.
17."zawierciański- Żarki, Koziegłowy, Łazy, Siewierz, Myszków Stary, Myszków Nowy.
IV. Województwo lubelskie.
1.pow. bialski- Kodeń, Łomazy, Piszczac, Rossosz, Konstantynów,
2."biłgorajski- Józefów, Krzeszów, Tarnogród, Frampol, Goraj.
3."chełmski- Pawłów, Rejowiec, Siedliszcze, Sawin, Świerże, Wojsławice, Wiszniewice.
4."garwoliński- Maciejowice, Łaskarzew, Osieck, Parysów, Ryki, Sobienie - Jeziory, Sobolew, Stężyca.
5."hrubieszowski- Grabowiec, Horodło, Uchanie, Kryłów.
6."janowski- Annopol, Modliborzyce, Urzędów, Zaklików, Zakrzówek.
7."krasnostawski- Izbica, Gorzków, Kraśniczyn, Tarnogóra, Turobin, Żółkiewka.
8."lubelski- Bełżyce, Bychawa, Biskupice, Chodel, Głusk, Piaski, Puchaczów, Niedrzwica Wielka, Niedrzwica Mała, Trawniki, Milejów, Sławinek, Czechów, Helenów, parc. Sachsa, wieś i kolonja Dziesiąta.
9."lubartowski- Czemierniki, Firlej, Kamionka, Michów.
10."łukowski- Adamów, Łysobyki, Serokomla.
11."puławski- Baranów, Bobrowniki, Irena, Józefów, Kazimierz, Końskowola, Kurów, Markuszów, Opole, Wąwolnica, twierdza i stacja Dęblin.
12."radzyński- Komarówka Podlaska, Wohyń.
13."siedlecki- Mokobody, Mordy, Sarnaki.
14."sokołowski- Kossów, Sterdyń.
15."tomaszowski- Jarczów, Komarów, Łaszczów, Tyszowce.
16."węgrowski- Liw, Miedzna, Stoczek, Sadowne.
17."włodawski- Sosnowica, Wisznice, Sławatycze.
V. Województwo białostockie.
1.pow. augustowski- Lipsk, Raczki, Sopoćkinie, Sztabin.
2."białostocki- Gródek, Jasionówka, Michałowo, Trzcianne.
3."bielski- Narewka, Hajnówka, Białowieża, Milejczyce, Orla, Grodzisk.
4."grodzieński- Jeziory, Łunna, Brzostowica Wielka, Porzecze, Wołpa.
5."łomżyński- Nowogród, Rutki, Śniadowo, Wizna, Jedwabne.
6."ostrołęcki- Czerwin, Goworowo, Myszyniec, st. kol. Ostrołęka.
7."ostrowski- Andrzejewo, Brańszczyk, Długosiodło, Małkinia, Nur, Poręba, Zaręby Kościelne, Wąsewo.
8."sokolski- Janów, Kuźnica, Sidra, Suchowola, Nowy Dwór.
9."suwalski- Filipów, Puńsk, Wiżajny, Sejny, Przerośl.
10."szczuczyński- Radziłów, Wąsosz.
11."wołkowyski- Izabelin, Łysków, Mścibów, Piaski, Porozów, Roś, Jałówka, Krzemienicą, Międzyrzecz, Podorosk, Zelwa.
12."wysoko-mazowiecki- Ciechanowiec, Łapy, Czyżewo.
VI. Województwo wileńskie.
1.pow. brasławski- Brasław, Druja, Widzę.
2."dziśnieński- Hermanowicze, Holubicze, Królewszczyzna, Łużki, Plisa, Prozoroki, Szarkowszczyzna.
3."mołodecki- Gródek, Kraśne.
4."oszmiański- Holszany, Dziewieniszki, Krewo, Soły.
5."postawski- Postawy, Duniłowicze.
6."święciański- Dukszty, Hoduciszki, Ignalino.
7."wilejski- Budsław, Dołhinów, Ilja, Krzywicze, Kurzeniec.
8."wileńsko-trocki- Landwarów, Niemenczyn, Michaliszki, Olkieniki.
VII. Województwo nowogródzkie.
1.pow. baranowicki- Lachowicze, Nowa Mysz, Stołowicze, Swojatycze, Horódyszcze, Mołczadź, Krzywoszyn, Niedźwiedzica.
2."lidzki- Ejszyszki, Iwje, Lipniszki, Werenów, Raduń, Bielica, Brzozówka.
3."nieświeski- Horodziej, Snów, Siniawka, Hrycewicze, Kłeck, Łań.
4."nowogródzki- Wsielub, Zdzięcioł, Lubcz, Korelicze, Dworzec, Nowojelnia, Niehniewicze.
5."słonimski- Byteń, Dereczyn.
6."stołpecki- Nowy Świerzeń, Rubieżewicze, Mir, Połoneczka, Turzec, Naliboki, Derewna.
7."szczuczyński- Szczuczyn, Źołudek, Kamionka folw., Ostryna, Wasiliszki, Różanka, Nowy Dwór, Sobakińce, Kamionka miasto, Skrzybowce.
8."wołożyńskł- Trąby, Wiszniew, Wołma, Iwieniec, Pierszaje, Wołożyn, Bakszty, Zabrzezie, Kamień,
VIII. Województwo poleskie.
1.pow. brzeski- Małoryta, Tomaszówka, Otoki, Czernawczyce, Domaczewo.
2."łuniniecki- Mikaszewicze, Hancewicze, Łachwa, Lenin, Kożangródek.
3."drohicki- Drohiczyn, Chomsk, Janów, Motol.
4."kobryński- Antopol, Dywin, Żabinka.
5."koszyrski- Kamień Koszyrski, Lubieszów.
