Podział Izby Skarbowej w Warszawie.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1928.42.415

Akt utracił moc
Wersja od: 31 marca 1928 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SKARBU
z dnia 24 marca 1928 r.
w sprawie podziału Izby Skarbowej w Warszawie.

Na zasadzie art. 3 i 15 ustawy z dnia 31 lipca 1919 r. o tymczasowej organizacji władz i urzędów skarbowych (Dz. P. P. P. Nr. 65, poz. 391) zarządzam co następuje:
Z okręgu administracyjnego Izby Skarbowej w Warszawie wyłącza się obszar terytorjalny województwa warszawskiego i tworzy się dla tegoż obszaru osobną Izbę Skarbową na województwo warszawskie z siedzibą w Warszawie.

Nowoutworzona Izba Skarbowa otrzymuje nazwę "Izba Skarbowa Okręgowa w Warszawie", dotychczasowa zaś Izba Skarbowa w Warszawie z okręgiem administracyjnym obejmującym obszar terytorjalny m. stoł. Warszawy nazwę "Izba Skarbowa Grodzka w Warszawie".

Urzędy skarbowe podatków i opłat skarbowych, urzędy skarbowe akcyz i monopolów państwowych oraz kasy skarbowe istniejące na obszarze województwa warszawskiego z terytorjalnym zakresem działania obejmującym części tegoż obszaru podporządkowuje się Izbie Skarbowej Okręgowej w Warszawie.
Odnośnie podziału Izby Skarbowej na wydziały i zakresu działania obowiązują odpowiednie postanowienia rozporządzenia z dnia 20 czerwca 1927 r. o organizacji i zakresie działania izb skarbowych i podległych izbom urzędów skarbowych (Dz. U. R. P. Nr. 65, poz. 588).

Istniejący przy dotychczasowej Izbie Skarbowej w Warszawie jako wydział VI wydział emerytur i rent pozostaje przy Izbie Skarbowej Grodzkiej w Warszawie.

Agendy poszczególnych wydziałów dotychczasowej Izby Skarbowej w Warszawie odnośnie wyłączonego obszaru województwa warszawskiego, przechodzą do odpowiednich wydziałów nowoutworzonej Izby Skarbowej Okręgowej w Warszawie.
Rozporządzenie niniejsze wchodzi w życie z dniem 1 kwietnia 1928 r.