Art. 39. - Przepisy wprowadzające ustawę o Straży Marszałkowskiej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2018.730

Akt obowiązujący
Wersja od: 11 października 2019 r.
Art.  39. 
1. 
W terminie 30 dni od dnia wejścia w życie niniejszego przepisu Szef Kancelarii Sejmu przedstawi osobom zatrudnionym w Kancelarii Sejmu na stanowiskach w Straży Marszałkowskiej w dniu wejścia w życie niniejszego przepisu pisemną propozycję:
1)
pracy przy wykonywaniu czynności z zakresu obsługi administracyjnej i materialno-technicznej Straży Marszałkowskiej, określającą nowe warunki zatrudnienia, która uwzględnia posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby, albo
2)
pełnienia służby w Straży Marszałkowskiej, określającą warunki pełnienia służby, która uwzględnia posiadane kwalifikacje i przebieg dotychczasowej pracy lub służby.
2. 
Osoba zatrudniona w Kancelarii Sejmu na stanowisku w Straży Marszałkowskiej, której przedstawiono propozycję zatrudnienia albo pełnienia służby, o której mowa w ust. 1, składa w terminie 14 dni od dnia jej otrzymania oświadczenie o przyjęciu albo odmowie przyjęcia propozycji. Niezłożenie oświadczenia w tym terminie jest równoznaczne z odmową przyjęcia propozycji zatrudnienia albo pełnienia służby.
3. 
Po złożeniu przez osobę zatrudnioną w Kancelarii Sejmu na stanowisku w Straży Marszałkowskiej oświadczenia o przyjęciu propozycji pełnienia służby w Straży Marszałkowskiej, przeprowadza się odpowiednio postępowanie określone w art. 18 ustawy z dnia 26 stycznia 2018 r. o Straży Marszałkowskiej.
4. 
Orzeczenia lekarskie o przydatności do pracy na stanowiskach strażników Straży Marszałkowskiej zachowują ważność do końca okresu, na jaki je wystawiono.
5. 
Postępowanie, o którym mowa w ust. 3, przeprowadza Komendant Straży Marszałkowskiej lub zastępca Komendanta Straży Marszałkowskiej, powołani na podstawie przepisów dotychczasowych, a w odniesieniu do osób zajmujących w dniu wejścia w życie niniejszego przepisu stanowisko Komendanta lub zastępcy Komendanta Straży Marszałkowskiej - Szef Kancelarii Sejmu.