Rodzaje dokumentów i zakres informacji wymaganych przy składaniu wniosku o udzielenie koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie produkcji wyrobów spirytusowych i tytoniowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1994.52.212

Akt utracił moc
Wersja od: 22 kwietnia 1994 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I GOSPODARKI ŻYWNOŚCIOWEJ
z dnia 7 kwietnia 1994 r.
w sprawie rodzaju dokumentów i zakresu informacji wymaganych przy składaniu wniosku o udzielenie koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie produkcji wyrobów spirytusowych i tytoniowych.

Na podstawie art. 20 ust. 3a ustawy z dnia 23 grudnia 1988 r. o działalności gospodarczej (Dz. U. Nr 41, poz. 324, z 1990 r. Nr 26, poz. 149, Nr 34, poz. 198 i Nr 86, poz. 504, z 1991 r. Nr 31, poz. 128, Nr 41, poz. 179, Nr 73, poz. 321, Nr 105, poz. 452, Nr 106, poz. 457, Nr 107, poz. 460, z 1993 r. Nr 28, poz. 127, Nr 47, poz. 212 i Nr 134, poz. 646 oraz z 1994 r. Nr 27, poz. 96) zarządza się, co następuje:
1.
Wnioskodawcy składający wnioski o udzielenie koncesji na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie wyrobu, oczyszczania, rozlewu, skażania i odwadniania spirytusu, wydzielania spirytusu z innego wytworu oraz wyrobu i rozlewu wódek, a także wytwarzania wyrobów tytoniowych są obowiązani dołączyć do wniosku następujące dokumenty i informacje:
1)
dokument stwierdzający tytuł prawny wnioskodawcy do obiektów (nieruchomości) przewidzianych do prowadzenia zamierzonej działalności,
2)
dokument potwierdzający prowadzenie działalności gospodarczej (odpis z właściwego rejestru lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej),
3)
kopię dokumentu właściwego urzędu statystycznego o nadaniu identyfikatora statystycznego w systemie REGON,
4)
informację o planach dotyczących:
a)
rodzaju przerabianego surowca,
b)
zagospodarowania wywaru przy wyrobie spirytusu,
c)
udziału tytoniu krajowego przy ubieganiu się o koncesję na wytwarzanie wyrobów tytoniowych,
d)
rocznej wielkości produkcji, przy czym w wypadku ubiegania się o koncesję na skażanie spirytusu należy podać ilość skażonego spirytusu w ciągu roku w litrach 100o spirytusu i określić nazwę skażalnika,
e)
wielkości eksportu,
5)
zaświadczenie banku, w którym prowadzony jest podstawowy rachunek bankowy wnioskodawcy, stwierdzające wielkość posiadanych środków finansowych,
6)
zaświadczenie właściwego urzędu skarbowego stwierdzające, iż wnioskodawca nie zalega z wpłatami należności budżetowych,
7)
zaświadczenie o niekaralności osób kierujących działalnością podmiotu będącego wnioskodawcą za przestępstwa przeciwko mieniu i przeciwko dokumentom,
8)
zaświadczenia rejonowej komendy straży pożarnej, stacji sanitarno-epidemiologicznej i wojewódzkiego inspektoratu ochrony środowiska stwierdzające, że obiekty przeznaczone do prowadzenia wnioskowanej działalności gospodarczej spełniają wymagania określone w przepisach przeciwpożarowych, sanitarnych i ochrony środowiska.
2.
Przepisy ust. 1 pkt 2, 3 i 5 dotyczą wnioskodawców prowadzących działalność gospodarczą.
3.
W szczególnie uzasadnionych wypadkach wnioskodawca może być zobowiązany do złożenia informacji o stanie majątku, który mógłby stanowić zabezpieczenie ewentualnych roszczeń Skarbu Państwa.
Spółki prawa handlowego, niezależnie od dokumentów i informacji wymienionych w § 1 ust. 1, do wniosku o udzielenie koncesji są obowiązane dołączyć:
1)
kopię umowy (statutu) spółki,
2)
listę wspólników posiadających co najmniej 10% udziałów (akcji),
3)
wykaz członków zarządu i rady nadzorczej z podaniem ich adresów zamieszkania,
4)
oświadczenie osób wymienionych w pkt 2 o posiadanych udziałach (akcjach) w innych spółkach oraz ewentualnym członkostwie w organach tych spółek.
Rozporządzenie wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.