Art. 25. - [Treść dokumentacji medycznej] - Prawa pacjenta i Rzecznik Praw Pacjenta.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2023.1545 t.j.
Akt obowiązujący Wersja od: 6 września 2023 r. do: 9 listopada 2023 r.
Art. 25. [Treść dokumentacji medycznej]
1.
Dokumentacja medyczna zawiera co najmniej:1)
oznaczenie pacjenta, pozwalające na ustalenie jego tożsamości:a)
nazwisko i imię (imiona),b)
datę urodzenia,c)
oznaczenie płci,d)
adres miejsca zamieszkania,e)
numer PESEL, jeżeli został nadany, w przypadku noworodka - numer PESEL matki, a w przypadku osób, które nie mają nadanego numeru PESEL - rodzaj i numer dokumentu potwierdzającego tożsamość,f)
w przypadku gdy pacjentem jest osoba małoletnia, całkowicie ubezwłasnowolniona lub niezdolna do świadomego wyrażenia zgody - nazwisko i imię (imiona) przedstawiciela ustawowego oraz adres jego miejsca zamieszkania;2)
oznaczenie podmiotu udzielającego świadczeń zdrowotnych ze wskazaniem komórki organizacyjnej, w której udzielono świadczeń zdrowotnych;3)
opis stanu zdrowia pacjenta lub udzielonych mu świadczeń zdrowotnych;4)
datę sporządzenia.2.
W dokumentacji medycznej zamieszcza się informację o wydaniu opinii albo orzeczenia, o których mowa w art. 31 ust. 1.2a.
Dokumentacja medyczna może zawierać informację o kwocie środków publicznych należnych podmiotowi udzielającemu świadczeń opieki zdrowotnej za udzielenie tych świadczeń pacjentowi, którego dokumentacja dotyczy.3.
Przepisów o dokumentacji medycznej nie stosuje się do danych dotyczących treści zgłoszeń alarmowych, w tym nagrań rozmów telefonicznych, o których mowa w art. 24b ust. 1 i 2 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (36)
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (36)
- Czy lekarz może kontaktować się z pacjentami w celu uzyskania wstępnych informacji, które potem weryfikuje podczas wywiadu lekarskiego w trakcie wizyty?
- Czy numer dokumentu mObywatel może być wykorzystywany do identyfikacji tożsamości pacjenta w dokumentacji medycznej?
- Kto jest administratorem danych osobowych danych, które zostały ujawnione przez ZUS PUE - czy jest nim jednostka, którą lekarz wybrał w systemie, w imieniu której wystawia zwolnienie, czy jest nim ZUS, czy jest nim sam lekarz?