Art. 22. - [Nauczanie w oddziale międzynarodowym] - Prawo oświatowe.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2021.1082 t.j.
Akt obowiązującyWersja od: 28 stycznia 2023 r.
Art. 22. [Nauczanie w oddziale międzynarodowym]
1.
Nauczanie w oddziale międzynarodowym może być prowadzone w języku obcym, z wyjątkiem zajęć dla uczniów będących obywatelami polskimi obejmujących: język polski, część historii dotyczącą historii Polski i część geografii dotyczącą geografii Polski.2.
Szkoła zapewnia uczniom oddziału międzynarodowego będącym obywatelami polskimi nauczanie języka polskiego oraz części historii dotyczącej historii Polski i części geografii dotyczącej geografii Polski zgodnie z podstawą programową kształcenia ogólnego ustaloną w przepisach wydanych na podstawie art. 47 ust. 1 pkt 1 lit. b-h.3.
Szkoła zapewnia uczniom oddziału międzynarodowego niebędącym obywatelami polskimi nauczanie języka polskiego jako języka obcego.4.
Uczniowie oddziału międzynarodowego w szkole podstawowej przystępują do egzaminu ósmoklasisty.5.
Absolwenci szkół ponadpodstawowych, o których mowa w art. 18 ust. 1 pkt 2 lit. a, b i e, którzy uczęszczali do oddziałów międzynarodowych w tych szkołach, mogą przystąpić do egzaminu maturalnego.6.
Szkoła, w której został utworzony oddział międzynarodowy, zapewnia uczniom tego oddziału możliwość przejścia, na każdym etapie kształcenia, do kształcenia realizowanego zgodnie z programami nauczania, o których mowa w art. 14 ust. 1 pkt 4 lit. a.7.
Do oddziału międzynarodowego nie stosuje się przepisów art. 14 ust. 1 pkt 3 i 4 oraz pkt 5 w zakresie dotyczącym zasad oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów, o których mowa w rozdziale 3a ustawy o systemie oświaty, a także art. 14 ust. 3.Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (15)
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (15)
- Czy w oddziale międzynarodowym w liceum ogólnokształcącym realizuje się podstawy programowe i ramowe plany nauczania określone dla szkół publicznych?
- Czy zajęcia wychowania do życia w rodzinie są obowiązkowe w klasach międzynarodowych w liceum?
- Czy w klasach międzynarodowych, gdzie najwyższą oceną jest 7, uczniowie uzyskują świadectwo z wyróżnieniem, a jeśli tak to jaka średnia pozwala uznać, że uczeń ma promocję z wyróżnieniem?