Rozdział 2 - Organizacja zakładania i utrzymywania podstawowych osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych - Osnowy geodezyjne, grawimetryczne i magnetyczne.

Dziennik Ustaw

Dz.U.2021.1341

Akt obowiązujący
Wersja od: 22 lipca 2021 r.

Rozdział  2

Organizacja zakładania i utrzymywania podstawowych osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych

§  7. 
1. 
Podstawowe osnowy geodezyjne, grawimetryczne i magnetyczne klasyfikuje się zgodnie z rodzajami osnów jako:
1)
podstawową osnowę geodezyjną poziomą;
2)
podstawową osnowę geodezyjną wysokościową;
3)
osnowę grawimetryczną;
4)
osnowę magnetyczną.
2. 
Osnowy, o których mowa w ust. 1, ze względu na ich dokładność dzielą się na klasy:
1)
fundamentalną;
2)
bazową.
§  8. 
1. 
Punkty osnów fundamentalnych, o których mowa w § 7 ust. 2 pkt 1, przenoszą na obszar Rzeczypospolitej Polskiej europejski układ odniesienia odpowiedni dla danego rodzaju osnowy.
2. 
Punkty osnów bazowych, o których mowa w § 7 ust. 2 pkt 2, rozmieszczone równomiernie na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej, realizują układy odniesienia odpowiednie dla danego rodzaju osnowy.
§  9. 
Podstawowe osnowy geodezyjne, grawimetryczne i magnetyczne zakłada się i utrzymuje, zapewniając zagęszczenie punktów określone zgodnie z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia.
§  10. 
1. 
Utrzymywanie podstawowych osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych polega na przeprowadzaniu okresowych przeglądów osnów, a w razie potrzeby - ich uzupełnieniu i pomiarze.
2. 
Terminy dokonywania przeglądów podstawowych osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych określa się zgodnie z załącznikiem nr 1 do rozporządzenia.