Art. 25. - [Szkolne oddziały dwujęzyczne] - Prawo oświatowe.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2023.900 t.j.
Akt obowiązujący Wersja od: 27 września 2023 r. do: 31 sierpnia 2024 r.
Art. 25. [Szkolne oddziały dwujęzyczne]
1.
W szkołach publicznych i niepublicznych, z wyjątkiem szkół artystycznych, branżowych szkół I stopnia, branżowych szkół II stopnia i szkół policealnych, mogą być tworzone oddziały dwujęzyczne.2.
W przypadku szkoły podstawowej oddziały dwujęzyczne, o których mowa w ust. 1, tworzy się począwszy od klasy VII.3.
W liceach ogólnokształcących dwujęzycznych, liceach ogólnokształcących z oddziałami dwujęzycznymi, technikach dwujęzycznych i technikach z oddziałami dwujęzycznymi, dla dzieci i młodzieży, mogą być tworzone klasy wstępne przygotowujące uczniów do kontynuowania nauki w oddziałach dwujęzycznych w tych liceach i technikach.4.
Po ukończeniu klasy wstępnej, o której mowa w ust. 3, uczeń w kolejnym roku szkolnym kontynuuje naukę w klasie I oddziału dwujęzycznego w szkole, w której uczęszczał do klasy wstępnej.5.
Do uczniów klasy wstępnej, o której mowa w ust. 3, nie stosuje się przepisów rozdziału 3a ustawy o systemie oświaty.Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (25)
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (25)
- Czy w roku szkolnym 2023/2024 można przyjąć do branżowej szkoły I stopnia 20-letniego ucznia - absolwenta gimnazjum, który posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność sprzężoną?
- Czy jest możliwość założenia liceum ogólnokształcące dla dorosłych z oddziałami dwujęzycznymi w szkole publicznej prowadzonej przez osobę prawną?
- Czy uczeń klasy wstępnej w liceum ogólnokształcącym z oddziałami dwujęzycznymi może w trakcie roku szkolnego zmienić liceum na inne i przejść do klasy I?