Przyznanie ulg w sprawie ochrony wynalazków, wzorów i znaków towarowych XVII Międzynarodowym Targom w Poznaniu, X Targom Katowickim, Targom Meblowym w Nowem, Targom Gdyńskim, XVIII Międzynarodowym Targom Wschodnim organizowanym przez Izbę Przemysłowo Handlową we Lwowie, Targom Pałuckim w Żninie i Targom Wołyńskim w Równem.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1938.23.204

Akt utracił moc
Wersja od: 7 kwietnia 1938 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA PRZEMYSŁU I HANDLU
z dnia 17 marca 1938 r.
o przyznaniu ulg w sprawie ochrony wynalazków, wzorów i znaków towarowych XVII Międzynarodowym Targom w Poznaniu, X Targom Katowickim, Targom Meblowym w Nowem, Targom Gdyńskim, XVIII Międzynarodowym Targom Wschodnim organizowanym przez Izbę Przemysłowo-Handlową we Lwowie, Targom Pałuckim w Żninie i Targom Wołyńskim w Równem.

Na podstawie art. 3 ust. (3), art. 90 ust. (3) i art. 182 ust. (2) rozporządzenia Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 22 marca 1928 r. o ochronie wynalazków, wzorów i znaków towarowych (Dz. U. R. P. Nr 39, poz. 384) zarządzam co następuje:
Publikacja albo jawne stosowanie wynalazku lub wzoru, wystawionych na XVII Międzynarodowych Targach w Poznaniu w czasie od dnia 1 do 8 maja 1938 r. włącznie, na X Targach Katowickich w czasie od 22 maja do 6 czerwca 1938 r. włącznie, na Targach Meblowych w Nowem (województwo pomorskie) w czasie od 26 czerwca do 10 lipca 1938 r. włącznie, na Targach Gdyńskich w czasie od 7 do 14 sierpnia 1938 r. włącznie, na XVIII Międzynarodowych Targach Wschodnich we Lwowie w czasie od 3 do 13 września 1938 r. włącznie, na Targach Pałuckich w Żninie (województwo poznańskie) w czasie od 3 do 11 września 1938 r. włącznie oraz na Targach Wołyńskich w Równem w czasie od 11 do 25 września 1938 r. włącznie, nie będzie przeszkodą do uzyskania patentu lub zarejestrowania wzoru, o ile nastąpiły po wystawieniu, zgłoszenie zaś wynalazku lub wzoru w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej nastąpiło przed upływem sześciu miesięcy od daty wystawienia. Pod tymi samymi warunkami nie będzie przeszkodą do uzyskania patentu lub zarejestrowania wzoru ani samo wystawienie wynalazku lub wzoru na wymienionych wyżej targach, ani inne zgłoszenie, dokonane w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej po dacie wystawienia.
Zgłoszenie w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej znaku towarowego, umieszczonego przedtem na towarze, wystawionym na targach wymienionych w § 1, będzie korzystało z prawa pierwszeństwa od daty wystawienia, jeżeli zgłoszenie to nastąpiło przed upływem sześciu miesięcy od tej daty.
Do zgłoszenia wynalazku lub wzoru, wniesionego do Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej z powołaniem się na ulgi, określone w §§ 1 i 2 rozporządzenia niniejszego, powinno być dołączone zaświadczenie zarządu właściwych targów, stwierdzające przedmiot i datę wystawienia, do zgłoszenia zaś znaku towarowego - zaświadczenie stwierdzające, że dany znak umieszczony był na towarze, wystawionym na tych targach, tudzież osobę wystawcy, przedsiębiorstwo, rodzaj towaru oraz datę wystawienia.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.