Przyznanie Wystawie Polskiej w Konstantynopolu, mającej się odbyć w czasie od 12 września do 3 października 1924 r., ulg w przedmiocie ochrony wynalazków, wzorów i znaków towarowych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1924.71.692

Akt utracił moc
Wersja od: 18 sierpnia 1924 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA PRZEMYŚLU I HANDLU
z dnia 30 lipca 1924 r.
o przyznaniu Wystawie Polskiej w Konstantynopolu, mającej się odbyć w czasie od 12 września do 3 października 1924 roku, ulg w przedmiocie ochrony wynalazków, wzorów i znaków towarowych.

Na podstawie art. 3 ust. 3, art. 82 ust. 3 i art. 115 ust. 2 ustawy z dnia 5 lutego 1924 r. o ochronie wynalazków, wzorów i znaków towarowych (Dz. U. R. P. № 31, poz. 306) zarządza się co następuje:
Publikacja i jawne stosowanie wynalazku lub wzoru wystawionych na Wystawie Polskiej w Konstantynopolu, nie będzie przeszkodą do uzyskania patentu lub zarejestrowania wzoru, o ile nastąpiły po dacie wystawienia, zgłoszenie zaś wynalazku lub wzoru w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej nastąpiło przed upływem sześciu miesięcy od daty wystawienia. Pod temi samemi warunkami nie będzie przeszkodą do uzyskania patentu lub zarejestrowania wzoru i samo wystawienie wynalazku lub wzoru na Wystawie Polskiej w Konstantynopolu, jak również inne zgłoszenie, dokonane po dacie wystawienia w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej.
Zgłoszenie w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej znaku towarowego, umieszczonego na towarze wystawionym na Wystawie Polskiej w Konstantynopolu, będzie korzystało z prawa pierwszeństwa przez sześciomiesięczny okres czasu, rozpoczynający się od daty wystawiania.
Do zgłoszenia wynalazku, wzoru lub znaku towarowego, wniesionego do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej, z powołaniem się na ulgi określone w §§ 1 i 2 niniejszego rozporządzenia, winno być dołączone zaświadczenie dyrekcji Wystawy Polskiej w Konstantynopolu, stwierdzające przedmiot i datą wystawienia.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.