Art. 10. - [Przesłanki uznania za produkt uboczny] - Odpady.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2022.699 t.j.
Akt obowiązującyWersja od: 6 stycznia 2023 r. do: 31 grudnia 2024 r.
Art. 10. [Przesłanki uznania za produkt uboczny]
Przedmiot lub substancję powstające w wyniku procesu produkcyjnego, którego podstawowym celem nie jest ich produkcja, uznaje się za produkt uboczny niebędący odpadem, jeżeli łącznie są spełnione następujące warunki:
1)
dalsze wykorzystywanie przedmiotu lub substancji jest pewne;2)
przedmiot lub substancja mogą być wykorzystywane bezpośrednio bez dalszego przetwarzania, innego niż normalna praktyka przemysłowa;3)
przedmiot lub substancja są produkowane jako integralna część procesu produkcyjnego;4)
przedmiot lub substancja spełniają wszystkie istotne wymagania, w tym prawne, w zakresie produktu, ochrony środowiska oraz życia i zdrowia ludzi, dla określonego wykorzystania danego przedmiotu lub danej substancji i wykorzystanie takie nie doprowadzi do ogólnych negatywnych oddziaływań na środowisko, życie lub zdrowie ludzi;5)
przedmiot lub substancja spełniają szczegółowe warunki uznania danego przedmiotu lub danej substancji za produkt uboczny, jeżeli zostały one określone w przepisach prawa Unii Europejskiej albo w przepisach wydanych na podstawie art. 11 ust. 6.Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (208)
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (208)
- Czy niezanieczyszczone trociny wytworzone w zakładzie stolarskim i następnie w całości po przerobieniu w zakładowej brykieciarce spalane w zakładowym piecu centralnego ogrzewania podlegają zgłoszeniu jako produkt uboczny?
- Czy ścinki maty szklanej, które powstają przy produkcji łodzi, można uznać z produkt uboczny i przekazywać do zakładu przetwarzającego je na włókno szklane?
- Czy istnieją wyroki sądów przesądzające o tym, że przygotowanie do ponownego użycia odpadów nie stanowi w rzeczywistości utraty statusu odpadów?