§ 1. - Oznaczanie substancji trujących.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1964.2.8

Akt utracił moc
Wersja od: 20 kwietnia 1993 r.
§  1.
1.
Na bezpośrednim opakowaniu substancji trującej, w czasie jej przechowywania, transportu oraz przy wprowadzaniu do obrotu handlowego wewnątrz kraju, należy umieszczać:
1)
nazwę substancji trującej, a dla mieszanin (wyrobów) nazwy poszczególnych substancji trujących i w miarę możności również ich stężenia,
2)
napis ostrzegawczy,
3)
znak ostrzegawczy, jeżeli chodzi o trucizny, oraz
4)
napis informujący:
a)
o szczególnych właściwościach substancji niebezpiecznych dla zdrowia lub życia ludzi, jeżeli substancja właściwości takie posiada, albo
b)
o potrzebie zachowania szczególnych środków ostrożności przy stosowaniu substancji, jeżeli jest ona przeznaczona do obrotu handlowego, a niewłaściwe jej stosowanie mogłoby spowodować niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia ludzi.
2.
Oznaczenia określone w ust. 1 powinny być umieszczone na jednej stronie opakowania w miejscu łatwo widocznym i wykonane w sposób czytelny, literami większymi niż inne napisy znajdujące się na opakowaniu. Wysokość znaku ostrzegawczego (ust. 1 pkt 3) powinna być dwa razy większa od litery napisu ostrzegawczego (ust. 1 pkt 2).
3.
Jeżeli ze względu na koszt bądź rodzaj opakowania nie można umieścić na nim w sposób trwały i wyraźny oznaczeń określonych w ust. 1, oznaczenia te należy umieścić po jednej stronie płaskiej tabliczki (chorągiewki), wykonanej z trwałego materiału i przytwierdzonej w sposób trwały do opakowania.
4.
Jeżeli ze względu na małe rozmiary opakowania nie można na nim umieścić w sposób czytelny wszystkich oznaczeń określonych w ust. 1 należy na opakowaniu umieścić tylko nazwę substancji trującej i napis ostrzegawczy, a pozostałe oznaczenia - na etykiecie wykonanej z mocnego papieru i dołączonej w sposób trwały do opakowania.