Rozdział 4 - Doręczenia - Regulamin działania kolegiów do spraw wykroczeń.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2000.22.289

Akt utracił moc
Wersja od: 31 marca 2000 r.

Rozdział  4

Doręczenia

§  25.
1.
Doręczeń należy dokonywać przede wszystkim za pośrednictwem poczty. Pisma kolegium wysyła się jako polecone przesyłki listowe, za zwrotnym pokwitowaniem odbioru.
2.
Jeżeli obecny w kolegium adresat wykazał swoją tożsamość, można mu doręczyć pismo bezpośrednio, za potwierdzeniem odbioru.
§  26.
Zawiadomienia i wezwania powinny spełniać wymagania przewidziane w art. 44-48 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, a nadto należy w nich podać, w jakiej sprawie, w jakim charakterze, miejscu i czasie ma się stawić wzywana osoba oraz czy jej stawiennictwo jest obowiązkowe. Należy również uprzedzić o skutkach niestawiennictwa.
§  27.
1.
O terminach rozpoznawania spraw zawiadamia się oskarżyciela publicznego przez doręczenie mu wykazu spraw, które mają być w danym dniu rozpoznane; wykaz doręcza się niezwłocznie po jego sporządzeniu.
2.
W wypadkach pilnych o terminie rozpoznawania sprawy kolegium może dokonać zawiadomienia w inny sposób, zapewniający skuteczność dotarcia informacji do adresata.
§  28.
Wezwania i zawiadomienia o terminach posiedzeń powinny być wysłane tak, aby w razie stwierdzenia przeszkód w ich doręczeniu można było wezwania i zawiadomienia wysłać ponownie albo odwołać posiedzenie i zawiadomić o tym osoby, którym zawiadomienia lub wezwania zostały już uprzednio doręczone.
§  29.
Jeżeli pismo podlegające doręczeniu zostało złożone tak późno, że jego odpisu nie można doręczyć przed terminem posiedzenia, doręcza się to pismo na posiedzeniu i odnotowuje fakt doręczenia w protokole lub notatce urzędowej.