6."kosowski- Telechany, Iwacewicze, Święta Wola.
7."piński- Serniki, Pohost - Zahorodzki.
8."stoliński- Horodno.
IX. Województwo wołyńskie.
1.pow. dubieński- Dernidówka, Kozin, Młynów, Wołkowyje, Werba.
2."horochowski- Łokacze, Oździutycze, Drużkopol.
3."kostopolski- Deraźne, Stepań, Ludwipol.
4."kowelski- Ratno, Mielnica, Maciejów, Maniewicze, Turzysk.
5."krzemieniecki- Wiśniowiec, Szumsk, Katerburg, Łanowce, Białozórka, Wyszogródek, Poczajów.
6."rówieński- Aleksandrja, Hoszcza, Klewań, Tuczyn, Międzyrzec.
7."łucki- Kołki, Zofjówka, Torczyn, Czartorysk, os. Czartorysk, Kiwerce, Sienkiewiczówka, Sokól.
8."zdołbunowski- Mizocz.
9."włodzimierski- Poryck.
10."sarneński- Klesów, Rafałówka, Włodzimierzec.
X. Województwo krakowskie.
1.pow. bialski- Witkowice, Straconka, Bystra, Buczkowice, Komorowice, Kozy, Szczyrk, Brzezinka.
2."bocheński- Kłaj, Lipnica Murowana, Trzciana, Łapanów, Rajbrot.
3."brzeski- Czchów, Radłów, Szczurowa, Zakliczyn.
4."chrzanowski- Alwernia, Trzebinia.
5."dąbrowski- Szczucin.
6."gorlicki- Bobowa, Glinik Marjampolski, Rzepiennik Strzyżewski.
7."jasielski- Dębowiec, Kołaczyce, Ołpiny Osiek, Żmigród.
8."krakowski- Kocmyrzów, Borek Fałęcki, Czernichów, Liszki, Zabierzów, Prądnik Czerwony, Prokocim, Swoszowice.
9."limanowski- Mszana - Dolna, Tymbark.
10."mielecki- Przecław, Borowa, Rzochów.
11."myślenicki- Sułkowice, Wiśniowa, Gdów.
12."nowosądecki- Łącko, Rytro, Łabowa, Tylicz, Jazowsko, Krynica wieś, Żegiestów wieś.
13."nowotarski- Krościenko, Poronin, Bukowina, Jabłonka, Frydman, Białka, Szczawnica uzdr., Rabka.
14."żywiecki- Zabłocie, Sporysz, Isep, Milówka, Rajcza, Jeleśnia.
15."ropczycki- Wielopole Skrzyńskie, Przedmieście Sędziszowskie.
16."tarnowski- Ryglice, Mościce.
17."wadowicki- Zembrzyce, Zawoja.
XI. Województwo lwowskie.
1.pow. bobrecki- Brzozdowce, Mikołajów, Wybranówka, Strzeliska Nowe.
2."brzozowski- Dynów, Jasienica Rosielna.
3."dobromilski- Bircza, Nowe Miasto, Rybotycze.
4."kolbuszowski- Majdan, Raniżów.
5."krośnieński- Iwonicz, Jedlicze, Korczyna, Frysztak.
6."leski- Baligród, Cisną, Lutowiska, Wola Michowa.
7."lubaczowski- Oleszyce, Narol.
8."łańcucki- Gillershof, Siedlanka, Żołynia.
9."mościski- Hussaków, Krukienice.
10."przemyski- Dubiecko.
11."rawski- Magierów, Lubycza Królewska.
12."rzeszowski- Czudec, Niebylec.
13."samborski- Felsztyn,
14."sanocki- Bukowsko, Jaćmierz, Mrzygłód, Zarszyn, Tyrawa Wołoska.
15."sokalski- Waręż Miasto, Krystynopol, Tartaków miasto,
16."turczański- Turka, Borynia, Rozłucz.
XII. Województwo stanisławowskie.
1."pow. doliński- Dolina, Bolechów, Rożniatów, Perehińsko.
2."horodeński- Horodenka, Czernelica, Obertyn.
3."kałuski- Kałusz, Wojniłów.
4."kołomyjski- Kołomyja, Peczeniżyn, Gwoździec Miasto, Jabłonów.
5."kosowski- Kosów, Kuty, Żabie, Rożnów.
6."nadwórniański- Nadworna, Delatyn, Jaremcze uzdr., Łanczyn, Mikuliczyn, Worochta uzdr., Sołotwina.
7."rohatyński- Rohatyn, Bursztyn, Bołszowce, Bukaczowce, Stratyn Miasto.
8."śniatyński- Śniatyn, Zabłotów.
9."stanisławowski- Stanisławów, Halicz, Jezupol, Marjampol Miasto, Bohorodczany, Łysieć.
10."stryjski- Stryj, Morszyn uzdr., Skole, Synowódzko Wyżne.
11."tłumacki- Tłumacz, Tyśmienica, Chocimierz, Ottynja.
12."żydaczowski- Żydaczów, Mikołajów n/D, Rozdół, Żurawno.
XIII. Województwo tarnopolskie.
1."borszczowski- Jezierzany, Mielnica, Korolówka.
2."brodzki- Podkamień.
3."brzeżański- Narajów Miasto.
4."buczacki- Potok Złoty, Uście Zielone, Koropiec.
5."kopyczyniecki- Chorostków, Probużna,
6."podhajecki- Wiśniowczyk, Złotniki,
7."przemyślański- Dunajów, Swirz.
8."radziechowski- Chołojów, Stojanów, Szczurowice, Toporów, Witków Nowy.
9."tarnopolski- Kozłów.
10."trembowelski- Janów, Strusów.
11."zaleszczycki- Tłuste Miasto, Uścieczko.
12."zborowski- Jezierna.