Rozdział 6 - Dokumenty ewidencyjne osób przeniesionych do rezerwy niebędących żołnierzami rezerwy - Prowadzenie ewidencji wojskowej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2010.199.1321

Akt utracił moc
Wersja od: 29 grudnia 2020 r.

Rozdział  6

Dokumenty ewidencyjne osób przeniesionych do rezerwy niebędących żołnierzami rezerwy

§  27. 
W ramach ewidencji wojskowej osób przeniesionych do rezerwy niebędących żołnierzami rezerwy prowadzi się następujące dokumenty ewidencyjne:
1)
indywidualny zbiór ewidencyjny lub kartę ewidencyjną;
2)
wtórnik karty ewidencyjnej;
3)
księgę ewidencji;
4)
kartę poszukiwań.
§  28. 
1. 
Indywidualne zbiory ewidencyjne lub karty ewidencyjne prowadzi się dla osób przeniesionych do rezerwy niebędących żołnierzami rezerwy:
1)
wstępnie przeznaczonych do pełnienia czynnej służby wojskowej;
2)
wstępnie przeznaczonych do pełnienia służby w obronie cywilnej;
3)
wstępnie przeznaczonych do świadczenia pracy w ramach pracowniczych przydziałów mobilizacyjnych;
4)
wstępnie przeznaczonych do wykonywania świadczeń na rzecz obrony.
2. 
Dla osób przeniesionych do rezerwy niebędących żołnierzami rezerwy nie zakłada się nowych kart ewidencyjnych lub indywidualnych zbiorów ewidencyjnych, ale prowadzi się nadal karty lub indywidualne zbiory ewidencyjne założone w czasie kwalifikacji wojskowej, a w przypadku osób wymienionych w art. 34 ustawy w wojskowej komendzie uzupełnień, albo zbiory założone po tym fakcie.
3. 
Indywidualne zbiory ewidencyjne, o których mowa w ust. 2, prowadzi wojskowy komendant uzupełnień lub użytkownik.
§  29. 
1.  30
 Komórki organizacyjno-ewidencyjne jednostki wojskowej, do której powołano osobę przeniesioną do rezerwy niebędącą żołnierzem rezerwy na ćwiczenia wojskowe lub obowiązkowe ćwiczenia wojskowe, otrzymują wtórniki kart ewidencyjnych tych osób, co najmniej na trzy dni przed dniem ich stawienia się w tej jednostce wojskowej, a w przypadku powołania do służby przygotowawczej - niezwłocznie.
2. 
Jednostka wojskowa prowadząca informatyczną bazę ewidencyjną zamiast wtórnika karty ewidencyjnej osoby przeniesionej do rezerwy niebędącej żołnierzem rezerwy otrzymuje jego indywidualny zbiór ewidencyjny na zewnętrznym nośniku danych lub w drodze teletransmisji danych.
3. 
Wtórniki kart ewidencyjnych lub indywidualne zbiory ewidencyjne podlegają stałej aktualizacji przez komórki organizacyjno-ewidencyjne, o których mowa w ust. 1, w zakresie informacji dotyczących przebiegu służby.
4. 
Po zakończeniu ćwiczeń wojskowych lub służby przygotowawczej przez osobę przeniesioną do rezerwy niebędącą żołnierzem rezerwy wojskowy komendant uzupełnień otrzymuje niezwłocznie z jednostki wojskowej, o której mowa w ust. 1, wtórnik karty ewidencyjnej tego żołnierza, a w przypadku, o którym mowa w ust. 2, jego zaktualizowany indywidualny zbiór ewidencyjny z informatycznej bazy ewidencyjnej jednostki wojskowej.
§  30. 
1. 
