Organizacja i tryb działania Naczelnej Rady Zatrudnienia.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1991.122.538

Akt utracił moc
Wersja od: 27 grudnia 1991 r.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA PRACY I POLITYKI SOCJALNEJ
z dnia 17 grudnia 1991 r.
w sprawie organizacji i trybu działania Naczelnej Rady Zatrudnienia.

Na podstawie art. 10 ust. 5 ustawy z dnia 16 października 1991 r. o zatrudnieniu i bezrobociu (Dz. U. Nr 106, poz. 457) zarządza się, co następuje:
1.
Naczelna Rada Zatrudnienia wybiera spośród swoich członków przewodniczącego i wiceprzewodniczącego.
2.
Na stanowiskach, o których mowa w ust. 1, następuje rotacja w okresach rocznych, z tym że stanowisko przewodniczącego pełnią na przemian przedstawiciele reprezentujący organizacje związków zawodowych i organizacje pracodawców, natomiast wiceprzewodniczącego - przedstawiciele organów administracji państwowej oraz samorządów terytorialnych.
1.
Naczelna Rada Zatrudnienia podejmuje uchwały na zebraniach plenarnych, które powinny odbywać się co najmniej raz na kwartał.
2.
Zebrania plenarne Naczelnej Rady Zatrudnienia zwołuje przewodniczący z własnej inicjatywy lub na wniosek co najmniej 1/3 liczby członków.
3.
Na posiedzenia plenarne Naczelnej Rady Zatrudnienia mogą być zapraszani przedstawiciele organizacji, organów i instytucji zajmujących się problematyką będącą przedmiotem obrad Naczelnej Rady Zatrudnienia.
4.
Uchwały Naczelnej Rady Zatrudnienia zapadają zwykłą większością głosów przy obecności co najmniej połowy liczby członków Rady.
5.
Naczelna Rada Zatrudnienia może powoływać komisje (zespoły) problemowe do określonych spraw.
Naczelna Rada Zatrudnienia współdziała przy realizacji zadań określonych w ustawie z dnia 16 października 1991 r. o zatrudnieniu i bezrobociu (Dz. U. Nr 106, poz. 457) z wojewódzkimi radami zatrudnienia.
Ministerstwo Pracy i Polityki Socjalnej zapewni Naczelnej Radzie Zatrudnienia obsługę biurową związaną z jej działalnością.
Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem ogłoszenia.