Art. 65. - Przepisy wprowadzające ustawę o Służbie Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służbie Wywiadu Wojskowego oraz ustawę o służbie funkcjonariuszy Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Służby Wywiadu Wojskowego.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2006.104.711

Akt obowiązujący
Wersja od: 10 lipca 2008 r.
Art.  65.
1.
W terminie do 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy żołnierze zawodowi pełniący służbę w WSI oraz pracownicy zatrudnieni w WSI mogą złożyć Pełnomocnikom wniosek o wyznaczenie na stanowisko służbowe w SKW lub SWW, mianowanie na funkcjonariuszy SKW lub SWW albo zatrudnienie w SKW lub SWW.
2.
Żołnierzy WSI, którzy nie złożyli wniosku, o którym mowa w ust. 1, albo nie zostali wyznaczeni na stanowiska służbowe w SKW albo SWW, mianowani na funkcjonariuszy SKW albo SWW oraz zatrudnieni w SKW albo SWW, zwalnia się z zajmowanych stanowisk służbowych i wyznacza na inne stanowisko służbowe, przenosi do rezerwy kadrowej albo wypowiada stosunek służbowy zawodowej służby wojskowej.
3.
Żołnierze WSI, o których mowa w ust. 2, nie mogą być wyznaczani na stanowiska służbowe w sądach wojskowych, w prokuraturach wojskowych, w jednostkach Żandarmerii Wojskowej, a także na stanowiska służbowe w wojskowych jednostkach rozpoznania oraz jednostkach zwiadowczych.
4.
Stosunki pracy z pracownikami WSI, którzy nie złożyli wniosku, o którym mowa w ust. 1, albo nie zostali mianowani na funkcjonariuszy ani zatrudnieni w SKW albo SWW, wygasają z dniem zniesienia WSI.
5.
Jeżeli przepisy prawa pracy uzależniają nabycie albo wymiar uprawnień pracowniczych od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy albo od nieprzerwanego zatrudnienia u danego pracodawcy, pracownikom zatrudnionym w WSI, którzy zostali zatrudnieni w SKW albo SWW, okres zatrudnienia w WSI wlicza się do okresu zatrudnienia w SKW albo SWW.