Księga ewidencji zawiera dane osobowe osób przeniesionych do rezerwy niebędących żołnierzami rezerwy, którzy pozostają bądź pozostawali w ewidencji wojskowej prowadzonej przez wojskową komendę uzupełnień, oraz jest jednocześnie aktualnym skorowidzem kart ewidencyjnych lub indywidualnych zbiorów ewidencyjnych prowadzonym alfabetycznie oddzielnie dla każdego rocznika osób przeniesionych do rezerwy niebędących żołnierzami rezerwy, osobno dla poszczególnych obszarów, na których prowadzona była kwalifikacja wojskowa.
2. 
Do wzoru księgi ewidencji stosuje się odpowiednio przepis § 25 ust. 2.
§  31. 
1. 
Kartę poszukiwań zakłada się w okresie trwania obowiązku odbywania służby wojskowej i prowadzi dla osób przeniesionych do rezerwy niebędących żołnierzami rezerwy, którzy:
1)
nie zgłosili się na wezwanie wojskowego komendanta uzupełnień w sprawach powszechnego obowiązku obrony;
2) 31
 (uchylony);
3) 32
 nie zgłosiły faktu wyjazdu za granicę na okres dłuższy niż sześć miesięcy oraz powrotu z tego wyjazdu;
4)
nie zgłosili się do wojskowej komisji lekarskiej, wojskowej pracowni psychologicznej, jednostki służby medycyny pracy lub innego uprawnionego organu, zakładu opieki zdrowotnej, pracowni psychologicznej, lekarza lub psychologa w celu przeprowadzenia badań lekarskich lub psychologicznych na potrzeby powszechnego obowiązku obrony;
5)
wymeldowali się z dotychczasowego miejsca pobytu stałego lub miejsca pobytu czasowego trwającego ponad trzy miesiące, nie zgłaszając nowego miejsca pobytu;
6) 33
 nie zgłosiły zmiany miejsca pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad trzy miesiące;
7)
nie odbierają wezwań w sprawach powszechnego obowiązku obrony;
8)
nie stawili się do czynnej służby wojskowej, służby równorzędnej lub zastępczej.
2. 
Do wzoru karty poszukiwania stosuje się odpowiednio przepis § 26 ust. 2.
§  32. 
1. 
Wojskowy komendant uzupełnień zakłada zeszyt ewidencji przebiegu szkolenia wojskowego osobom przeniesionym do rezerwy niebędącym żołnierzami rezerwy, powołanym do służby przygotowawczej na potrzeby kształcenia oficerów i podoficerów, z dniem doręczenia karty powołania.
2. 
Wojskowy komendant uzupełnień przesyła zeszyt ewidencji przebiegu szkolenia wojskowego dowódcy jednostki wojskowej wraz z wtórnikiem karty ewidencyjnej lub indywidualnym zbiorem ewidencyjnym tej osoby.
3. 
Po zakończeniu służby przygotowawczej przez osobę przeniesioną do rezerwy niebędącą żołnierzem rezerwy wojskowy komendant uzupełnień otrzymuje niezwłocznie z jednostki wojskowej zeszyt ewidencji przebiegu szkolenia wojskowego tego żołnierza.
4. 
Wzór zeszytu ewidencji przebiegu szkolenia wojskowego określa załącznik nr 4 do rozporządzenia.
30 § 29 ust. 1 zmieniony przez § 1 pkt 9 rozporządzenia z dnia 1 grudnia 2015 r. (Dz.U.2015.2152) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 stycznia 2016 r.
31 § 31 ust. 1 pkt 2 uchylony przez § 1 pkt 10 lit. a rozporządzenia z dnia 1 grudnia 2015 r. (Dz.U.2015.2152) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 stycznia 2016 r.
32 § 31 ust. 1 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 10 lit. b rozporządzenia z dnia 1 grudnia 2015 r. (Dz.U.2015.2152) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 stycznia 2016 r.
33 § 31 ust. 1 pkt 6 zmieniony przez § 1 pkt 10 lit. c rozporządzenia z dnia 1 grudnia 2015 r. (Dz.U.2015.2152) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 stycznia 2016 r.