Rozdział 9 - Sposób sprawowania nadzoru oraz dokumentowania wykonywania czynności związanych z nadzorem nad psami służbowymi oraz psami służbowymi wycofanymi z użycia - Psy służbowe w Służbie Ochrony Państwa.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2021.2460
Akt obowiązującyWersja od: 21 grudnia 2021 r.
Rozdział 9
Sposób sprawowania nadzoru oraz dokumentowania wykonywania czynności związanych z nadzorem nad psami służbowymi oraz psami służbowymi wycofanymi z użycia
Sposób sprawowania nadzoru oraz dokumentowania wykonywania czynności związanych z nadzorem nad psami służbowymi oraz psami służbowymi wycofanymi z użycia
§ 20.
Sprawowanie nadzoru nad psami służbowymi polega na:1)
prowadzeniu systematycznej kontroli prawidłowości utrzymania psów służbowych co najmniej raz na pół roku i każdorazowo w przypadku zmiany stałego miejsca przebywania, chowu zwierzęcia;2)
wdrażaniu procedur naprawczych w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w wyniku przeprowadzenia kontroli, o której mowa w pkt 1.§ 21.
1.
Kontrola, o której mowa w § 20 pkt 1, obejmuje:1)
przeprowadzanie przeglądu stanu zdrowia i kondycji, pielęgnacji i utrzymania w czystości oraz warunków utrzymania psów służbowych;2)
sprawdzanie jakości karmy podawanej psom służbowym;3)
sprawdzenie poddawania psów służbowych terminowym szczepieniom oraz zabiegom profilaktycznym;4)
sprawdzenie pomieszczeń, w których przebywają psy służbowe;5)
sprawdzenie stanu technicznego oraz utrzymania OPPS.2.
Nadzór, o którym mowa w § 20, prowadzą:1)
lekarz weterynarii w zakresie, o którym mowa w ust. 1 pkt 1;2)
kierownik OPPS w zakresie, o którym mowa w ust. 1 pkt 2-5.3.
Z czynności nadzorczych, o których mowa w § 20, sporządza się notatkę służbową i przedkłada ją do zapoznania kierownikowi rozpoznania.4.
Wzór notatki służbowej z przeprowadzenia kontroli prawidłowości utrzymania psów służbowych jest określony w załączniku nr 5 do rozporządzenia.5.
Kierownik rozpoznania, nie rzadziej niż raz w roku, przedkłada Komendantowi SOP pisemną informację o stanie psów służbowych.§ 22.
Sprawowanie nadzoru nad psami służbowymi wycofanymi z użycia polega na:1)
prowadzeniu systematycznej kontroli prawidłowości utrzymania psów służbowych wycofanych z użycia co najmniej raz na pół roku i każdorazowo w przypadku zmiany stałego miejsca przebywania, chowu zwierzęcia;2)
wdrażaniu procedur naprawczych w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości w wyniku przeprowadzenia kontroli, o której mowa w pkt 1.§ 23.
1.
Kontrola, o której mowa w § 22 pkt 1, obejmuje:1)
przeprowadzanie przeglądu stanu zdrowia i kondycji, pielęgnacji i utrzymania w czystości oraz warunków utrzymania psów służbowych wycofanych z użycia;2)
sprawdzanie jakości karmy podawanej psom służbowym wycofanym z użycia;3)
sprawdzanie poddawania psów służbowych wycofanych z użycia terminowym szczepieniom oraz zabiegom profilaktycznym.2.
Nadzór, o którym mowa w § 22, prowadzą:1)
osoba wyznaczona przez zastępcę Komendanta SOP;2)
lekarz weterynarii;3)
przewodnik.3.
Z czynności nadzorczych, o których mowa w § 22, sporządza się notatkę służbową i przedkłada ją do zapoznania zastępcy Komendanta SOP.4.
Wzór notatki służbowej z przeprowadzenia kontroli prawidłowości utrzymania psa służbowego wycofanego z użycia jest określony w załączniku nr 6 do rozporządzenia.