Art. 97. - [Wymogi formalne poświadczenia notarialnego] - Prawo o notariacie.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2020.1192 t.j.
Akt obowiązującyWersja od: 7 lipca 2022 r.
Art. 97. [Wymogi formalne poświadczenia notarialnego]
§ 1.
Każde poświadczenie powinno zawierać datę i oznaczenie miejsca jego sporządzenia, na żądanie - również godzinę dokonania czynności, oznaczenie kancelarii, podpis notariusza i jego pieczęć.§ 2.
Elektroniczne poświadczenie zgodności odpisu, wyciągu lub kopii z okazanym dokumentem notariusz opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym.Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (5)
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (5)
- Czy w przypadku przetargu powyżej progów unijnych, wykonawca może przedłożyć pełnomocnictwo, które zostało udzielone w formie papierowej i potwierdzone przez notariusza?
- Czy wójt może potwierdzać własnoręczność podpisu?
- Czy pełnomocnictwo będące skanem pełnomocnictwa wydanego pierwotnie w formie pisemnej przez mocodawcę, opatrzone kwalifikowanym podpisem osoby w nim umocowanej, stanowi ważną formę pełnomocnictwa, uprawniającą do złożenia oferty elektronicznej?
Orzeczenia i pisma urzędowe liczba obiektów na liście: (13)
Orzeczenia sądów liczba obiektów na liście: (7)
- III Cz 1259/18 - Postanowienie Sądu Okręgowego w Gliwicach
- III Cz 1862/17 - Postanowienie Sądu Okręgowego w Gliwicach
- I ACa 518/16, Zarzut naruszenia przepisu art. 233 § 1 k.p.c. Obowiązek zachowania szczególnej staranności notariusza przy badaniu autentyczności przedkładanych mu dokumentów. Zwolnienie od obowiązku dowodzenia. Naruszenie art. 6 k.c. - Wyrok Sądu Apelacyjnego w Łodzi