Rozdział 5 - Dokumenty ewidencyjne osób podlegających kwalifikacji wojskowej - Prowadzenie ewidencji wojskowej.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2010.199.1321

Akt utracił moc
Wersja od: 29 grudnia 2020 r.

Rozdział  5

Dokumenty ewidencyjne osób podlegających kwalifikacji wojskowej

§  22. 
W ramach ewidencji wojskowej osób podlegających kwalifikacji wojskowej prowadzi się następujące dokumenty ewidencyjne:
1)
kartę ewidencyjną lub indywidualny zbiór ewidencyjny;
2)
wtórnik karty ewidencyjnej;
3)
księgę ewidencji;
4)
kartę poszukiwania.
§  23. 
1. 
Karty ewidencyjne lub indywidualne zbiory ewidencyjne prowadzi się dla osób podlegających kwalifikacji wojskowej:
1)
mężczyzn:
a)
przeznaczonych do odbycia zasadniczej służby wojskowej, w tym ochotników, o których mowa w art. 32 ust. 4 i art. 83 ust. 2 ustawy, podlegających odbyciu tej służby w okresie 18 miesięcy od dnia stawienia się do kwalifikacji wojskowej lub od dnia stawienia się w wojskowej komendzie uzupełnień w celu uregulowania stosunku do powszechnego obowiązku obrony w przypadku, o którym mowa w art. 34 ustawy,
b)
przeznaczonych do odbycia zasadniczej służby wojskowej, w tym ochotników, o których mowa w art. 32 ust. 4 i art. 83 ust. 2 ustawy, czasowo niepodlegających odbyciu tej służby,
c)
przeznaczonych do odbycia zasadniczej służby wojskowej, podlegających odbyciu tej służby w wyniku ustania okoliczności wyłączających możliwość ich powołania do jej odbycia,
d)
absolwentów szkół wyższych przeznaczonych do odbycia przeszkolenia wojskowego,
e)
przeznaczonych do odbycia lub odbywających zasadniczą służbę lub szkolenie w obronie cywilnej,
f)
przeznaczonych do służby wojskowej w charakterze kandydatów na żołnierzy zawodowych,
g)
przeznaczonych do odbycia lub odbywających służbę zastępczą,
h)
przeznaczonych do odbycia lub odbywających służbę w formacjach uzbrojonych niewchodzących w skład Sił Zbrojnych;
2)
kobiet stających do kwalifikacji wojskowej i przeznaczonych do odbycia czynnej służby wojskowej.
2. 
Karty ewidencyjne lub indywidualne zbiory ewidencyjne osób podlegających stawieniu się do kwalifikacji wojskowej zakłada się w czasie kwalifikacji wojskowej.
3. 
W stosunku do osób wymienionych w art. 34 ustawy karty ewidencyjne lub indywidualne zbiory ewidencyjne zakłada się w wojskowej komendzie uzupełnień.
4. 
Karty ewidencyjne lub indywidualne zbiory ewidencyjne, o których mowa w ust. 2 i 3, zakłada i prowadzi wojskowy komendant uzupełnień lub użytkownik.
5. 
Wzór karty ewidencyjnej i jej załącznika "Adnotacje służbowe" dla osoby podlegającej kwalifikacji wojskowej określa załącznik nr 1 do rozporządzenia.
§  24. 
1. 
Formacje uzbrojone niewchodzące w skład Sił Zbrojnych, oddziały obrony cywilnej otrzymują wtórniki kart ewidencyjnych osób podlegających kwalifikacji wojskowej od wojskowego komendanta uzupełnień co najmniej na trzy dni przed dniem stawienia się lub rozpoczęcia przez nich służby, szkolenia w tej formacji lub oddziale.
2. 
Wtórniki kart ewidencyjnych podlegają stałej aktualizacji przez komórki organizacyjno-ewidencyjne podmiotów, o których mowa w ust. 1, w zakresie informacji dotyczących przebiegu służby lub szkolenia.
3. 
Po zwolnieniu ze służby w formacji uzbrojonej niewchodzącej w skład Sił Zbrojnych, zasadniczej służby lub szkolenia w obronie cywilnej osób podlegających kwalifikacji, wtórniki kart ewidencyjnych przekazuje się wojskowemu komendantowi uzupełnień w terminie siedmiu dni od dnia tego zwolnienia.
§  25. 
1. 
Księga ewidencji zawiera dane osobowe osób podlegających kwalifikacji wojskowej, które są objęte lub były objęte ewidencją wojskową prowadzoną przez wojskowego komendanta uzupełnień, oraz jest jednocześnie aktualnym skorowidzem kart ewidencyjnych lub indywidualnych zbiorów ewidencyjnych prowadzonym alfabetycznie, oddzielnie dla każdego rocznika osób podlegających kwalifikacji wojskowej, osobno dla poszczególnych obszarów, na których prowadzona była kwalifikacja wojskowa.
2. 
Wzór księgi ewidencji określa załącznik nr 2 do rozporządzenia.
§  26. 
1. 
Kartę poszukiwania zakłada się i prowadzi dla osób podlegających kwalifikacji wojskowej, które:
1)
nie zgłosiły się na wezwanie wojskowego komendanta uzupełnień w sprawach powszechnego obowiązku obrony;
2) 27
 (uchylony);
3) 28
 nie zgłosiły faktu wyjazdu za granicę na okres dłuższy niż sześć miesięcy oraz powrotu z tego wyjazdu;
4)
nie zgłosiły się do wojskowej komisji lekarskiej, wojskowej pracowni psychologicznej, jednostki służby medycyny pracy lub innego uprawnionego organu, zakładu opieki zdrowotnej, pracowni psychologicznej, lekarza lub psychologa w celu przeprowadzenia badań lekarskich lub psychologicznych na potrzeby powszechnego obowiązku obrony;
5)
wymeldowały się z dotychczasowego miejsca pobytu stałego lub miejsca pobytu czasowego trwającego ponad trzy miesiące, nie zgłaszając nowego miejsca pobytu;
6) 29
 nie zgłosiły zmiany miejsca pobytu stałego lub czasowego trwającego ponad trzy miesiące;
7)
nie odbierają wezwań w sprawach powszechnego obowiązku obrony;
8)
nie stawiły się do czynnej służby wojskowej, służby równorzędnej lub zastępczej.
2. 
Wzór karty poszukiwania określa załącznik nr 3 do rozporządzenia.
27 § 26 ust. 1 pkt 2 uchylony przez § 1 pkt 8 lit. a rozporządzenia z dnia 1 grudnia 2015 r. (Dz.U.2015.2152) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 stycznia 2016 r.
28 § 26 ust. 1 pkt 3 zmieniony przez § 1 pkt 8 lit. b rozporządzenia z dnia 1 grudnia 2015 r. (Dz.U.2015.2152) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 stycznia 2016 r.
29 § 26 ust. 1 pkt 6 zmieniony przez § 1 pkt 8 lit. c rozporządzenia z dnia 1 grudnia 2015 r. (Dz.U.2015.2152) zmieniającego nin. rozporządzenie z dniem 5 stycznia 2016 r.