§ 7. - Opłacanie podatków obrotowego i dochodowego od przychodów rzemieślników ze świadczeń wykonywanych za pośrednictwem spółdzielni rzemieślniczych.

Dziennik Ustaw

Dz.U.1983.43.197

Akt utracił moc
Wersja od: 18 kwietnia 1990 r.
§  7.
1.
Jeżeli oboje małżonkowie opłacają odrębnie podatki obrotowy i dochodowy na zasadach rozporządzenia, podatek dochodowy od obrotów osiągniętych przez każdego z małżonków oblicza się w sposób następujący:
1)
ustala się roczną sumę obrotów osiągniętych przez oboje małżonków,
2)
według skal podatku określonych dla obrotów osiągniętych przez każdego z małżonków oblicza się kwoty tego podatku, jakie by przypadały od sumy obrotów, a następnie ustala się stopy procentowe tak obliczonych kwot podatku w stosunku do sumy obrotów,
3)
ustalone stopy procentowe stosuje się do obrotów osiągniętych przez każdego z małżonków.

Przepisy § 9 ust. 2 i 3 stosuje się odpowiednio.

2.
Jeżeli małżonkowie są członkami różnych spółdzielni, spółdzielnie te ustalają wysokość obrotów osiągniętych przez każdego z małżonków na podstawie własnych danych oraz danych wynikających z informacji spółdzielni, której członkiem jest drugi z małżonków.
3.
Jeżeli działalność wykonywana jest przez wspólników, podatek dochodowy od obrotów osiągniętych przez spółkę stanowi suma kwot tego podatku, obliczonych dla poszczególnych wspólników proporcjonalnie do ich udziału w zyskach spółki.