Art. 17. - Rada Europy-Polska. Konwencja Rady Europy o koprodukcji filmowej (poprawiona). Rotterdam.2007.01.30.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2019.1913

Akt obowiązujący
Wersja od: 1 października 2017 r.
Artykuł  17

- Monitorowanie Konwencji oraz zmiany w załącznikach I i II

1. 
Zarząd Europejskiego Funduszu Wspierania Koprodukcji i Rozpowszechniania Utworów Kinematograficznych i Audiowizualnych "Eurimages" jest odpowiedzialny za monitorowanie niniejszej Konwencji.
2. 
Każda ze Stron niniejszej Konwencji, która nie jest członkiem "Eurimages", może być reprezentowana w Zarządzie "Eurimages" podczas wykonywania zadań określonych w niniejszej Konwencji i posiada w nim jeden głos.
3. 
W celu promowania skutecznego stosowania Konwencji, Zarząd "Eurimages" może:
a.
zaproponować ułatwienia wymiany doświadczeń i dobrych praktyk między Stronami;
b.
wyrazić opinię o każdej sprawie dotyczącej stosowania i wdrażania niniejszej Konwencji oraz opracować konkretne zalecenia dla Stron na ten temat.
4. 
W celu zaktualizowania postanowień z załączników I i II niniejszej Konwencji, tak aby zapewnić ich nieprzerwaną przydatność dla powszechnych praktyk w przemyśle filmowym, zmiany mogą zostać zaproponowane przez każdą ze Stron, Komitet Ministrów lub Zarząd Europejskiego Funduszu Wspierania Koprodukcji i Rozpowszechniania Utworów Kinematograficznych i Audiowizualnych "Eurimages". Propozycje te zostaną przekazane Stronom przez Sekretarza Generalnego Rady Europy.
5. 
Po konsultacji ze Stronami, Komitet Ministrów może przyjąć zmianę proponowaną zgodnie z ustępem 4, większością głosów przewidzianą w artykule 20 litera d Statutu Rady Europy. Zmiana wejdzie w życie po upływie okresu jednego roku od dnia, w którym została ona przekazana Stronom. W tym okresie, każda ze Stron może powiadomić Sekretarza Generalnego o sprzeciwie wobec wejścia w życie tej zmiany w odniesieniu do niej.
6. 
Jeżeli jedna trzecia Stron powiadomi Sekretarza Generalnego Rady Europy o sprzeciwie wobec wejścia w życie zmiany, zmiana ta nie wejdzie w życie.
7. 
Jeśli mniej niż jedna trzecia Stron powiadomi o sprzeciwie, zmiana wejdzie w życie w odniesieniu do Stron, które nie zgłosiły sprzeciwu.
8. 
Gdy zmiana weszła w życie zgodnie z ustępami 5 i 7 niniejszego artykułu, a jedna ze Stron zgłosiła sprzeciw do niej, to zmiana ta wejdzie w życie dla tej Strony w pierwszym dniu miesiąca następującego po dniu, w którym Strona ta powiadomiła Sekretarza Generalnego Rady Europy o przyjęciu tej zmiany. Strona, która zgłosiła sprzeciw, może go wycofać w dowolnym czasie w drodze notyfikacji skierowanej do Sekretarza Generalnego Rady Europy.
9. 
Jeśli Komitet Ministrów przyjął zmianę, państwo lub Unia Europejska nie mogą wyrazić swojej zgody na związanie się niniejszą Konwencją, nie przyjmując jednocześnie tej zmiany.