Art. 3. - [Sposób realizacji celów ochrony przyrody] - Ochrona przyrody.
Dziennik Ustaw
Dz.U.2022.916 t.j.
Akt obowiązującyWersja od: 27 stycznia 2023 r. do: 31 grudnia 2023 r.
Art. 3. [Sposób realizacji celów ochrony przyrody]
Cele ochrony przyrody są realizowane przez:
1)
uwzględnianie wymagań ochrony przyrody w strategiach, programach i dokumentach programowych, o których mowa w art. 14 ust. 1 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001 r. - Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2021 r. poz. 1973, 2127 i 2269), programach ochrony środowiska przyjmowanych przez organy jednostek samorządu terytorialnego, strategiach rozwoju województw, planach zagospodarowania przestrzennego województw, strategiach rozwoju gmin, strategiach rozwoju ponadlokalnego, studiach uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gmin, miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego i planach zagospodarowania przestrzennego morskich wód wewnętrznych, morza terytorialnego i wyłącznej strefy ekonomicznej oraz w działalności gospodarczej i inwestycyjnej;2)
obejmowanie zasobów, tworów i składników przyrody formami ochrony przyrody;3)
opracowywanie i realizację ustaleń planów ochrony dla obszarów podlegających ochronie prawnej, programów ochrony gatunków, siedlisk i szlaków migracji gatunków chronionych;4)
realizację programu ochrony i zrównoważonego użytkowania różnorodności biologicznej wraz z planem działań;5)
prowadzenie działalności edukacyjnej, informacyjnej i promocyjnej w dziedzinie ochrony przyrody;6)
prowadzenie badań naukowych nad problemami związanymi z ochroną przyrody.Dokumenty powiązane
Jeżeli chcesz mieć dostęp do wszystkich dokumentów powiązanych, zaloguj się do LEX-a Nie korzystasz jeszcze z programów LEX? Zamów dostęp testowy »
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (6)
Pytania i odpowiedzi liczba obiektów na liście: (6)
- Czy kanalizacja i linia kablowa, znajdujące się w parku narodowym i służące wyłącznie ochronie przyrody, korzystają ze zwolnienia z podatku od nieruchomości?
- Czy przy przebudowie budynku oddalonego ok. 9,20 m od granicy obszaru kolejowego wymagane jest zachowanie odległości określonych ustawie o transporcie kolejowym?
- Czy w MPZP można zawrzeć zapis dotyczący utrzymania istniejącego zadrzewienia?